Vinyl (TV seriál)

Vinyl

Drama / Hudební

USA, 2016, 10 h 17 min (Minutáž: 52–113 min)

Bobby Cannavale, Olivia Wilde, Ray Romano, Ato Essandoh, Max Casella, P.J. Byrne, J.C. MacKenzie, Birgitte Hjort Sørensen, Juno Temple, Jack Quaid, Paul Ben-Victor, Andrew Dice Clay, Robert Funaro, Joe Caniano, Madison McKinley, Maria Di Angelis, Liz Celeste, Susan Heyward, Richard Short, Mike Steinmetz, Rodrigo Lopresti, Aly Mang, Angelica Boccella, Jill Larson, Griffin Newman, Ephraim Sykes, Nicola Fiore, Kristoffer Cusick, Jay Klaitz, Dustin Ingram, Annie Parisse, Michael Drayer, David Proval, Val Emmich, Allen Coulter, Terence Winter, David Vadim, Ian Hart, Anna Šerbinina, Danny A. Abeckaser, Jeff Biehl, John Cenatiempo, John Rue, Till Schauder, Pernell Walker, James Jagger, John Cameron Mitchell, Emily Tremaine, Carrington Vilmont, Dustin Payseur, Jack Doyle Smith, Lena Olin, Ken Marino, Roberta Wallach, Gregory Bastien, Thomas Gardner, Daniel J. Watts, Scott Stangland, Erin Cressida Wilson, Noah Bean, Douglas Smith, Samantha Buck, Nadia Kay, Kenneth Pattengale, Chris Anderson, Gene Jones, John Ventimiglia, Michael Kostroff, Travis Quentin Young, Tom Sierchio, Clara Wong, Christian Navarro, Nathan James, Michael J. Burg, Kelly Aaron, Brian Shoaf, Stephen DeRosa, Keston John, Kati Rediger, Jennifer Suter, Chris Cardillo, Bo Dietl, Tina Benko, Max Curnin, Connor Hanwick, Armen Garo, Adam Wade McLaughlin, Rony Clanton, Catherine Stephen, Dave Shalansky

Komentáře uživatelů k TV seriálu (87)

Martin Scorsese povstal ze sutin, aby v pilotu oprášil svou gangsterskou/mafiánskou poetiku, ale v dosud nevídaném podání. HBO zase oprašuje quality TV důrazem na auteurské osobnosti na režijní stoličce, což má na jednu stranu za následek vysokou kvalitu jednotlivých epizod, na druhou nesoudržnost celku co do zvolených formálních postupů. Detailněji v exkluzivní recenzi první poloviny mini-série.(14.2.2016)

Hodnotím jen pilot, na kterém oceňuju, že je funkční jako film. Možná byl trochu problém, že byl funkční tak moc, že mě to nepřimělo dívat se na zbytek seriálu. Každopádně to vypadalo na takovou zábavnou hudební konzervativně rebelskou podívanou, jakou od HBO čekám.(2.2.2017)

Mix Mad Man a dobrých sérií Californication.(26.2.2016)

Po TŘECH EPIZODÁCH zatím obrovská spokojenost, i když největší potíže jsem měl kupodivu právě se Scorseseho úvodním filmem. Na konci druhé části už jsem tomu ale naplno propadnul, podobný drama z hudební branže říznutý kriminálkou totiž nemá v bedně obdoby (doufám, že nikdo neříkal Empire!). Prostě si to jen chce zvyknout na pomalejší tempo vyprávění a orientovat se v postavách a produkční hantýrce.(6.3.2016)

OK. Takže vyteplené omalovánky pro retardy (jinak též ultimátní zlo jménem Glee) mají 120 dílů. Vinyl končí s číslem deset. Z toho se mi chce bleet.(9.1.2017)

Kvalitní seriál postavený především na hudbě. Pro rokenrolové fandy skvost, pro ostatní docela dobré drama.(8.5.2016)

Celovečerní pilot obsahuje všechny atributy toho, co by měl obsahovat „nový film Martina Scorseseho“. Mix Mafiánů, Vlka z Wall Street a režisérových hudebních dokumentů vlastně funguje skvěle i bez zbylých devíti epizod, které jsou nadprůměrnou, byť pilot nepřekonávající variací na „Boardwalk Empire hudebního průmyslu“.(15.1.2017)

Výsledek je nakonec docela nevyvážený... Krimi zápletka rozhodně nic nového pod sluncem, mafiáni jen tak na okraj, takže nejzajímavější pro mě určitě byla vznikající newyorská punková scéna. Tam ale zas jako by si tvůrci nebyli jistí, jak moc se jí vlastně věnovat, takže radši přidali ještě i funk, disco a navrch Elvise, protože toho miluje každej. Dost nepřesvědčivá je Richieho víra ve spásu krachujícího labelu díky objevu punkové kapely Nasty Bits (fiktivní kapela inspirovaná především skupinou Dead Boys, jejíž píseň What Love Is přímo hrají; Dead Boys hrají "hlavní roli" taky ve filmu CBGB z roku 2013). Zcela chápu Richieho okouzlení newyorskou punkovou scénou, kterou tu představují především New York Dolls. Punk vnesl svým návratem ke kořenům rock'n'rollu svěží vítr do nudných vod rocku, v němž vládly kapely jako Led Zeppelin nebo Pink Floyd. Ale vzhledem k tomu, že Dolls (a totéž platí pro Ramones, Dead Boys, Heartbreakers a další) byli, kromě úzkého kruhu svých fanoušků, zcela neznámá a taky nevýdělečná kapela, a Nasty Bits jim tu zatím nesahají ani po kotníky, tak by upadající label spasili asi jen těžko. Stejně tak je matoucí naznačená zářná budoucnost teprve vznikajícího klubu CBGB, který se sice stal kolébkou celé jedné hudební epochy, ale rozhodně na tom nevydělal. A ještě bych vytkl velké množství vedlejších postav, které by si zasloužily víc propracovat.(8.1.2017)

Geniálně natočeno a nádech dobové atmosféry se přímo podbízivě zaryje do kůže. Koksová jízda Richieho a hrabání studia ze dna má parádní grády a scénář vždy vyhodí nějakou šupu. Není to tak ustřelené jako Vlk z Wall Street a asi tuhle branži nešlo vystihnout lépe. Vizuál, výprava je prvotřídní, hudební doprovod chytlavý a jako divák jsem překousl trošku opakující se pasáže a některé táhnoucí se díly. Velká škoda, že HBO seriál utnulo, neboť potenciál pro budování zápletky je obrovský.......8/10(11.5.2017)

Sex, drogy a rock'n'roll v nejčistší formě počátku 70. let. Teda, sex vlastně zase tak moc ne, ale dobrou hudbou je Vinyl doslova natřískanej. Díky účasti Micka Jaggera na scénáři navíc můžu věřit tomu, že občas neskutečné scény ze života dnes legendárních umělců mohou být pravdivé. Nasazené pomalé tempo Scorseseho pilotu vydrží až do finále, a je opravdu škoda, že má první sezona jen 10 episod.(23.4.2016)

Ježíši, to mě tak mrzí, že tohle neprodlouží. Druhá polovina série ukazuje, jak skvělý potenciál to celé mělo.(18.8.2016)

Country, bluegrass, blues and other music for uplifting gormandizers... FUCK YEAH!(6.5.2016)

Fuck this place up! Vinyl skáče, řičí, šňupe a na všechny strany huláká SCORSESE a dává vzpomenout hlavně na DeNirovky z 90. let. Jak v tom dobrém, tak v tom zlém. Ale protože je poněkud šablonivitý příběh, který jsme od Martyho v různých odstínech koksu dostali už několikrát, jedinou vadou na celém seriálu, plná palba je povinností.(2.6.2016)

Ano, Vinyl opravdu není bez chybiček. Na scénáři by se dalo ještě malinko zapracovat, v polovině seriál malinko přešlapuje na místě a vedlejší charaktery by si zasloužily podstatně větší péči. Jenže co naplat, když ten zbytek je i přes mušky neskutečně návykovou a mistrně natočenou záležitostí, která je vlhkým snem pro fandy sedmdesátkové hudby. Dobová atmosféra i soundtrack jsou opravdu geniální, celý seriál si však i po odchodu Martina Scorseseho z režijní židličky udržuje neskutečný feeling jeho dobových filmů. Divák tak už jenom čeká, kdy ze stojícího taxíku vyleze mladý De Niro. Ostatně, i ta gangsterská zápletka páchne jeho fláky na sto honů. Jde prostě o režijní, hereckou i vizuální parádu, na níž je poznat, s jakou nesmírnou péčí tvůrci k seriálu přistupovali. A vy byste se díky nim do tohoto nespoutaného hudebního ráje, nebo vlastně svým způsobem i pekla, nejraději ihned vydali. Takhle má prostě vypadat poctivá, vypiplaná televizní práce.90%(24.4.2016)

• slunicko2

Čekal jsem mnohem více. 1) Mick Jagger jako scénárista je zárukou, že zobrazovaný svět je autentický. 2) Seriál je nabitý narážkami a vtipy, které, myslím, pochopí většinou jen znalci dobové americké hudební scény. Pro nás ostatní je to jen impresivní chaos. 3) Převažuje zde agresivní expresivní americký "how-are-you-doing-man style", na který jsem poté, co jsem během jednoho večera v newyorském klubu slyšel tuto frázi snad třicetkrát, poněkud alergický. Všichni ve filmu křičí "já, já, já" a nic jiného je ani v náznaku nezajímá. 4) Přes upřímnou snahu jsem nenašel v seriálu jedinou osobu, se kterou bych se mohl identifikovat či které bych mohl fandit. Když nejsympatičtější ze všech postav je drogová dealerka, pak je něco v nepořádku. 5) Pěkný 31letý James Jagger (leader Nasty Bits - Kip) hrál natolik nudnou a nezáživnou roli, že jsem si ho zapamatoval hlavně kvůli jeho otci.(21.3.2016)

Příjemně retro. V 70. letech byl v hudebním průmysl bordel a tenhle seriál to pěkně ukazuje. Bobby Canavale mi tu navíc (asi poprvé) byl hrozně sympatický.(8.7.2016)

• dr.fish

To, že hlavní hrdina řídí nahrávací label, to ještě neznamená, že film bude o hudbě. Je to především o něm samotném a jeho problémech. Ve filmu se sice objevují hudebníci, ale o nich seriál opravdu není. Není ani o tom jak se dělají desky. Je to jakýsi mišmaš, který nikam do hloubky nejde. Navíc hlavní hrdina je všechno jen ne sympatický, ztotožnit se s ním nedá. Jeho příběh je vcelku okoukaný. Jak to s ním nakonec dopadne, to je tedy mně jako divákovi úplně jedno. Nezáleží mi na něm. A tak to být nemá. Seriál je podle mne především žrout času. 55%(3.2.2018)

80-85% ... Obdobie uvoľnených mravov. Výborná atmosféra, výborná hudba a výborní herci. HBO sa zase podaril kvalitný kúsok.(8.5.2016)

Jednak jo, minimálně první díl za to stojí. A funguje i celý desetidílný oblouk, byť trochu racionálnější rozhodnutí by bylo udělat tři filmy s tlakem na osekání zbytečností místo deseti dílů a přítomné vaty. První film, pilotní díl, jde ovšem v luxusním duchu Vlka z Wall Streetu a dobré Scorseseho praxe, u toho jsem se bavil vpravdě královsky. No a jestli má něco smysl, aby přežilo, tak je to soundtrack a pár legendárních scén. Jinak z Vinylu, odvážím se tvrdit i jako někdo, kdo se nenudil vůbec a je rád, že to vzniklo, nezbyde za pár roků nic. Na to je už seriálová scéna přeplněná a žánrové i vtipné vymezení tomu nezabrání.(16.1.2017)

Neuvěřitelně skvělý seriál plný výborné hudby a úžasných charakterů. Bavil mě každý díl a rozhodně chci další!!(20.4.2016)

• VittaBella

Scorseseho pilot byl geniální, ale další díly mu nesahají ani po kotníky. Jo a nikdo se takhle přehnaně na kokainu nechová.(10.3.2016)

Pod velmi povedeným dobovým pozlátkem je bohužel jen tisíckrát ohraný příběh, který svou předvídatelností až uráží. Licence na pořádný soundtrack by stály majlant, takže Vinyl předvádí jen takový nemastný sound-alike mišmaš s občasným hitem. Koza tedy zůstala celá, ale vlk je přeci jen dost hladový. Herecky je to na vysoké úrovni a díky atraktivnímu tématu se i ona okoukanost scénáře dá prominout. Ušmudlaných 75%(30.4.2016)

Nebyť predkožkovej tlačenky mohla to byť u mňa topka.(8.11.2016)

Prvotřídní drama s vynikajícími herci, režií i scénáři. To hlavní je ale fantastická atmosféra sedmdesátkového rocku, kterou je Vinyl nasáklý skrz naskrz. Scorseseho a Jaggerova velká pocta muzice a zároveň seriál, jaký jsem vždycky chtěl vidět.(1.3.2016)

Cannavale je stejně dobrý jako v S3 BE a dost tím kompenzuje fakt, že před kamerou po dlouhé době chybí nějaké to "větší" jméno, které tyhle HBO seriály obvykle táhne. Pár dílů slabších (hlavně Martyho pilot), pár zase naprosto geniálních. No a dobový soundtrack je smozřejmě libůstka. S 01 - 4/5(27.4.2016)

první díly byly fajn a vypadalo to na další super kousek ze Scorseseho dílny...pak ale začala úroveň jít dolů a seriál se začal prát s velkými výkyvy.Nakonec je to tak jeden z těch ousků,které je fajn vidět,ale na rozdíl od jiných HBO seriálů bych si ho znovu nezopakoval...60%(2.9.2016)

Richie fuckin' Finestra, sužovaný démonmi Rocku, kvantami kokaínu a láskou k oceľovej hudbe. Pre mňa osobne seriálový zážitok roku a Cannavalov Finestra zároveň seriálová postava snáď aj desaťročia, uvidíme, kam sa to pohne s druhou sériou. Zatiaľ absolútna spokojnosť. Seriál ako 70 roky -- jednoducho kurevsky návykový.(18.4.2016)

Casino meets Californication, pomalé tempo neuškodí, pořád je na co koukat a hlavně co poslouchat!(1.10.2016)

Výpovědní hodnota tam je, dobová atmosféra silná, muziku miluju, zápletka neskřípe -> takže, "koitus fet rock'n'roll" prakticky bez výhrad!(13.3.2016)

Na tento seriál jsem se těšil víc než rok , a po všech trailerech , galeriích atd. jsem měl na tento seriál přemrštěné nároky , ale tak nějak to co jsem si představoval , tak jsem dostal. Jen mě mrzí že seriál má jen ubohých 10 dílů. Zatím jsem u devátého dílu , a přijde mi tento seriál jako dost skvělý nářez !(16.4.2016)

Už jen pro ten retro feeling a netaktní humor - "Jsem Žid a když někdo mluví o důkladnej Němcích, mám chuť vylést na půdu a rovnou začít psát deník..."(26.8.2016)

1. série - 95%(18.4.2016)

Jeden z nejlepších seriálů, který se velmi pravděpodobně nikdy nedočká pokračování. Což je trestuhodné. Skvěle zahrané a napsané. První epizoda sama o sobě funguje jako Scorseseho celovečerní film.(17.4.2017)

Veruže seriál nemal na ružiach ustlané ani pilotom aký si režijne postrážil sám maestro. Ten o dĺžke normálneho celovečerného filmu občas nudil, pôsobil zmätočne v postavách a zaujal len pedantným zobrazením sedemdesiatych rokov. S ďalšími epizódami sa to krok za krôčikom zlepšovalo a mňa čoraz viac začali zaujímať ich príbehy, aké sa pekne prepletali a v jednom momente dokonca vytvorili jednotné klbko. Nie všetky rozhodnutia boli ale šťastné, nepredvídateľné a pútavé (zvlášť šestka), no dokázal ich vyvážiť nastolený smer akým sa dej uberal. Ja tak fandil úspechu Nasty Beats, od ktorého záviselo prežitie hudobného vydavateľstva, od ktorého záviselo prežitie jeho zamestnancov. Tí sa potýkali s klasickými, nielen dobovými neduhmi spoločnosti. Najzaujímavejšia bola nespútaná hlavná postava, (anti) hrdina čo dokázal klesnúť na úplné dno, aby začal vnímať svetielko nádeje, ktoré následne vedel poslať do úplného hajzlu. Padli vhod aj jednorazové ozdoby ako John Lennon, Andy Warhol, David Bowie, Alice Cooper či obtĺstly Elvis, ktorí tomu dodali na príťažlivosti, rezká hudba, tá na divokosti a závislosti všetkého možného (peniaze, drogy, úspech) na dramatickosti. Po zjazdení prvej a zrejme aj poslednej série tak u mňa vládne spokojnosť.(10.5.2018)

Komu nestačily tři hodiny Vlka z Wall Street, tady je ta atmosféra v desetidílném seriálu a pořád je to boží!(6.3.2016)

Až takovou starou školu v hudbě nemusím, ale tahle podivnost mě prostě přitavila... je to dobový úlet plný surové hudby s lehkou krimi linkou... proč ne, dobrá práce... 80%(8.8.2016)

Geniální !! Casino a Vlk z Wall Street, akorát z hudební branže. Skvělý vhled do fungování obřích labelů, šmrncnutý lehkou krimi zápletkou a samozřejmě osobními linkami hlavních protagonistů, zabalen do jednoho z nejlepších soundtracků, který kdy byl v televizní show použit. Bobby Cannavale se pro roli Richieho narodil.(10.4.2017)

Po první řadě hodnotím jako ohromnou pecku. Vyvážený žánrový mix a neokaté střídání stylů v jednotlivých epizodách, výborní herci v čele s Cannavalem, který už na svém prostoru v Boardwalk Empire dokázal zaujmout. Pro fanoušky hudby povinnost, pro fanoušky Scorseseho povinnost, pro fanoušky kvalitních seriálů nutnost..(21.4.2016)

S první sérií nakonec spokojenost. "Mafiánská" linie mě moc nebavila, i když na konci se taky docela rozjela. Uvidíme, co bude dál.(22.4.2016)

Platí pro prvních 7 dílů.....Je to zajímavé...byť jsem tuto dobu "téměř zažil" (jelikož jsem poslouchal hudbu 60.let a hltal všechny informace o zpěvácích,tudíž znám téměř všechny skladby,které v seriály doposud zazněly), přesto mne to nenadchlo tak,jak bych očekával. Přitom se tomu nedá nic vytknout ,dobové zpracování včetně hereckého podání nemá chybu. Jenže mi tam chybí ten správný feeling. I tak budu seriál dále sledovat,jelikož jeho přínos je nesporný.(7.3.2016)

• Rockerman

Po zhlédnutí " pilota" zatím nadšení nepřišlo. Dám tomu ještě šanci už jen kvůli tématu. Na muzice 70tých let jsem vyrůstal a někteří mí oblíbenci byli slyšet ( Black Sabbath, Led Zeppelin). Zatím je tu příliš keců o kontaktech a trochu to nudí. Snad se to rozjede.(30.3.2016)

Po prvním dílu ,který natočil můj nejoblíbenější režisér Scorsese ,to ani jinak nemohlo dopadnout špatně ,pilot dost dobrý ,uvidíme jak dopadnou další díly.Další díly sou sice o trochu slabší ale dobře natočené ,kdyby celý seriál točil Scorsese bylo by to mnohemkrát lepší .80%(7.3.2016)

• Arsenal83

Možno pre fanúšikov 70. rokov a toho motta "sex, drogy a rock and roll" to je vynikajúci zážitok. Ja nie som fanúšikom ani predmetnej hudby a vôbec ma nebaví celý čas civieť na takýto nezriadený životný štýl. Ešte keď si pozriete nejaký celovečerák o danej téme, to ešte ujde. Ale celý seriál založený len na bezuzdnom drogovaní, honbe za peniazmi a naháňačkou za potenciálnymi sexuálnymi chorobami, neviem kde tam mám hľadať prínos. Akurát len v spoluúčasti Micka Jaggera na projekte, čo dokumentuje, že takto asi táto chasa žila a žije. Pre mňa nič obdivuhodné. Jediným pozitívom je Olivia Wilde. Cannavale s večne ožratým pohľadom, ten ma tiež nebavil.(26.4.2016)

Nějak mi to nesedí. Za prvé mi vadí ten hlavní herec. Mám pocit, že to moc tlačí a přistihl jsem se, že mi leze na nervy. Dále tam cítím jakousi zarputilou snahu o to všechno co to má mít, ale na mě to nefunguje. Prostě sex, drogy a valící se kámen. Jakoby všechno to tam je a je to zatraceně cool, ale já to necítím. Těžko říct. Ale jinak je to všechno asi v pohodě. Ta scéna kdy umlátili toho totálně zfetovanýho týpka od rádia byla naprosto pecková - tu jsem si musel znova přehrát. Ale zbytek u mě tolik nefunguje.(3.3.2016)

Neuvěřitelné! Tohle je přesně to co chybělo v mém hledáčku mezi seriály! Pilot byl fenomenální, ale další díly pokračují ve stejném tempu, které každým dílem dokazuje kvality seriálu s perfektním Bobbym který mě absolutně dostává na kolena svým vykonem!(21.3.2016)

davam 4*, ale ani neviem preco. Cakal som od toho viac. Ale posledne diely ma bavili. Z hudby to bolo poslabsie. A skoda ze to skoncilo pri zrode CBGB.(1.5.2016)

Tak prostředí, nápad, herci..všechno tu je. Dal bych však přednosti více hudbě, práci ve studiu a příběhu kapel samotným, než pobíhání sfetovanejch hovad po luxusních lokacích. To je kámen úrazu pro Vinyl, jen se tu fetuje, souloží a hrabou prachy, 70s kapely a hudba je jen kulisa, kdyby to bylo naopak, bylo by to skvělé. Takto beru Scorsese jen jako úchyla(1.8.2016)

Sex, drogy a rock'n'roll. Tyto tři hlavní aspekty se nejvíce promítají do tohoto Martina Scorseseho seriálového nářezu, na kterém se mimo jiné podílel i třeba slavný Mick Jagger a na samotném seriálu to jde znát. V něm nám odhaluje zákulisí rozvíjejícího se hudebního byznysu 70. let, a to na příkladu American Century, nahrávací společnosti v New Yorku. Píše se rok 1973 a hlavní hrdina Richie Finestro nám začíná vyprávět, jak v 60. letech, založil nahrávací společnost, ze které se vyklubala prvotřídní obchodní značka, která se ovšem v tomto roce dostala do velkých potíží, a proto vedení učinilo rozhodnutí-prodat značku; dokud z ní mohou vytřískat, co nejvíce peněz, a to společnosti PolyGram v Německu. Jenže bláznivý šéf firmy Richie však po nezapomenutelné šílené noci, ve které prožil dosud nevídané, se rozhodne nepodepsat již připravenou smlouvu o koupi, čímž uvrhne celou společnost ještě do většího bahna, ve kterém se už delší dobu nachází. Hlavní zápletka je tedy jasně daná, vykopat tuto společnost znovu do nejvyšších pater. K tomuto činu jí má dopomoci nově objevená skupina Nasty Bitz, která se má stát novou tváří podniku. Celou dobu v seriálu sledujeme právě tuto fikční skupinu, avšak ve všech jednotlivých epizodách nalezneme vždy mnoho skutečných hudebních hvězd jako např. Led Zeppelin, Aerosmith, Alice Cooper, David Bowie či Elvis Presley. A to je jen krátký výčet umělců, kteří se v seriálu přímo objeví, zazní jejich songy či je o nich alespoň něco řečeno. Seriál skvěle šlape nejen po hudební složce, podmanivé atmosféře, ale i po herecké stránce. Excelují Bobby Cannavale, Ray Romano, Olivia Wilde tak i další. Neskutečně nadupaný seriál, který nepochopitelně nebyl prodloužen o další sérii.(29.4.2017)

• spoock

Od pilotu jde ten serial pomalu do pekel, ale prvni sezonu zkusim do konce, pak se uvidi co dal.(28.3.2016)

Pro mě jeden z nejlepších seriálů vůbec.(1.4.2016)

1. séria - 80%(7.5.2016)

Super seriál.Bobby Cannavale je skvělej, seriál je nabitý skvělou muzikou, má to spád, chvílemi je to hodně psychedelic.Zajímal by mně ohlas v Německu:)))(26.9.2016)

Po úvodním díle, to mělo dobře našláplo, ale teď je to nudný a utahaný a to je u seriálu o hudební branži z šedesátek kurevská chyba. Hudba jednoznačně válcuje vše ostatní, ale proto, abych si poslech dobrou hudbu nemusím čumět na seriál :) Čtvrtou hvězdu dávám za obnažení Olivie Wilde i když vyšlo najevo, že nejzajímavější je asi její obličej :)(15.3.2016)

Pro mě hit úvodu roku 2016. Tenhle seriál je pro mě balzám. Hlavní hrdina, na rozdíl pro jiné, mi prostě přesně sedí a je tam dobře. Skvělá kamera, dobové prvky a perfektní hudba. Pro mě jednoznačně pět hvězd a sněhem do řádek, jak od brambor, nalajnovaných top dílů. A v neposlední řadě sexy Olivia a Juno. 5*(21.3.2016)

Totální masturbace. Pokud opomenu, že jsem hudební freak, pak je seriál skvěle natočen z dějového i funkčního hlediska. Myslím, že charaktery jsou naprosto bravurně zvládnuté a to jak u hlavních, tak i vedlejších postav. Celkové ztvárnění té doby ve mě vyvolává pocit, že by mi ani nevadilo v takové době žít. Anyway jako hudebnímu nadšenci, co poslouchajíc takřka každé odvětví jde seriál přímo do noty. Spousty použitých interpretů pro mě bylo velkou neznámou a tak mi Vinyl přinesl i skvělou hudební inspiraci co poslouchat. Vybírají kvalitu z kvalit a je jedno jestli se jedná o punk, blues či progressive rock, vždycky je to jeba. Už teď se těším, až to celé sjedu znovu.(31.3.2016)

Úžasný(4.4.2016)

Jasných pět hvězd beze stínu pochybnosti.(19.4.2016)

Tento hudební seriál z produkce HBO je jen pro opravdové fajnšmekry nejen rockové muziky 60. a 70.let. Protože ve chvílích, kdy zní hudba, je to super. Jak se však začne mluvit, je to slabší, často zdlouhavé a nudné. Hlavní postavou je věčně sjetý egocentrik, který po 10 dílů likviduje sebe i své manželství ve snaze zachránit své vydavatelství. Svou nesnesitelností mi začal lézt krkem už někdy v půlce prvního dílu a jen hodně těžko jsem k němu po dobu těch 10 hodin hledal cestu...(30.4.2016)

Má to pod palcem Martin takže je to v pohodě.POMO hodnotit každej díl je podle mě píčovina,tyhle kraviny dělěj u sebe doma v Čobolstánu ty zmrde.(12.5.2016)

Fuck this place up! Seriály (např. Treme) a filmy (např. Ray, Walk the Line) z hudebního prostředí mám rád. Aspoň ty, co umí zachytit hudbu v její přirozené podobě a prostředí, které k muzikantům patří (kdo nezažil, snad po shlédnutí tohoto seriálu uvěří). Díky Micku Jaggerovi, že dostal nápad vykreslit hudební historii divokého konce šedesátých a začátku sedmdesátých let, aspoň jsem si ji mohl prožít nesmělým nahlédnutím za zástěnu. Rock'n'roll!!!(20.7.2016)

Fyzikálně perfektní. Princip entropie a Murphyho zákony dotaženy k seriálové dokonalosti. Richie Finestrovi se totiž sere absolutně všechno co se posrat může. A čím dál více. Cannavale je král, Juno Temple skvělá, Emily Tremaine jakbysmet. Na druhou stranu Olivia Wilde je trochu zklamáním. Výborná práce pánů Scorseseho, Jaggera a Wintera, i když na 5* by potřebovala být ještě o chlup lepší.(15.9.2016)

Človek si dokáže čo to vydedukovať o tom, ako to asi v tomto biznise chodí (sebevraždy [a asi aj "sebevraždy"] interpretov, rôzne aféry ako mal napr. Prince so SONY, psychické deptanie Michaela Jacksona), a je zaujímavé sledovať ako sa tieto dedukcie prelievajú do formy reality (a asi len naivka by si myslela, že vo filmovom priemysle to funguje odlišne).(8.11.2016)

První půlka 70. let je z dnešního pohledu pravěk a koho zajímá pohled do zákulisí hudební branže té doby? Navíc u epizodního výskytu popkulturních ikon (namátkou Robert Plant, Lou Reed, Alice Cooper, Lennon) si produkce s castingem daly záležet hlavně na správných outfitech, pohybech a mimice, naopak charisma a podobnost s tvářemi předobrazů se citelně nedostavují. Zbytek je ovšem parádní, hlavní postavy jsou napsané i zahrané luxusně, dialogy mistrné, tempo převážně svižné, kriminální a psychedelické motivy skvěle doplňují vyšňupanou jízdu Richieho Finestry. A Corrada Galassa vyhlašuju mafiánem dekády! (Steve Buscemi laskavě promine).. Pouhá jedna realizovaná řada (navzdory víc než otevřenému konci) naznačuje, že zájemců o sedmdesátkovou pařbu zase tolik nebylo, a dělá z Vinylu nedoceněnou seriálovou perličku.(6.4.2018)

Martin Scorsese a Mick Jagger. Tyto dvě jména jsou ve svém odvětví kultury dosti zvučná a jejich díla jsou pro ona odvětví v obou případech jedny ze zlomových, které více či méně tvořily historii. A tyto dvě zvučná jména a osobnosti, které tyto jména nosí, se daly dohromady a vytvořily seriál, který v prvé řadě slouží jako pocta hudbě, což snadno proklamuje už název. Na začátku je nutné říct, že to opravdu není pro každého. Je to hlavně pro milovníky hudby v rozsahu od 50. do 70. let minulého století, kteří se v tomto rybníčku plném ryb v podobě menších či větších referencí, budou opravdu rochnit a s určitostí to ohodnotí, jako já, plným počtem. Pro neznalé to bude další 7-7,5/10 seriál, díky kterému najdou řadu skvělé hudby, ale to je asi tak vše. Ale jelikož já se řadím do skupiny, co ví a zná, tak jsem si to neskutečně užil. O Vinylu jsem věděl od jeho vydání, ale vždy jsem ho kvůli dalším titulům odkládal. A musím říct, že to bylo dobře, protože v té době jsem věděl o takových 70% méně než teď, takže bych si ho méně užil. Dva, na začátku již zmiňovaní, legendární pánové, díky kterým se o tomto projektu vůbec ví, se na tom podíleli menším či větším způsobem. Mick Jagger spíše přidal něco málo k nápadu a spíše dodával své nabyté zkušenosti z branže. To Scorseseho práce je vidět víc a ujal se postu, díky kterému ho známe. A to sice režie. Na stoličku si sedl sice pouze jednou, a to u úvodní epizody, ale zase nám dal materiál o délce bez osmi minut dvou hodin, což je na epizodu seriálu vskutku nezvyklé a nevšední. Ale chyba to rozhodně nebyla. A co všechno se do takové megalomanie vešlo? První je samozřejmě příběh, který nás zavede na půdu New Yorku na počátku 70. let, konkrétně do krachujícího hudebního vydavatelství, které každý zná, ale bohužel se k němu nikdo nehlásí. Druhotné je představení postav, často velmi různorodých, některé jsou divácky zajímavé svým charismatem, další cool chováním, najdou se i ti s peprnou minulostí, ale všechny mají dozajista společnou jednu věc a to je nátura, která jako další prvek vystihuje 70. léta. Mimo jiné se dostane i na zpodobnění známých tvářím, které více či méně utvářely tvář tehdejších hitparád, ale i umělecky vedených typů hudby či umění samotné (příkladem jest třeba Robert Plant a Bonzo z Led Zeppelin, či Alice Cooper a mnoho dalších). A to všechno je nám stříbrném podnose předneseno ve Scorseseho epizodě, která by se, stejně jako celý seriál, dal pospat jako Vlk z Wall Street, akorát ne na Wall Street a v jiném odvětví byznysu, plus se k sexu, drogám a dalším strastem a slastem těchto povolání, přidává i umění. A právě po Scorseseho epizoda je výkop, na jehož sílu už pozdější režiséři bohužel nedosáhnou, ale stále to drží v nadprůměrných kolejích. Samozřejmě, že to má své slabiny, občas se na větší časový oblouk dala pozornost věcem, které příběh ani zúčastněné charaktery nikam neposunuly, někdy i dialogy jsou kapánek cheesy a nestabilní, ale to zase zachraňují herecké výkony. Těmto chybkám kraluje konec, který prostě uspokojení nepřinese, protože se u něj počítalo, že bude další série, což se bohužel nestalo, takže v podstatě žádná linka není pořádně uzavřena a když ano, tak takovým stylem, že ano, dalo by se to brát za uzavření, ale rozšíření by to potřebovalo jako koza drbání. Samotné ukončení seriálu po první sérii mě dost mrzí, i kdyby pro to mělo HBO dobrý důvod, tak pořád je zdrcující už z toho důvodu, že seriál na podobné téma prostě není a dlouho nebude. Tyto neduhy jsou ale zastíněny naprosto skvěle vybranou hudbou všech myslitelných žánru a podžánrů, která výborně vystihuje prezentovanou dobu, ale také vzpomíná dvacet let, které předcházeli a o to víc vás potěší, když tu či tamtu skladbu poznáte. Závěrem zde zopakuji své mnohokrát řečené výroky. Pokud jste fanouškem hudby, tak je to povinnost, pokud nejste, tak se asi vyhněte, na konci by jste mohli plakat po ztraceném času. Středně slabších 9/10.(26.4.2019)

Jasně, hodnotit to po dvou epizodách... Ale už během pilotu jsem tušil, že to je ono. Když mi pak do uší zkraje druhý epizody vkráčeli Creedence Clearwater Revival, veděl jsem, že je jasno. Skvělý.(2.3.2016)

Showbusines = kočkobyznys = všichni jedou v koksu a každý je průměrný.... Ale některé díly říkají i něco jiného, to se musí nechat, akorát si asi všichni nedospělí budou myslet, že pokud chcou být hvězdami tak musí s někým píchat nebo šňupat ..po tomhle...což neni moc zavádějící...drogy deprese jen prohlubují...ale jinak fajn...síla nechť vás povází. 8)(31.3.2016)

70 v NYC a navic v nahravaci spolecnosti to je pecka sama o sobe a v podani Scorseseho to ani jinak nez na jednicku dopadnout nemohlo, kdyz se k tomu pridal Jagger a Winterje to jak smichat steak s peprem a soli. 1* - vsechno to krasne ladi, prolina se ticho a hudba - ktera je bezkonkurecne namichana, minulost s pritomnosti, chlast a drogy. Vyprava a kostymy je tiptop. Bobbymu ta role neuveritelne sedla, od smuka pres fetaka az po manzela. Olivia mi tam nejak nesedi, nemuzu si pomoct ta devcica ma vytazeny oboci az nekam k ofine a cuci jak cerstve vyorana mys. Juno jsem si nikdy nijak nevsimala az do ted, zari jak kralovna, mladej Jagger - cekala jsem vic. U vsech tech komercnich zaberu si porad nejsu jista jestli to krasne dokreslujou nebo sou tam jenom pro prachy. Jediny co mne trosku vadi je to casovy natahovani v jednotlivych dilech. Co je Scorseseho prednost ve filmu se mu tady muze skarede vymstit, protoze v pilotu nasadil hoodne vysokou latku, ketra se malicko snizila v dalsich dilech, kde tomu chybi akce. Vic rodinnyho drama, skonceni nebo velky boom firmy a vetsi zapletku s policajtama skrz drogy a sebevrazda - dal nevim co by me mohlo cekat a pokud to trosku nezabere na pilu, skonci to u me pravdepodobne utopeny po 2 seriich. Kazdopadne doufam, ze takovyho konce se nedockam a kluci se jeste vytahnou s necim necekanym, kombinace tech tri je primo bozska, jeste jsem nic takovyho nevidela. Fingers crossed.(24.4.2016)

Absolutní topka! Je vidět, že na tomhle makala největší hudební elita, která ví, vo čem to je. Sedmdesátky byly rozkvětem hudby, jakýhokoliv stylu. A tady to tvůrci dokonale promítli, celou tu atmosféru, ten náboj a ty neotřelý scény, kdy v jednom hnusnym klubu afráči trsají na reggae nebo se vlní black ladies v rytmu podbnym Jamesi Brownovi. Prostě to tepalo od začátku do konce. Ano, konec je takovej nedokončenej, hodně věcí zůstalo otevřených, ale i tak musím dát plný počet. Řadím mezi svoje top seriály.(2.5.2016)

Sex, fet, vražda, sex, chlast, fet, kapela, fet... celkem o hovně. Ale že to je prošpikovaný parádní hudbou dávám 4.(14.7.2016)

Škoda, že to nenatahli aspoň na dvě řady...opravdu kvalitní seriál s velmi kvalitní hudbou ..(8.11.2016)

Tenhle seriál je skutečný majstrštik. Hudba, herci i příběh 100 %(23.11.2016)

Netuším, o čem to mělo být. Možná o postupně upadající neúspěšné nahrávací společnosti, kde se vydělává především na drogy; do toho mafie, nikomu se nic moc nedaří - takové nepovedené Hry o trůny. A Bobby Cannavale je nesjpíš výborný herec, protože mě po celou dobu neuvěřitelně štval.(19.2.2017)

Ani mi nevadí, že pokračování nebude. První sérii jsem si fakt užil, byl to nářez a připadal jsem si jako v rozjetém vlaku, který nejde zastavit. Jediné co bych vytknul, byl druhý díl. Nevím, zda to bylo režisérem nebo mnou a mým momentálním naladěním. Stylem jakým byl tento díl natočený, vůbec nezapadal do celkové koncepce a opravdu mě nudil. Skoro jsem váhal, že mi nestojí za to se dál dívat. Naštěstí jsem vydržel.(23.2.2017)

***1/2(6.11.2018)

Martin Scorsese nemohl povstát z něčeho kde nikdy nebyl !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(19.2.2016)

Zažil som tú dobu na vlastnej koži ako teeneger z opačnej strany barikády.Rádio to bola úplná hrôza,západná muzika žiadna.Jediným zdrojom tejto hudby by bola bývala československá Slobodná Európa,ktorá však bola rušená na celom území republiky.Ale našli sme riešenie lebo madˇarská a rumúnska Slobodná Európa neboli rušené.Všetko sa nahrávalo a kopírovalo na Sonet Duo magnetofóne čs.výroby.Všetci sme sa tvárili ako odborníci a po prvých tónoch piesne sme vedeli interpreta aj názov skladby,ale táto hudba nás už vtedy ovládla aj v mysleni a pohľadu na svet mimo soc bloku aj do budúcnosti.Seriál krásne zachytáva toto pre niekoho chaotické obdobie,ktoré je určite autentické kvôli Mickovi Jaggerovi a skúsenému oku Martina Scorseseho.(14.3.2016)

Tak nedřív straaaašné těšení, teď už jen utěšování že to bude určitě lepší.. Úvodní díl navnadil, ale u pátého už se trochu nudíme.. Dějová linie, ohledně vydavatelství je dobrá. Kapely, kluby a vše co se děje v té době v New Yorku super. Dějová linie ohledně vraždy mi přijde zbytečná. Taky mě zatím nepřesvědčila Olivia Wilde, na jejím místě bych si asi dokázal představit jinou herečku.. takže než to bude lepší změna ze 4* na 3* .. No a teď už víme že lepší to nebylo a nebude..(15.3.2016)

Olivia wilde nikdy nebola tak sexy. A cannavale rútiaci sa do katastrofy je presvedčivý.(3.4.2016)

za sebe určitě můžu říct, že to mělo grády ... pilot mě trošku zmrazil, druhej díl to parádně rozjel ... klubová atmosféra, támhle kousek rocku, tuhle funky a jindy třpytivá koule u stropu - ten dotek žánrů opravdu potěšil ... krimi příběh mi seděl míň než vývoj rodinné idylky, halucinace a podrazy parťáků ... na tenhle počin jsem byla zvědavá a nezklamal mě, já se bavila ...(2.5.2016)

Dlouho sem zvažoval zda je to za 4/5 nebo 5/5.. Nakonec dávám plný počet, ne díky super scénáristické práci (seriál má hluchá místa), ne kvůli jinému přístupu (čekáte na mini happy endy v průběhu? zapomňte) .. ale kvůli MUZICE v podkladech! Jasně, kdyby šlo zaplatit práva na všechny originály té doby bylo by to ještě lepší.. Doufejme že to v druhé sérii nepošlou do kytek.(7.5.2016)

• Serafina

Jsem zklamaná :/ Seriál je spíš příslib něčeho, co mohlo být, kdyby se nehopsalo kolem zbytečností. Skvělá hudba, skvělé historky z nahrávacího byznysu, pohled do zákulisí... A celé se to zdlouhavě táhne a přestane se to táhnout teprve v 10. dílu (dobře, i devátý ujde), kdy jsme konečně svědky vzrušujícího zrodu disca, úspěchu punkových Nasty Bits, a American Century se pomalu zvedá z popela. Teď by to teprve začala být jízda - a ono nic. Celou dobu jsem sledovala nějaké drogovo-mafiánsko-vztahové drama, kde se řešily blbosti, všechny postavy vypadaly jako idioti a neustálá temnost a dramatičnost byla naprosto ubíjející. Tu a tam jsem za odměnu dostala chutný hudební drobeček - David Bowie, Alice Cooper, padlý rokenrolový král Elvis - a pak jsem zase půl hodiny koukala na to, jak Richie a Zak soupeří o to, kdo z nich bude větší debil a toho druhého líp podrazí. Celý seriál působil spíš jako rozjezd na druhou sérii, která ovšem nebude. Za to zklamání dávám navzdory muzice dvě hvězdičky :((16.7.2016)

Tak trochu seriál pro lidi z branže, dost věcí ocení ti, co se v prostředí "hudebního průmyslu" pohybují.(13.10.2016)

Nejlepší seriál roku 2016!(21.2.2017)

Poměrně napínavý příběh na pozadí hudebního průmyslu. V seriálu jsou skvěle vykreslené postavy, které umí překvapit (v dobrém i ve zlém). Nutno ocenit skvělý výběr herců. A pokud si člověk z hudby sedmdesátých let něco pamatuje, je skvělé hledat mezi muzikanty skutečné kapely.(21.2.2017)

Oproti většině tady musím označit první díl za jeden z nejslabších. Ač jsem fanouškem Scorseseho filmů, tak na jeden díl seriálu s dvojnásobnou stopáží není jeho styl úplně ideální. A stejně "roztahaně" působí i celá první polovina seriálu. Kvůli které byste rozhodně neoplakávali nepokračování druhá série. Nicméně přesně v druhé polovině se seriál začne dostávat do obrátek a vytvářet tu seriálovou závislost, kdy očekáváte každý další díl. (Což je zásadní rozdíl oproti filmovému zážitku a důvod, proč pro mě pilotní díl od mistra Scorsesiho nefunfoval) Nakonec je tedy velká škoda, že druhá série, byť s ní tvůrci vzhledem k otevřeným vedlejším linkám počítali, nebude... 80%(4.4.2017)

Krása vidieť znova niečo v čom má prsty king Scorsese. Ať žije rock and roll!(2.6.2017)

Očekával jsem víc. Škoda, že některé osoby, příběh a kapela Nasty Bits jsou fikcí....(4.11.2018)