Vinyl (TV seriál)

Vinyl

Drama / Hudební

USA, 2016, 10 h 17 min (Minutáž: 52–113 min)

Bobby Cannavale, Olivia Wilde, Ray Romano, Ato Essandoh, Max Casella, P.J. Byrne, J.C. MacKenzie, Birgitte Hjort Sørensen, Juno Temple, Jack Quaid, Paul Ben-Victor, Andrew Dice Clay, Robert Funaro, Joe Caniano, Madison McKinley, Maria Di Angelis, Liz Celeste, Susan Heyward, Richard Short, Mike Steinmetz, Rodrigo Lopresti, Aly Mang, Angelica Boccella, Jill Larson, Griffin Newman, Ephraim Sykes, Nicola Fiore, Kristoffer Cusick, Jay Klaitz, Dustin Ingram, Annie Parisse, Michael Drayer, David Proval, Val Emmich, Allen Coulter, Terence Winter, David Vadim, Ian Hart, Anna Šerbinina, Danny A. Abeckaser, Jeff Biehl, John Cenatiempo, John Rue, Till Schauder, Pernell Walker, James Jagger, John Cameron Mitchell, Emily Tremaine, Carrington Vilmont, Dustin Payseur, Jack Doyle Smith, Lena Olin, Ken Marino, Roberta Wallach, Gregory Bastien, Thomas Gardner, Daniel J. Watts, Scott Stangland, Erin Cressida Wilson, Noah Bean, Douglas Smith, Samantha Buck, Nadia Kay, Kenneth Pattengale, Chris Anderson, Gene Jones, John Ventimiglia, Michael Kostroff, Travis Quentin Young, Tom Sierchio, Clara Wong, Christian Navarro, Nathan James, Michael J. Burg, Kelly Aaron, Brian Shoaf, Stephen DeRosa, Keston John, Kati Rediger, Jennifer Suter, Chris Cardillo, Bo Dietl, Tina Benko, Max Curnin, Connor Hanwick, Armen Garo, Adam Wade McLaughlin, Rony Clanton, Catherine Stephen, Dave Shalansky, Nika Ezell Pappas

Komentáře uživatelů k TV seriálu (88)

Zažil som tú dobu na vlastnej koži ako teeneger z opačnej strany barikády.Rádio to bola úplná hrôza,západná muzika žiadna.Jediným zdrojom tejto hudby by bola bývala československá Slobodná Európa,ktorá však bola rušená na celom území republiky.Ale našli sme riešenie lebo madˇarská a rumúnska Slobodná Európa neboli rušené.Všetko sa nahrávalo a kopírovalo na Sonet Duo magnetofóne čs.výroby.Všetci sme sa tvárili ako odborníci a po prvých tónoch piesne sme vedeli interpreta aj názov skladby,ale táto hudba nás už vtedy ovládla aj v mysleni a pohľadu na svet mimo soc bloku aj do budúcnosti.Seriál krásne zachytáva toto pre niekoho chaotické obdobie,ktoré je určite autentické kvôli Mickovi Jaggerovi a skúsenému oku Martina Scorseseho.(14.3.2016)

• Serafina

Jsem zklamaná :/ Seriál je spíš příslib něčeho, co mohlo být, kdyby se nehopsalo kolem zbytečností. Skvělá hudba, skvělé historky z nahrávacího byznysu, pohled do zákulisí... A celé se to zdlouhavě táhne a přestane se to táhnout teprve v 10. dílu (dobře, i devátý ujde), kdy jsme konečně svědky vzrušujícího zrodu disca, úspěchu punkových Nasty Bits, a American Century se pomalu zvedá z popela. Teď by to teprve začala být jízda - a ono nic. Celou dobu jsem sledovala nějaké drogovo-mafiánsko-vztahové drama, kde se řešily blbosti, všechny postavy vypadaly jako idioti a neustálá temnost a dramatičnost byla naprosto ubíjející. Tu a tam jsem za odměnu dostala chutný hudební drobeček - David Bowie, Alice Cooper, padlý rokenrolový král Elvis - a pak jsem zase půl hodiny koukala na to, jak Richie a Zak soupeří o to, kdo z nich bude větší debil a toho druhého líp podrazí. Celý seriál působil spíš jako rozjezd na druhou sérii, která ovšem nebude. Za to zklamání dávám navzdory muzice dvě hvězdičky :((16.7.2016)

Tak trochu seriál pro lidi z branže, dost věcí ocení ti, co se v prostředí "hudebního průmyslu" pohybují.(13.10.2016)

Nejlepší seriál roku 2016!(21.2.2017)

Poměrně napínavý příběh na pozadí hudebního průmyslu. V seriálu jsou skvěle vykreslené postavy, které umí překvapit (v dobrém i ve zlém). Nutno ocenit skvělý výběr herců. A pokud si člověk z hudby sedmdesátých let něco pamatuje, je skvělé hledat mezi muzikanty skutečné kapely.(21.2.2017)

Oproti většině tady musím označit první díl za jeden z nejslabších. Ač jsem fanouškem Scorseseho filmů, tak na jeden díl seriálu s dvojnásobnou stopáží není jeho styl úplně ideální. A stejně "roztahaně" působí i celá první polovina seriálu. Kvůli které byste rozhodně neoplakávali nepokračování druhá série. Nicméně přesně v druhé polovině se seriál začne dostávat do obrátek a vytvářet tu seriálovou závislost, kdy očekáváte každý další díl. (Což je zásadní rozdíl oproti filmovému zážitku a důvod, proč pro mě pilotní díl od mistra Scorsesiho nefunfoval) Nakonec je tedy velká škoda, že druhá série, byť s ní tvůrci vzhledem k otevřeným vedlejším linkám počítali, nebude... 80%(4.4.2017)

Krása vidieť znova niečo v čom má prsty king Scorsese. Ať žije rock and roll!(2.6.2017)

Očekával jsem víc. Škoda, že některé osoby, příběh a kapela Nasty Bits jsou fikcí....(4.11.2018)

1 2 3 4 5 následující >>