poster

Gojira

 • japonský

  ゴジラ

 • anglický

  Return of Godzilla, The

 • anglický

  Godzilla 1985

Akční / Drama / Horor / Sci-Fi

Japonsko / USA, 1984, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TERRORDROME
  ***

  Godzilla sa vracia... na začiatok. Tvorcovia naprosto ignorujú predchádzajúcich 20 rokov a 14 Godzilláckych filmov a rozhodli sa že ten ich bude priamo nadväzovať na úplne prvý. Takže Godzilla v roku 1954 zdevastovala Tokyo a odvtedy sa zdalo že je mŕtva. Samozrejme že nie je, len to predstiera - simulantka! Po 30 rokoch spánku sa teda vybrala na nákupy do jadrovej elektrárne vybrať si nejaký pekný reaktor na raňajky. Celý film je tentoraz nezvykle seriózny a vážny. Triky taktiež konečne po dlhých rokoch urobili krok vpred takže najslabším prvkom nakoniec zostala samotná Godzilla ktorá vyzerá ( snáď až na upgradovanú zubnú protézu ) stále ako chlap v gumovom kostýme čo sa prechádza po vymakaných kulisách. Okrem trikov treba pochváliť aj pôsobivú kameru vďaka ktorej to vyzerá ešte lepšie. Zábŕda sa tu aj do politiky, sovieti a američania naliehajú na japoncov aby mohli proti Godzille použiť jadrové rakety, ale oni samozrejme odmietnu a miesto toho použijú Super X, čo je akési vznášadlo ktoré sa snaží Godzillu otráviť tým, že je do huby strieľa kadmiové strely. Neskončia však dobre, Godzilla na nich zvalí mrakodrap. Celé je to ambiciózne ako sviňa, čo ale zároveň spôsobuje úbytok zábavy, ktorá v predchádzajúcich dieloch plynula práve z celkovej stupidity a mlátiacich sa srandovných monštier. Samotná Godzilla už akosi nedokáže dostatočne utiahnuť celý film, ktorý sa tak nejak ( aj keď efektne ) vlečie.(26.6.2011)

 • D.Snake
  ***

  Heisei éra je pro mě znovuzrození legendy Godzilly, která od originálu začala pomalu, ale docela jistě upadat a proměňovat se ve frašku (hlavně pod vedením Fukudy). Design už se taky začína opět přibližovat mému gustu, v příštím díle to už dotáhli k dokonalosti. Jinak je to dějově lehce nadprůměrný snímek, který se místy strašně táhne. Jako návrat ke kořenům ho ale oceňuju. 6/10(4.6.2014)

 • JohnnyD
  ***

  5/10 Vidieť, že si dali záležať. Celý film vyzerá skutočne profesionálne, trikové časti sú precízne, skvelo nasvietené a je tu snaha kombinovať miniatúry, velikánske modely a skutočné zábery na ľudí a Tokyo. Pravdaže stále je to nedôveryhodné, ale o to v Godzille neide. A to je problém. Film sa snaží byť všetkým (čo bolo vtedy in), len nie Godzillou. Podobne nechápem, načo bolo dobré urobiť z Godzilly opäť zloducha, keď zhruba od tretieho filmu je to najväčší japonský hrdina ever.(19.5.2014)

 • ledzepfan
  **

  Jedna z těch spíše méně povedených godzill, přitom potenciál tam je= Postavy jsou sympatické a scénář vykazuje snahu o jakýsi hodnotnější přesah, ale akce v jakékoliv podobě je těžce nezvládnutá, humor je spíše potlačován a poslední(paradoxně nejakčnější) čtvrtina se stává nudným utrpením na jehož konci se velká děsivá Godzilla stává stupidní obětí jakéhosi vlastního a nesmyslného pudu.(15.7.2013)

 • Kubaso
  ****

  Tokyo čeká další blbej den. Vrací se totiž Godzilla, aby důstojně navázala na řádění slavného monstra, ignorujíce přitom všechna ta pokračování z 60. a 70. let, která původní symbol strachu z jaderných zbraní přetvořila v roztomilou potvůrku pro děti a mládež. Tenhle drsoň si dokonce dává radioaktivní odpad k snídani. A přesně tak se mi to líbí. Humor zde absentuje, nenachází se tu protivník, který by Godzille bránil v rozletu, a obligátních sci-fi serepetiček je tu jen minimum. Dokonce i ta omáčka okolo se studenou válkou mě zajímala, protože ačkoli to téma nezůstalo tak aktuální jako dilema z původního filmu (tj. zda zničit či nezničit obrovskou ničivou sílu něčím ještě horším), je to celé správně vážně pojaté i dobře zahrané a logicky navazující na originál. Ovace vestoje si zaslouží i majestátní soundtrack, v němž leze pompa z každé noty. Výsledný dojem kazí jen triky. Ani všechen ten kouř, detaily miniatur a hry světel a stínů bohužel nedokáží zamaskovat, že jde zase jen o chlápka v gumovém obleku, co srovnává se zemí jednu kartonovou krabici za druhou, zatímco po něm střílejí hračky pro děti. Já vím, že to patří k věci, ale nemůžu se zbavit dojmu, že tenhle film už si zasloužil něco lepšího. Ovšem jak se zpívá v závěrečné písni: "Goodbye now, Godzilla, my old friend." Ještě se uvidíme.(26.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace