Agent Carter (TV seriál)

Marvel's Agent Carter

Marvel's Agent Carter

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2015 - 2016, 12 h 35 min (Minutáž: 18x42 min)

Látka, která by s ohledem na své zasazení i styl měla stavět především na retro šestákové poetice, která tu však trestuhodně absentuje. Zbytek je pak typický výlisek z marvelácké výrobní linky, kde absentuje děj, ve výsledku o nic nejde a celé to jakž takž drží pohromadě pouze díky překotnému popcornovému tempu a škorpení dua Peggy/Jarvis.(8.3.2015)

1. série Seriál, který přináší příběh Peggy Carter, agentky, kterou muži nepovažují za sobě rovnou, musel potěšit hlavně všechny příznivce dílny Marvel. O něco horší to budou mít ti, kteří se mezi tyto příznivce neřadí. Příběh navazuje na události z prvního filmu Captaina America a tak je možná škoda, že se nedostal na obrazovky dříve a nevyužil tak většího zájmu fanoušků. Samozřejmě, že bodovat může i s odstupem, ale... Když pomineme napojení na Marvel, tak nejlepší částí na celém seriálu je ona skvěle zvládnutá retro atmosféra. Herecké obsazení je dobré, několik známých tváří, ze kterých u mě rozhodně vede Shea Whigham (i když je těžké v něm nevidět Eliho z Broadwalk Empire, i díky podobné "retro" atmosféře). Seriál mě vcelku bavil, ale možná to bylo jen tím, že mám filmy od Marvelu rád a tenhle kousek mezi ně prostě dobře zapadá. Nejspíš jsem čekal, že mě to chytne o něco víc, ale nestalo se. I tak to však rozhodně stojí za podívání. Těch 8 epizod uteče opravdu rychle. *** 2. série Abych pravdu řekl, tak jsem nečekal, že Peggy Carterová bude mít tu možnost a představí se ještě s druhou sérií, protože sledovanost nebyla nijak valná. Nemůžu však ani říct, že by mě druhá série nezajímala. Je však úplně jiná. Vyměníme New York za Los Angeles, zbavíme se sympatické spolubydlící a hodíme Peggy do romantického trojúhelníku. To je ostatně největší zápor celé série, protože se mi to vážně rychle zajedlo. Druhou slabou stránkou je záporák. Těšil jsem se z návratu Dottie, protože ta byla s Peggy skvělá, ale Whitney se rychle okoukala. Na to, že měla vládnout neskutečnou silou, tak se nechala porazit (porážet) opravdu snadno. No nic, třeba to příště bude lepší. I když ono nejspíš už žádné příště nebude.(9.3.2015)

Líbí se mi, že seriál hezky navazuje na události prvního filmu Captain America. Také se mi líbí, že tvůrci do seriálu vložili tehdejší dobu, její problémy, obtíže z pohledu ženy/agentky. Peggy je skvělá postava a jsem ráda, že někoho napadlo vytvořit seriál a můžu se víc dozvědět o jejím životě a charakteru. Sem tam se objeví i postavy z filmu. Oh a Mr. Jarvis, borec :D. Doufám, že kvalitu si udrží, 4*.(28.1.2016)

Velice slabé. Ve dvou epizodách seriál nenabídl ani zajímavou zápletku, ani napínavý děj. Celé je to takové fádní, obyčejné, i postavy nejsou nijak sympatické. Uvidíme co dál. Seriál i nadále pokračoval ve své šablonovitosti a slabším ději, reputaci si napravil až posledními dvěma díly plné napětí a zvratů. Seriálu by hodně pomohla stálá účast Howarda Starka. Druhá řada nebyla o moc lepší. První půlku jsem se vyloženě pronudil. Od šesté epizody se konečně děj hýbe dopředu, postavy se začínají zajímavě vybarvovat a interakce mezi Peggy a Jarvisem baví. Bohužel stále je to takové hloupoučké a jednoduché a ve výsledku se o žádný zázrak nejedná. Škoda, že Stark a Dottie nejsou stálé postavy.(9.1.2015)

Stačily dvě epizody, aby mi tenhle seriál přirostl k srdci (respektive stačila už první epizoda, ta druhá to jen potvrdila). Agentka Carterová je prostě sympatická hrdinka. Situování seriálu do 40. let nabízí osvěžující alternativu k hypermoderním Agents of S.H.I.E.L.D., nehledě na to, že Carterová se v té době musí potýkat nejen s běžnými padouchy, ale i se svými mužskými kolegy, pro které je ženská emancipace neznámým pojmem. Agentka Carterová je proti "Agentům" skromnější i co do počtu hlavních postav, což vlastně vůbec není na škodu (spíš naopak, aspoň se nezdržujeme přehršlí vztahů hlavních postav). Hayley Atwell tu zdatně sekunduje James D'Arcy v roli typického anglického butlera, kterého jeho šéf upíchl do nezáviděníhodné situace. Takže tu máme velice schopnou a kreativní agentku, která za zády svého šéfa a kolegů řeší případ, na který jsou ti náfukové krátcí, a neméně kreativního upjatého Angličana, který se snaží agentce zavděčit a zároveň skloubit svou novou práci se soukromým životem. Je to vtipné, dobrodružné a příjemně retro. A pravděpodobně se mi po tom bude stýskat, až se zase na jaře vrátí Agenti.(10.1.2015)