Agent Carter (TV seriál)

Marvel's Agent Carter

Marvel's Agent Carter

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2015 - 2016, 12 h 35 min (Minutáž: 18x42 min)

Jako odpůrce Marvelovek ale milovník nenáročné televizní zábavy si na rozdíl od áčkových Agents of S.H.I.E.L.D. nemám u Agentky Carterové na co stěžovat. Té komiksové tematiky je v ní totiž naprosté minimum, a když se přece jen objeví, díky povedenému retro stylu působí všechny ty vynálezy a excentrické dovednosti vtipně a tak nějak roztomile, že se na ně ani nedá zlobit. Nicméně přestože samotná titulní postava seriál táhne bez problémů, a když už sem tam zavrávorá, zábavu jistí její side-kick Jarvis, nebo dokonce i zbytek agentů SSR, očekával jsem zde mnohem více Dominica Coopera v roli Howarda Starka a Howling Commando, kteří patří mezi těch pár věcí, které mě na MCU zaujaly. Jinak ale nemám co vytknout - svižné a odlehčené retro bez superhrdinů mi prostě a jednoduše sedlo.(4.3.2015)

Nejdříve jsem to bral pouze jako výplň k mému oblíbenému seriálu Agents Of S.H.I.E.L.D., ale nakonec začnu brát Agent Carter jako plnohodnotný seriál se vším všudy. První dva díly ukázaly, že Marvelu jdou kromě filmů i seriály. Doufejme, že seriál bude mít vzrůstající kvalitu jako AoS. Peggy Carter je nádherná a má strašné charisma, což ukázala i v prvním díle Kapitána Ameriky. Budeme svědky toho, jak se SSR změní v S.H.I.E.L.D. a u toho všeho bude právě Peggy? Máme se na co těšit.(8.1.2015)

Nadvakrát. V době vysílání první řady jsem se nedostal přes druhou či třetí epizodu. Nešlo to. Tempo je neúměrně pomalé, postavy až na Peggy a Jarvise naprosto nevýrazné, ploché a ničím nevyčnívající z komiksovýho a televizního klišé. Ale v zásadě poslední třetina série dostane tak nějak podivně dobrý impuls v podání celé té jakoby zápletky s ruskou špionkou, německýho hypnotizéra a v podstatě všechny vedlejší charaktery mají najednou svou roli, byť v mnoha případech totálně over the top. Jo a holky v éře čtyřicítek byly podle tohohle seriálu tak nějak víc sexy - že Hayley je dračice, to víme od Kapitána, ale Lyndsy i chladná Bridget jsou fakticky perfektně vyšňořené, učesané a vůbec vystajlované. Žeru tu stylizaci jak holek a kluků, tak samotnýho seriálu skrze hudbu, barevný filtry, design interiérů a radio show Kapitána Ameriky. To se prostě povedlo na výbornou. A teď hurá na druhou řadu. V tuhle chvíli škoda, že i poslední.(22.12.2016)

Carterovic Peggy je výborný charakter. Z pohledu feministického je možná jednou z nejlepších holubinek, na jaké v současné seriálové smaženici narazíte.(22.8.2015)

1. série Seriál, který přináší příběh Peggy Carter, agentky, kterou muži nepovažují za sobě rovnou, musel potěšit hlavně všechny příznivce dílny Marvel. O něco horší to budou mít ti, kteří se mezi tyto příznivce neřadí. Příběh navazuje na události z prvního filmu Captaina America a tak je možná škoda, že se nedostal na obrazovky dříve a nevyužil tak většího zájmu fanoušků. Samozřejmě, že bodovat může i s odstupem, ale... Když pomineme napojení na Marvel, tak nejlepší částí na celém seriálu je ona skvěle zvládnutá retro atmosféra. Herecké obsazení je dobré, několik známých tváří, ze kterých u mě rozhodně vede Shea Whigham (i když je těžké v něm nevidět Eliho z Broadwalk Empire, i díky podobné "retro" atmosféře). Seriál mě vcelku bavil, ale možná to bylo jen tím, že mám filmy od Marvelu rád a tenhle kousek mezi ně prostě dobře zapadá. Nejspíš jsem čekal, že mě to chytne o něco víc, ale nestalo se. I tak to však rozhodně stojí za podívání. Těch 8 epizod uteče opravdu rychle. *** 2. série Abych pravdu řekl, tak jsem nečekal, že Peggy Carterová bude mít tu možnost a představí se ještě s druhou sérií, protože sledovanost nebyla nijak valná. Nemůžu však ani říct, že by mě druhá série nezajímala. Je však úplně jiná. Vyměníme New York za Los Angeles, zbavíme se sympatické spolubydlící a hodíme Peggy do romantického trojúhelníku. To je ostatně největší zápor celé série, protože se mi to vážně rychle zajedlo. Druhou slabou stránkou je záporák. Těšil jsem se z návratu Dottie, protože ta byla s Peggy skvělá, ale Whitney se rychle okoukala. Na to, že měla vládnout neskutečnou silou, tak se nechala porazit (porážet) opravdu snadno. No nic, třeba to příště bude lepší. I když ono nejspíš už žádné příště nebude.(9.3.2015)

• - Na začátku třetího dílu Peggy Carter (Hayley Atwell) hledá význam srdcového znaku v knize "The complete works of William Shakespeare".  Když nalistuje třetí kapitolu, jsou v ní  runy i s popisky z knižní série "The Mortal Instruments" od Cassandry Clare. Nechybí ani nejznámější Angelic Power, která se nejčastěji objevuje ve snímku Mortal Instruments: Město z kostí (2013).
    (Kitiara15)

• - Film Spanish Tower (1934), na který chce jít opakovaně Whitney Frost, je fiktivní. (NinadeL)

• - Seriál se odehrává po událostech z filmu Captain America: První Avenger (2011). (Spidey3)