Jeden oceán

(TV seriál)
  • Česko Oceány (více)
Dokumentární
Kanada, 2010, 4x52 min

Historie oceánu je i naší vlastní historií. Zrodil se před čtyřmi miliardami let a proměnil celou planetu. Oceán stál za zrodem vzduchu, klimatu i velké škály života... Vychutnejte si krásu oceánu, jeho ohromnou moc i okouzlující tajemství z bezprostřední blízkosti. Jeden oceán přináší pohled na podmořské vulkány vybuchující jen několik metrů od kamery i seznámení s nově objevenými bizarními životními formami. Každá epizoda je plná překvapení a vysvětluje, jakým způsobem jsou zdánlivě nekonečné prostory pod hladinou úzce provázané do podoby jediného ekosystému. Natáčelo se ve vysokém rozlišení v Austrálii, na Novém Zélandě, Africe, Středním východě, Evropě, Spojených státech a Kanadě. Jednotlivými díly provází vědci, kteří patří k nejnadanějším a nejcharismatičtějším na světě. Zatímco se sami dozvídají nové poznatky o životě v oceánu, snaží se porazit neúprosný čas a zjistit, jak bychom mohli tyto krásy zachránit pro budoucí generace. (TV Prima)

subic

Netušil jsem, že už i starověcí Římané měli problém s lovem tuňáků ve Středozemním moři a že ho už tehdy museli regulovat. A co se dovíme dál? Zatím po 2 dílech tak 70%. ()