Nian Nian

Vavča

Dost těžko uchopitelný film, který se snaží přes pomalé retrospektivní vyprávění přiblížit osud dvou sourozenců na Tchaj-wanu, jejichž životy jsou narušeny dávnou tragédií. Film má zcela perfektní kameru, vymazlené scenérie, pohyb v prostoru, tohle je velmi silná složka filmu, podporující imaginaci vyprávění. Angelica Lee se občas film mihne v roli matky, hlavní trojice postav teprve z přítomnosti zjišťuje svoji minulost. Nedaří se mi úplně s filmem navázat bližší kontakt, nebo nějak více sympatizovat s hrdiny, scénář je takový rozervaný mezi realistickým přístupem a pohádkou. Je určitě dobře, že Sylvia Chang se vrací po 8 letech jako režisérka, Isabella Leong jako herečka, ale mohlo se jim to povést mnohem více. ()

rivah

Příběh o třech melancholických a osiřelých duších, ženě-malířce, jejím bratrovi pracujícím v turismu a boxerovi, s nímž má žena dítě. Oba sourozenci jsou pronásledováníí traumatickými vzpomínkami z dětství a vztahy s rodiči, bratr vyrůstal s otcem a sestra s matkou. Autorčin nejsložitější, unikavý film, poznamenaný magickým realismem.(70%) ()