Tenhle remake asi nikdo moc vidět nechtěl, ale já jsem za něj nakonec rád. Škoda, že je to béčko jak hrom v tom špatném slova smyslu. První půlka je přitom celkem okázalá, ovšem i ty neuvěřitelné adrenalinové sporty časem omrzí a druhá půlka se neskutečně vleče. Titán Ramirez fajn, Raye Winstonea už delší dobu zas nikde nechci vidět a Braceyho zas ani nebudu moct jelikož pravděpodobně upadne v zapomnění. Z tohodle nové Rychle a zběsile nebude...6/10(24.3.2016)

Z návštěvy kina mě odradilo slabé hodnocení a komentáře. Film jsem chtěl vidět na velkém plátně, škoda, opět jsem uvěřil čsfd. Takže viděno na domácím kinu s parádním zvukem na plný pecky, chytlo mě to hned od počátečních titulků a do závěrečných a jako milovník přírody jsem si film neskutečně užíval, nešlo mi jen o dech beroucí akční scény. Naprostý souhlas s uživatelem Sochorisko, který vyjádřil to, co jsem chtěl vyjádřit i já.(6.5.2016)

• dezorz

Can you Keanu? No, no you can’t.(31.12.2015)

U závěrečný scény tomu chybělo už jen, aby si hoši zaprcali. Film o dobrovolných dárcích orgánů. Spiritualita originálu tomu však chybí. Je to spíš o extrémních sportech celkově než jen o surfingu. Snaží se vám to nabulíkovat kydy o splynutí s přírodou a takový cinty a taky se tam tvůrci neštítili přisrat scénu jak z Klubu rváčů, která postrádá jakýkoliv dramaturgický smysl. Ale dechberoucí scenérie vám zavřou klapačku. Je vidět, že režisér je původně kameraman. Charaktery plochý a příliš doslovností, včetně kopírování některých scén z původního filmu. Další zbytečný remake přiživující se na odkazu kultu. Pračka na prachy.(13.10.2017)

• kinderman

U filmu podobně nepovedeného ražení se divák musí zabavit jinak: já si kupříkladu celou dobu na místě Luka Braceyho představoval stejně necharismatického a herecky marného Tomáše Kluse. A pokaždé, když zaznělo něco o tom, jak jsme zajedno s přírodou a jak musíme sledovat svou cestu, jsem se cynicky uchechtl.(20.3.2016)

Pri nataceni musela bejt sranda. Ale dost tomu chybi. Napriklad akcne thrillerovy napeti a charisma puvodni verze.(20.3.2016)

To se vážně tolika lidem nelíbilo nebo to jenom mě stačí málo ke štěstí? Jako celek to možná tak dobré, ale mě prostě ty akční scény bavily a nemohl jsem od nich odpoutat oči. Jen škoda že tento film neměl lepší herecké obsazení. ( 22.3.16/MAC )(23.3.2016)

Nečekaně dobré a fascinující. Děj sice silně pokulhává, samozřejmě vinou špatného scénáře, herecké výkony nejsou rovněž na úrovni, ale všechno ostatní - akční scény, adrenalinové a kaskadérské akce, záběry přírodních masivů a lidský boj s přírodou - překročily rámec filmových možností.(14.5.2016)

Hezky natočené prázdno ! 60%(18.5.2016)

• panMartin

Toto je přesnej příklad toho, kdy si řeknete, že trailer je super a vypadá to na dobrej adrenalinovej akčňák, a nakonec zjistíte, že je to hrozná kravina. Naprosto zbytečný a hlavně mizerný remake. Scénář je fakt totálně ubohý a nepřináší vůbec nic nového. Filmu chybí nejen špičkové herecké výkony, ale i kvalitní dějová zápletka s pěknou pointou. Dvě hvězdy dávám za parádní kameru, za výběr všech těch úžasných prostředí a parádně odvedenou práci kaskadérů a za hudbu. Tento film je jen nudná přehlídka polonahých krásek a nabouchaných chlapů. Škoda tento námět takto promrhat...(20.6.2016)

• Rocky88

Přehled hezkých adrenalinových kousků zabalených v kecech o nirváně a debilním scénáři (jak jinak u Wimmera).(26.3.2016)

• LadyPupu

Zrození oblohy, probuzení země... Co to ten frajer mlel? Původní Bod zlomu mě nebavil a tenhle taky ne. Buď jsem moc stará nebo málo potetovaná... Určitě to má své diváky, ale pro mě byl tenhle film totální ztrátou času.(23.3.2016)

Když k tomu jako mnoho přistoupím jako k adrenalinovému filmu a ne jako k remaku opusu paní Kathryn, tak vcelku slušná jízda.(8.4.2016)

Příběh hodně připomíná první díl rychle a zběsile. Podla, láska, jsem v tom dobrej, jdu k vám a ejhle oni fakt dělaj co si myslím. Klasika, nic zvláštního. Až na ty sporty. Pro sportofila jako jsem já to je pochutnáníčko. Jinak bych dal míň než 3. Trošku, nebo docela dost zklamala Teresa Palmer a hlavního "hrdinu" vlastně ani neznám. 3*(1.5.2016)

Tak děj je jasnej a předvídatelnej. O něj snad ani nejde, jako o pokus si zločiny zlidštit filosofováním o přírodě a životě a matičce Zemi. Zločin je zločin a okecávat to nemá smysl. Cesta k osvícení přes osmičku úkolů co zvládne jen pár nejdrsnějších z drsných týpků. Co při jejich plnění překonávají onen pomyslný bod zlomu a ztrácí pud sebezáchovy a jsou na kratičký okamžik volní. Adrenalinová jízda a úžasný záběry posouvají snímek dál, než kam patří.(29.5.2016)

Point Break je mňa srdcovou záležitosťou. Tešila som sa na túto vynovenú verziu, podľa traileru to vyzeralo výnimočne. Dej bol filozoficky viacej premyslený a komplikovanejší ako v pôvodnej verzii, osobne ma potešil aj ekologický podtón, aj keď sa to už niekomu môže zdať otrepané. Veľmi sa mi páčilo prostredie jednotlivých úloh a taktiež samotné scény extrémnych športov, ktoré boli originálne a vymakané až sa mi niekedy dych zatajoval. Mínusom by mohla byť slabšia herecká zostava, no tú pôvodnú už asi ťažko niečo prekoná.(30.6.2016)

Já naopak Bod zlomu považuju za dost kult, a proto se dá souhlasit,že kromě trojky scén,jmen a názvu filmu to moc společnýho nemá.Jenže se tady z toho stal spíš film o extrémních sportech,a krimi to je až v poslední řadě.Ovšem je pravda,že natočený je to parádně,bomba záběry,docela to bavilo.A třešničkou na dortíku je šťavnatá Terka Palmerovic,kousek pěknej.60%.(14.7.2016)

Rozšírenie klasického BODU ZLOMU všetkými smermi a súčasne jeho sploštenie. Kým verzia z roku 1991 bol originálny žánrový film šmrncnutý anarchizmom a s (na tú dobu) krásne nejednoznačnými záporákmi, tento film chce byť toľkým naraz - mnohovrstevnatým dielom, až sa pod tým úplne dramaturgicky rúca a zostáva iba štýlovou zábavkou. Je zdanlivo veľmi protisystémový a mystický, ale napriek všetkým tým ezoterickým kecom nezískava pridanú hodnotu a čierna a biela sa napokon rozhraničia tak jasne, že to nemalo miesto ani v originále (obľúbené hollywoodske slová "order" a "chaos" sa objavia už po 5 minútach). A to pritom Swayzeho parta mala omnoho skromnejšie ciele. Ich pokračovatelia dokážu výrazne lepšie uchvátiť sympatie, ale ako pomýlení fanatici sa potom o ne rovnako ľahko pripravia. Divák tak má spolu s hlavným hrdinom jasne určené, na ktorú stranu sa pridať, čo je ešte uľahčené ich počínaním, ktorým sa sami rútia do záhuby. Pôvodný film tak prekvapivo pôsobí omnoho nejednoznačnejšie, predovšetkým zo strany mladého agenta, Johnny Utah je tam úplný surferský amatér, zapletie sa s protivníkom ďaleko viac - a aj toho viac pokazí, s fatálnymi dôsledkami - než jeho nástupca, ktorý k nemu má pritom so svojou minulosťou extrémneho športovca omnoho bližšie. V modernej verzií sú z chlapcov nastajlovaní supermani, ktorí sa nikdy neunavia, akúkoľvek praktiku vrcholových športovcov zvládajú intuitívne a okamžite a bez obtiaží s financiami sa premávajú najkrajšími kútmi zemegule. Opojenie, ktoré človeka zachváti pri sledovaní ich farbistého života stvárneného fantastickým remeslom v prenádherných exteriéroch, je vyjadrené hneď v prvej scéne filmu vetou: "Stále lepšie ako chodiť do práce!" a sproblematizované ľahostajne fatalistickým prístupom k životu.___ Najväčší problém filmu je, že zločiny do hlavného deja vôbec nezapadajú.V 1991 surferi lúpili s jasnými pohnútkami, ale pritom čisto a elegantne - a problémy nastali, keď vlastné pravidlá porušili. Títo chlapíci riešia nejakú pekne znejúcu spiritualitu, klaňajú sa prírode a matke zemi, ale pritom sa v rámci siláckych gest neštítia demolovať a zabíjať -a to nejde dokopy. Vyznieva to ďaleko nekonzistentnejšie a rozorvanejšie než originál, kde len občas preleteli nejaké Bodhiho výkriky o slobode. Keby tento BOD ZLOMU nebol remakom, dopadol by omnoho lepšie - bez násilne prenasledovacej línie bez akéhokoľvek pátrania, by vznikol dokonalý moderný film, akčný úplne iným spôsobom než primitívne ohraný "rád" verzus "chaos" stelesnené nabúchanými borcami. Kvôli ich naháňačke neprávom upozadená "Ozakiho Osmička" totiž na rozdiel od nich zanecháva mimoriadne intenzívne a dráždivé spomienky...(15.1.2016)

• anglanek

Dvakrát jsem usnul.(12.4.2016)

Vlastně celá dějová linka ohledně FBI je tu navíc - ta je tragická. Jinak je film fenomenální. Jen zatleskat, že měl někdo odvahu do tohohle jít. Palec hore.(29.5.2016)

Adrenalinu je tu požehnaně, ale to je tak asi vše. Hoši z devadesátek se mi líbili mnohem víc.(7.4.2016)