See You in Valhalla

Komedie / Drama

USA, 2015, 90 min

Chlapík tragicky zahynie a jeho foter povolá zvyšok rodiny (súrodencov), kde každý má nejaké pindy voči tomu druhému, aby strávili týždeň spolu pred pohrebom. Klasická indie rodinná dráma s dobre napísaným scenárom, výbornými kecami, síce s trošku topornými hereckými výkonmi, ale zato s pár vydarenými, prekvapivými momentami, kde za ten týždeň- ako to už býva zvykom u filmov tohto typu, vyplávu na povrch zaujímavé odhalenia a skutočnosti. Síce záver je trošku teatrálny na môj vkus, ale myšlienka výborná.(30.5.2015)

• hansel97

Já tyhle věci můžu. Omezený děj bez zvratů, kdy film působí, jako byste sledovali něčí opravdický život. To tedy hodně filmů, ale tyhle indie věci působí reálněji, protože jsou skoro jako bez scénáře. A já v tom vidím umění, ale zrovna See You In Valhalla mě moc nedostalo. Ono hodně tomuhle podobných filmů dost hraničí s nudou a většinou to nějak uhrajou, ale tady to občas dost upadá, tak ještě, že to mělo 80 minut. (Nechápu, proč je tu 90). Sarah Hyland je fajn, doufám, že jí uvidím častěji v podobných rolích.(15.8.2015)

Predstav si, ze sedis u niekoho obyvacke a si pozorovatelom jeho / jej zivotnej dramy. Nie je relevantne, aby si suhlasil/-a s tym, co vidis; nemusis ihned porozumiet. Po 90 minut si sucastou pribehu, odvija sa pred tebou zivot rodiny. Ale je to ich zivot a ich cesta, mozes kracat vedla nich, ale nikdy nepojdes v rovnakych stopach. Film ma vratil do doby, ked som citala roman J. Kerouaca "Na ceste". Uz som chcela nedocitanu knihu odlozit, pretoze ma nesmierne rozculovalo jednanie postav, ich rozhodnutia. Dala som jej este sancu a docitala ju ako nezaujaty pozorovatel. Nelutujem toho. Tak ako nelutujem, ze som dala sancu tomuto filmu. Hodnotenie: ***plus(20.8.2016)

• kaylin

Zase takový ten moderní klasický film o tom, jak je jedna rodina pěkně zkurvená, akorát si to musí uvědomit před divákem, i když ona ta úvodní scéna řekne dost. Mimochodem je to nejlepší scéna z celého filmu. Jako drama je to trochu nudné a klišovité, není zde nic nečekané. Nějaká uměleckost je jen zástěrkou pro nudu.(4.5.2015)