Vinyl (TV seriál)

Vinyl

Drama / Hudební

USA, 2016, 10 h 17 min (Minutáž: 52–113 min)

Bobby Cannavale, Olivia Wilde, Ray Romano, Ato Essandoh, Max Casella, P.J. Byrne, J.C. MacKenzie, Birgitte Hjort Sørensen, Juno Temple, Jack Quaid, Paul Ben-Victor, Andrew Dice Clay, Robert Funaro, Joe Caniano, Madison McKinley, Maria Di Angelis, Liz Celeste, Susan Heyward, Richard Short, Mike Steinmetz, Rodrigo Lopresti, Aly Mang, Angelica Boccella, Jill Larson, Griffin Newman, Ephraim Sykes, Nicola Fiore, Kristoffer Cusick, Jay Klaitz, Dustin Ingram, Annie Parisse, Michael Drayer, David Proval, Val Emmich, Allen Coulter, Terence Winter, David Vadim, Ian Hart, Anna Šerbinina, Danny A. Abeckaser, Jeff Biehl, John Cenatiempo, John Rue, Till Schauder, Pernell Walker, James Jagger, John Cameron Mitchell, Emily Tremaine, Carrington Vilmont, Dustin Payseur, Jack Doyle Smith, Lena Olin, Ken Marino, Roberta Wallach, Gregory Bastien, Thomas Gardner, Daniel J. Watts, Scott Stangland, Erin Cressida Wilson, Noah Bean, Douglas Smith, Samantha Buck, Nadia Kay, Kenneth Pattengale, Chris Anderson, Gene Jones, John Ventimiglia, Michael Kostroff, Travis Quentin Young, Tom Sierchio, Clara Wong, Christian Navarro, Nathan James, Michael J. Burg, Kelly Aaron, Brian Shoaf, Stephen DeRosa, Keston John, Kati Rediger, Jennifer Suter, Chris Cardillo, Bo Dietl, Tina Benko, Max Curnin, Connor Hanwick, Armen Garo, Adam Wade McLaughlin, Rony Clanton, Catherine Stephen, Dave Shalansky, Nika Ezell Pappas

Komentáře uživatelů k TV seriálu (88)

Netuším, o čem to mělo být. Možná o postupně upadající neúspěšné nahrávací společnosti, kde se vydělává především na drogy; do toho mafie, nikomu se nic moc nedaří - takové nepovedené Hry o trůny. A Bobby Cannavale je nesjpíš výborný herec, protože mě po celou dobu neuvěřitelně štval.(19.2.2017)

• Rockerman

Po zhlédnutí " pilota" zatím nadšení nepřišlo. Dám tomu ještě šanci už jen kvůli tématu. Na muzice 70tých let jsem vyrůstal a někteří mí oblíbenci byli slyšet ( Black Sabbath, Led Zeppelin). Zatím je tu příliš keců o kontaktech a trochu to nudí. Snad se to rozjede.(30.3.2016)

• Arsenal83

Možno pre fanúšikov 70. rokov a toho motta "sex, drogy a rock and roll" to je vynikajúci zážitok. Ja nie som fanúšikom ani predmetnej hudby a vôbec ma nebaví celý čas civieť na takýto nezriadený životný štýl. Ešte keď si pozriete nejaký celovečerák o danej téme, to ešte ujde. Ale celý seriál založený len na bezuzdnom drogovaní, honbe za peniazmi a naháňačkou za potenciálnymi sexuálnymi chorobami, neviem kde tam mám hľadať prínos. Akurát len v spoluúčasti Micka Jaggera na projekte, čo dokumentuje, že takto asi táto chasa žila a žije. Pre mňa nič obdivuhodné. Jediným pozitívom je Olivia Wilde. Cannavale s večne ožratým pohľadom, ten ma tiež nebavil.(26.4.2016)

Vinyl mě nalákal na autentickou jízdu hudebním průmyslem 70. let. V půlce série jsem si bohužel uvědomil, že to úžasné zasazení je jen kulisou, nedůležitým pozadím pro osobní drama nepoučitelného feťáka. To by samo o sobě mohlo být zajímavé, ale kvůli tomu jsem do seriálu nešel. Hlavně ani jedna část není zpracovaná opravdu dobře. Většina epizod sestává z Richieho sjetého pobíhání a řvaní na všechny kolem, tedy pokud fet teprve nehledá. Do toho jsou zamíchány nějaké camea dobových muzikantů, vedlejší linky sem tam zajímavých postav, které se kvůli pomalému tempu nedočkají rozuzlení, a občas nějaký ten song pro radost. Takhle fungují prakticky všechny epizody, takže i na ploše deseti epizod se rychle dostaví repetice a nuda. Nejvíc mě ale štve, že kromě první epizody jsem z toho vůbec necítil vášeň pro hudbu. Richie o ní pořád mluví, ale ze seriálu samotného nikdy nečiší. The Get Down dokázal i přes fantastičtější námět a trochu neohrabané vyprávění zachytit ducha doby daleko lépe a zábavněji.(3.6.2019)

Po prvním dílu ,který natočil můj nejoblíbenější režisér Scorsese ,to ani jinak nemohlo dopadnout špatně ,pilot dost dobrý ,uvidíme jak dopadnou další díly.Další díly sou sice o trochu slabší ale dobře natočené ,kdyby celý seriál točil Scorsese bylo by to mnohemkrát lepší .80%(7.3.2016)

Nějak mi to nesedí. Za prvé mi vadí ten hlavní herec. Mám pocit, že to moc tlačí a přistihl jsem se, že mi leze na nervy. Dále tam cítím jakousi zarputilou snahu o to všechno co to má mít, ale na mě to nefunguje. Prostě sex, drogy a valící se kámen. Jakoby všechno to tam je a je to zatraceně cool, ale já to necítím. Těžko říct. Ale jinak je to všechno asi v pohodě. Ta scéna kdy umlátili toho totálně zfetovanýho týpka od rádia byla naprosto pecková - tu jsem si musel znova přehrát. Ale zbytek u mě tolik nefunguje.(3.3.2016)

Neuvěřitelné! Tohle je přesně to co chybělo v mém hledáčku mezi seriály! Pilot byl fenomenální, ale další díly pokračují ve stejném tempu, které každým dílem dokazuje kvality seriálu s perfektním Bobbym který mě absolutně dostává na kolena svým vykonem!(21.3.2016)

davam 4*, ale ani neviem preco. Cakal som od toho viac. Ale posledne diely ma bavili. Z hudby to bolo poslabsie. A skoda ze to skoncilo pri zrode CBGB.(1.5.2016)

Tak prostředí, nápad, herci..všechno tu je. Dal bych však přednosti více hudbě, práci ve studiu a příběhu kapel samotným, než pobíhání sfetovanejch hovad po luxusních lokacích. To je kámen úrazu pro Vinyl, jen se tu fetuje, souloží a hrabou prachy, 70s kapely a hudba je jen kulisa, kdyby to bylo naopak, bylo by to skvělé. Takto beru Scorsese jen jako úchyla(1.8.2016)

Sex, drogy a rock'n'roll. Tyto tři hlavní aspekty se nejvíce promítají do tohoto Martina Scorseseho seriálového nářezu, na kterém se mimo jiné podílel i třeba slavný Mick Jagger a na samotném seriálu to jde znát. V něm nám odhaluje zákulisí rozvíjejícího se hudebního byznysu 70. let, a to na příkladu American Century, nahrávací společnosti v New Yorku. Píše se rok 1973 a hlavní hrdina Richie Finestro nám začíná vyprávět, jak v 60. letech, založil nahrávací společnost, ze které se vyklubala prvotřídní obchodní značka, která se ovšem v tomto roce dostala do velkých potíží, a proto vedení učinilo rozhodnutí-prodat značku; dokud z ní mohou vytřískat, co nejvíce peněz, a to společnosti PolyGram v Německu. Jenže bláznivý šéf firmy Richie však po nezapomenutelné šílené noci, ve které prožil dosud nevídané, se rozhodne nepodepsat již připravenou smlouvu o koupi, čímž uvrhne celou společnost ještě do většího bahna, ve kterém se už delší dobu nachází. Hlavní zápletka je tedy jasně daná, vykopat tuto společnost znovu do nejvyšších pater. K tomuto činu jí má dopomoci nově objevená skupina Nasty Bitz, která se má stát novou tváří podniku. Celou dobu v seriálu sledujeme právě tuto fikční skupinu, avšak ve všech jednotlivých epizodách nalezneme vždy mnoho skutečných hudebních hvězd jako např. Led Zeppelin, Aerosmith, Alice Cooper, David Bowie či Elvis Presley. A to je jen krátký výčet umělců, kteří se v seriálu přímo objeví, zazní jejich songy či je o nich alespoň něco řečeno. Seriál skvěle šlape nejen po hudební složce, podmanivé atmosféře, ale i po herecké stránce. Excelují Bobby Cannavale, Ray Romano, Olivia Wilde tak i další. Neskutečně nadupaný seriál, který nepochopitelně nebyl prodloužen o další sérii.(29.4.2017)

• spoock

Od pilotu jde ten serial pomalu do pekel, ale prvni sezonu zkusim do konce, pak se uvidi co dal.(28.3.2016)

Pro mě jeden z nejlepších seriálů vůbec.(1.4.2016)

1. séria - 80%(7.5.2016)

Super seriál.Bobby Cannavale je skvělej, seriál je nabitý skvělou muzikou, má to spád, chvílemi je to hodně psychedelic.Zajímal by mně ohlas v Německu:)))(26.9.2016)

Po úvodním díle, to mělo dobře našláplo, ale teď je to nudný a utahaný a to je u seriálu o hudební branži z šedesátek kurevská chyba. Hudba jednoznačně válcuje vše ostatní, ale proto, abych si poslech dobrou hudbu nemusím čumět na seriál :) Čtvrtou hvězdu dávám za obnažení Olivie Wilde i když vyšlo najevo, že nejzajímavější je asi její obličej :)(15.3.2016)

Pro mě hit úvodu roku 2016. Tenhle seriál je pro mě balzám. Hlavní hrdina, na rozdíl pro jiné, mi prostě přesně sedí a je tam dobře. Skvělá kamera, dobové prvky a perfektní hudba. Pro mě jednoznačně pět hvězd a sněhem do řádek, jak od brambor, nalajnovaných top dílů. A v neposlední řadě sexy Olivia a Juno. 5*(21.3.2016)

Totální masturbace. Pokud opomenu, že jsem hudební freak, pak je seriál skvěle natočen z dějového i funkčního hlediska. Myslím, že charaktery jsou naprosto bravurně zvládnuté a to jak u hlavních, tak i vedlejších postav. Celkové ztvárnění té doby ve mě vyvolává pocit, že by mi ani nevadilo v takové době žít. Anyway jako hudebnímu nadšenci, co poslouchajíc takřka každé odvětví jde seriál přímo do noty. Spousty použitých interpretů pro mě bylo velkou neznámou a tak mi Vinyl přinesl i skvělou hudební inspiraci co poslouchat. Vybírají kvalitu z kvalit a je jedno jestli se jedná o punk, blues či progressive rock, vždycky je to jeba. Už teď se těším, až to celé sjedu znovu.(31.3.2016)

Úžasný(4.4.2016)

Jasných pět hvězd beze stínu pochybnosti.(19.4.2016)

Tento hudební seriál z produkce HBO je jen pro opravdové fajnšmekry nejen rockové muziky 60. a 70.let. Protože ve chvílích, kdy zní hudba, je to super. Jak se však začne mluvit, je to slabší, často zdlouhavé a nudné. Hlavní postavou je věčně sjetý egocentrik, který po 10 dílů likviduje sebe i své manželství ve snaze zachránit své vydavatelství. Svou nesnesitelností mi začal lézt krkem už někdy v půlce prvního dílu a jen hodně těžko jsem k němu po dobu těch 10 hodin hledal cestu...(30.4.2016)

Má to pod palcem Martin takže je to v pohodě.POMO hodnotit každej díl je podle mě píčovina,tyhle kraviny dělěj u sebe doma v Čobolstánu ty zmrde.(12.5.2016)