Agent Carter (TV seriál)

Marvel's Agent Carter

Marvel's Agent Carter

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2015 - 2016, 12 h 35 min (Minutáž: 18x42 min)

Edward J. Pei

Hayley Atwell, Chad Michael Murray, Enver Gjokaj, Dominic Cooper, James D'Arcy, Lyndsy Fonseca, Shea Whigham, Kyle Bornheimer, Meagen Fay, Bridget Regan, Stan Lee, James Frain, Neal McDonough, Leonard Roberts, Ray Wise, Toby Jones, Devin Ratray, Ashley Hinshaw, Jim Palmer, Yasmine Aker, James Urbaniak, Glenn Taranto, Caitlin Carmichael, Krista Marie Yu, Richard Short, James Landry Hébert, Gregory Sporleder, Webb Hayes, Myles Grier, Ralph Brown, Andre Royo, Wynn Everett, Reggie Austin, Currie Graham, Lotte Verbeek, Sarah Bolger, Sean O'Bryan, Kurtwood Smith, Chris Browning, Casey Sander, Rey Valentin, Max Brown, Samaire Armstrong, Chris Mulkey, Christopher Grove, Andrew Carter, Catriona Toop, Ken Marino, Max Daniels, Chris Coppola, Tim Soergel, John Balma, Damian O'Hare, Ivy George, Randy Sklar, Chiara Aurelia, John Bishop, Carl W. Crudup, Hope Lauren, Tom Choi, Lincoln Melcher, John Gilbert, Costa Ronin

1. série Kvalitu si Agent Carter držela daleko vyrovnaněji v lehčím nadprůměru než první série Agentů, jenže na druhou stranu jsem nedostal, snad kromě té poslední, nějakou opravdu výbornou epizodu... Dobové vykreslení, atmosféra, prostředí, nápaditá akce, humor a nadhled i hudba jsou zárukou dobře odvedené práce, jenže zde opět bezkonkurenčně kraluje výborná Hayley Atwell v hlavní úloze, neméně mě však potěšila i přítomnost Jamese D'Arcyho jako komorníka Jarvise. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2. série Kvůli tomu neuvěřitelně přitažlivému feelingu, který i ze slabého příběhu, dělá svoji výhodu, seriál žeru. Takže, když si seriál takhle poradit s nevýhodami, mohl se soustředit na to, v čem vyčnívá a to je nenucený humor a výborně ztvárněné postavy. Prakticky všechny klady 1. série se přesunuly i do druhé, kde se ještě zvýraznily.(17.3.2015)

Pilot: Zatím překvapivě tolik nemastného, neslaného pop-cornu, až je z úvodní hodiny rázem nevyzrálá akční absurdita pro teenagery. Přepálené blbnutí s kapesní atomovkou totiž bylo vážně na pěst. S Peggy přitom všichni tak nějak doufali, že by MARVEL konečně mohl nabídnout i o něco dospělejší seriál (muhaha). Obsáhlejší soud bude následovat po kompletní osmidílné minisérii, naděje tu přeci jen pořád je.(8.1.2015)

Veľmi príjemné prekvapenie. Marvelovský vesmír funguje s omnoho väčšou presnosťou ako ten od DC - pre mňa je to trochu škoda, lebo som väčší fanúšik práve DC. Agentka Carterová je spin off seriál k jednej z ústredných postáv prvého Kapitána Ameriky. Vracajú sa nejaké staré postavičky a pribúdajú nové. Výhodou seriálu je jedna dejová línia s Leviathanom a akýmsi dokázaním že žena po vojne má svoje miesto v mužskom svete. Skvelé herecké výkony - hlavne D´Arcy ako Jarvis a Atwell ako Carterová. Prvú sériu som zhltol okamžite a som veľmi zvedavý kde sa príbeh bude uberať. Dobová atmosféra je aj napriek rozpočtu zobrazená nadmieru dobre a pripomína samotný film. Uvidíme kam sa to celé bude uberať, ale po prvej sérií som nadmieru spokojný. 1. séria - 80% Prvá séria síce zaváňala televíziou ale mala spád a zaujímavý dej. Druhá motajúca sa okolo temnej hmoty a neustálych prekážok ale začala byť po určitom čase ťažkopádna. Dôvod je celkom jednoduchý. Zatiaľ čo v prvej bola Peggy Carterová postavená do pozície pochybnej úradníčky a robila všetko na čierno, čo ju skoro stálo život, druhá s ňou pracuje ako s plnohodnotnou postavou - až na to , že tu máme mafiánov, šialencov a tajnú organizáciu, políciu nevynímajúc a očividne každému je jedno, že Peggy so svojou bandou riešia prípad. Pár dobrých nápadov a stále zábavný Jarvis v podaní Jamesa D´Arcyho. Ale aj tá Atwellová akokoľvek šarmantná tu stráca niečo na svojej kráse. Neviním spracovanie, ani hercov, ale zápletku, ktorá potrebuje 10 častí aby vypovedala niečo o nezaujímavej látke, zatiaľ čo prvá to zvládla za 8 a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Pevne verím že tretia sa znova nakopne, lebo toto som mal naozaj problém dopozerať. 2. séria 55%(16.3.2016)

Je to Marvel, takže bylo jasné, že se na agentku Carter musím začít těšit od první zmíňky o této minisérii. Z výsledku jsem stále poměrně rozpačitý, na druhou stranu jsem velice potěšen z mnoha cameií postav známých v Marvelverse a zaplnění prázdných míst po prvním Captainu Americovi. Hayley Atwell rozhodně dokáže utáhnout seriál na vlastních bedrech a řekl bych, že pokud se dočkáme i druhé série, její popularita ještě naroste a může se nadále objevit ve flashbacích marvelovských filmů. Nejvíc mě asi potěšilo, že se povedlo získat do seriálové role Dominica Coopera, potěšili taktéž Howling commandos a jsem zvědav, zda-li má Marvel i nadále plány s fyzickým Jarvisem, který se také ukázal býti zajímavou postavou, která mohla nějak ovlivnit přímo Tonyho Starka. Marvel jede a krásně připravil půdu druhé polovině Agents of SHIELD, kde se dokonce nějaké odkazy na tento seriál také najdou. Otázka nyní po finále druhé řady, jestli se vlastně dočkáme i třetí, mně by nevadilo kdyby ne...70%(22.3.2015)

První série byla zábavná a dobře napsaná oddychovka (jak píše arachneuss "feministický diktát"), kde se Peggy vyrovnávala s Rodgersovým zmizením a prací v mužském kolektivu. Její nejleší zbraní pak bylo to, že jako žena byla nenápadná a podceňovaná a jedna z nejlepších scén je právě její výslech, kdy objasňuje svým kolegům, jak si ji celou dobu škatulkovali. Navíc má k ruce skvělého Jarvise a nesmírně milou Angie, ke kterým se občas přidá Howard Stark. 4/5* Druhá série přináší několik podstatných změn. Zaměňuje NY za LA, nechává Angie v propadlišti dějin (chyba) a hlavně strká Peggy mezi dva chlapy. Romantická zápletka mezi Peggy, Sousou a Wilkesem je neuvěřitelně otravná na hranici nesnesitelnosti. Paradoxně s příchodem Dottie Underwood se ukáže, že mezi ní a Peggy funguje mnohem větší chemie než mezi Peggy a celým mužským osazenstvem. Větším problémem je ale slabá zápletka celé série. Nulová hmota a Whitney Frost jako hlavní záporačka se okoukají už zhruba v polovině a podstatná část dílů recykluje ty samé nápady. Whitney něco chce/má/dělá a Peggy jí to jede zarazit s velmi proměnlivou úspěšností. Uzavření několika nevyřešených podzápletek se navíc ani nedočkáme, protože ratingy Agent Carter letěly opět dolů. Po zhlédnutí celé série ale musím říct, že celkem zaslouženě. 2/5*(2.3.2016)

• - Jeden z padouchů nemůže mluvit a dorozumívá se skrz malý přístroj. Tomuto přístroji propůjčil hlas vědec Stephen Hawking. (PotterMan999)

• - V čase 25:10 vidíme přijíždět červené auto, které má na sobě zřetelný nápis „Civil War“. Je to narážka komiksovou a filmovou událost ze stejného univerza, která byla zfilmována v Captain America: Občanská válka (2016). (BMW12)

• - V pilotním díle se objeví vědec Anton Vanko (Costa Ronin). S ním jsme se setkali už ve snímku Iron Man 2 (2010), kde je vysvětlen i jeho původ. Známější je však jeho syn Ivan Vanko (Mickey Rourke), který se nám představil jako Whiplash právě v Iron Manovi 2.
    (Ghost_Rider)