The H Word (E01) (epizoda)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2017, 52 min

Komentáře uživatelů k epizodě (15)

"Chcem naspäť svoj život." - "Ale ten ti nikto nevráti. Musíš si ho vziať sám." Vynikajúci začiatok. Pomalý, v podstate úplne bez akcie, ale tak sa mi to práveže páčilo. Asi by bola blbosť začať tým, ako sú už všetci pokope a niekoho mlátia v tmavej uličke. Áno, aj tak by sa to dalo, ale oceňujem, že cesta k zloženiu tímu sa začína pomaly. Každý hrdina má dostatočný priestor a našťastie sa vracajú nielen ich kolegovia, priatelia či lásky, ale i atmosféra. Čiže Jessica sa pohybuje v ochľastanom noire, Luce Cage to stále hrá na dobrosrdečný blaxploitation atď. S pani manželkou som si preskákal všetky doterajšie seriály, smerujúce k Defenders a musím povedať, že ja som proste bol veľmi spokojný s takýmto začiatkom. Takisto Sigourney Weaver zatiaľ pôsobí dobrým dojmom, čo je fajn info pre každého, ako ja - teda pre každého, kto ju moc nemusí. Tu je ale OK. Sú naznačené zlovestné veci, ktoré sa majú v dohľadnej budúcnosti stať. Je sa na čo tešiť. Snáď to nepokazia tak, ako druhú polku Lukea Cagea.(19.8.2017)

• MoiJe

Dalsi z Marvelovskych serialov, ktory zvlada z celkom zaujimaveho podkladu vyrobit totalne nezazivnu nudu. Nepochopitelne.(19.8.2017)

Nemám za sebou Jessicu Jones, proto mi pomalý rozestavování a představování figurek na šachovnici celkem vyhovovalo. Ale je pravda, že tempo bylo místama až příliš zoufalý a pro zpestření absence jakékoliv akce taky nepomohla.(19.8.2017)

Opravdu má s tímto dílem tolik lidí problém? Až na některé přechody mezi lokacemi a postavami v podstatě vše funguje. Rozpolcenost je pochopitelná - nikdo ze zúčastněných zatím neměl důvod se setkat. Vyloženě potěší například Matt u soudu, pátrání Jessicy, nebo Luke při odchodu z vězení. Čas věnovaný krátkému vysvětlení, co postavy doteď dělali je adekvátní. Role Sigourney prozatím jen nastíněna, ale uvidíme, co z ní nakonec vzejde. Na rozjezd hodně dobré. První díl Iron Fista byl kvalitativně o dvě třídy níž...(19.8.2017)

začátek celkem seznamovací a uváděcí do dění, já jsem spokojenej, nebylo tam vlastně nic pořádně zajímavého, postavy se objevovaly a já věděl, kdo to je, což je skvělé vidět všechny charaktery pohromadě včetně vedlejších postav. Akorát mě tam srala jedna věc, postavy jsou až moc přesně nalinkované a vůbec se neodklánějí od svého standartu, takže když je na scéně Luke, hraje ten typický nechutný hip hap hop a podobná debilnií muzika, Luke hází ten svůj otravný výraz všude okolo. Jessica pro změnu pořád chlastá a je arogantní a nepříjemná. Fist asi jako jako jediný výjimečně nezklamal no a Matt je Matt, ten se chová pořád stejně...jsem zvědavej zda budou mít dál postavy nějakej vývoj....za mě prostě průměr(19.8.2017)

Naprosto bombový start. Lidi asi čekali něco velkolepýho, ale mě se tohle pozvolné tempo podobně jako u Iron Fista hodně zamlouvá. Přecejen to musí celé dávat smysl a představit postavy i těm, kteří některý ze serošů vynechali (PRÝ I TAKOVÍ JSOU). Těšim se na další, jenom škoda absence českých titulků na Netflixu, takže to půjde opět pomaleji. Ty prostřihy jsem si během chvilky zamiloval a už se těšim, co předvede Alexandra.(19.8.2017)

Tak znělka v podání Come As You Are se nekoná. What a shame! ... Zas tak špatný to nebylo, ale i tak to má velké rezervy, a sem tam nějaké ty mouchy. První scéna je taková divná, poslední zase parádní - vše mezi tím je něco jako 14. epizoda samostatných seriálů hlavních protagonistů - takové o ničem, mne samotnému se to ale jakž takž líbilo. Dějová linka Matta Murdocka se mi samozřejmě líbila nejvíce (a to nejen proto, že Daredevil je bez debat nejlepší komiksový charakter/nejzdařilejší komiksový seriál). I ostatní linky charakterů se mi jakž takž líbily. Jde ale vidět, že zatímco Matt a Jessica myslí mozkem, ti zbylí dva šulini - Danny a Luke, myslí svaly, což se mi vůbec nezamlouvá. Možná se Obhájci v další epizodě rozjedou, já se zatím moc těším na další epizody. Sigourney Weaver překvapila. Slabší 4*(13.12.2017)

The Defenders jsou tady! Jo! A hned na začátku "Iron-Dick" zmrší bitvu (naprosto nepřehledně sestříhanou)... NE!!! Proč zrovna tenhle mamlas? našteští to rachle zachraňuje Jesica... Pak střih a je tady Luke... a následuje klasický den "civilního" Daredevila... Pak najednou: Sigourney Weaver!? Hrostě houpačka. Podle toho komu se děj věnuje. Je to jako rozsekané 4 různé epizody 4 různých seriálů... zatím to do sebe moc nezapadá (nepůsobí to jako celek) a to i přes prolínání vedlejších postav (Claire, Foggy, atd.) je to hrozně nevyvážené. Za mě tedy průměr.(22.8.2017)

Lehký a jednoduchý rozjezd. Žádná velká akce, prostě jen jeden den ze života všech čtyř hlavních postav. První epizoda zasvětí do současných událostí, současné situace jednotlivců a elegantně položí základy a pomalu i otázky. A krásně funguje kontrast prostředí a osvětlení k postavám (Matt - červená, Jessica - fialová, Luke - žlutá, Danny - zelená), je to vidět v každém záběru a je to skvělé pozorovat.(24.8.2017)

Tak jsme dostali klasicky seznamovaci dil. Bylo moc fajn videt vsechny stare zname. Mame je tu stale i se zbytkama zanrovych propriet a vizualnich berlicek, ktere se nam tak libily v jejich solo seriich. Jeste nedoslo ke shledani ale finale epizody ho silne teasuje. Zatim za 4 ale mohla by to byt slusna osmidilna jizda.(23.8.2017)

“You know what your problem is?” “Sentences that start like that.”(23.9.2017)

Jak jinak, první díl představuje všechny hrdiny, než se spojí v jeden tým. Je nám vysvětleno, jak teď žijí po událostech jejich vlastních seriálů, takže nějakou akci moc nečekejte, jde spíš o zpětné seznámení a povídání. Nejméně prostoru dostává Iron Fist, jelikož jeho seriál přímo navazuje na Defenders, není ho tak moc potřeba. Zajímavé je i celkově barevné provedení celého dílu, kde prostředí, kde se každá z hlavních postav nachází, je barevně laděno k danému superhrdinovi (Luke Cage žlutá barva, Daredevil červená atd...). Okrajově nám je představena hlavní záporačka s tváří herečky Sigourney Weaver, nic moc se, ale o jejích motivech, ani kdo vlastně je, nedozvíme, jen že umírá na vážnou nemoc a proto uspěchá plán na zničení New Yorku. Konec nám dává jasně najevo, že je něco hodně špatně a navnadí diváka na další díl. Za mě tedy 3.5/5, příště to chce víc akce.(19.8.2017)

65%(28.4.2018)

Nechápu tak nízký hodnocení první epizody, skvělej úvod do skvělýho seriálu kterej mě vtáhnul hned na začátku, je super pozorovat jak se osudy všech postav pomalu střetnou a dostává to grády :) kamera super, scénář super, jediná věc co mi na tom vadí je absence wilsona fiska a punishera ale to se podle mě ještě napraví. První díl 85%(18.8.2017)

Nevím, co mají všici za problém. Pro mě to bylo prima shledání se spoustou starých známých. Hlavně Jessica pobavila dost slušně. Pro neznalé myslím příjemné představení jednotlivých hrdinů a lehce jejich světů. A tak nějak je v pozadí jasné, kam to míří, což se v závěru potvrdí, jen ten závěr mě přišel trošku odfláklej. Co mě ale mrzí, že tu máme opět klasickou nemastnou neslanou vznělku, kterou budu u dalších dílu přeskakovat, stejně jako u sólových seriálů. Tak snad u Punishera se dočkám zapamatování hodné vznělky. Díky bohu aspoň za fajn hudební podkres u scén s Lukem.(31.8.2017)