Vinyl (TV seriál)

Vinyl

Drama / Hudební

USA, 2016, 10 h 17 min (Minutáž: 52–113 min)

Bobby Cannavale, Olivia Wilde, Ray Romano, Ato Essandoh, Max Casella, P.J. Byrne, J.C. MacKenzie, Birgitte Hjort Sørensen, Juno Temple, Jack Quaid, Paul Ben-Victor, Andrew Dice Clay, Robert Funaro, Joe Caniano, Madison McKinley, Maria Di Angelis, Liz Celeste, Susan Heyward, Richard Short, Mike Steinmetz, Rodrigo Lopresti, Aly Mang, Angelica Boccella, Jill Larson, Griffin Newman, Ephraim Sykes, Nicola Fiore, Kristoffer Cusick, Jay Klaitz, Dustin Ingram, Annie Parisse, Michael Drayer, David Proval, Val Emmich, Allen Coulter, Terence Winter, David Vadim, Ian Hart, Anna Šerbinina, Danny A. Abeckaser, Jeff Biehl, John Cenatiempo, John Rue, Till Schauder, Pernell Walker, James Jagger, John Cameron Mitchell, Emily Tremaine, Carrington Vilmont, Dustin Payseur, Jack Doyle Smith, Lena Olin, Ken Marino, Roberta Wallach, Gregory Bastien, Thomas Gardner, Daniel J. Watts, Scott Stangland, Erin Cressida Wilson, Noah Bean, Douglas Smith, Samantha Buck, Nadia Kay, Kenneth Pattengale, Chris Anderson, Gene Jones, John Ventimiglia, Michael Kostroff, Travis Quentin Young, Tom Sierchio, Clara Wong, Christian Navarro, Nathan James, Michael J. Burg, Kelly Aaron, Brian Shoaf, Stephen DeRosa, Keston John, Kati Rediger, Jennifer Suter, Chris Cardillo, Bo Dietl, Tina Benko, Max Curnin, Connor Hanwick, Armen Garo, Adam Wade McLaughlin, Rony Clanton, Catherine Stephen, Dave Shalansky, Nika Ezell Pappas

Komentáře uživatelů k TV seriálu (88)

Netuším, o čem to mělo být. Možná o postupně upadající neúspěšné nahrávací společnosti, kde se vydělává především na drogy; do toho mafie, nikomu se nic moc nedaří - takové nepovedené Hry o trůny. A Bobby Cannavale je nesjpíš výborný herec, protože mě po celou dobu neuvěřitelně štval.(19.2.2017)

• VittaBella

Scorseseho pilot byl geniální, ale další díly mu nesahají ani po kotníky. Jo a nikdo se takhle přehnaně na kokainu nechová.(10.3.2016)

Pod velmi povedeným dobovým pozlátkem je bohužel jen tisíckrát ohraný příběh, který svou předvídatelností až uráží. Licence na pořádný soundtrack by stály majlant, takže Vinyl předvádí jen takový nemastný sound-alike mišmaš s občasným hitem. Koza tedy zůstala celá, ale vlk je přeci jen dost hladový. Herecky je to na vysoké úrovni a díky atraktivnímu tématu se i ona okoukanost scénáře dá prominout. Ušmudlaných 75%(30.4.2016)

Nebyť predkožkovej tlačenky mohla to byť u mňa topka.(8.11.2016)

Prvotřídní drama s vynikajícími herci, režií i scénáři. To hlavní je ale fantastická atmosféra sedmdesátkového rocku, kterou je Vinyl nasáklý skrz naskrz. Scorseseho a Jaggerova velká pocta muzice a zároveň seriál, jaký jsem vždycky chtěl vidět.(1.3.2016)

Cannavale je stejně dobrý jako v S3 BE a dost tím kompenzuje fakt, že před kamerou po dlouhé době chybí nějaké to "větší" jméno, které tyhle HBO seriály obvykle táhne. Pár dílů slabších (hlavně Martyho pilot), pár zase naprosto geniálních. No a dobový soundtrack je smozřejmě libůstka. S 01 - 4/5(27.4.2016)

první díly byly fajn a vypadalo to na další super kousek ze Scorseseho dílny...pak ale začala úroveň jít dolů a seriál se začal prát s velkými výkyvy.Nakonec je to tak jeden z těch ousků,které je fajn vidět,ale na rozdíl od jiných HBO seriálů bych si ho znovu nezopakoval...60%(2.9.2016)

Richie fuckin' Finestra, sužovaný démonmi Rocku, kvantami kokaínu a láskou k oceľovej hudbe. Pre mňa osobne seriálový zážitok roku a Cannavalov Finestra zároveň seriálová postava snáď aj desaťročia, uvidíme, kam sa to pohne s druhou sériou. Zatiaľ absolútna spokojnosť. Seriál ako 70 roky -- jednoducho kurevsky návykový.(18.4.2016)

Výpovědní hodnota tam je, dobová atmosféra silná, muziku miluju, zápletka neskřípe -> takže, "koitus fet rock'n'roll" prakticky bez výhrad!(13.3.2016)

Casino meets Californication, pomalé tempo neuškodí, pořád je na co koukat a hlavně co poslouchat!(1.10.2016)

Na tento seriál jsem se těšil víc než rok , a po všech trailerech , galeriích atd. jsem měl na tento seriál přemrštěné nároky , ale tak nějak to co jsem si představoval , tak jsem dostal. Jen mě mrzí že seriál má jen ubohých 10 dílů. Zatím jsem u devátého dílu , a přijde mi tento seriál jako dost skvělý nářez !(16.4.2016)

Už jen pro ten retro feeling a netaktní humor - "Jsem Žid a když někdo mluví o důkladnej Němcích, mám chuť vylést na půdu a rovnou začít psát deník..."(26.8.2016)

1. série - 95%(18.4.2016)

Jeden z nejlepších seriálů, který se velmi pravděpodobně nikdy nedočká pokračování. Což je trestuhodné. Skvěle zahrané a napsané. První epizoda sama o sobě funguje jako Scorseseho celovečerní film.(17.4.2017)

Veruže seriál nemal na ružiach ustlané ani pilotom aký si režijne postrážil sám maestro. Ten o dĺžke normálneho celovečerného filmu občas nudil, pôsobil zmätočne v postavách a zaujal len pedantným zobrazením sedemdesiatych rokov. S ďalšími epizódami sa to krok za krôčikom zlepšovalo a mňa čoraz viac začali zaujímať ich príbehy, aké sa pekne prepletali a v jednom momente dokonca vytvorili jednotné klbko. Nie všetky rozhodnutia boli ale šťastné, nepredvídateľné a pútavé (zvlášť šestka), no dokázal ich vyvážiť nastolený smer akým sa dej uberal. Ja tak fandil úspechu Nasty Beats, od ktorého záviselo prežitie hudobného vydavateľstva, od ktorého záviselo prežitie jeho zamestnancov. Tí sa potýkali s klasickými, nielen dobovými neduhmi spoločnosti. Najzaujímavejšia bola nespútaná hlavná postava, (anti) hrdina čo dokázal klesnúť na úplné dno, aby začal vnímať svetielko nádeje, ktoré následne vedel poslať do úplného hajzlu. Padli vhod aj jednorazové ozdoby ako John Lennon, Andy Warhol, David Bowie, Alice Cooper či obtĺstly Elvis, ktorí tomu dodali na príťažlivosti, rezká hudba, tá na divokosti a závislosti všetkého možného (peniaze, drogy, úspech) na dramatickosti. Po zjazdení prvej a zrejme aj poslednej série tak u mňa vládne spokojnosť.(10.5.2018)

Komu nestačily tři hodiny Vlka z Wall Street, tady je ta atmosféra v desetidílném seriálu a pořád je to boží!(6.3.2016)

Až takovou starou školu v hudbě nemusím, ale tahle podivnost mě prostě přitavila... je to dobový úlet plný surové hudby s lehkou krimi linkou... proč ne, dobrá práce... 80%(8.8.2016)

Geniální !! Casino a Vlk z Wall Street, akorát z hudební branže. Skvělý vhled do fungování obřích labelů, šmrncnutý lehkou krimi zápletkou a samozřejmě osobními linkami hlavních protagonistů, zabalen do jednoho z nejlepších soundtracků, který kdy byl v televizní show použit. Bobby Cannavale se pro roli Richieho narodil.(10.4.2017)

Po první řadě hodnotím jako ohromnou pecku. Vyvážený žánrový mix a neokaté střídání stylů v jednotlivých epizodách, výborní herci v čele s Cannavalem, který už na svém prostoru v Boardwalk Empire dokázal zaujmout. Pro fanoušky hudby povinnost, pro fanoušky Scorseseho povinnost, pro fanoušky kvalitních seriálů nutnost..(21.4.2016)

S první sérií nakonec spokojenost. "Mafiánská" linie mě moc nebavila, i když na konci se taky docela rozjela. Uvidíme, co bude dál.(22.4.2016)

Platí pro prvních 7 dílů.....Je to zajímavé...byť jsem tuto dobu "téměř zažil" (jelikož jsem poslouchal hudbu 60.let a hltal všechny informace o zpěvácích,tudíž znám téměř všechny skladby,které v seriály doposud zazněly), přesto mne to nenadchlo tak,jak bych očekával. Přitom se tomu nedá nic vytknout ,dobové zpracování včetně hereckého podání nemá chybu. Jenže mi tam chybí ten správný feeling. I tak budu seriál dále sledovat,jelikož jeho přínos je nesporný.(7.3.2016)