The H Word (E01) (epizoda)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2017, 52 min

Tak jsme dostali klasicky seznamovaci dil. Bylo moc fajn videt vsechny stare zname. Mame je tu stale i se zbytkama zanrovych propriet a vizualnich berlicek, ktere se nam tak libily v jejich solo seriich. Jeste nedoslo ke shledani ale finale epizody ho silne teasuje. Zatim za 4 ale mohla by to byt slusna osmidilna jizda.(23.8.2017)

Lehký a jednoduchý rozjezd. Žádná velká akce, prostě jen jeden den ze života všech čtyř hlavních postav. První epizoda zasvětí do současných událostí, současné situace jednotlivců a elegantně položí základy a pomalu i otázky. A krásně funguje kontrast prostředí a osvětlení k postavám (Matt - červená, Jessica - fialová, Luke - žlutá, Danny - zelená), je to vidět v každém záběru a je to skvělé pozorovat.(24.8.2017)

začátek celkem seznamovací a uváděcí do dění, já jsem spokojenej, nebylo tam vlastně nic pořádně zajímavého, postavy se objevovaly a já věděl, kdo to je, což je skvělé vidět všechny charaktery pohromadě včetně vedlejších postav. Akorát mě tam srala jedna věc, postavy jsou až moc přesně nalinkované a vůbec se neodklánějí od svého standartu, takže když je na scéně Luke, hraje ten typický nechutný hip hap hop a podobná debilnií muzika, Luke hází ten svůj otravný výraz všude okolo. Jessica pro změnu pořád chlastá a je arogantní a nepříjemná. Fist asi jako jako jediný výjimečně nezklamal no a Matt je Matt, ten se chová pořád stejně...jsem zvědavej zda budou mít dál postavy nějakej vývoj....za mě prostě průměr(19.8.2017)

The Defenders jsou tady! Jo! A hned na začátku "Iron-Dick" zmrší bitvu (naprosto nepřehledně sestříhanou)... NE!!! Proč zrovna tenhle mamlas? našteští to rachle zachraňuje Jesica... Pak střih a je tady Luke... a následuje klasický den "civilního" Daredevila... Pak najednou: Sigourney Weaver!? Hrostě houpačka. Podle toho komu se děj věnuje. Je to jako rozsekané 4 různé epizody 4 různých seriálů... zatím to do sebe moc nezapadá (nepůsobí to jako celek) a to i přes prolínání vedlejších postav (Claire, Foggy, atd.) je to hrozně nevyvážené. Za mě tedy průměr.(22.8.2017)

"Chcem naspäť svoj život." - "Ale ten ti nikto nevráti. Musíš si ho vziať sám." Vynikajúci začiatok. Pomalý, v podstate úplne bez akcie, ale tak sa mi to práveže páčilo. Asi by bola blbosť začať tým, ako sú už všetci pokope a niekoho mlátia v tmavej uličke. Áno, aj tak by sa to dalo, ale oceňujem, že cesta k zloženiu tímu sa začína pomaly. Každý hrdina má dostatočný priestor a našťastie sa vracajú nielen ich kolegovia, priatelia či lásky, ale i atmosféra. Čiže Jessica sa pohybuje v ochľastanom noire, Luce Cage to stále hrá na dobrosrdečný blaxploitation atď. S pani manželkou som si preskákal všetky doterajšie seriály, smerujúce k Defenders a musím povedať, že ja som proste bol veľmi spokojný s takýmto začiatkom. Takisto Sigourney Weaver zatiaľ pôsobí dobrým dojmom, čo je fajn info pre každého, ako ja - teda pre každého, kto ju moc nemusí. Tu je ale OK. Sú naznačené zlovestné veci, ktoré sa majú v dohľadnej budúcnosti stať. Je sa na čo tešiť. Snáď to nepokazia tak, ako druhú polku Lukea Cagea.(19.8.2017)