Reklama

Reklama

Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (CinemArt)

(více)

Zajímavosti (64)

 • Logan (Hugh Jackman) a Charles Xavier (Patrick Stewart) se dívají na video pořízené zdravotní sestrou v Mexiku na telefonu iPhone s přelepkou SONY na místě pro reproduktor. Lze to poznat podle designu přední kamery specifické pro iPhone a stylem GSM a WiFi signálu v levém horním rohu, typickém pro systém iOS. (VinceCZ)
 • Celosvětová premiéra proběhla 17. února 2017 na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu. (BMW12)
 • Logan: Wolverine je prvním komiksovým filmem v historii, který byl nominován na Oscara za adaptovaný scénář. (asdfasdf)
 • Věk Laury, který je uvedený v lékařské zprávě, je skutečný věk herečky Dafne Keen. V době natáčení ji bylo opravdu 11 let. (Jelen)
 • Dafne Keen (Laura) bylo v době natáčení 11 let, a tak nesměla do kasina ani s příslušnými povoleními k natáčení. Proto se některé záběry s ní natáčely před zeleným pozadím, na které bylo pak naklíčované pozadí kasina. Ve skutečném kasinu se natáčelo pouze s hereččinou dublérkou, které bylo více než 18 let. (Charpy)
 • Laura (Dafne Keen) je inspirovaná komiksovou postavou X-23, která se poprvé objevila v komiksu „X-Men: Evolution“ od Craiga Kyleho z roku 2014. (phoenixer)
 • Lauru (Dafne Keen) pojmenovali X-23, jelikož předešlých 22 pokusů o vytvoření Wolverinova klonu nevyšlo. Genetický vzorek Logana (Hugh Jackman) měl totiž poškozené chromozomy X. (phoenixer)
 • Ve své době šlo o druhý nejdelší film z X-Men univerza. Delší byl už jen film X-Men: Apokalypsa (2016), a to o 6 minut. (ArsenalEagle)
 • Po uvedení filmu do 4 071 kin v USA se Logan: Wolverine stal filmem s ratingem R (mládeži do 17 let nepřístupný) uvedeném v největším počtu kin v historii kinematografie. Později byl překonán filmem To (2017), který byl v prvním týdnu nasazen do 4 103 kin. (ArsenalEagle)
 • Hugh Jackman (Logan) přiznal, že po fyzické stránce se jednalo o vůbec nejnáročnější film o Wolverinovi, který kdy natočil. (ArsenalEagle)
 • Scéna, ve které se Profesor Xavier (Patrick Stewart) zmiňuje Lauře (Dafne Keen) o tom, že film Shane (1953) viděl v dětství v rodném městě, byla improvizovaná. Patrick Stewart skutečně na filmu v dětství byl a jedná se o jednu z jeho prvních vzpomínek z návštěvy kina. (ArsenalEagle)
 • Komiks, který se ve filmu několikrát objevil, vytvořil komiksový tvůrce Dan Panosian speciálně pro tento snímek. (ArsenalEagle)
 • Ve filmu se objevily hned dva předměty z předchozích samostatných snímků o Wolverinovi. Adamantiová kulka, kterou má Logan (Hugh Jackman) stále u sebe, z prvního samostatného snímku X-Men: Origins Wolverine (2009) a samurajský meč z filmu Wolverine (2013), který můžeme zahlédnout nad Wolverinovou postelí v opuštěné továrně, kde se s Charlesem (Patrick Stewart) schovávají. (ArsenalEagle)
 • Hugh Jackman (Logan) v jednom z rozhovorů uvedl, že jedinou možností, kdy by si opět zahrál Wolverina, by byl crossover Wolverina a Deadpoola. Představiteli Deadpoola Ryanu Reynoldsovi se tento nápad líbí a požádal fanoušky, aby přesvědčili prezidenta Marvel Studios Kevina Feiga, aby ho uskutečnil. (ArsenalEagle)
 • Patrick Stewart kvůli roli staršího a nemocného Profesora Xaviera shodil 10kg. Podle jeho tvrzení měl od mládí stabilní váhu a nikdy předtím ji kvůli filmu neměnil. (ArsenalEagle)
 • Než Laura (Dafne Keen) poprvé promluví, trvá to téměř dvě třetiny filmu. Do té doby pouze křičí a ječí. (ArsenalEagle)
 • Film, který sleduje Profesor X (Patrick Stewart) v televizi na hotelovém pokoji, je western Shane z roku 1953. Jde o jeden z prvních westernů, kde byl kladen důraz na následky násilí. (Ulmos)

Související novinky

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

08.04.2023

Včera bylo během úvodního ceremoniálu Star Wars Celebration oznámeno, že režisér Logana či Ford vs. Ferrari James Mangold natočí vlastní Star Wars. Snímek s názvem Dawn of the Jedi bude vyprávět o… (více)

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

11.10.2022

Kenneth Branagh (Vražda v Orient expresu, Smrt na Nilu) má nejenže hotový scénář ke třetímu filmu z jeho detektivní série na motivy knih Agathy Christie, ale navíc už i plné obsazení. Hercule Poirot… (více)

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra

26.08.2022

Netflix, BioShock a režisér Já, legenda nebo Hunger Games. Tak přesně tahle kombinace teď má fanoušky dnes již kultovní herní série přimět k tomu, aby se začali mírně těšit na filmovou adaptaci.… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

Reklama

Reklama