Jessica Jones (TV seriál)

Marvel's Jessica Jones

Jessica Jones

A.K.A. Jessica Jones

(pracovní název)

Akční / Krimi / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015–2019, 33 h 35 min (Minutáž: 44–56 min)

Krysten Ritter, Rachael Taylor, Eka Darville, David Tennant, Carrie-Anne Moss, Mike Colter, Wil Traval, Erin Moriarty, Michael Siberry, Rosario Dawson, Marko Caka, Susie Abromeit, Brian J. Carter, Mauricio Ovalle, Brett Azar, Monte Bezell, Justin Clarke, James Colby, Craig DiFrancia, Thomas Kopache, Mark Lotito, Leslie Lyles, Amanda Warren, Aaron Costa Ganis, Ricky Paull Goldin, Angel Pai, Mike Houston, Joseph Ragno, Robin Weigert, Clarke Peters, Jan Kutrzeba, Kett Turton, Jessica Hecht, Mary Looram, Catherine Blades, Deborah Hedwall, Ian Blackman, Kieran Mulcare, Colby Minifie, Elliot Santiago, Rebecca De Mornay, Patrick Richwood, James Freedson-Jackson, Miriam Shor, Michelle Hurd, Lia Yang, Vanessa Vander Pluym, Royce Johnson, Sonnie Brown, Elizabeth Cappuccino, Stan Lee, Owen Asztalos, Gabriel Sloyer, Cece King, Janet McTeer, Terry Chen, J.R. Ramirez, Ashlie Atkinson, James McCaffrey, Kevin Chacon, Da'Vinchi, Parisa Fitz-Henley, Hal Ozsan, Angel Desai, Jay Klaitz, John Ventimiglia, Christina Wright, Chris McGinn, Elden Henson, Ben Van Bergen, Leah Gibson, Victoria Cartagena, Victor Pagan, Callum Keith Rennie, Mel Johnson Jr., Mat Vairo, Renata Hinrichs, Justin Sintic, Emmy Harrington, Rob Morgan, Lane Napper, Jon Norman Schneider, Barbara Kingsley, Kathleen Doyle, Kobi Libii, DeShawn White, Mandela Bellamy, Evan Hall, Jeté Laurence, Dante Pereira-Olson, Frank Licari, Jacqueline Antaramian, Lisa Emery, Zak Steiner, Haley Murphy, Rachel McKeon, Thaddeus Daniels, Grayson Berry, Ruibo Qian, Lynn Marocola, Tuffy Questell, Aneesh Sheth, Brian Donahue, Gregory Abbey, Benjamin Walker, Sarita Choudhury, John Benjamin Hickey, Matt Weiss, Jeremy Bobb, Spencer House, Gus Birney, Dan Shor, Jamie Neumann, Lisann Valentin, Mary B. McCann, Mateo Gómez, Joseph Haro, Larry Mitchell, Chaske Spencer, Mark Kenneth Smaltz, Frank De Julio, Berto Colon, Eden Marryshow, Michael Hsu Rosen, Alan Mingo Jr., Reema Sampat, Colin Moss, Daniel O'Shea, Audrey Grace Marshall, Rileigh McDonald, Tijuana Ricks

Komentáře uživatele Necrotongue k tomuto TV seriálu

Jak už jsem napsal v komentáři k první epizodě, mám rád silné ženské hrdinky a Jessica Jones je mi ještě sympatičtější pro svůj svérázný přístup. Navíc, i když nejsem alkoholik, musím ocenit, když někdo pije bourbon jako minerálku:-) U celé první sezóny jsem se skvěle bavil, nenudil jsem se ani na chvíli, tvůrcům se podařilo vytvořit kvalitní atmosféru, patřičně vystupňovat napětí, zvládli i akční scény, líbil se mi i použitý humor a potěšilo mě i zapracování postav Lukea Cage a Claire Temple do příběhu. První řadě v podstatě nemám, co vytknout, takže jasná plná palba.(5.6.2018)

Rád hraji hry na PC, PS nebo XBOXu a vždy jsem měl rád silné ženské hrdinky ( Jill Valentine, Lara Croft, Ada Wong), takže jsem si Jessiku Jones oblíbil už po shlédnutí pilotní epizody. Tahle postava mě baví, protože kromě svých schopností, je to navíc pěkně svérázná osobnost, se kterou se evidentně nebudu nudit.(3.6.2018)

I u sledování druhé epizody jsem se dobře bavil, tvůrcům se podařilo vytvořit kvalitní neradostnou atmosféru, která je mi vyloženě příjemná, fungovalo i napětí, ani akce nepatřila k nejhorším a v závěru se dokonce objevil i hlavní záporák, o němž se zatím jen mluvilo, takže mi dosud připomínal manželku poručíka Colomba.(3.6.2018)

Třetí epizoda byla zatím tou nejakčnější, o nejzábavnější momenty se postaral seržant Will Simpson, to jak lpěl na Kilgraveových příkazech, bylo dokonalé. Líbí se mi, jak se v každém dílu poodhalí společná minulost Jessiky a Kilgravea, tentokrát to bylo drsné.(3.6.2018)

Další vydařená epizoda, nová klientka sice lehce odvedla pozornost od hlavní dějové linie, ale příběh se i tak opět posunul kupředu, takže nešlo o žádnou zbytečnou vatu, celá situace jen vhodně doplnila paranoidní atmosféru, která doprovázela pátrání po informátorovi.(3.6.2018)

Pátá epizoda přinesla mnohé zajímavé události, děj byl často doplňován flashbacky- záměrně píšu doplňován a ne přerušován, protože všechny tyto retrospektivy byly k věci a odhalovaly zatím jen tušené skutečnosti. I přes slabší souboj s bodyguardy a naprosto neuvěřitelné chování Malcolma, když se rozhodne zahodit drogu, hodnotím pěti hvězdičkami.(4.6.2018)

Příběh sice opět vybočil z kurzu, ale přestože se tentokrát řešila vedlejší dějová linie, je už teď jasné, že tyto události ovlivní i základní děj, takže v žádném případě nešlo o pouhou vatu, na jakou tak často narážím v jiných seriálech. Kilgrave se ve své posedlosti opět posunul o krok dál a Jeri plánuje nějakou nekalost, takže hurá na další díl.(4.6.2018)

U sedmé epizody mě nejvíc překvapilo, kolik vtipných momentů jsem zažil s Rubenovou mrtvolou, nečekaně často jsem se smál, tohle byl jasně Rubenův nejlepší výkon:-) Příběh si stále udržuje slušné tempo i atmosféru, teď ještě přibyly humorné scény, takže za mě spokojenost.(4.6.2018)

Jak mě v předchozí epizodě pobavil mrtvý Ruben, tak mě tentokrát dokázal rozesmát Kilgrave, muž několika tváří:-) Jeho zoufalá snaha získat si Jessičinu přízeň byla dokonalá, stejně jako akce na konci dílu, kterou korunoval přímo bombastický závěr.(4.6.2018)

Devátá epizoda byla sice z větší části komorní, ale přesto patřila k těm nejlepším dílům. Tvůrci dali vyniknout charakterům všech postav, znovu poodhalili část příběhu z Kilgraveovy minulosti a hezky akčně se vyřádili v závěru, takže jsem se po celou dobu skvěle bavil.(5.6.2018)

V desáté epizodě vsadili tvůrci hlavně na akci a zadařilo se jim. Atmosféra sice nebyla tak kvalitní, ale vydařená akce a slušné napětí mi ji vynahradily. Musím scénáristy pochválit za postavu Jeri Hogarth, takovou chladnokrevnou mrchu, aby jeden pohledal.(5.6.2018)

První polovina jedenácté epizody měla lehce pomalejší tempo, ovšem druhá polovina mi tento nedostatek plně vynahradila. I tentokrát byl děj vhodně doplňován retrospektivními scénami z dětství Trish a Jessiky, z nichž jsem se opět dozvěděl několik důležitých faktů a nakonec jsem zjistil, že si tvůrci začali užívat výbušné závěry.(5.6.2018)

Po nějakém čase se naplno vrátil Luke Cage, který mě tady baví, což se nedá říct o jeho samostatné sérii. Flashback o seznámení Luka s Kilgravem byl zábavný, zábavná byla ostatně celá dvanáctá epizoda, zvlášť demoliční pasáž v klubu se tvůrcům povedla.(5.6.2018)

Vedlejší dějová linie s indisponovaným Lukem by mě příliš nebrala, kdyby nesloužila k tomu, aby přivedla na scénu Claire Temple, která tak evidentně funguje jako spojovací článek mezi jednotlivými Ochránci. Hlavní dějová linie se mi líbila velice velmi, zvlášť mě pobavila scéna, která mi připomněla videoklip Goodbye od Die Happy:-)(5.6.2018)

Druhá sezóna seriálu byla přece jen o něco slabší, jak už jsem psal v komentářích k jednotlivým epizodám, měl jsem problém hlavně s tím, že druhé řadě chyběl typický záporák, a já jsem měl pocit, že když se příběh nesoustředil na jeden hlavní cíl, působil poněkud roztahaně a neměl to správné tempo typické pro první sérii. Některé dějové linie bych s klidem oželel a závěr byl příliš předvídatelný, na druhou stranu musím přiznat, že jsem se i podruhé dobře bavil. Zatímco blockbustery se superhrdinskou tématikou, mě už v poslední době příliš neberou, seriály na stejné téma u mě slušně bodují. Na rozdíl od různých naleštěných létavců, se Jessica Jones zvolna klátí městem s lahví levného bourbonu a působí na mě daleko opravdovějším dojmem.(8.6.2018)

Beru ohledy na to, že šlo o první epizodu druhé sezóny, teprve se rozjíždí nový příběh, ale pilot první řady mě velice bavil, zatímco tady jsem cítil spíše zklamání. Celé to jaksi nemělo švih, děj skákal z místa na místo, jako kofeinem nadopovaná blecha, otevřelo se x potenciálních dějových linií, ale žádná se vlastně nerozjela. Původně jsem chtěl hodnotit třemi hvězdičkami, ale kvůli hezkému vztahu s první sérií přidávám na 4*-.(5.6.2018)

Proti předchozí epizodě došlo k určitému zlepšení, příběh na mě tentokrát působil ucelenějším dojmem, jen scény s Jeri se táhly jako týden před výplatou/ důchodem. Druhá sezóna je zatím každopádně slabší, tvůrcům se stále nepodařilo navodit správnou atmosféru ani napětí.(6.6.2018)

Třetí epizoda vůbec nebyla špatná, ale pátou hvězdičku udělit prostě nemůžu, proti první sérii tomu něco chybí. Myslím, že dokonce vím, co to je. Schází mi tady nějaký konkrétní hlavní padouch, v předchozí sezóně to byl Kilgrave, který táhnul část děje, teď se pátrá po tajemné organizaci a o záporáka člověk nezakopne. Každopádně mě potěšil Franklin "Foggy" Nelson, i když se jen mihnul.(6.6.2018)

Konečně jsem mohl jít ve druhé sezóně do plné palby. Ze všech různých událostí vykrystalizoval konkrétní protivník a věci se hned daly do pohybu. Epizoda nebyla skoupá na akční scény, nechybělo ani dobře vystupňované napětí a všechno korunoval skvělý závěr.(6.6.2018)

Tempo, které příběh nabral v minulé epizodě vyšumělo do ztracena a vzalo sebou i akci, napětí a náznaky kvalitní atmosféry. Celý děj byl tentokrát poněkud ospalý, oživil ho jen rozhovor Trish s Dorothy a závěrečná scéna v akváriu, ta se tvůrcům opravdu povedla.(6.6.2018)

Ani šestá epizoda zrovna nehýřila akcí, napětím nebo zběsilým tempem, naštěstí mě dokázala rozesmát smažka Trish. Na druhou stranu mě fakt děsivě otravují scény s Jeri, tiše doufám, že si její choroba pospíší. No, při mém štěstí je mi jasné, že to nehrozí. Závěr byl každopádně jako ze Star Wars:-)(6.6.2018)

No, tak sláva! Konečně zase jedna opravdu povedená epizoda. Celý díl se věnoval událostem minulým, ale dělo se tak způsobem extrémně zábavným, navíc mi tvůrci dokázali zaplnit spoustu prázdných míst a dozvěděl jsem se i věci, o nichž jsem ani příliš neuvažoval. Například odkud se vzal název detektivní kanceláře hlavní hrdinky.(7.6.2018)

Po vzpomínkové epizodě přišel návrat k současnému dění a hodnocení šlo opět dolů. Chtělo by to nějakou změnu, Trish je s tím svým inhalátorem jako obehraná deska, Jeriina dějová linie mě nebaví vůbec a jakousi naději přinesl pouze akční závěr, takže uvidíme.(7.6.2018)

Pořád mám ten neodbytný pocit, že druhé sezóně chybí hlavní záporná postava, tvůrci se tak musí uchylovat k rodinným dramatům a seriál zbytečně ztrácí na kvalitě. Navíc mě stále více otravují postavy Jeri a Trish, Jeri jen brzdí tempo příběhu a Trish nepřináší nic nového a není už ani zábavná.(7.6.2018)

Přestože mě desátá epizoda bavila víc než předchozí díl, na pátý kousek to nestačilo. A opět za to mohou Trish a Jeri, ty dvě už mě fakt nebaví. Scény z věznice byly fajn, ty si dokonce držely i nějakou atmosféru a jako obvykle přišlo to nejlepší až v závěru.(7.6.2018)

Jedenáctá epizoda měla své světlé momenty, jenže jich nebylo dost. Pokec s mrtvými velmi dobře fungoval v Dextrovi, tady mi lezl strašlivě na nervy, k tomu ještě ta vykolejená blbka Trish a zábava šla do nikam. Po první řadě jsem stále zklamanější, a to je fakt škoda.(8.6.2018)

Ani tentokrát jsem nebyl příliš spokojen, protože Trish zůstala naživu a znovu je zbytečně velké množství času věnováno Jeri a jejím problémům. Je to paradox, ale proti předchozí epizodě jsem jednu hvězdičku přidal právě za Jeri. Musel jsem totiž ocenit tu její dokonale chladnokrevnou manipulaci.(8.6.2018)

Závěrečná epizoda druhé sezóny měla sice několik silných momentů, na druhou stranu mě ale i zklamala. Největší problém jsem měl s předvídatelností některých událostí, ze seriálu se pro mě úplně vytratil moment překvapení. Nezbývá mi než doufat, že příští řada bude zase patřičně na výši. 4*-(8.6.2018)