Kancelář Blaník

Česko, (2014–2018), 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Hudba:

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Jeřábek Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák (více)

Série(6) / Epizody(77)

Politický sitkom režiséra Marka Najbrta humorně reflektuje dění na české politické scéně. Hlavní hrdina, majitel PR a lobbingové agentury Blaník, se s každým zná a snaží se tak trochu řídit svět. Politická satira, kterou si oblíbí především fanoušci britského humoru a seriálů tamní produkce. Humorné glosy doplňuje Tonda Blaníka i na twitteru. (StreamCZ)

Recenze uživatele Jara.Cimrman.jr k tomuto seriálu (78)

Náměstíčko (2016) (S04E12)

"Co je tohleto za stát, v kterým se nedá ani zaparkovat." Jak dostat Tondu na parkoviště, poslance do tramvaje a ještě si trochu přivydělat rekonstrukcí náměstí? Tady je Tonda na své parketě a jestli si Lenka bude ještě chvíli stěžovat na to, že jí Tonda platí pokoj ve čtyřhvězdičkovém hotelu v Novém Jorku, tak ty úplatky beru na sebe a letím si válet šunky za velkou louži. ()

Čapí hnízdo (2016) (S04E13)

"Miliardu Euro z dotací pro Turecko získal Andrej Babiš." Andrej je trošku lakota a taky velká žába na dotačním prameni. Sedí na něm však tak odhodlaně, že ostatním dotačním podvodníkům vyschnul pramen a my z toho máme v roce 2016 po dvaceti letech přebytkový rozpočet. Já tedy nejsem jeho největší fanda, ale výsledek jeho činnosti je jasně viditelný a proto do něj s Tondou kopat nebudu. To ale rozhodně neznamená, že bych se jeho přeměně v dobrosera s chutí nezasmál. ()

熊猫获胜 ! (2016) (S04E14)

"Když je někdo zamilovanej, tak mu i prase připadá roztomilý." Tak to je podpásovka panu prezidentovi, ale on ji vrací, takže Tonda vyráží do nitra hory Blaník, kde mrtvý student Šmíd střeží neexistující Klausovo konto, pohledávky Union banky, Grossova směnka, zápisky Franty Mrázka a vše ostatní, co zmizelo po 17. listopadu. Blaník je zkrátka legenda a toitoika u něj taky leccos symbolizuje. ()

Série 5 (2016) (S05)

"Když jsou lidi posraný, tak je pravda nezajímá." Za nejdůležitější považuju to, že se Tonda vrátil a vylobboval si 5. sérii. Už to totiž chvíli vypadalo, že ho umlčel někdo z těch, kterým zvesela šlape na kuří oka. Jenže Tonda se umlčet nedá, takže jsem sice viděl nejhorší sérii jeho kanceláře, ale pořád dost dobrou na to, abych netrpělivě vyhlížel další díl. Tentokrát mě nejvíc zaujaly epizody Andrej pije a Sportem ku Hradu, protože alkohol a fyzická aktivita jsou takovým střetem politických zájmů, že si to vyloženě říká o pořádné lobbistické nakopnutí. A Tonda je vynikající kopáč. ()

Mikuláš (2016) (S05E01)

"Kdo chce psa bít, vždycky si Hůlku najde." Rozhovor s Drákulou mě pobavil, stejně tak dabovaný čert, ale tím to skončilo. Výběr a následné rozdávání dárečků politikům totiž za moc nestálo, ale přesto jsem moc rád, že je Tonda zase ve hře. ()

Všichni prezidentovi muži (2017) (S05E02)

"Máma má pocit, že ta jeho parta na Miloše sere a on je pak za debila." Tak to má šťávu. Tonda se spojí s fízlem, který ho mlátil pendrekem, aby zachránil Jezevce dřív, než ho zachrání jeho matka. Bravo. Jen toho ňuňání s maminkou bych prosil o cukrkandl méně. ()

Forejtovo video (2017) (S05E03)

"Mám teď z kanclu strašidelnej zámek a kvůli Tobě už nikdy nevezmu cibuli do držky. Strč si ty omluvy, kam si strkáš koště a buď rád, žes měl okno." Esence čistého zla zvaná Forejt Gump patrně na videu řádně řádila, ale já jsem to video neviděl, takže zatím se obejdu bez exorcisty. Nicméně Tondovo nadávání bylo prvoligové a Žížalova latina byla tak dokonalá, že i já jsem jí rozuměl. Ale pobavil bych se i bez těch "hororových" scén s notebookem. ()

Luftjarda (2017) (S05E04)

"Já chápu, že ty nechápeš, v čem je střet zájmů." Tak to konečně schytal i Andrej. Ne, že by mě nějak osobně uspokojovalo kopat do magnáta, ale já jsem zkrátka rád, když Tonda rozdává sarkasmus rovnoměrně na všechny světové strany. Tentokrát to po zásluze schytal ještě Tvrdík, pár tisíc nevolníků na ministerstvech taky potěšilo, další vícepráce na Blance zavoněly zlaťáky a navíc Tonda obohatil češtinu o vymazlený výraz pandomrdi. Tak to mám rád, jen do nich, Toníku! ()

Rusko, lži a Nejedlý (2017) (S05E05)

"Když jsou lidi posraný, tak je pravda nezajímá." Takže se bude lhát, vypusťte do akce mýtomaniaka. A lhát se bude o všem - o cenzuře internetu, o Milošově napojení na Rusko, o toulajícím se teroristovi a hlavně o tom, že jsme demokratické země. Já si tedy nemyslím, že by Tonda ztrácel na razanci víc, než bývá v pátých sériích obvyklé, ale rozhodně bych byl raději, kdyby byl směr jeho útoků poněkud rozmanitější a nevracel se pořád na Hrad. Vždyť všeználek Kalousek plácá v TV jeden nesmysl za druhým, sudeťáckého patolízala Hermana by taky nebylo od věci ukřižovat a gamblerský kandidát Horáček kázající o morálce by si určitě nějakou tu jedovatou slinu taky zasloužil. ()

Andrej pije (2017) (S05E06)

"Najdi mi záznam z dnešních Otázek Václava Mrdavce." V souboji makajícího miliardáře s nejzkorumpovanějším produktem po revoluci se nikdy nehodlám stavět na stranu Václava Moravce. Já se totiž hodlám bavit a to mi umožňuje nadrátovaný Tonda i alkohol hravě porážející Andrej. A závěrečný aerobic je opravdovou lahůdkou pro každého fandu Tondových špeků. ()

Veřejné mýlení (2017) (S05E07)

"Objednej novej průzkum u nový agentury a ono se to šoupne." Čarování s preferencemi mi přináší celoroční zábavu, ale od této chvíle již věřím pouze renomované agentuře PVPVM. Na tu se totiž obracejí hvězdy českého politického nebe - Kalous ušatý, Vajíčko, Pitomio i budoucí sultán ČR. Tonda tomu prostě zase naložil, já jsem se tomu zasmál a jsem hrozně spokojený s tím, v jakém bordelistánu to vlastně žiju. Tonda na Hrad. S preferencemi 102% by to mohlo vyjít. ()

Disident Klaus (2017) (S05E08)

"Klaus se bojí, že se nezapsal do historie ... tak jdu kadit." Je libo zdržení žaloby za velezradu, vyrobení amnestie na zakázku či uklizení manželky na Slovensko? Od toho je tu Tonda, ale co když přestanou chodit procenta z Klausovy renty od amnestovaných? Těš se Kolenovrte, Tonda to totiž rozjel parádně a já už se těším na návštěvu nádraží ve Všenorech. ()

Mládek v síti (2017) (S05E09)

"To je hrozný zlo - ta korupce." Tondovi vypli mobil, pevnou i internet a tento středověk si Tonda rozhodně nenechá líbit. Kdyby to udělali mě, tak bych užil všechna sprostá slova, která znám, pak bych si nějaká vymyslel a nakonec bych si šel zasportovat. I Tonda sportuje v pražských ulicích a musím uznat, že v disciplíně vyhazování ministrů z jejich křesel patří k absolutní světové špičce. Nominace na olympiádu by ho neměla minout. Jeho roztomilé rozčilování je však, bohužel, jedinou hybnou silou této epizody. ()

Sportem ku Hradu (2017) (S05E10)

"Musíme lidu ukázat, že Miloš není prochlastanej, prohulenej diabetik." Když se rození sportovci Zeman, Horáček a Švejnar utkávají o Hrad, tak je to podařená zábava. Zejména Milošovo lyžařské video je plné adrenalinu. A Roháčkův tým je opravdu dokonalý. Tady je vidět, že se někdo zapomněl Tondy zeptat, jak reaguje průměrný volič na jadernou bábu, chromajzla, Slovenku, právníka, vědce, spisovatele, doktora a bezdomoveckého filozofa. ()

Yes Republic (2017) (S05E11)

"Hlavně mi, Opičáci, najděte někoho bez názoru, ať s ním není práce." Anděl smrti se pravděpodobně nestane ředitelem ČT, Andrej asi bude premiérem a Hamletovy šance na obsazení Hradu vidím dost mizivě. Nicméně, kdyby se Tondovy prognózy splnily a Šéf by nám ukázal, zač je v kapitalismu kobliha, tak bych se bavil asi o dost míň než s vydíraným Toníkem, který si zapomněl vést účetnictví. A přestože zatím nejsem slouha žádného magnáta, tak souhlasím s tím, že zkorumpovaná pakáž z ČT lže a dělá svou vlastní politiku za naše peníze. Asi se tam pozvu s brokovnicí a uvolním pár pracovních míst. ()

Králové Šumavy (2017) (S05E12)

"Lyžaře ať sežere kůrovec." Jak Miloš zabonmotoval, tak Tonda přeřízl. To bylo skvělé, ale jinak mě ty lanovky, hotely a developerský beton nahrazující tetřevy v Národním parku Šumava tentokrát nijak zvlášť nepobavily. Tonda zkrátka patří do kanceláře a nikoli na čerstvý vzduch, ale kdyby na mě zbylo pár akrů půdy na Lipně, tak bych si je asi také s dovolením vzal. ()

Drath, Mazánek a Garážmistr (2017) (S05E13)

"Volal Babiš. Dvakrát. Vraj je to súrne." Zadarmo to tedy nebylo, ale stát to těm lobbistům jistě rád zaplatí a Tonda si taky přijde na své. To mě potěšilo, že to finanční propojení politiky s organizovaným zločinem stále funguje a lekce z vulgarit taky stála za to. Jenže pan Vajíčko nikdy nepochopí, jaký je rozdíl mezi Bohumilem a Bohoušem, takže vysvětlovat mu rozdíl mezi pičusem a rošťákem je asi ztráta času. Ale u skvělého lektora Tondy to nevadí. ()

??? Na Hrad !!! (2017) (S05E14)

"Ten pičus, co bude kandidovat na prezidenta, by mě bejt sugestivní." Souhlasím se Žížalou, že "žádnej jinej pičus" není tak dokonalým kandidátem na Hradního pána jako Tonda Blaník. Trošku mu sice konkuruje Youtuber pan Selfie alias "nahej úchyl, co se koupe po tmě", ale ten se do prezidentské volby patrně utopí v bazénku. Takže Tonda vítězí, ale ty projevy, které hora Říp donutila říkat osazenstvo kanceláře, mi až příliš připomínaly vykrádačku z Virózy Ovčáček. Ale chápu, že je těžké pořád hledat inspiraci v zemi, kde politici tak svědomitě a státotvorně vládnou bez jediného zaškobrtnutí. ()

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky