Jessica Jones (TV seriál)

Marvel's Jessica Jones

A.K.A. Jessica Jones

(pracovní název)

Akční / Krimi / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015 - 2018, 22 h 28 min (Minutáž: 60 min)

Manuel Billeter

Krysten Ritter, Rachael Taylor, Eka Darville, David Tennant, Carrie-Anne Moss, Mike Colter, Wil Traval, Erin Moriarty, Michael Siberry, Rosario Dawson, Marko Caka, Susie Abromeit, Brian J. Carter, Mauricio Ovalle, Brett Azar, Monte Bezell, Justin Clarke, James Colby, Craig DiFrancia, Thomas Kopache, Mark Lotito, Leslie Lyles, Amanda Warren, Aaron Costa Ganis, Ricky Paull Goldin, Angel Pai, Mike Houston, Joseph Ragno, Robin Weigert, Clarke Peters, Jan Kutrzeba, Kett Turton, Jessica Hecht, Mary Looram, Catherine Blades, Deborah Hedwall, Ian Blackman, Kieran Mulcare, Colby Minifie, Elliot Santiago, Rebecca De Mornay, Patrick Richwood, James Freedson-Jackson, Miriam Shor, Michelle Hurd, Lia Yang, Vanessa Vander Pluym, Royce Johnson, Sonnie Brown, Elizabeth Cappuccino, Stan Lee, Owen Asztalos, Gabriel Sloyer, Cece King, Janet McTeer, Terry Chen, J.R. Ramirez, Ashlie Atkinson, James McCaffrey, Kevin Chacon, Da'Vinchi, Parisa Fitz-Henley, Hal Ozsan, Angel Desai, Jay Klaitz, John Ventimiglia, Christina Wright, Chris McGinn, Elden Henson, Ben Van Bergen, Leah Gibson, Victoria Cartagena, Victor Pagan, Callum Keith Rennie, Mel Johnson Jr., Mat Vairo, Renata Hinrichs, Justin Sintic, Emmy Harrington, Rob Morgan, Lane Napper, Jon Norman Schneider

Komentáře uživatelů k TV seriálu (221)

Jessica měla našlápnuto celkem slušně. Zpočátku mě i docela bavila, přestože na její představitelku s jedním hereckým výrazem jsem si prostě zvyknout nedokázala. David Tennant to naštěstí solidně zachraňoval, ale rozhodně mě to nevtáhlo jako Daredevil. Bohužel někde po půlce začal seriálu docházet dech, všechny postavy se začaly chovat jako totální idioti a neustále se tu opakovalo stejné schéma "máme Kilgravea - sakra, zase nám utekl". Ta nastavovaná kaše žel vydržela až do samotného finále, takže jestli se tvůrci v druhé sérii opět míní po celou dobu zaobírat jedinou zápletkou a tu neúměrně dlouho natahovat, nebudu dvakrát nadšená. 1. série - 60%(18.1.2016)

Nejcivilnější z komiksáren; a to nejen těch superhrdinských. A to až do té míry, že onen nadlidský rozměr je tak nějak navíc (bez schopností Jessicy a Luka by se to bez problémů obešlo), protože se řeší především komplexní nečernobílé postavy a vyspělá témata; znásilnění, psychické násilí i týrání, „vlastnictví“ někoho jiného, posedlost, posttraumatický stresový syndrom, vinna z pohledu vyššího principu mravního versus toho striktně právního apod. Rozhodně tedy nic sluníčkového. Naopak větší psychodepku aby na žánrovém poli noiru/komiksu pohledal. A nenašel by. Našel by ovšem nějaké ty výhrady, ne že ne. Předně je to přeci jen mírný příklon v závěrečných epizodách k tradičnějšímu pojetí komiksáren o nalomených/zlomených troskách. Vyznění do ztracena některých vedlejších dějových linií i pomalejší tempo několika epizod (a to se už ze své podstaty jedná o zvolna plynoucí a nikam nespěchající seriál). Ovšem i v nejslabších momentech to nad vodami průměrnosti drží postavy. Především ústřední záporák se mohl z podstaty své schopnosti lehce zvrtnout v manýru překombinovanosti, ale opak je pravdou, působivější našeptávač tu nebyl od dob Gaimanova Lucifera. Jessica Jones je žánrově i stylově na zcela jiné vlně (tohle je komorní osobní psycho drama) než její kolega ze sousedství Daredevil, ale dohromady začínají tvořit universum, které na rozdíl od zaměnitelných blockbusterových merchandising kasiček v kinech (jedno zda ze stáje Marvelu či DC) je zajímavé, nosné a s neskonalým potenciálem do budoucna. | S1: 4/5 | (12.4.2016)

- Look, I'm not gonna talk about my shitty story because there's always someone who's had it worse, someone's life who is ruined worse. - It's not a competition. Ač filmový noir a hard-boilovky obecně můžu, je imho dost nepopiratelné, že co se zahlcenosti narativními/charakterovými klišé a tropy týče, hůř na tom bývají už jen romantické komedie. Nejspíš právě proto Jessicu Jones (především v první polovině) tolik žeru: ona totiž bere typickou podobu noirových postav a skloubením s tématem psychologického traumatu jim dodává nebývalou hloubku a obsah, což je nejvíc vidět právě na ústřední postavě. Jessica je otravná, cynická, uchlastaná, odtažitá, zahořklá a neochotná chovat se s tou nejzákladnější mírou slušnosti i ke svým nejbližším – jinými slovy přiznaná a nepokrytá kráva, rovněž známá jako každý protagonista noirovek evar. Novinka je, že Jessica nejenom má ke krávovitosti (ač je k ní zjevně náchylná od dětství) legitimní důvod, ale tenhle důvod na rozdíl od klasických noirovek nepůsobí jako letmý náčrt z nutnosti, který je okamžitě odsunut do pozadí a jehož vliv na děj je přinejlepším minimální a skoro nikdy neobehraný. Dopady traumatu jsou tu naopak detailně rozebrány jak s ohledem na hlavní hrdinku, tak i na lidi okolo ní. Osvěžující taky je, že tímhle laděním se Jessica vymyká doznívajícímu trendu nesnesitelně kůl tomboyů, jelikož když už nic jiného, její vady a problémy jsou přinejmenším explicitně pojmenovány a glosovány, nikoli podávány jako rádoby unikátní a mentálně zdravý způsob, jak vyvstat nad šedý průměr. A jako přidaný bonus, superschopnosti hrdinů jsou zde vzhledem k charakterovému pojetí seriálu v podstatě irelevantní, takže pokud má někdo chuť narvat z té přehršle marvelovek, které jsou všechny jak přes kopírák, hlavu do drtiče na odpadky, tohle je dobrý kompromis.(13.11.2017)

1. série - 90% - Psychologickou propracovaností snad ještě dál než Daredevil. Stačilo pár epizod a o všech postavách, i těch sebevedlejších, jsem věděl tolik, že by na to jiné seriály potřebovaly minimálně dvě sezóny. Jedinečný počin, který se svou podstatou zásadně vymyká všem superhrdinským zvyklostem, ale z Jessicy Jones dělají dvě vztahové dynamiky. Tou překvapivě silnější a emocionálnější je girl power mezi Jess a Trish, pouto, které je dost možná nejuvěřitelnějším a životně nejpotřebnějším komiksovým přátelstvím všech dob. Tou druhou je pak samozřejmě toxická síla mezi Jessicou a Kilgravem, pnutí, které hlavní postavu z velké části definuje. Právě tam ale směřuje moje jediná obava. I v rámci úspěchu Netflixem budovaného vesmíru je plánovaná druhá série zapotřebí, ale její nezbytností si díky příběhu o překonávání limitů vlastního já a odpouštění jiným i sobě samé nejsem jistý ani trochu. Jako samostatný příběh rozhodně za pět, takhle na poslední chvíli cukám zpátky a počkám, co přinesou věci příští.(29.2.2016)

1. série za 90%. Pilot mě úplně nepřesvědčil, ale pak už se to naštěstí rozjelo a Jessica mě chytla víc než třeba Daredevil, kterého jsem ještě vlastně ani nedokoukal. JJ není dokonalá (toho opakovaného zatýkání a útěků padoucha bylo fakt trošku moc), ale má sympatické postavy, nečekané zvraty a působivou atmosféru. A ani u jednoho dílu jsem se nenudil. Jako třešnička na dortu pak působí návrat Rosario Dawson v posledním díle.(24.11.2015)

• EvilPhoEniX

Po pilotním díle Daredevila jsem byl odvařen a bez váhání střelil 5*, za to Jessica Jones mě zatím nechala velmi chladným. Hodně Krimi, málo Thriller, žádná akce, žádná krev a vtipné ani inteligentní dialogy zde bohužel nejsou, navíc se to nese ve velmi vlažném tempu a Jessica zatím nepředvedla nic, čímž by vykazovala znaky superhrdiny, takže za mě prozatimní zklamání, ale třeba se to rozjede (Doufám). Zatím však není důvod k radosti. Po třetím díle končím se sledováním !! Nezáživná nuda, vůbec nic se neděje, žádná akce, pouze spousta sexu bez NAHOTY! Fuck it. 40%(21.11.2015)

Obstojně zahrané vedlejší role, sem tam nějaký záblesk atmosféry, v první polovině zajímavé "znovu sbližování se" Jessicy a Kilgravea, výborný David Tennant, sympatická Krysten Ritter, fajn easter eggy na fakt, že se toto odehrává v větším vesmíru, schopnost epizod udržet moji pozornost i přes plíživé tempo, využití schopností Jessicy a Lukea asi tak ve dvou hezkých šarvátkách a min. jedné postelové scéně. No a teď bych chtěl napsat, že seriál ovšem nejvíce exceluje na samotném střetu dvou hlavních postav, Jessice a její snaze najít v životě pevnější bod v protikladu s tím, že nechce, aby ďábelský stalker využíval toho faktu k postupnému ničení všech těchto bodů. A že to je podané opravdu stylově, s mírnou komiksovou nadsázkou, přitom ale dost syrově a tvrdě, jak už to Netflix zvládl v Daredevilovi, s hezkým vizuálem, využitím toho, kam měl zřejmě už podle ladění úvodních titulků tento seriál směřovat - noiru a jeho propriet, s chytře napsaným scénářem, plně využívajícím možnosti, které naskytá Purple Man a jeho schopnosti, vygradovaný až do dechberoucího závěrečného souboje řekněme o mysl Hell's Kitchen, anebo třeba i tu záchranu svých přátel. Kdyby na místě tvůrce byl Drew Goddard jako v případě Daredevila, myslím si, že by to přesně takové bylo. Ale on tam není, protože Netflix či Marvel dal šanci další neznámé tváři, počkat, nebo to není až tak neznámá tvář? Ba ani méně známá? Ona je to scénáristka takového celosvětového fenoménu, stejně jako výborného obohacení kinematografie jako je Twilight sága? Ah, tak to chápu... Ne, nechápu, co je to u bohů Asgardu napadlo? Když už chtěli pro lepší ženštěji laděnou sérii nějakou ženu (což je určitě logické, to jim neberu), nemohli tomu hledání věnovat trochu víc péče? Nebo, když už ne, nemohli aspoň Melissu řekněme trochu víc hlídat... aby nevyplodila úplný bordel? Vždyť ten děj je tak nesoudržný, tak amatérsky, roztržitě stavěný, epizody nemají žádnou gradaci, chybí opravdové dobře provedené cliffhangery, někdy jsem měl pocit, že se ten děj doslova točí v kruzích - jé, chytili jsme ho, utekl, jé chytili jsme ho, utekl a k ničemu lepšímu za celou dobu série nedojde, opravdu tu zřejmě škodí to, že se už od první epizody celá série zaměřuje přímo na hlavní zápletku, mnohem více by sedělo v první polovině nějaké to řešení případů ala komiksová ALIAS a jenom postupné odhalování náznaků, že se jakýsi psychouš vrátil, což by se potvrdilo v druhé polovině, ale problém je také s tím, že přes to, jak parádně hlavně David hraje, je celá jeho role napsaná tak unyle a nudně, až hloupě, že nakonec nefunguje ani on. Vlastně se dá seriál opravdu rozdělit na plus mínus dvě poloviny, první je ještě jakžtakž fajn zábava, s postavami, které nemají úplně vymyté mozky, s Kilgravem, který ještě působí aspoň trochu jako seriózní a nebezpečný protivník. Pak přijde druhá, kdy postavy začnou mít neuvěřitelně vymyté mozky, teleportují se, kam se jim zlíbí (kde je scénář zrovna potřebuje), děje se plno samoúčelných kravin, dialogy znějí jak z Twilightu, tedy extrémně dementně, některé vedlejší postavy začnou být opravdu zbytečné a zřejmě se neví, co s nimi, podzápletky, které jako zřejmě měli nějak okořenit tu přímočarost děje, se jako ale opravdu naprosto rozpadnou nebo se vyvinou v hrozné zvratky, některé postavy berou drogy a vymyje jim to mozek ještě víc (opravdu, to se tam stane a je to debilní jako vše ostatní) a samotné finále je tedy asi logicky zcela neuspokojivé a navíc i tam se podařilo Melisse vnést pár scénáristických sraček. Dobrá práce, fakt. Nepamatuji si po jednom dni kromě pár scén, které byly už v traileru a velmi jsem se na ně těšil a vlastně jedna se povedla nakonec i v seriálu (policejní stanice) a samotného Davida Tennanta a některých jeho typických, na Whoviana jako jsem já, vždy funkčních kreací, vůbec nic. Jen to, že jsem celý poslední díl jen doufal v objevení se Matta Murdocka, a to bylo vše, o čem jsem poslední díl přemýšlel. Protože přemýšlet o tom, co se tam děje, to bych si neudělal. Mírně nad 5/10, abych mohl dát ještě tři hvězdy, protože stále to, milá Melisso, nebylo horší než Twilight. Sweet Christmas! (24.11.2015)

Kdyby jen Jessica nebyla taková píča...(25.3.2016)

Opravdu velmi dívčí seriál. Témata jako znásilnění nebo emancipace hrají v Jessice Jones velmi důležitou roli, i když jde samozřejmě především o bitky a klasické chytání záporáka, který je obzvlášť vydařený. Kilgrave (slizký David Tennant) má schopnost ovlivňovat lidské touhy a co vám přikáže, to chcete splnit (usmát se na něj, přinést mu kafe, skočit z okna). Co se samotné Jessicy týče, ta svou super sílou moc nestrhne, ale Krysten Ritter se daří pomocí hromady chlastu a hory nepořádku získávat sympatie. Úvodní detektivní a špehovací pod-zápletky, představení Luka Cage posunují seriál skrze téměř noirovou atmosférou se špetkou hororu až do poměrně překvapivě akčního finále. Samozřejmě dostaneme i řádnou porci (zvrácené) romantiky. Propojovačky s Daredevilem potěší, začíná se nám to pěkně profilovat.(6.5.2016)

13/13 Agents of S.H.I.E.L.D. neba, Daredevila jsem ještě nedokoukala, jediné, co mi za to stojí je Agentka Carterová, Takže je vlastně s podivem, že se zabývám i tady Jessicou, ale není to špatná relaxační věcička pro latentní deprese a nevybouřené čtenáře sekvenčního umění. Má to hezkou ženskou linku, zajímavé ženské postavy a celé je to příjemná hra o superhrdinech bez pláštěnek. Herecky to velmi dobře variují Krysten Ritter, Rachael Taylor a Carrie-Anne Moss. Finále je velmi uspokojující, takže je dobře, že to může fungovat jakkoli chcete, jako sólo série i jako dílet Marvel puzzlí. Je to na vás.(18.12.2015)

Netflix strikes agein. Spojení s Marvelem mu sedí, Daredevil mohl být jen samostatnou episodou kvality, Jessica ale ukazuje, že tomu tak není, navíc se snaží jít na to trochu jinak, například tvůrci pochopily, že akce, kde jsou někteří účastníci nadlidsky silní, se velmi, velmi snadno dokáže změnit ve frašku, proto s akcí šetří a místo toho se mnohem víc snaží házet na obrazovku detektivní prvky a snaží se o jakýsi komiks-noir a hle, daří se. Skvělé jsou postavy, které víc než záchrana světa a nedostatek hrdinských činů sžírá chlast, psychická traumata, drogy a případně kretenózní stalkeři, co dokáží slovem donutit kohokoliv k čemukoliv, což možná mohlo být více zábavně a zmagořivně využito (charisma a temnost páně Kingpina ovšem nepřekonána) a konec konců i většina vedlejších postav je dobře zahraných a nikdo není normální. Chyby? Pár jich je, možná by tempu pomohlo, kdyby to bylo o dva díly kratší a v některých momentech je děj moc překombinovaný a neustálé lapání Kilgravea působí místy i trošku směšně, stále je to ale velmi dobrá záležitost a díky velké přítomnosti Lukea Cage se o to víc těším na Defenders. A tři stupně lepší, než cokoliv seriálového od DC.(28.11.2015)

Tak strašně super ta 1. SEZÓNA byla! Teda aspoň dokud nepřišly poslední dva díly, kdy tvůrci teatrálně rozsypali pytel plnej odpudivejch scénáristickejch berliček, za který by se nestyděl ani ansámbl libovolný jihoamerický mýdlový opery. Proč? Proč ta sluchátka nepřišla dřív, proč je najednou Jessica silnější než celý Avengers dohromady, a jakým způsobem ji zázračně mine miliarda dobře mířených kulek? 7/10 a příště ze mě laskavě ke konci jinak spektakulární comicsový show nedělejte blbce. Zamrzelo.(27.3.2017)

1. série!(10.1.2016)

1. séria - 80% Pozrime sa na to čo tu máme. Po Daredevilovi sa objavil ďalší člen, lepšie povedané členka, Defenders. A nie je to vôbec zlé. Krysten Ritter do role Jessicy Jones pasuje rovnako fajn, ako jej zadok do džínsov. Pred tým ako som sa do tohoto seriálu pustil, som veľa o nej nevedel, ale došlo mi, že nemám čakať akčný nárez v štýle Daredevila. Súkromná detektívka zo silou ako za štyroch chlapov si to tu občas rozdá na päste aj v posteli, takže núdza o zaujímavé scény nie je. Tak isto ani o príbeh, ktorý ponúkne aj fajn background. Trošku mi nesadol záporák, za to poteší, že sa tu objaví Luke Cage, ktorý pozdvihne trošku hodnotenie. Celkom spokojnost s prvou sériou.(20.10.2016)

Možná jsem chtěla nějaký seriál, kde je v hlavní roli ženská "superhrdinka", nebo jsem možná chtěla vidět další počin Krystern Ritter, nebo jsem se na to chtěla podívat kvůli pozitivním ohlasům. Těžko říct. Po pilotním díle jsem moc nadšená nebyla, celý seriál na mě působil značně depresivně, navíc jsem netušila o co jde. Druhý díl byl lepší, třetí ještě lepší a tam to nějak zůstalo. Nemůžu tvrdit, že by mě to vyloženě nadchlo, ale na druhou stranu jsem byla zvědavá co bude dál a jak to bude pokračovat. Všech třináct dílů jsem tak zhltla poměrně rychle a jsem víceméně spokojená. Jessica Jones má sympatické postavy (a obsazení) a zároveň zajímavou zápletku. Vzhledem k tomu, že má první řada "pouze" 13 epizod to nepůsobí natahovaně, naopak je každý díl nadupaný akcí. Některé díly se mi líbily víc, některé míň. Možná změním hodnocení, až se mi to trošku rozleží v hlavě, ale zatím je to pro mě slabší 4*(20.12.2015)

A Marvel má konečně svého nejlepšího záporáka (Loki je u mě spíš tragický antihrdina s maniakálními sklony). David Tennant je naprosto fascinující coby sociopat Kilgrave, který stalkuje Jessiku, protože ona je ta jediná, co mu utekla. Seriál si najde čas ho velice dobře nahypovat a ukázat, jak děsivá jeho schopnost ovládat lidi je. A zároveň i realisticky ukáže, že Kilgrave je v jádru člověk, kterého jeho schopnosti zkorumpovaly (s velkou silou přichází i veliká zodpovědnost... kterou ne každý unese). A Tennant se svými dramatickými gesty, otevřeným výrazem a charismatem si tuhle roli ukradl pro sebe. Velice zajímavé je ho sledovat zvlášť, když ho znáte v roli Doktora. Jessica Jones je silná a netradiční hrdinka - tvrdá, zahořklá, asociální; chvílemi mi připadalo, že z ní dělají moc drsňačku na efekt, a ačkoli její jednání chápu, pak sympatická mi (narozdíl od Matta Murdocha z Daredevila) není. Její přátelství s kamarádkou z dětství Trish je ale podané velice hezky a tu jejich girl power jim věříte. Líbí se mi některé motivy seriálu (traumata obětí, posedlost, (ne)vypořádání se s minulostí atd.), na druhou stranu se některé díly zbytečně táhnou, děj se točí v kruzích (viz komentář TheDarKniga) a seriál tak částečně ztrácí tah na branku. A na rozdíl od Daredevila si nějak neumím představit opravdu zajímavou druhou řadu s jiným padouchem. 70 %(16.12.2015)

Tato série o komixové hrdince je celkem pecka. Další seriál ze stáje Defenders od Netflixu se mi dost líbí. Ale samozřejmě to není tak dobré, jako Daredevil. Přesto že Jessica Jones disponuje opravdu slušnými schopnostmi. Zažila podobnou nehodu jako Matt Murdock. Nyní pracuje v New Yorku jako soukromá detektivka. Dělá svou práci po svém a s ničím se neštve. Taky se potkala se svým nastávajícím partnerem Lukem Cagem, který je také členem Defenders. Hlavní záporák Kilgrave je opravdu drsný. Umí ovládat lidskou mysl a lidský život pro něj absolutně nic neznamená. Je opravdu hodně bezohledný. Jessica to s jeho poražením vůbec nemá jednoduché, protože proti neustále někoho posílá. Jinak si myslím, že volba Krysten Ritter do role Jessicy Jones byla docela povedená. David Tennant jako Kilgrave taky exceluje. Hraje tam i Trinity. :) Bohužel to s Daredevilem moc propojené není. 2. série je tu a s ní i pohled do Jessičiny historie. Přesto že se v této sérii dozvíme mnoho o její historii, chybí zde pořádný záporák, takže je tahle série o dost slabší. Uvidíme, co bude přístě... "Jestli se do dvou hodin nevrátím, uřežte si obličeje!"(26.11.2015)

Jessica Jones dělala všechno, co mohla, aby nesklouzla do průměru, ale bohužel přesně tam skončila. Nešetří temnými a realistickými odstíny stalkingu a vztahu, kde jeden druhého zneužívá a ještě si namlouvá, že svoji oběť miluje. Nešetří nadávkami. Nešetří proříznutými hrdly, kulkami a cákanci krve. Co je to ale platné, když Melissa Rosenberg nemá schopnost gradovat tempo nebo pořádně vyprávět několik příběhů najednou. Materiál, která napsala, se snažil být zralý, ale v mnoha směrech výsledek odpovídá tomu, co by na podobný námět napsala adolescentka. Hlavní hrdinka je hezká žena a proto ji miluje hned několik mužských postav. Většinu doby se ovšem chová jako babochlap a disponuje jenom mužskou silou, ne ženskou - což je přesně prototyp toho, jak "silnou ženu" píšou průměrní mužští scénáristé. A SPOILER největší zklamání a důkaz nezralosti je fakt, že v jádru se jedná jenom o příběh Jessičiny pomsty. Bohužel ale nemáme důvod jí tu pomstu přát, protože často připomíná spíš vzteklou fúrii, která si jde fanaticky za svým bez ohledu na škody. O co lepší by bylo, kdyby Jessica našla mír sama se sebou a obětovala svoji pomstu a Kilgrave místo zlomeného vazu skončil s trochou lidskosti. Co se týče hlavního záporáka Kilgrava, zamrzelo mě, jak snadno by mohl být zajímavější postavou než jenom sociopat, který má Jessicu jako svoji waifu, navíc s tak šikovným představitelem, jako je Tennant, a jak snadno (a v jak ploché scéně) se tvůrci záporáka s takovými příběhovými možnostmi zbavili. Jessica Jones zkrátka na Daredevila nemá, i proto, že Daredevil je plnokrevný hrdina příběhu, ne někdo, kdo se za každou cenu snaží stavět do antihrdinské pozice.(16.12.2015)

55 % Ze slušně rozjetého seriálu se zajímavou zápletkou a atamosférou se stává extrémně natahovaná kaše, ve které se neustále cyklí stejná záplatka furt dokola, jak v té nejhorší latinskoamerické telenovele, dotažená až do úplné scénáristické demence (postavy se začnou chovat zcela nesmyslně v rozporu se zdravým rozumem a věrohodnotí) . Herci jsou křečovití, Tennant strašně přehrává a i Chuck Norris má víc hereckých výrazů (dva) než hlavní představitelka (jeden). Mít to do šesti dílů, mohla to být solidní zábava. Takhle je to nuda, jejíž další díly už netoužním vidět...(3.2.2016)

// "I wish I had a Mother of the Year award... so I could bludgeon you with it." AKA první citování hodná hláška po devíti dílech. Ne, Jessica Jones se vážně nesnaží být Daredevil. A to je v některých aspektech velká škoda. Finále bylo spíš zklamání a dokonce ani přítomnost Night Nurse a pár retconů to nedokázalo zachránit. Ve světě, kde jeden má kontrolu nad vším a ten druhý nad ničím, mě fakt zaráží, jak někdo dokázal tohle téma tak zoufale nevyužít. 6/10(23.11.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12