Reklama

Reklama

The Police - koncert 2007

(koncert)
  • USA The Police: Certifiable (více)
Hudební / Dokumentární
USA / Kanada, 2008, 120 min

Obsahy(1)

Legendární trojice opět pospolu! Byť pro jediné turné. Se svými slavnými písněmi si mistrovsky pohrává. Značka The Police byla na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let nepřehlédnutelná. Směsice reggae, ska, pop-punku, rocku, jazzu hraná pouze na tři nástroje. Ne, takhle ve své době nezněl nikdo než oni. Škoda, že trojici Sting, Summers, Copeland vydržela spolupráce pouhých deset let. Zbylo po ní po hříchu pouhých pět studiových alb. Ve své době pět ceněných vinylů, které se vešly tak akorát na jednu lavičku v pražském lesoparku. Pamětníci si teď určitě vybaví nedělní návštěvy nelegálních burz s gramodeskami. Třeba na Letné, v Krčském lese nebo v Motole. Jó, takhle se tehdy v rudé době kapitalistická hudba v Čechách prodávala. The Police naposledy zahráli v roce 1986. Nerozešli se vůbec v dobrém. Basista Sting a bubeník Copeland byli jako pověstní dva kohouti na jednom smetišti. A tak návštěvníkům nelegálních burz přibyla další chmurná „jistota". Nejenom, že desky se budou navždy prodávat po lesoparcích, ale také, že Police se už nikdy nesejdou. No vidíte, dnes je hudba k mání všude a mimořádné trio tvořící The Police znovu vystoupilo.
Záznam z Buenos Aires je ukázkovým vzorkem jednoho ze 150 odehraných koncertů v rámci turné z roku 2007. Sting si udržuje stoický klid, Copeland absolutní přesnost a Summers udivuje zručností a soustředěností. I ve chvílích, kdy s Jihoameričany cloumá jihoamerický temperament. Čeští pamětníci si v klidu, z křesla obýváku, znalecky vychutnají každý tón. Přesto se při poslechu dočkají mnoha nuancí a překvapení. Písně totiž dostaly „nový lak". A je to vlastně logické. Zkušení muzikanti se na své písně z mládí podívali s nadhledem a pohrávali si s nimi. Škoda jen, že turné bylo jednorázovým počinem. I tak, šlo o jeden z nejzdařilejších comebacků, které kdy moderní hudba zažila. A dvakrát škoda, že The Police nezkusili složit nové písně. Jak by asi zněli „slavní blonďáci" v novém miléniu? Byly by jejich nahrávky pořád ceněnou trofejí v domácí diskografii? Soudě podle celosvětového zájmu o jediné společné turné asi ano. (Česká televize)

(více)

Recenze (5)

bohemia_regent 

všechny recenze uživatele

Koncert ze stadionu River Plate v Buenos Aires byl mimořádně vydařený. Měl jsem trochu obavy, aby výkon kapely, která se sejde po dvaceti letech, nevyzněl jako ušlechtilá akademická nuda. Ale ty se ukázaly zbytečné. Naopak, Police to šlape jako za mlada a ve třech lidech pořád dokážou hrát hodně invenčně. Ocenil jsem v mnoha případech snahu o výrazně odlišné aranžmá skladeb, než jak je známe ze studiových verzí. Tady si největší pochvalu zaslouží bubeník Stewart Copeland, který každou chvíli odbíhal od své už tak mohutné rockové soupravy k pestrému arzenálu dalších bicích nástrojů, které vypadaly skoro jako až nějaký rockový gamelan sestavený ze všeho možného od malých laděných činelků (hra na ně připomínala zvuk vibrafonu) přes velké gongy až po tympány. Díky svojí neuvěřitelně pestré a zároveň přesné hře (což byla v jeho případě vždycky samozřejmost) se ve druhé části koncertu právem stal hlavním objektem zájmu kamer. Prostě byly to dvě hodiny skvělé hudby bez slabších míst. -------- V titulcích pořadu uvedeno: český i originální název The Police Certifiable. ()

Reklama

A.Fish 

všechny recenze uživatele

Muzikantská preciznost. Je až neuvěřitelný jak pestrá hudba se dá hrát ve třech lidech. Proti Copelandovi jsou i atomový hodiny nepřesnej krám :) ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama