poster

Gojira

 • japonský

  ゴジラ

 • anglický

  Return of Godzilla, The

 • anglický

  Godzilla 1985

Akční / Drama / Horor / Sci-Fi

Japonsko / USA, 1984, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  **

  17) GODZILLA 1985/THE RETURN OF GODZILLA (1984)___ HEISEI SERIES 1984-1995___Asi nejambicioznější Godzilla, která měla otevřít trhy ve Spoj.státech a znovu tak oživit zašlou slávu z 50.let, což se tak úplně nepodařilo. Je tu zjevná snaha o realismus v trikové složce, po vzoru Star Wars, ale výsledkem je opět to, že herec navlečený v kostýmu chodí mezi disproporčními papundekolvými baráky a demoluje, na co přijde. Osobně jsem tomu rád, protože tahle nepodařenost činí godzillovskou sérii tím, čím opravdu je – bizarní kultovkou pro B-movies fajnšmekry. Infantilita je pryč, hraje se tu na vážné struny, dokonce nechybí trocha politiky - to když se do děje vloží Rusové a Američani, kteří mají sami strach z napadení Godzillou a přemlouvají japonského premiéra, zda by mohli Godzillu zničit atmomovými bombami. Patos kape na všechny strany a premiér se slovy: "Kdyby Godzilla zaútočila na Washington, či Moskvu, také byste nechali zemřít tolik svých lidí?" nabídky odmítne a pokusí se Godzillu zničit zbraní SUPER X, která střílí jakési speciální kadmiové náboje. Na konci Godzilla je uvězněna v kráteru sopky a další díly můžou přijít.(10.8.2010)

 • Spinosaurus
  **

  Godzilla se vrací. Sice to není už ta původní Godzilla,ale je to začátek nové "série".(21.9.2006)

 • T2

  Rozpočet $200,000Tržby USA $4,116,395Tržby Celosvetovo $-(31.5.2009)

 • xxmartinxx
  **

  Hodně moc se snažili, opravdu moc! Vybudovat normální, kvalitní, mezinárodně srozumitelný film, který obstojí i jinak než jako kultovní guilty pleasure. Nevyšlo to. Nudné dialogy se mísí s tradičně papundeklovými efekty a působí to pořád stejně nezvládnutě a legračně.(10.6.2014)

 • ScarPoul
  ****

  lepšie ako gappa aj ked na originál to nemá(28.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace