Sie tötete in Ekstase

• USA She Killed in Ecstasy (více)

Dr. Johnson je lékařem, vědcem, který se snaží se proslavit přes svůj výzkum prováděný na lidských embryích. Když na jeho postupy přijde komise, sebere mu licenci, čímž ho připraví o jedno z jeho hlavních životních potěšení. Druhým je jeho přenádherná manželka. Ani její láska mu ovšem nedá sílu zůstat na tomto světě - Johnson spáchá sebevraždu. A jeho manželce nezbývá tedy nic jiného než svérázně pomstít jeho profesionální dehonestaci a následně i smrt. Na samotných komisařích a komisařce. (liuk)

fragre

Úžasně pitomý film, spáchaný režisérem snad v nějakém přiboudlém stavu s matnou vzpomínkou na Triffautův opus Něvěsta byla v černém. Spatlaný děj, vymýšlený asi za pochodu, nevalné herecké výkony, které působí směšně. Tak v roce 1971 nebyla pornografie tak všeobecně rozšířena, takže "odvážné erotické" scény asi nějakou návštěvnost zajistily. Vskutku, jen fyzické kvality hlavní hrdinky zachraňují ten film od vhození do odpadu. ()

Karlos80

Nízkorozpočtový sexy/horor v typické Francově režii, se všemi známými i neznámými herci. Viz. Miranda, Strömberg, Vernon, Müller etc, objeví se tu krátce i sám režisér Franco, který to jak správně podotkl kolega, nakonec taky odnesl. Na filmu je znát že byl natočen velmi rychle, jsou tu chyby a díry ve scénáři, ale snímek je jinak velmi silný po estetické a technické stránce, dominuje mu opravdu výrazný vizuál, s lehčími surrealistickými a psychedelickými doteky, barvy tady jsou skutečně oslnivé, ale navnadit mě dokázal i šmrncový hudební doprovod. Film vůbec velmi šikovně balancuje na hranici špinavostí a umění, je zároveň místy i dost vzrušující a sexy, horké lesbické scény jsou toho důkazem. Eurobabes Soledad Miranda v roli mstivé-psychopatické vdovy úžasná a jako vždy okouzlující, škoda že tento mladý herecký talent nás opustil tak předčasně. Ale i tak podle toho, co jsem už viděl, tak jde stále o jednu z těch lepších a úspěšnějších spoluprací mezi Francem a Mirandou, která započala někdy v roce '70, poté co ji Franco objevil, a skončila až oním tragickým hereččiným úmrtím. Celkem spolu udělali 8 filmů, všechny v letech 70-71! Pro Eurofans je tento film takovou nepovinnou ale i zábavnou lahůdkou. Podobné filmy: "Nevěsta byla v černém" a "Vampyros Lesbos". ()

Radko

Erotická vyvražďovačka s nádychom poetickej nekrofílie. Stupídne jednoduché, zároveň dekoratívne vzrušujúce kolorované dobrodružstvo. Skvelá džezová hudobná linka, množstvo erotických záberov. Nekomplikovaná Soledad Miranda v úlohe anjela pomsty vs. neveľmi schopný inšpektor Derrick, ako vyšetrujúci policajt, uisťujúci budúce obete, že im nič nehrozí. Jeho záverečná dedukcia je taktiež úplne mimo. ()

POMO

Na Jesúse Franca docela při smyslech film, který má hlavu a patu, a kterému zároveň nechybí ani španělská sedmdesátková brakovost. Především energická popová hudba ve scénách vražd, prováděných mstící se krásnou (nahou) vdovou. O napětí to není, spíše o tragické ztrátě kterou prožívá a nenávisti k provinilcům. Záběrů na naštvané oči mstitelky si užijete požehnaně. Vlastně jde o melodrama, zvrhnuté do revenge exploitation. V roli detektiva Horst Tappert - tři roky před startem slavného seriálu Derrick! Což dělá z Franca takového španělského Rogera Cormana! ()

pornogrind

I přestože má Jasús Franco celkem pestrou a bohatou filmografii, viděl jsem od něho jen Macumba Sexual(1983) a Killer Barbys(1996) Takže tohle bylo teprve moje třetí seznámení s jeho tvorbou. Film vypráví příběh Dr. Johnsona jemuž nejenže komise zamítne výzkum na lidských embryích, zbaví ho i lékařský licence. S čímž se nemůže srovnat a spáchá sebevraždu. V tu chvíli nastupuje na scénu doktorova fešná ženuška, která se rozhodla, že všichni členové komise za svoje rozhodnutí budou pykat. Jak už jsem psal je to fešná ženská a tak postupně dostane členy komise do postele a při milostných hrátkách je postupně zabíjí. Vraždy jsou ale povětšinou mimo kameru a tak se divák nějakých explicitních záběrů nedočká. Na jedno podívání ale OK. Navíc má film sympatickou stopáž. Zde je uváděno 74minut jak však viděl 80minutovou verzi🤔. ()