Reklama

Reklama

Obsahy(1)

„Dokumentární muzikál" o událostech v komunitě obyvatel titulní London Road v městečku Ipswich poté, co zde byla v roce 2006 nalezena těla zavražděných žen. Rufus Norris po Rozbitém světě pouze potvrzuje svoje mistrovství v tomto netypickém mixu britského sociálního dramatu, krimi a muzikálu. Jako bonus epizodní role Toma Hardyho. (Dny britského filmu a kultury)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (9)

Happens 

všechny recenze uživatele

Něco na pomezí odpadu a proboha, na co to koukám. Nicméně po chvíli vymývání mozkových blan se mi některé ty songy začaly líbit. Tristní. Help me. ()

silentname odpad!

všechny recenze uživatele

Ja som "London Road" nemohol stráviť. A verte mi, že som sa veľmi snažil. Lenže základom každého muzikálu je podľa mňa mať dobrú muziku a aby to bolo dobre odspievané. A výkony ľudí, ktorí sa podieľali v tomto filme sú tak neskutočne strašné, že som počas sledovania celý čas len prosil film, aby už konečne prestal spievať, lebo to bolo absolútne nestráviteľné. A ak si chcete pozrieť film pre to, že prvý je tu spomenutý Tom Hardy, tak dám spoiler, že sa tu objaví dokopy možno na päť minút v role taxikára, ktorý spieva (a mimochodom hrozne) o tom, že sa zaujíma o sériových vrahov, no to neznamená, že jedným je. To je všetko, čo do filmu pridá. Nezvládal som to počúvať, príbeh bol podľa mňa nudný a človek len čaká, kedy sa konečne niečo stane a kedy konečne to bude mať lepšiu kostru. A aby som uviedol veci na pravú mieru, tak piesne v tomto filme by som ani nenazval piesňami. Skôr ako keby sa ľudia rozprávali medzi sebou a niekoho napadlo, že si to odspievajme. Bez rýmov, bez stavby, bez rytmu alebo čohokoľvek, čo by človeka presvedčilo si ten soundtrack niekedy v živote pustiť znovu.Viem si predstaviť, že to môže byť príjemné predstavenie v divadle, pokiaľ herci vedia spievať, no títo to podľa mňa absolútne nevedia. Výsledne je človek z filmu len ohučaný a celé ho to nudí. A to je na mňa skutočne moc. Hodnotenie: F ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tak tohle mi přišlo celkově hodně kýčovité a celkově mě to nebavilo. Byl jsem zvědavý na Toma Hardyho v muzikálu a svou zvědavost jsem ukojil. Tenhle muzikál mě prostě nebavil, nepřišel mi vtipný, i když na začátku tak vypadal, no a nakonec mě nechytnul ani ten příběh, který jsem sledoval. Prostě ne. ()

JimmyII 

všechny recenze uživatele

London Road je zvláštní film. Na jednu stranu je to absurdní doku-muzikál plný dada textů (avšak dle autentických výpovědí obyvatel London Road) a bizarní muziky, kýčovité melodrama s velkou nadsázkou, na druhou stranu jde o fascinující a upřímnou sondu do myslí rozličných lidí, které zasáhne událost v podobě série vražd prostitutek v jejich okolí, a musí tak čelit zájmu médií, drbům, klepům a předsudkům. Dozvídáme se tedy, že někteří vlastně s vrahem prostitutek souhlasí apod. Celkově však tyto dvě protichůdné linie příliš nesouzní a především k ohromné repetitivnosti písňových textů působí i 91minutová stopáž jako nesnesitelně dlouhá. Nicméně je to skvěle natočené a zahrané a hudební čísla mě nakonec vlastně bavila, až na zmiňované opakování. P.S. Tom Hardy má fakt mini cameo, ač parádní, takže pro jeho fanynky tehle film není. ()

Puppy 

všechny recenze uživatele

Fantastické, viděno na UK/UH. Pokud jste trochu více otevřeni nemainstreamovým hudebním stylům a oceníte experimenty, tedy nesázet stále jen na jistotu, tak tento netradiční muzikál oceníte. Narozdíl od ostatních komentářů nemohu tvrdit, že bych se nudil. Konec může připadat ve srovnání se zbytkem kýčovitě, ale nezapomeňte, že to má být muzikál a té hrůzy tam bylo dostatečně. Kdyby se po skončení projekce prodávaly vstupenky na původní divadelní představení, tak bych neváhal. Škoda že to asi nikdo nekoupí do distibuce. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama