Sie tötete in Ekstase

• Austrálie She Killed in Ecstasy
všechny plakáty

Dr. Johnson je lékařem, vědcem, který se snaží se proslavit přes svůj výzkum prováděný na lidských embryích. Když na jeho postupy přijde komise, sebere mu licenci, čímž ho připraví o jedno z jeho hlavních životních potěšení. Druhým je jeho přenádherná manželka. Ani její láska mu ovšem nedá sílu zůstat na tomto světě - Johnson spáchá sebevraždu. A jeho manželce nezbývá tedy nic jiného než svérázně pomstít jeho profesionální dehonestaci a následně i smrt. Na samotných komisařích a komisařce. (liuk)

Radko

Erotická vyvražďovačka s nádychom poetickej nekrofílie. Stupídne jednoduché, zároveň dekoratívne vzrušujúce kolorované dobrodružstvo. Skvelá džezová hudobná linka, množstvo erotických záberov. Nekomplikovaná Soledad Miranda v úlohe anjela pomsty vs. neveľmi schopný inšpektor Derrick, ako vyšetrujúci policajt, uisťujúci budúce obete, že im nič nehrozí. Jeho záverečná dedukcia je taktiež úplne mimo. ()

ancientone

Franco prejavuje nadpriemerný cit pre exotickú atmosféru. Mizanscéna má veľakrát naozaj nápadité a štýlové architektonické riešenie, kamera sa plynulo kĺže po nahých telách a priestore odetom do silno atmosférických farieb a kľúčovú úlohu zohráva hustý a extravagantný hudobný sprievod, zaplňujúci takmer každú scénu. __ Tieto zložky, ich vzájomná spolupráca a výsledok akoby vraveli, že Franco by bol veľmi zaujímavý tvorca videoklipov. V dlhšej stopáži sú tieto ukážky autorského talentu striedané nehoráznou konverzačnou nudou, snažiacou sa neobratne navodiť dojem akéhosi zmysluplného príbehu. Našťastie od prepadnutia do úplnej letargie nás zachraňujú nehorázne nízkorozpočtové chyby :o) . ()

Karlos80

Nízkorozpočtový sexy/horor v typické Francově režii, se všemi známými i neznámými herci. Viz. Miranda, Strömberg, Vernon, Müller etc, objeví se tu krátce i sám režisér Franco, který to jak správně podotkl kolega, nakonec taky odnesl. Na filmu je znát že byl natočen velmi rychle, jsou tu chyby a díry ve scénáři, ale snímek je jinak velmi silný po estetické a technické stránce, dominuje mu opravdu výrazný vizuál, s lehčími surrealistickými a psychedelickými doteky, barvy tady jsou skutečně oslnivé, ale navnadit mě dokázal i šmrncový hudební doprovod. Film vůbec velmi šikovně balancuje na hranici špinavostí a umění, je zároveň místy i dost vzrušující a sexy, horké lesbické scény jsou toho důkazem. Eurobabes Soledad Miranda v roli mstivé-psychopatické vdovy úžasná a jako vždy okouzlující, škoda že tento mladý herecký talent nás opustil tak předčasně. Ale i tak podle toho, co jsem už viděl, tak jde stále o jednu z těch lepších a úspěšnějších spoluprací mezi Francem a Mirandou, která započala někdy v roce '70, poté co ji Franco objevil, a skončila až oním tragickým hereččiným úmrtím. Celkem spolu udělali 8 filmů, všechny v letech 70-71! Pro Eurofans je tento film takovou nepovinnou ale i zábavnou lahůdkou. Podobné filmy: "Nevěsta byla v černém" a "Vampyros Lesbos". ()

fragre

Úžasně pitomý film, spáchaný režisérem snad v nějakém přiboudlém stavu s matnou vzpomínkou na Triffautův opus Něvěsta byla v černém. Spatlaný děj, vymýšlený asi za pochodu, nevalné herecké výkony, které působí směšně. Tak v roce 1971 nebyla pornografie tak všeobecně rozšířena, takže "odvážné erotické" scény asi nějakou návštěvnost zajistily. Vskutku, jen fyzické kvality hlavní hrdinky zachraňují ten film od vhození do odpadu. ()

kaylin

Jesús Franco mě baví. Proto mě baví i stylizace filmu „Sie tötete in Ekstase“. Jasně, není to v oblasti sexu ani v oblasti násilí nijak skvělé. Ale má to svoje kouzlo. Však už je filmu také skoro 50 let! A to není zrovna málo. Je fakt, že se vám horor „Sie tötete in Ekstase“ musí trefit do noty, jinak pro vás bude celkem obyčejný, ale mě se i svou nevyvážeností do noty prostě trefil. ()