• myshichka

Opakovaný vtip prestáva byť vtipom... zdá sa mi to, alebo fínska kinematografia ide v poslednej dobe dolu vodou?(22.10.2016)

Ujetá Finská komedie, která, jak jsem zjistil až posléze, je remakem Dánského originálu, který jsem neviděl, tudíž nemohu porovnávat rozdíly a společné znaky, ale mohu posoudit, že jako samostatný snímek funguje Třídní sraz po finsku na jedničku a servíruje nám sympatické, ale ujeté postavy, které se dostávají do bizarních situací, ze kterých budete pravidelně dostávat výbuchy smíchu. Pro zlepšení nálady ideální recept.(16.3.2018)

• Dinoroth

Filmové remake-y má vo všeobecnosti rád asi málokto, už preto, že sa málokedy vydaria aspoň na úroveň originálu. Luokkakokous je modelový prípad - nevydarená fínska napodobenina dánskeho Klassefesten. Najnepríjemnejšie sú najmä postavy, ústredná trojica je tu niekoľkonásobne nesympatickejšia a z toho vyplýva aj trápnosť a nevtipnosť vtipov. _____ Nezodpovedateľnou otázkou je, ako by som to hodnotil, keby som nevedel o originále?! To už sa nik nedozvie. _____ (film #456, komentár #6)(15.4.2019)