Agent Carter (TV seriál)

Marvel's Agent Carter

Marvel's Agent Carter

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2015 - 2016, 12 h 35 min (Minutáž: 18x42 min)

Abych byl upřímný, tak jsem to neshledal za bůh ví jak velkou pecku. Ano, Carterová je sexy, ano téma utlačování ženského plémě je krásně vykresleno, ano Jarvis je velmi vtipný mužík a ano, Stark je mladší verze svého budoucího syna. Super - ale to ostatní prostě nějak moc nefunguje. Jsem rád, že to mělo pouze 8 dílů. Takže snad příště lepší, ale už mě trochu unavuje neustále handrkování s Hydrou. Už toho bylo dost. Takže vlastně asi ani žádné příště nebude :)(18.3.2015)

Líbí se mi, že seriál hezky navazuje na události prvního filmu Captain America. Také se mi líbí, že tvůrci do seriálu vložili tehdejší dobu, její problémy, obtíže z pohledu ženy/agentky. Peggy je skvělá postava a jsem ráda, že někoho napadlo vytvořit seriál a můžu se víc dozvědět o jejím životě a charakteru. Sem tam se objeví i postavy z filmu. Oh a Mr. Jarvis, borec :D. Doufám, že kvalitu si udrží, 4*.(28.1.2016)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Na Agent Carter jsem se docela těšil, především na kombinaci marvel universe a noir stylizace. A vzhledem k tomu, že byl seriál koncipován jako minisérie, očekávání byla poměrně veliká. Hlavní slabinou je především celková nevýraznost. Nevýrazný příběh, sympatické leč nepropracované postavy (a dokonale nudná Carterová), levný a dost divně přesvícený vizuál. Je to celkově takové povrchní, jednoduché, což by ani tak nevadilo, kdyby tomu zoufale nechyběl humor. Na druhou sérii bych se ale rád mrknul, přeci jen i Agents of S.H.I.E.L.D se pořádně rozjeli až po čase. Hodnocení série: 2/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- Děj se přesouvá z tmavého New Yorku do prosluněného Los Angeles, série dostává 4 epizody navíc + samostatně stojící zbrusu nový příběh, který tentokrát táhne mnohem více, než tomu tak bylo dříve. Postavy jsou mnohem osobitější, Jarvis nezapomíná hláškovat a Carterová konečně není tak otravně "dokonalá". Příběh je sice pořád takový mdlý, ale na odpočinkovou 10 dílnou komiksovou sérii tentokrát v pohodě vystačí. Hodnocení série: 3/5(1.3.2015)

Stačily dvě epizody, aby mi tenhle seriál přirostl k srdci (respektive stačila už první epizoda, ta druhá to jen potvrdila). Agentka Carterová je prostě sympatická hrdinka. Situování seriálu do 40. let nabízí osvěžující alternativu k hypermoderním Agents of S.H.I.E.L.D., nehledě na to, že Carterová se v té době musí potýkat nejen s běžnými padouchy, ale i se svými mužskými kolegy, pro které je ženská emancipace neznámým pojmem. Agentka Carterová je proti "Agentům" skromnější i co do počtu hlavních postav, což vlastně vůbec není na škodu (spíš naopak, aspoň se nezdržujeme přehršlí vztahů hlavních postav). Hayley Atwell tu zdatně sekunduje James D'Arcy v roli typického anglického butlera, kterého jeho šéf upíchl do nezáviděníhodné situace. Takže tu máme velice schopnou a kreativní agentku, která za zády svého šéfa a kolegů řeší případ, na který jsou ti náfukové krátcí, a neméně kreativního upjatého Angličana, který se snaží agentce zavděčit a zároveň skloubit svou novou práci se soukromým životem. Je to vtipné, dobrodružné a příjemně retro. A pravděpodobně se mi po tom bude stýskat, až se zase na jaře vrátí Agenti.(10.1.2015)

1. séria - 85%. Už v Captain America: The First Avenger sa mi Agenta Peggy Carter ľúbila (a áno, aj sa mi ľúbi) a tu je minimálne dva krát tak kúl. Som rád, že po Agentoch (čítaj Coulsonovy) dostala aj Peggy Carter svoj seriál. Narozdiel od Agentov má tento iba osem dielov a dosť dobrý ucelený príbeh. Potešia samozrejme drobné prepojenia (Howard Stark je doslova labužnícky, poteší aj Howling Commandos), ale aj dobrá dobová atmosféra, výprava, kostýmy, ale aj slušné vedľajšie (ako je u Marvelu zvykom, dobré obsadené) postavy (komrník pana Starka Edwin Jarvis, Agenti SSR Jack Thompson, Daniel Sousa, Roger Dooley). Po tých Marvelackých filmov plných efektov (ktoré mám rád) veľmi príjemná zmena. Rozhodne lepšie ako Agents of S.H.I.E.L.D. 2. séria - 90%. Ja tu Hayley Atwell v podaní Agentky Carterovej žeriem. Neviem či sa mi to iba zdalo, alebo ma upútala jej krása, ale tu v druhej sérii mi príde jej postava lepšia, akčnejšia, štýlovejšia, vtipnejšia a viac sexi. Predpokladám, že to ale nebude len jej krásou, pretože ma bavil aj príbeh a vedľajšie postavy. Vlastne vedľajšie postavy sú v tejto druhej sérii hodne veľké plus a miestami aj nečakané prekvapenie (Dottie Underwood, Jack Thompson). Oproti prvej sérii ma táto o dva diely navyše, ale nejedná sa o žiadnu vatu. Príbeh ma spád po celú sériu, nechýbajú nápady, fajn technické vychytávky, tradičné prepojenia s Marvel Universe a k tomu sa prirátajme aj opäť fajn duo Peggy Carter a Edwin Jarvis, ktorý mi mimochodom tiež prišiel lepší a zábavnejší. Škoda len, že sme sa nedočkali viac Howarda Starka. Každopádne druhá séria je lepšia ako ta prvá.(18.3.2015)

• - Film Spanish Tower (1934), na který chce jít opakovaně Whitney Frost, je fiktivní. (NinadeL)

• - Na začátku třetího dílu Peggy Carter (Hayley Atwell) hledá význam srdcového znaku v knize "The complete works of William Shakespeare".  Když nalistuje třetí kapitolu, jsou v ní  runy i s popisky z knižní série "The Mortal Instruments" od Cassandry Clare. Nechybí ani nejznámější Angelic Power, která se nejčastěji objevuje ve snímku Mortal Instruments: Město z kostí (2013).
    (Kitiara15)

• - V pilotním díle se objeví vědec Anton Vanko (Costa Ronin). S ním jsme se setkali už ve snímku Iron Man 2 (2010), kde je vysvětlen i jeho původ. Známější je však jeho syn Ivan Vanko (Mickey Rourke), který se nám představil jako Whiplash právě v Iron Manovi 2.
    (Danny.82)