Na Defenders jsem se těšil velmi dlouho, všechny 4 hrdiny jsem poznal v jejich samostatných seriálech, které se mi více či méně líbily, a proto bylo také očekávání od tohoto seriálu velké. A to je podle mě hlavní kámen úrazu, jelikož splnit tyto očekávání je těžké. Líbily se mi bojové scény, napětí taky rozhodně nechybělo, ale přece jen nejsem s tímto seriálem tak spokojen. Něco tomu prostě chybělo, asi zajímavější děj a méně hloupých rozhovorů. Nicméně i tak doufám, že budou tvůrci v těchto seriálech pokračovat, ikdyž to nejsou prvotřídní kousky (až na Daredevila), tak potěší a člověk se u nich většinou nenudí. 80%(20.8.2017)

// 4 komplikovaní lidé vs. starodávná organizace ninjů v minisérii, která se vážně snaží šlapat a občas se i daří, ale ve finále zkrátka dojíždí na neuchopitelnost a vlastní přísná pravidla. Mohla (měla) to být větší pecka. 7-8/10 (záleží jak moc milujete Elektru) P. S. Fandy komiksů pak asi nejvíc zamrzí odklon od MCU a minimální počet easter eggů v rámci spojeného univerza, aneb tuhle bandu v Avengers už prostě nikdy neuvidíme.(19.8.2017)

Výborné pokračování všech předešlých seriálů. Nese si sebou všechny jejich klady a zápory, takže zatímco Daredevilova linka je výborná ostatní pokulhávají. No Iron Fist působí trochu lépe než ve své sólovce (pořád je to trouba, ale patří to k příběhu = padouši se mu za to často posmívají). Akce povedená, Sigourney bohužel nevyužitá a Elektra naopak fantastická. Chyběl Punisher kterého lživě ukazovaly trailery, ale jinak spokojenost. P.S: Hip hop v akčních scénách je větší zlo než celá Ruka.(3.9.2017)

Překvapivě pomalé, ale jistojistě se tu pomalu v jednotlivých originech budované nitky ohledně Ruky začínají propojovat, stejně jako hlavní hrdinové. S nimi nemám absolutně žádný problém, všichni jsou zajímaví a všichni mají notně odlišný charakter a názory. Královsky mě bavilo sledovat, jak je ruka scénáristova pomalu všechny vede k sobě. Jakmile se konečně dají do kupy, je to jízda. Jízda s jedním ale. Finále. To je takové nemastné, neslané a z mystické organizace idioty dělající. Škoda, že scénář místy pokulhává a nejvíce se to projeví právě ve chvílích, kdy měl seriál vrcholit. Díky tomu zůstává jakási pachuť, kterou nepřebije ani sympatické obsazení, ani supr souboje a dokonce ani parádní soundtrack s luxusní úvodní znělkou v čele. Bylo to dobré, ale mohlo to být ještě výrazně lepší.(21.1.2019)

• Psychor

Po stovkách slabomyslných filmů či seriálů z primitivního superhrdinského vesmíru, které jsou založeny na neustálé recyklaci dané látky, jsem se naivně domníval, že už mě kreativci z Marvelu nemohou ničím překvapit. Jenže Defenders bortí všechny myslitelné hranice scénáristické hlouposti a přichází se zločinem proti logice v podobě syntézy čtyř odpadových seriálů (Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist). Netuším, co si studio od tohoto kocourkovského kroku slibovalo, ale každému přece muselo být již předem jasné, že se žebříčky nejhorších seriálů všech dob otřesou v základech. U předchozích marvelovských výplachů jsem se neustále pochechtával nad všudypřítomnou prostoduchostí, díky čemuž jsem se během projekce ani příliš nenudil. Jenže u absolutně brakovitých Defenders už se divák nemůže chytit jediného stébla a musí tak podstoupit nefalšovanou sedmihodinovou torturu.(19.8.2017)

• - Ve scéně, kdy se snaží Jessica (Krysten Ritter) setřást Matta Murdocka (Charlie Cox), je možné na ulici vidět modrý plakát se Stanem Leem. (UncleMorty)

• - Týmové seskupení Defenders během let často měnilo své členy, ale poprvé se objevilo v roce 1971 v komiksovém sešitu "Marvel Feature #1". V tomto vydání byli členy i superhrdinové jako Doctor Strange nebo Hulk. (Bube1)

• - Spoiler: Useknutá ruka detektivky Misty Knight (Simone Missick) je odkaz na její komiksovou předlohu, kdy ji místo useklé ruky implantovali robotickou. (UncleMorty)