Reklama

Reklama

Sie tötete in Ekstase

  • USA She Killed in Ecstasy (více)

Obsahy(1)

Dr. Johnson je lékařem, vědcem, který se snaží se proslavit přes svůj výzkum prováděný na lidských embryích. Když na jeho postupy přijde komise, sebere mu licenci, čímž ho připraví o jedno z jeho hlavních životních potěšení. Druhým je jeho přenádherná manželka. Ani její láska mu ovšem nedá sílu zůstat na tomto světě - Johnson spáchá sebevraždu. A jeho manželce nezbývá tedy nic jiného než svérázně pomstít jeho profesionální dehonestaci a následně i smrt. Na samotných komisařích a komisařce. (liuk)

(více)

Recenze (8)

fragre 

všechny recenze uživatele

Úžasně pitomý film, spáchaný režisérem snad v nějakém přiboudlém stavu s matnou vzpomínkou na Triffautův opus Něvěsta byla v černém. Spatlaný děj, vymýšlený asi za pochodu, nevalné herecké výkony, které působí směšně. Tak v roce 1971 nebyla pornografie tak všeobecně rozšířena, takže "odvážné erotické" scény asi nějakou návštěvnost zajistily. Vskutku, jen fyzické kvality hlavní hrdinky zachraňují ten film od vhození do odpadu. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Na Jesúse Franca docela při smyslech film, který má hlavu a patu, a kterému zároveň nechybí ani španělská sedmdesátková brakovost. Především energická popová hudba ve scénách vražd, prováděných mstící se krásnou (nahou) vdovou. O napětí to není, spíše o tragické ztrátě kterou prožívá a nenávisti k provinilcům. Záběrů na naštvané oči mstitelky si užijete požehnaně. Vlastně jde o melodrama, zvrhnuté do revenge exploitation. V roli detektiva Horst Tappert - tři roky před startem slavného seriálu Derrick! Což dělá z Franca takového španělského Rogera Cormana! ()

Reklama

ancientone 

všechny recenze uživatele

Franco prejavuje nadpriemerný cit pre exotickú atmosféru. Mizanscéna má veľakrát naozaj nápadité a štýlové architektonické riešenie, kamera sa plynulo kĺže po nahých telách a priestore odetom do silno atmosférických farieb a kľúčovú úlohu zohráva hustý a extravagantný hudobný sprievod, zaplňujúci takmer každú scénu. __ Tieto zložky, ich vzájomná spolupráca a výsledok akoby vraveli, že Franco by bol veľmi zaujímavý tvorca videoklipov. V dlhšej stopáži sú tieto ukážky autorského talentu striedané nehoráznou konverzačnou nudou, snažiacou sa neobratne navodiť dojem akéhosi zmysluplného príbehu. Našťastie od prepadnutia do úplnej letargie nás zachraňujú nehorázne nízkorozpočtové chyby :o) . ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Erotická vyvražďovačka s nádychom poetickej nekrofílie. Stupídne jednoduché, zároveň dekoratívne vzrušujúce kolorované dobrodružstvo. Skvelá džezová hudobná linka, množstvo erotických záberov. Nekomplikovaná Soledad Miranda v úlohe anjela pomsty vs. neveľmi schopný inšpektor Derrick, ako vyšetrujúci policajt, uisťujúci budúce obete, že im nič nehrozí. Jeho záverečná dedukcia je taktiež úplne mimo. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Nízkorozpočtový sexy/horor v typické Francově režii, se všemi známými i neznámými herci. Viz. Miranda, Strömberg, Vernon, Müller etc, objeví se tu krátce i sám režisér Franco, který to jak správně podotkl kolega, nakonec taky odnesl. Na filmu je znát že byl natočen velmi rychle, jsou tu chyby a díry ve scénáři, ale snímek je jinak velmi silný po estetické a technické stránce, dominuje mu opravdu výrazný vizuál, s lehčími surrealistickými a psychedelickými doteky, barvy tady jsou skutečně oslnivé, ale navnadit mě dokázal i šmrncový hudební doprovod. Film vůbec velmi šikovně balancuje na hranici špinavostí a umění, je zároveň místy i dost vzrušující a sexy, horké lesbické scény jsou toho důkazem. Eurobabes Soledad Miranda v roli mstivé-psychopatické vdovy úžasná a jako vždy okouzlující, škoda že tento mladý herecký talent nás opustil tak předčasně. Ale i tak podle toho, co jsem už viděl, tak jde stále o jednu z těch lepších a úspěšnějších spoluprací mezi Francem a Mirandou, která započala někdy v roce '70, poté co ji Franco objevil, a skončila až oním tragickým hereččiným úmrtím. Celkem spolu udělali 8 filmů, všechny v letech 70-71! Pro Eurofans je tento film takovou nepovinnou ale i zábavnou lahůdkou. Podobné filmy: "Nevěsta byla v černém" a "Vampyros Lesbos". ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama