Americké dopisy (TV film)

Životopisný

Česko, 2015, 102 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (88)

Nyní už víme, že Hynek Čermák dokáže zahrát cokoliv. Ten zbytek je trošku o hudbě, hodně o láce, mnoho povídání a špetka patosu.(8.1.2015)

• Peabody

Životopisných filmů o významných osobnostech jen houšť, takže jsem uvítal, líbil s mi Hynek Čermák (na housle hrát neumím, tak nepoznám, jestli byl mimo), jen jsem měl z AD vždy pocit jiné osobnosti, vyrovnanější, jednodušší a vnitřně nekomplikované, ale to je věc autorů scénáře a režiséra. Obě dámy v rdodině byly výborné, Sabina R zahrála svou dospívající dychtivou dívku velmi přesvědčivě, paní Špalková je velká herečka, méně než by měla být využívaná. Igor Bareš byl sice sošný, ale nezdál se mi být šlechticem, on je typově spíše sedlák a tady mne vůbec nepřesvědčil. Pan Javorský je taky herec vynikající, jeho postava ale zase byla pojata spíše jako Máchovský rozervanec, což pan Hálek nebyl, pokud je mi známo. podivné retrospěktivy a zamlžené prostřihy jsem neřešil, přišly mi zbytečné, ale zásadně mi nevadily. Celkově shrnuto - velmi slušný počin, většinou velmi dobře herecky zvládnutý, krásná kamera a kompozice obrazů, příběh posunutý do romantična asi s cílem vtáhnout diváka, historické posuny (AD nejel podruhé do USA, pokud vím, plus další jinde zmíněné).(5.1.2015)

• Mitch645

Myslím, že by Antonín Dvořák zaplakal co oněm napsali za slátaninu. Jedna věc je držet se historické skutečnosti a další věc je udělat z toho příběh, který by nenudil. Toto bylo silně nezáživné od začátku až do konce. Jedna hvězda za skvělou hudbu.(5.1.2015)

Zial tak ako som cakal na ten film tak som z neho sklamany. Nadherne kostymy a masky, Cermak bol takmer dokonaly Dvorak, Javorsky (najlepsi herecky vykon filmu!) akoby skutocne prisieli z 19.storocia... a Maresovi som absolutne uveril ze ho s tou bradou teleportovali z jeho baronskeho sidla priamo do filmu.... :D Film samotny ale sklamal. Kratucka epizodka zo zivota snad najvacsej osobnosti Ceskych zemi, roztahana tak ze som pozeral na hodinky kedy to uz skonci... *** za vynikajuce masky, super kostymy, zaujimave sceny, za kameru a za Javorskeho..!!! Inak: videl som, druhykrat nemusim. Skoda. :[ Dvorak si toho zasluzi rozhodne X-krat viac...! (40%)(5.1.2015)

Velmi dobré herecké výkony kazily přehnaně kýčovité záběry a efekty. Mnohem zajímavější než milostný trojúhelník Antonína Dvořáka, byl pro mě vztah jeho dcery Otýlie a Suka. Pro mě ne moc zajímavý film.(5.1.2015)

Znám pramálo Dvořákův život, ale ze sboru znám dobře jeho "Stabatku", i proto jsem se na film těšil. Americké dopisy pro mě nejsou uměleckým filmem, ani dokonalým životopisem, ale jeřábem, kterej Dvořáka chyt za flígr a sundal z piedestálu ,místo Dvořáka - šedivý sochy z kamene ukázal Dvořáka - člověka. A to Čermák zvládl dokonale. Nic to neubralo z Dvořáka tatínka, génia, manžela .... Jdu si o něm něco přečíst, pro začátek třeba co o něm řekl Edvard Grieg : http://www.antonin-dvorak.cz/grieg(9.1.2015)

• OrelCop

Ty kráso ... tak tohle už je ale extramegasračka. To je neuvěřitelné, opravdu :-D(19.1.2015)

Tak ne že bych byl nějaký přehnaný puritán, dokonce ani nežiji v domnění, že na přelomu 19. a 20. století nosil děti čáp, ale opravdu bylo šoustání jedním z nejzajímavějších Dvořákových počinů? No možná jo, když měl s manželkou devět dětí a přitom měl ještě svoji múzu... I přesto na mě film působil dost nevyváženě. Jako by Brabec vložil veškeré vášně, emoce a syrovost do spousty erotických scén (a propos divím se, že to ČT1 dávala v osm večer:o)) a většina dalšího měla být jen takovou omáčkou na vyplnění času. Kdyby to bylo opačně - spousta emotivních dialogů... strach, nenávist a utrpení (jak říká Yoda) a k tomu sem tam nějaká ta holá zadnice, byl by to super film. Takhle je to sotva průměr. Možná mě dokonce o něco víc bavil vztah Suka a mladé Dvořákové než trojúhelník jejího otce a jeho dvou osudových žen.(26.1.2015)

1 2 3 4 5 následující >>