Vampiros lesbos

Bram Stoker (kniha)

Jaime Chávarri

Manuel Merino

Artur Brauner

Podmanivý soundtrack, vyosené záběry, spousta náletů kamery a detailů plných symboliky (obzvláště na hmyzu se Jesus vyřádil) a surreálná atmosféra. Problém je, že to nefunguje ani jako žánrovka (horor - i přes draculovic rodinu - v podstatě chybí; erotické scény jsou důmyslně estetizované a skutečně erotické, ale je jich minimum) ani jako umění. 50%(12.1.2009)

• Hennes

Jesús Franco a jeho další, dalo by se říct "céčkové" dílko. Hororové to moc není a tak snad zaujme jen nahota Ewy Strömberg a zejména krása Soledad Mirandy. Poměrně zmatený děj je protahován scénami z baru (i když právě tady stojí Soledad za to). Zajímavější část se odehraje na ostrově. Umělecky je to opravdu dost ubohé, ale to je originální značka Made in Franco.(16.10.2015)

• POMO

Veľmi málo erotiky a vôbec žiadny horor v údajne erotickom horore. Známy euro-trasher Jesus Franco tentoraz spolieha viacej na pevnejší dej a postavy, než samoúčelné dráždivé scénky. Otázne je, čo sa dá v jeho meradlách považovať za pevnejší dej a či môže byť nejaký jeho film bez týchto scénok atraktívny. Ak áno, určite to nie sú VAMPYROS LESBOS. I keď obe herečky v hlavných úlohách sú na spapanie.(23.1.2004)

• Fingon

Moje druhé setkání s Francem. Od Les Avaleuses aka Female Vampire přibylo děje, ubylo detailních záběrů na zarostlé klíny (osobní poznámka: škoda) a konečně to vypadá, že Franco nebyl v Turecku jen na dovolené, ale že tam skutečně jel točit něco na způsob filmu. Během první třetiny, kdy se upírka s hlavní představitelkou seznamovaly, oťukávaly a tak dále, jsem ještě uvažoval o třech hvězdičkách, tohle ještě bylo zahráno dobře, zbytek už ale byla jen nuda a celá dějová linie s doktorem, který se chce také stát upírem, byla už dost o ničem. Franco se tu měl poučit o jedné věci: ať si klidně režíruje, píše scénáře a střihne si nějakou epizodní roličku, ale ať proboha nedělá kameru ani střih (nezávisle na něm jsem k tomu došel ve své tvůrčí praxi i já sám). Bohužel se to nenaučil a proto Les Avaleuses vypadá nepoměrně hůř. A proč se na to tedy dívám? Ani ne tak kvůli těm holkám, které bych ostatně našel nejen v každém Francově filmu, ale i v každém druhém dalším a taky nepoměrně lépe natočené, zaujal mě spíše žánr vampire lesbian films - a hlavně mi nejde do hlavy, kde na to sakra pořád bral prachy?(6.8.2009)

• sedm.1

Další z filmů,který svým názvem natáhne pěknou řádku zvrhlíků,kteří pak mají po shlédnutí takového braku skutečně chuť někoho zmasakrovat.A opět by to zmasakrování měl odnést brakový král Jesus Franco.Nikdo nečekejte Vampyros a už vůbec nikdo nečekejte Lesbos.Čekejte 90 minut pobíhání špatných herců po nudných lokacích,se spoustou zbytečných záběrů a dementních dialogů.Alespoň že na ty dvě hlavní představitelky se dá velmi pěkně koukat.Za ně ta 1*!(20.6.2008)