Sie tötete in Ekstase

Jesús Franco

Manuel Merino

Artur Brauner
  • fragre

Úžasně pitomý film, spáchaný režisérem snad v nějakém přiboudlém stavu s matnou vzpomínkou na Triffautův opus Něvěsta byla v černém. Spatlaný děj, vymýšlený asi za pochodu, nevalné herecké výkony, které působí směšně. Tak v roce 1971 nebyla pornografie tak všeobecně rozšířena, takže "odvážné erotické" scény asi nějakou návštěvnost zajistily. Vskutku, jen fyzické kvality hlavní hrdinky zachraňují ten film od vhození do odpadu.(19.1.2014)

Nízkorozpočtový sexy/horor v typické Francově režii, se všemi známými i neznámými herci. Viz. Miranda, Strömberg, Vernon, Müller etc, objeví se tu krátce i sám režisér Franco, který to jak správně podotkl kolega, nakonec taky odnesl. Na filmu je znát že byl natočen velmi rychle, jsou tu chyby a díry ve scénáři, ale snímek je jinak velmi silný po estetické a technické stránce, dominuje mu opravdu výrazný vizuál, s lehčími surrealistickými a psychedelickými doteky, barvy tady jsou skutečně oslnivé, ale navnadit mě dokázal i šmrncový hudební doprovod. Film vůbec velmi šikovně balancuje na hranici špinavostí a umění, je zároveň místy i dost vzrušující a sexy, horké lesbické scény jsou toho důkazem. Eurobabes Soledad Miranda v roli mstivé-psychopatické vdovy úžasná a jako vždy okouzlující, škoda že tento mladý herecký talent nás opustil tak předčasně. Ale i tak podle toho, co jsem už viděl, tak jde stále o jednu z těch lepších a úspěšnějších spoluprací mezi Francem a Mirandou, která započala někdy v roce '70, poté co ji Franco objevil, a skončila až oním tragickým hereččiným úmrtím. Celkem spolu udělali 8 filmů, všechny v letech 70-71! Pro Eurofans je tento film takovou nepovinnou ale i zábavnou lahůdkou. Podobné filmy: "Nevěsta byla v černém" a "Vampyros Lesbos".(21.1.2012)

Jesús Franco mě baví. Proto mě baví i stylizace filmu „Sie tötete in Ekstase“. Jasně, není to v oblasti sexu ani v oblasti násilí nijak skvělé. Ale má to svoje kouzlo. Však už je filmu také skoro 50 let! A to není zrovna málo. Je fakt, že se vám horor „Sie tötete in Ekstase“ musí trefit do noty, jinak pro vás bude celkem obyčejný, ale mě se i svou nevyvážeností do noty prostě trefil.(29.4.2019)

Franco prejavuje nadpriemerný cit pre exotickú atmosféru. Mizanscéna má veľakrát naozaj nápadité a štýlové architektonické riešenie, kamera sa plynulo kĺže po nahých telách a priestore odetom do silno atmosférických farieb a kľúčovú úlohu zohráva hustý a extravagantný hudobný sprievod, zaplňujúci takmer každú scénu. __ Tieto zložky, ich vzájomná spolupráca a výsledok akoby vraveli, že Franco by bol veľmi zaujímavý tvorca videoklipov. V dlhšej stopáži sú tieto ukážky autorského talentu striedané nehoráznou konverzačnou nudou, snažiacou sa neobratne navodiť dojem akéhosi zmysluplného príbehu. Našťastie od prepadnutia do úplnej letargie nás zachraňujú nehorázne nízkorozpočtové chyby :o) .(12.6.2016)

• gumli

Jess Franco má v svojej veľmi bohatej filmovej tvorbe veľkú kopu odpadov,to sa nedá poprieť.Tento film síce nepatrí až na dno suda,ale nie je to tiež nič moc.Ale dá sa na to aspoň pozerať.Problémom s Francom je,že nikdy divák nevie do čoho vlastne ide.Aj keď má kopu odpadov,nájdu sa aj lepšie filmy,ba aj výborne filmy.Ako vo väčšine jeho filmov,ani v tomto filme nechýbajú krásne ženy,samozrejme aj v Adamovom rúchu,nechýba ani erotika a násilie,ale také bizárne,typické pre je Francovu filmovú tvorbu.(17.10.2012)