Mladý agent FBI (Utah) v utajení inflitruje zlodějský gang, jehož členové si libují v extrémních sportech. Žijí s totálně uvolněným přístupem k životu . . i k zákonům. Ten jediný zákon, který jsou ochotni respektovat, je zemská gravitace. Skupina nezná žádné limity a právě daleko za hranicemi běžných omezení a pod vedením charismatického vůdce Bohdiho provádí nevídané a velmi propracované zločiny. Utah postupně získává informace i důvěru a sympatie Bohdiho a celého gangu. Zároveň ale začíná pochybovat o svých oficiálních povinnostech. Je čím dál více pohlcen opojným a nespoutaným životním stylem, kde je hlavním krédem svoboda a adrenalin. Bez ohledu na to, kolik pravidel se poruší a kolik lidí zemře. (Bontonfilm)

PROCESOR

Tak děj je jasnej a předvídatelnej. O něj snad ani nejde, jako o pokus si zločiny zlidštit filosofováním o přírodě a životě a matičce Zemi. Zločin je zločin a okecávat to nemá smysl. Cesta k osvícení přes osmičku úkolů co zvládne jen pár nejdrsnějších z drsných týpků. Co při jejich plnění překonávají onen pomyslný bod zlomu a ztrácí pud sebezáchovy a jsou na kratičký okamžik volní. Adrenalinová jízda a úžasný záběry posouvají snímek dál, než kam patří. ()

Juto

Napriek všetkým adrenalínovým pozitívam v tomto prepracovanom remaku zostáva dej a motivácia postáv veľmi hlúpa. 5/10 ()

c.tucker

Když k tomu jako mnoho přistoupím jako k adrenalinovému filmu a ne jako k remaku opusu paní Kathryn, tak vcelku slušná jízda. ()

SeanLSD

Rozšírenie klasického BODU ZLOMU všetkými smermi a súčasne jeho sploštenie. Kým verzia z roku 1991 bol originálny žánrový film šmrncnutý anarchizmom a s (na tú dobu) krásne nejednoznačnými záporákmi, tento film chce byť toľkým naraz - mnohovrstevnatým dielom, až sa pod tým úplne dramaturgicky rúca a zostáva iba štýlovou zábavkou. Je zdanlivo veľmi protisystémový a mystický, ale napriek všetkým tým ezoterickým kecom nezískava pridanú hodnotu a čierna a biela sa napokon rozhraničia tak jasne, že to nemalo miesto ani v originále (obľúbené hollywoodske slová "order" a "chaos" sa objavia už po 5 minútach). A to pritom Swayzeho parta mala omnoho skromnejšie ciele. Ich pokračovatelia dokážu výrazne lepšie uchvátiť sympatie, ale ako pomýlení fanatici sa potom o ne rovnako ľahko pripravia. Divák tak má spolu s hlavným hrdinom jasne určené, na ktorú stranu sa pridať, čo je ešte uľahčené ich počínaním, ktorým sa sami rútia do záhuby. Pôvodný film tak prekvapivo pôsobí omnoho nejednoznačnejšie, predovšetkým zo strany mladého agenta, Johnny Utah je tam úplný surferský amatér, zapletie sa s protivníkom ďaleko viac - a aj toho viac pokazí, s fatálnymi dôsledkami - než jeho nástupca, ktorý k nemu má pritom so svojou minulosťou extrémneho športovca omnoho bližšie. V modernej verzií sú z chlapcov nastajlovaní supermani, ktorí sa nikdy neunavia, akúkoľvek praktiku vrcholových športovcov zvládajú intuitívne a okamžite a bez obtiaží s financiami sa premávajú najkrajšími kútmi zemegule. Opojenie, ktoré človeka zachváti pri sledovaní ich farbistého života stvárneného fantastickým remeslom v prenádherných exteriéroch, je vyjadrené hneď v prvej scéne filmu vetou: "Stále lepšie ako chodiť do práce!" a sproblematizované ľahostajne fatalistickým prístupom k životu.___ Najväčší problém filmu je, že zločiny do hlavného deja vôbec nezapadajú.V 1991 surferi lúpili s jasnými pohnútkami, ale pritom čisto a elegantne - a problémy nastali, keď vlastné pravidlá porušili. Títo chlapíci riešia nejakú pekne znejúcu spiritualitu, klaňajú sa prírode a matke zemi, ale pritom sa v rámci siláckych gest neštítia demolovať a zabíjať -a to nejde dokopy. Vyznieva to ďaleko nekonzistentnejšie a rozorvanejšie než originál, kde len občas preleteli nejaké Bodhiho výkriky o slobode. Keby tento BOD ZLOMU nebol remakom, dopadol by omnoho lepšie - bez násilne prenasledovacej línie bez akéhokoľvek pátrania, by vznikol dokonalý moderný film, akčný úplne iným spôsobom než primitívne ohraný "rád" verzus "chaos" stelesnené nabúchanými borcami. Kvôli ich naháňačke neprávom upozadená "Ozakiho Osmička" totiž na rozdiel od nich zanecháva mimoriadne intenzívne a dráždivé spomienky... ()

majo0007

Eko, Greenpeace a Hippies agitka. A do toho product placement VW, ktoré si chce zúfalo vyžehliť potupu s emisiami. Bol by som zvedavý, koľko za to zacvakali filmárom. ()

URBAN

To se vážně tolika lidem nelíbilo nebo to jenom mě stačí málo ke štěstí? Jako celek to možná tak dobré, ale mě prostě ty akční scény bavily a nemohl jsem od nich odpoutat oči. Jen škoda že tento film neměl lepší herecké obsazení. ( 22.3.16/MAC ) ()

panMartin

Toto je přesnej příklad toho, kdy si řeknete, že trailer je super a vypadá to na dobrej adrenalinovej akčňák, a nakonec zjistíte, že je to hrozná kravina. Naprosto zbytečný a hlavně mizerný remake. Scénář je fakt totálně ubohý a nepřináší vůbec nic nového. Filmu chybí nejen špičkové herecké výkony, ale i kvalitní dějová zápletka s pěknou pointou. Dvě hvězdy dávám za parádní kameru, za výběr všech těch úžasných prostředí a parádně odvedenou práci kaskadérů a za hudbu. Tento film je jen nudná přehlídka polonahých krásek a nabouchaných chlapů. Škoda tento námět takto promrhat... ()

StanislachKo

Tak napodruhé mi to prišlo ako podstatne väčšia sprostosť. Pri tomto type filmov sa nerád vyjadrujem spôsobom, že to bolo tupé až hanba, ale tu to inak nejde. A do oka to udiera hlavne tým s akou vážnosťou je to tam všetko prednášané. Tie kvázi posolstvá. Ale tie jednotlivé dobrodružné scény natočené pútavo a zväčša (nie vždy) pekne prehľadne. A herci boli v zásade všetci sympatickí s výnimkou toho hlavného fešiho... čisto árijsky pôsobiaceho Johnnyho Utaha (polovičného indiána... hmm... jasně!). Takže tie tri tam asi nechávam. Aj keď... tá scéna s odkazom na originál a výstrelmi do vzduchu "noooo" bola celkom nechcene smiešna. ()

Copacabana

Point Break je mňa srdcovou záležitosťou. Tešila som sa na túto vynovenú verziu, podľa traileru to vyzeralo výnimočne. Dej bol filozoficky viacej premyslený a komplikovanejší ako v pôvodnej verzii, osobne ma potešil aj ekologický podtón, aj keď sa to už niekomu môže zdať otrepané. Veľmi sa mi páčilo prostredie jednotlivých úloh a taktiež samotné scény extrémnych športov, ktoré boli originálne a vymakané až sa mi niekedy dych zatajoval. Mínusom by mohla byť slabšia herecká zostava, no tú pôvodnú už asi ťažko niečo prekoná. ()

Woody77

Preco prave tato adrenalinova pecka ma taketo nizke ohodnotenie ??? To teda netusim. Faktom je ze mi tento film velmi chutil.. Scenerie boli perfektne , Hudba k filmu dokonala a kaskaderske vykony boli na vysokej urovni. Herci boli nie az na takej urovni ako v povodnej verzii avsak dokazal som to brat s nadhladom. V kazdom pripade som si na nom pochutnal cize 85 percent a 5 hviezd ()

David.Darco

Veľká škoda, že tento film nedostal lepšieho scenáristu aj režiséra a celkovo lepší priebeh a rozuzlenie. Príbeh mal omnoho väčší potenciál, niektoré názory vedlajšich postáv sú zasadené do veľmi zvláštnych a nepresvedčivých dialógov, taktiež sa mi nelubil okrem Utaha a Bodhiho výber hercov ako taký. Napriek tomu dávam 3* za Úžasné prírodné scény, vizuálna stránka tu je zvládnutá na jednotku, čo ja na filmoch milujem. ()

Johnny.ARN

Nemohol som začať rok asi lepšie. Toto je už iný náklad. Veľa vecí je dobrých, ale výprava je úplný TOP!! A tá kamera si to úplne vypapá a ponúka neskutočné zábery. Do deja sa nás pokúšajú vtiahnúť dialógy, ktoré sú ale miestami otravné a až veľmi plytké. Na druhej strane, celá tá myšlienka je nanajvýš zaujímavá a inšpiruje k zamysleniu. Málo čo sa mu dá vytknúť. Ja som bol spokojný. Zatiaľ toľko, uvidím po opadnutí emócií, či to zmením. 5 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

LadyPupu

Zrození oblohy, probuzení země... Co to ten frajer mlel? Původní Bod zlomu mě nebavil a tenhle taky ne. Buď jsem moc stará nebo málo potetovaná... Určitě to má své diváky, ale pro mě byl tenhle film totální ztrátou času. ()

viperDavid

Příběh hodně připomíná první díl rychle a zběsile. Podla, láska, jsem v tom dobrej, jdu k vám a ejhle oni fakt dělaj co si myslím. Klasika, nic zvláštního. Až na ty sporty. Pro sportofila jako jsem já to je pochutnáníčko. Jinak bych dal míň než 3. Trošku, nebo docela dost zklamala Teresa Palmer a hlavního "hrdinu" vlastně ani neznám. 3* ()

Simpoch

Vlastně celá dějová linka ohledně FBI je tu navíc - ta je tragická. Jinak je film fenomenální. Jen zatleskat, že měl někdo odvahu do tohohle jít. Palec hore. ()

Sfinkter

Nový Bod zlomu není remakem, ale hodně vzdálenou parafrází originálu, která si zapůjčila jména a velmi malou hrstku společných scén. Jedna hvězda za přírodní lokace, druhá za Winstonea, který mi jako Pappas připomněl původní postavu. ()

Lachtaan

Remake, neremake, můžete se jít s těmito názory bodnout. Musím přiznat, že si také kolikrát zanadávám na připravované předělávky původních snímků, se kterými jsem již měl tu čest a zaujaly mě. Není tomu ale rozhodně tak vždy, jen z předsudků. V případě Point Breaku jsem ale původní verzi s Keanu Reevesem a Patrickem Swazeym neviděl a tak jsem mohl na novou verzi koukat ze zcela jiného úhlu. Film jsem viděl v kině, ačkoli účast toho dne byla asi 5 diváků na celý kinosál, i tak jsem si tenhle adrenalinový zážitek na velkém plátně užil přímo dosyta. Odcházel jsem s dobrým pocitem a dokonce jsem měl podobné dojmy i při druhém zhlédnutí o 3/4 roku déle. [viděno v Kino Šumava Klatovy 29.1.2016] ()

ywo666

Keby to nebol remake a nevedel by som ako niektoré scény skončia, asi by som dal aj štvrtú hviezdičku. Film nám ponúka parádne kaskadérske kúsky. Žiadne CGI. Bohužial strašne veľa vecí je úplne nereálnych. Nevyznám sa do všetkých športov. Ale v živote som sa čosi naliezol a viem ako ďaleko od reality boli chlapci. Hlavne keď neboli primárne lezci. Vo filme sa nájde aj kopec silných momentov, len väčšina bola vykradnutá z originálu. Herci nemajú na duo Swayze vs Reeves, ale nie sú až takí otrasní ako som sa bál. Core sa nemusí hanbiť za svoju réžiu, ale Kathryn Bigelow z neho nebude. Solídny ale zbytočný film. Mohli to ešte trochu upraviť a nemusel to byť vôbec remake ale samostatný film o extrémnych típkoch ktorý majú nejakú filozofiu a ispravedlňujú ňou zločin. 65% * ()

elanius

(45/2016) / Extrémne nezáživný a hlúpučký film, ktorý vsádza na cool týpkov a naozaj bezkonkurenčne natočené zábery extrémnych športov a extrémnej prírody. Ako pokus navrhujem skúsiť si film pozreť mute. Tá krása tam zostane, ale budete ušetrený tej scenáristickej bezmocnosti. (3/10) ()