poster

Dr. Cabbie

Komedie

Kanada, 2014, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bararich8
  ****

  Na kanadskou produkci slušná nálož. Největší výtka? Záporáci jsou naprosto nudní a o ničem. Oproti tomu všichni na druhé straně jsou povedení a díky kombinaci Indie+Kanada nechybí krásná rozmanitost (dokonce nechybí ani pár krátkých obligátních tanečních čísel, ale nebojte, jsou mnohem stravitelnější). Vtipy jsou z drtivé většiny povedené a hodně si hrají s angličtinou. Prostě překvapivě dobrá komedie, kde uvidíte Kunala hrát přesný opak Raje z TBBT. 3,5*.(6.1.2015)

 • Andrea1717
  ****

  Väčšinou sa filmov označených ako "indický" z iných štátov ako India obávam a toto bol rovnaký prípad. Nakoniec ale film bol veľmi milý, zrejme z dôvodu Salmanovej produkcie, tam tá india prevládla. Podarená komédia. Aj keď v typicky bollywodskom filme by sa Dr. Cabbie na záver uvedomil a vrátil aj so svojou bielou ženou do Indie a liečil ľudí tam. Nič na tom nemení, že je to podarená komédia.(22.4.2018)

 • Seti
  **

  Patosem přeplněná komedie přebírající několik bolywoodských trademarků a zdůrazňující kanadský multikulturalismus a univerzálnost lékařského poslání. Nejúsměvnější na celé téhle taškařici byl moment, kdy v závěru tvůrci v soudní síni obnažili pokrytectví hlavního hrdiny, který byl odhodlaný plnit svoji lékařskou přísahu a pomáhat lidem v nouzi až za hranici zákona, ovšem své poslání se rozhodl realizovat v bohaté vyspělé Kanadě a nikoliv v rodné Indii, kde by jeho "samaritánství" bylo zapotřebí daleko více. Jinak se jedná podprůměrnou romcom s několika málo světlými momenty a Rajem v netradiční roli prohnaného balibaba.(24.10.2015)

 • rikitiki
  **

  Hlavní hrdina je sympaťák, Kunal Nayyar si s chutí užívá vedlejší roli nadrženého paka, která je přímo protikladná k jeho postavě Raje z Teorie velkého třesku, ale k čemu to, když scénář je jednoduše blbý? Děj se nevyvíjí, jen skáče ze situace do situace, aniž by měl nějakou vnitřní logiku, příběh je prošpikován řadou klišé, kanadští herci hrají třetí ligu a celé se to postupně hroutí. I kdybych si nevšímala nesmyslů v ději (indická rodina nutící syna do vztahu s Kanaďankou, která právě povila nemanželské dítko nějakému úplně cizímu chlapovi), tak nemůžu pominout ten hlavní, totiž soud nad taxikařícím doktorem, který skončil naprosto skandálním rozsudkem. Lékař, který dá bez předpisu labilní holce nebezpečné prášky, si zaslouží minimálně stopnutí výkonu praxe na několik let. A veškeré sympatie k němu mě tak rázem opouštějí. /9. 8. 17./(9.8.2017)

 • Aljak
  ***

  V podstate celkom originálna komédia, teda aspoň čo sa námetu a prostredia týka. Taxi-doktor Deepak bol pre mňa nesmierne sympatická postava, proste ten typ človeka, ktorý si každého hneď získa svojou charizmou, teda všetkých okrem tých, ktorí radi diskriminujú. Príbeh mal v podstate typickú šablónu, ale vďaka postavám a tomu uvoľnenému humoru to bolo o kus lepšie ako priemer. No zas niektoré hlášky boli trochu zbytočné a hlavne sa nehodili do niektorých vážnejších scén. Ale OK, kanadsko-indická kombinácia priniesla napokon príjemnú oddychovku.(13.2.2015)