Vítejte ve Švédsku (TV seriál)

• Švédsko

Welcome to Sweden

Welcome to Sweden

Komedie

Švédsko / USA, 2014–2015, 7 h 20 min (Minutáž: 22 min)

Greg Poehler, Josephine Bornebusch, Lena Olin, Claes Månsson, Amy Poehler, Illeana Douglas, Aubrey Plaza, Neve Campbell, Patrick Duffy, Madeleine Martin, Rachel Mohlin, Claes Ljungmark, Jason Priestley, Anki Larsson, Hanna Alström, Claudia Galli Concha, Jack Black, Malin Åkerman, Will Ferrell, Björn Ulvaeus, Ingela Olsson, Filip Berg, Jonas Karlsson, Ann Petrén, Gene Simmons, Malcolm Granath, Paul Simon, Jan Mybrand, Mats Andersson, Kalled Mustonen, Peter Viitanen, Börje Lundberg, Niklas Engdahl, Shebly Niavarani, Jennie Silfverhjelm, Christopher Wagelin, Stephen Rappaport, Niclas Carlsson, Linda Källgren, Magnus Mark, Charlie Gustafsson, Johan Berg, Daniel Abreu, Linda Anborg, Rikard Ulvshammar, Jessica Liedberg, Tomas Engström, Matt Oberg, Niclas Gustafsson, Kodjo Akolor, Patrick Saxe, Sten Elfström, Emma Peters, Per Svensson, Henrik Johansson, Christian Svensson, Fredric Grecke, John La Briola, Sara Askelöf, Johanna Wagrell, Basim Sabah Albasim, Panagiotis Vasiliou, Selle Keskin, Jenny Hutton, Morgan Stålgren, Maria Drangel, Tommy Åberg, Sarah Janabi, Hussein Janabi, Carl-Peter Eriksson, Christer Gustafsson, Göran Meder, Gene Oberto, Komaki Kazuhiro, Mizuho Ishihara, Polly Alexa, Kristian Gahn, Marie Wallander, Zakaria Gadoumi, Björn Ranelid, Marques Ray, Gustav Roth, Ulla Skoog, Ann-Justine Anderung, Helena Wannstedt, Annika Qvarfordt, Anja Pärson, Emelie Frohm, Malin Arvidsson, Michael Hillberg, Paolo Roberto, EvaMaria Oria, Niklas Lindgren, Charlie Poehler, Ben Poehler, Leo Hedström, Ola Norén, Julius Fleischanderl, Patrik Sandberg

Amík přijede do Švédska za přítelkyní, a samozřejmě následuje jeden trapas za druhým. Zatím jsem viděl jen první sérii, a celkový dojem je dost rozpačitý. Prvních šest dílů je vážně sranda, typický sitcom, dá se jedině doporučit. Ve zbylých čtyřech dílech se najednou úplně otočí - řeší se vztahy, dochází i k velmi vážným situacím, humorné momenty velmi často sklouzávají spíše do pocitu trapnosti. Uvidíme co druhá série, první po slušném rozjezdu zanechala hořkou pachuť..(27.4.2015)

• kareen

Tak tohle mě nenadchlo ani omylem. To, co by mělo být největším kladem seriálu, to jest humorné situace, které plynou z kulturních rozdílů mezi Amerikou a Švédskem, tu z mého pohledu vůbec nefungují. Jediná odlišnost je vlastně jen ve výšce a typicky severském blonďatém vzhledu té švédské rodinky, jinak jde o humor veskrze americký, navíc dost založený na sexu a tělesných funkcích, což mě zrovna dvakrát nebere. A postavy mi taky dvakrát neučarovaly, Bruceova milá a její matka jsou studené jak psí čumák, ta bratrova variace na přestárlého, ujetého puberťáka má být asi vtipná (ale není) a snad jen otec z toho trochu vybočuje svou celkem roztomilou mimózností. Což je všechno dost škoda, protože samotný hlavní hrdina, Američan Bruce, je neuvěřitelně sympatická postava, která by si zasloužila o moc kvalitnější seriál, než je tento.(8.7.2014)

Je to sympatický seriál. fakt sympaťák. Prostředí Švédska, a tolik ujetých postav. A o těch to i hodně je. Seriál často odkazuje na filmy. Ať už hláškama, nebo nějak jinak. Je to sranda, je to nenáročné, a pohodové. Tak jako se ostatní národy musí dívat na nás, a bavit se to u toho, já se rád podívám na Švédy, a bavím se, v tom nejlepším slova smyslu. Aubrey Plaza se objevuje až v třetím díle.(18.5.2014)

Vcelku zajímavá ukázka Švédska, které zná asi málokdo. Humor těží především z kontrastu amerického exota v cizí "exotické" zemi. Zábava dobrá, ale hlavně v úvodních dílech, ke konci mi už začala vadit přílišná vztahovost (a hlavně nudná linie mamky a taťky). Druhou sérii asi dám, přece jenom se tím dá prokousat, i díky nevelkému počtu dílů, celkem v pohodě.(15.11.2014)

Po prvni epizode mohu rict, ze me serial dost zaujal a jsem rad, ze se jisty web ujal prekladu titulku. Lehci komedie s furou narazek - nevim zda by se mi chtelo takovouhle formou prozit seznameni s rodinou me milovane a celkove opustit znama mista a vrhnout se na nova dobrodruzstvi v cizim prostredi, kde nikoho, tedy skoro nikoho, neznam. Promitnuti dvou kultur a zvyklosti je urcite zajimavej napad a jsem dost zvedavej, jakym smerem to pujde dal.(13.5.2014)