Komentáře uživatelů k sérii (17)

7/10. Tak se nám rozloučila na Netflixu poslední Marvel postava... a nemusí se za nic stydět. První série je nepřekonaná (to byla čistá genialita!), ale po promarněné druhé řadě (tam byl viditelný sešup), je Jessica ve své rozlužce opět kvalitním noirovým alkoholikem, co se probíjí životem plného zmaru a neštěstí. A je to zábava! Niterní monology, detektivní podzápletky a solidní výstavba vedlejších postav dělá z tého série plnohodnotný pohled na hrdinství a onen odlišný přístup (včetně lidského zlosyna) je krásnou alternativnou ke všemu, co se dnes s komiksovým tématem točí. Jen škoda, že se Netflix nepoučil a počet epizod výrazně nezredukoval, spolu s několika hluchými místy. Více: https://www.youtube.com/watch?v=77C2cWEvsaw(27.7.2019)

Na závěr Jessicy jsem se těšila. Chvilku sice trvá, než se divák znovu naladí na tu specifickou atmosféru, ale od přelomu druhého a třetího dílu už je v tom zase až po uši. Skvělou linku má Trish snažící se najít rovnováhu v klasickém problému superhrdina vs jeho civilní život. Zvítězí Hellcat nad Trish? Jessica oproti tomu prochází znovu dnem a Malcolm šplhá vzhůru. A Jeri? Prožívá pŕekrásnou oldschoolovou romanci. Díky za ty dary. V závěru pak jsem se neubránila vzpomínce na Dextera, vysloveně jsem si užila vzpomínkový díl ze zákulisí Patsy. A hlavně jsem ocenila, jak to všechno do sebe zapadlo. Celou tu Defenders éru na Netflixu hodnotím velmi vysoko.(10.8.2019)

Spojené marvelácko-netflixovské seriály bohužel končí nejslabší řadou. Obecně bylo u Jessicy ve všech řádách problém s nucenou 13 dílnou stopáží, raději bych další uvítal 8 dílná pokračování. Po třech měsících jsem se nakonec prokousal na konec a i když nemůžu říct, že by to tentokrát bylo nějak horší nebo jsem se snad více nudil, prostě už mě to nebavilo tolik jako třeba v první řadě (nedejbože Daredevila). Všechny postavy došly k patřičnému závěru a díky bohu nebyl nastřelen žádný cliffhanger, takže v tomto směru spokojenost. Sice stále visí otázka, zda-li se Krysten Ritter v této roli ještě někdy dočkáme, téměř jistě to ale nebude ve čtvrté řadě.(10.10.2019)

Posledná séria seriálu "Jessica Jones" je súčasne koniec Marvel seriálov na Netflixe. Uvidíme čo nám prinesie Disney+, no myslím si, že je škoda, že sa rozhodli tieto seriály ukončiť. Pretože si myslím, že sme sa postupne cez všetky tieto seriály k niečomu začínali dostávať. A kým druhá séria Jessicy Jones nebola úplne ideálna a mala pár pomalých miest, tentokrát sme sa konečne opäť vrátili do zaujímavých epizód. Máme nového silného zloducha, no súčasne tu máme aj silnú story medzi dvoma sestrami. A na začiatku je to super, postupne to však naberie úplne prekvapivé obrátky a zo série sa stane skutočne poriadny klenot. Myslím si, že v prvej sérii sme mali stále najlepšieho zloducha, no Sallinger dokázal z naších hrdiniek dostať skutočne maximum. A podarilo sa mu objaviť stránky, ktoré by najradšej asi ani nemali. A všetko je to viditeľné v posledných dvoch epizódach, ktoré sú skutočne silné. Som zvedavý, kde nabudúce uvidíme Krysten Ritter. Myslím si, že je veľmi talentovaná a prial by som si, aby dostala niečo ďalšie, čo by ju dokázalo poriadne zvýrazniť ako herečku. Plus je super, že tu má malé cameo aj Luke Cage. Séria je skutočne silná, má skvelé momentky a som rád, že Netflix s týmito postavami vydržal až doteraz. A mrzí ma, že sme sa s nimi teraz už nadobro rozlúčili. Pravdepodobne. Uvidíme, čo sa bude diať, no myslím si, že vďaka Netflixu je len jeden skutočný Matthew Murdock, jediná skutočná Jessica Jones a rovnako aj Luke Cage, Punisher a Iron Fist. A ďakujem im za tieto zážitky. Hodnotenie: A-(12.8.2019)

The tale of two sisters. Dvojku překonalo, jedničku nedohnalo. 75 %(4.8.2019)

A poslední Defender došel na konec své cesty. Stejně jako minulé se zbytečně natahovalo. Bohatě by stačilo 7, 8 epizod a vše důležité by bylo odvyprávěné. Jessicu jako postavu mám dost rád, zbytek už je na tom mnohem hůř. Seriál se loučí velice průměrnou řadou a uvidíme, jestli dojde k nějakému přerodu (remaku) pod hlavičkou myší. Season 3 - 50%.(15.6.2019)

Hlavní příběh je zbytečně roztahaný do třinácti dílů, kde se v každém díle něco začne dít až v posledních deseti minutách. Úplně stačilo na hlavní příběh, tak pět dílu. Jsem velice rád, že Netflix už dál nic točit nebude. Je úplně vidět, že jim začal docházet dech co se týče příběhu.(7.7.2019)

pořád sice platí,že by Jessice víc slušely kratší série maximálně deseti,ideálně pak osmi dílů,ale i přesto je pro mě třetí řada tou nejlepší.Není tu sice tak dobrý záporák,ale celou dobu jsem neměl pocit že bych se nudil a ani,že se zbytečně kecá.Až mi je skoro líto,že už další řada nebude...70%(3.8.2019)

Závěrečné díly to slušně rozjely, předtím se ale hodně natahovalo rozvíjením vedlejších postav – především umírající, panovačná, zamilovaná lesba / právnička Hogarthová mě vyloženě štvala a nebavila. Jen se tím rozbila linka s masovým vrahem Salingerem, který však na prvoligového padoucha neměl parametry od začátku. Naštěstí dramatický oblouk, který opsala superhrdinská zanícenost snaživé Trish, celou sezónu podržel. A Jessica se konečně začala chovat trošku přístupně, vstřícně, resp. přestala na všechno dlabat.(21.1.2020)

60%(6.7.2019)

Konec marvel netflixovek. Chybět mi to bude, i ta Jess Jones, jakkoliv si ale pořád myslím, že ten svůj potenciál ani zdaleka nenaplnila. s3 naštěstí není úplně průser, po s2 zlepšení, ale zas ta tuna vaty zabíjí i ten zajímavý příběh.(11.8.2019)

• kenkaku

Neskutečně zbytečně nafouknuté. Scénáristé několikrát trapně kličkovali, aby stejně došli k tomu kam to směřovalo od začátku. 6 epizod max a mohlo to být důstojné rozloučení s JJ. Osobně i zamrzel nevyužitý potenciál Luka. Všichni fandové komiksu vědí jak na tom Luke a Jessica jsou.(8.7.2019)

Přátelé, to je vše. Poslední série Jessicy Jones, poslední série celé této dlouhé a skvělé Marvel/Netflix kooperace. A jak to celé dopadlo? Skvělé. První, co je nutné podotknout je skutečnost, že tato série je ta nejtemnější ze všech třech dostupných. Ani ne tak atmosférou, ale dějem, který se ubírá do míst, které bych nečekal a cením tvůrce za ty koule, které zde rozhodně hodily bez skrupulí na stůl. Také tato série je hodně osobní, ale tentokrát více vůči charakteru Trish, kde má tento aspekt vliv i na samotnou Jessicu (což se opačně v takové míře v minulých sériích nestalo). Hlavní zaporák na mě působil také dobře, konečně se po řadě "nadlidí" dostáváme k "prostému" vrahovi, jehož motivy jsou možná trošku klišé, ale to je vyváženo vysokým charismatem a výkonem jeho představitele. Další nové postavy jsou povětšině mdlé až na postavu Erica, většího sympaťáka jsem v televizi či na plátně dlouho neviděl a jeho lehká proměna z feel-good nálady do něčeho vážnějšího je neskutečně přirozená, takže znovu tleskám představiteli. Jediná vada je možná počet epizod, který mě osobně sednul, protože scénář měl co nabídnout hlavně v ještě větším rozšiřování charakterů, ale pro ne tak shovívavé konzumenty to mohl být problém. Rozjezd byl rozhodně slabší, ale postupem času to nabralo rychlost, nápady, odvahu, již zmíněnou neočekávatelnou temnost, twisty a všechny části, které by dobré drama mělo mít. Samotný konec byl vkusným posledním kouskem skládačky, která tu s námi byla dobré 4 roky. Zpočátku to vypadalo na 7/10, po celém zhlédnutí to je na jistých 8/10. Bude mi Jessica chybět? Dříve bych si myslel, že ne, ale teď musím říct, že sakra bude. Tak snad příště u série čtvrté na Disney+.(23.6.2019)

Ani nedokážu přesně říct proč, ale tahle řada mi prostě sedla. Dokonce víc než první, což už je co říct. Zatímco z druhé jsem si pamatoval úplné minimum (a když už, tak spíše části s poldou než s matkou), a to i přes úvodní rekapitulaci, tak tady jsem se prostě bavil a zůstalo to se mnou. Možná to bylo tím, jak byli všichni úplně v prdeli, ale měl jsem z toho skvělý pocit (vždy si člověk užije utrpení jiných, ne?) Opravdu mi sedl Sallinger, "obyčejný" člověk, jako padouch. Stejně tak Erik jako velký zoufalec se schopnostmi či celkem očekávaná, ale vesměs dobře podaná Trishina cesta. Po pravdě, v mnoha ohledech byla v téhle řadě důležitější než samotná Jessica, ale nevadilo mi to. 90%(26.8.2019)

Stále kvalitné, zábavné, ako predchádzajúce série. Jessica Jones, ktorú nikdy neopúšťa jej pozitívna nálada, sa tentoraz vydáva po stopách vraha, Malcom zisťuje, že práca u právnikov a morálka nejdú vždy ruka v ruke, Trish chce pomáhať a chrániť a Jeri si ide svoje vlastné ciele. Minulej sérií som vyčítal, že mi tam chýbal riadny záporák. Tretia séria nám doručila slušného záporáka, typického fiktívneho sériového vraha. Čo znamená ,,typickýý fiktívny sériový vrah"? Je vysoko inteligentný, krutý a nezanecháva stopy, takže dostať ho bude riadna fuška. SPOILER: Pri komentári k druhej sérií som písal, že mi Trish príde jak záporák. No, tak tentoraz z nej spravili naozaj záporáka. Alebo skôr drsného anti-hrdinu? Tak či onak, vývin jej postavy hodnotím veľmi dobre. Škoda, že štvrtá séria nebude, som zvedavý, kam by sa s Trishiným charakterom tvorcovia posunuli. KONIEC SPOILERU. Samozrejme, ani tretia séria Jessici sa nezaobišla bez problému predchádzajúcich Netflix/Marvel seriálov a to je nadmerný počet dielov. Naozaj, pri jedenástej epizóde som mal neustále pocit z jej zbytočnosti. Táto chyba sa však tiahla aj ostatnými seriálmi, takže asi tak. Na záver dodám, že tretia séria nerobí seriálu hanbu a ide o celkom v pohode zakončenie a rozlúčenie s touto ,,milou" súkromnou detektívkou z Hell´s Kitchen.(23.8.2019)

O řád lepší jak 2. řada, výborné zakončení. 8/10(25.6.2019)

Obsahuje SPOILERY !!! Jessica Jones po 3 krát nepredvádza nič také ohromujúce ako v 1 serií , približuje sa to k tej nie moc povedenej 2 serié . Prvý problém tu nastába počet epizod ktoré sú až moc dlhé a po väčšinu času sa len jedná o výplň ktorá nijak neobohacuje dej alebo ho neposúva dalej , bohato by stačilo 8-9 epizod . Začiatok 3 serié hádže všetko do koša čo nam bolo ukazané na konci 2 serié , vzťah Jessicy , Trish , Malcolm , všetko ide vlastnou cestou a tie prvy 4 epizody nam neukazujú nič nové a ani zaijimavé , neskôr sa nam dostane pár zaujimavých scéň , ale najhoršie na tom je že kvalita a napätie deja sa prejaví až posledné 3 epizody čož je sakra málo . Jessica tentoraz nehrá až takú hlavnú postavu ráta sa s ňou len s principom , tentoraz dostala viacej priestoru aj Trish ktorá ale svojím hlúpym chovaním nedáva na lepší charakter . Malcolm sa tu držal tak prvých par epizod a potom ked chce spraviť niečo super tak ho okamžite v tom zrušia , aj tak patrí medzi lepšie vybudované postavy s celkom kvalitnou dejovou linkou . Z nových postav je najlepší asi Erik - dalši partner Jessicy ktorý ale teraz sa zdržiava dlhšie než tí ostatní , tvoria s Jessicou pekný pár , má dobré hlašky a tiež scény . Jerry Hogarthova je zase ako na kopci , raz je nudná , potom záživná , potom ju nenavidíte ale zase si k nej nájdete cestu , musím ale uznať že asi zo všetkých má vážne vybudovaný silný charakter takého záporaka ale z části normalného človeka . Hlavný záporak tejto série Sallinger je najhorší záporak zo všetkých serií , dokonca horší ako mama . Je motivy a pohnutky niesu vôbec vysvetlené , ide len o klasickéhé vraha ktorý sa tak možno dokáže ohanať nožom , a ani intelekt nemá taký veľký , v pohode sa s ním dalo vysporadiať do 4 epizod kedže už asi tak 5 krát ho mali ale kvôli podstatnej dlžke ho museli nechať . Na záver sa nám spajajú všetky dosavadné linky s Trish , Jerry , Jessica , Erik , Sallinger a dalších . Linky sú slabé a ani nevyvrcholia , postava maju pomalý dej a dlžka je až moc dlhá , zato tu sú ale zaujimavé scény a celkom creepy atmosfera . Najlepšia linka Jessica s Erikom a ich vztah jednozačne , potom asi linka s Jerry a niečo malo hodím Malcolmovi .(13.7.2019)