Je pravda, že v duchu coubertinovské myšlenky to sice nebylo, ale hlavu to pročistí jako porcelánový talíř. Žádné nagelované hlavy. Holt, kdo neskáče a nesurfuje, není cool. Film si nečiní nároky na žádnou intelektuální hloubku. Ovšem, mimořádné fotogenické krásy přírody a efektní kaskadérské kousky jsou lahůdkou.(28.3.2016)

Fantastické záběry, naprostý vizuální orgazmus u Salto Angel. Jinak remake se tomu asi říct nedá, Patrick a Keanu jsou prostě charismatičtější, i když Edgar Ramirez má taky na rozdávání. No každopádně jako akční podívaná pěkný, ale rozhodně bych to nenazval Point Break.(14.6.2016)

• masino

Zo zaciatku mi to pripominalo priemerny akcnak, potom to zacinalo byt zaujimave a nakoniec sa to vsetko posralo. Posledna polhodina filmu bola komicka a hlupa. Stacilo mi vidiet raz.(4.1.2016)

CineStar Jihlava (16.1.2016) ! doplnit ! 75%(19.1.2016)

• vieriX

Jediné co tady bylo skvělé byly extrémní sporty, které tu měli vynikající záběry a byly šmrcovní. Zbytek filmu byl neuvěřitelně hloupoučký a jen představa, že hlavní hrdina se vyrovná hned ostatním extrémním borcům je úsměvná.(3.4.2016)

• XXXXXXXX

Bod zlomu, je po everestu, dalším ukázkovým příkladem americké pitchoviny. Jak jinak si chcete vysvětlit, že se skupinka testosteronových homo samců, v těsném závěsu jediné estragonové samice, snaží vymyslet co nejoriginálnější způsob, jak kolektivně zkapat, řídíce se dle 8 kroké mantry jakéhosi dávno mrtvého mrtvého japonce (mimochodem ten sám to údajně nadobro zabalil u čísla 4). A tak sledujeme zdánlivě adrenalinové kokotiny ve stylu, sjedu horu na prknu a ten komu se první dole o šutrák rozlouskne hlavička je louskáček, rozhodnu se bez jištění vyšplhat na jakési Niagarské vodopády, abych zjistil, jestli mám na to, aby mě kolegové mohli oslovovat plaváček, a nebo se pokusím sjet mostrózně obrovskou vlnu, abych si dokázal, že můžu být splýváček. Tato nebetyčná cipovina, je pak ještě dále (ne)vhodně prokládána podobně emotivními gesty jako je zuřivé střílení do vzduchu (tuhle chujovinu, jsem naposled viděl snad v Hot Fuzz), nebo vzájemným poplácáváním po ramenou až se z toho, průměrného heterogennímu divákovi zvedá kufr. A nemůžu se ubránit dojmu, že stejně jako v Srdci moře, i tady herci většinu kaskadérských blbovin, prostě museli odehrát před zeleným plátnem, a ony moře, hory a vodopády, nejsou nic jiného, než jen další produkt CGI. A když takto vypadá remake v roce 2015, celkem se děsím, jak asi musela vypadat originální filmová předloha z roku 1991. No jak se teďk koukám na dobový plagátek, onen homo vzhled hlavního blondáka, tehdy asi ,rovněž bez problémů, zastoupil mladý Keena.(13.4.2016)

Původní Bod zlomu od Catrin Bigelow byl dokonalý. Doufal jsem, že podobně dopadne i tento remake a opravdu se tak stalo! Tento film je i v jistých ohledech lepší, než jeho předchůdce. Jedná se zejména o efekty a hlavně krásné záběry krajiny. Vidět tento film ve 3D, tak se cítím, jako Utah. Film je akční, efekty dechberoucí a herci jsou sympaťáci. Největší + dávám za Teresu Palmer, která svým dokonalým tělem a obličejem film jenom vylepšovala. Snímek je perfektní. Ten, kdo viděl první Bod zlomu, tak tento bod se mu rozhodně bude líbit také.(4.5.2016)

• Kutkey

Královská pičovina!(21.5.2016)

Ty naprosto fantastické záběry přírody mě uchvátily natolik až jsem zapoměla, jak rychle vlastně mizí. Příběh dobrej průměr, obsazení super a úplně první scéna dost slušná na to, aby mě navnadila.(22.7.2016)

Nevidel som doposiaľ pôvodný film, takže hodnotím nezaujato. Niektoré scény z extrémnych športov boli skutočne výborné natočené, ale celkovo mi to po dejovej stránke prišlo slabšie a ku koncu akosi nedotiahnuté. Herecké výkony celkom dobré. Za najväčšie pozitívum označím rozhodne spomínané akčné scény a krásne prostredie.(23.8.2016)

• cress

Spraviť film v ktorom by som po polovici screentimu najradšej zlomil väz hlavnej postave je tiež druh umenia, predpokladám. Bodliak hnusný.(27.10.2016)

Akce je dobře udělaná a celkově s vizualní stránkou není u tohoto filmu absolutně, žádný problém. Veliký problém je s příběhem, z kterého je zde jedna velká slátanina a místy naprosto kazí celkovou atmosféru snímku.(3.12.2016)

• Vikki

PROČ ODPAD? Protože je je to zas jen okopčený film včetně názvu, ale ten původní byl normál akčňárnou, tohle je absolutní sračka plná dementních pokerovaných metroušů s kupou neuvěřitelně debilních keců, které jsou nepřirozené, nesedí, stojí za hovno. Děj je zmatlaný a pokouší se o rádoby filozofický podtext až je to celé pod obraz. K tomu kupa PC efektů a málo reality.(4.1.2017)

Důležitý info na začátek, vypněte u toho hlavu, páč to nemá moc hlavu a ani patu. Ale co to má, to je slušný tempo. Dalo by se říct, že to je takovej hodinu a půl dlouhej film ala Redbull race na všechno možný. 8 nesplnitelných úkolů v boji s přírodou, pokořit ji. A záběry a hudba jsou to, co mi tady neskutečně přitáhlo.(27.10.2018)

Super film(8.1.2019)

+ : Nápad, prevedenie, scény, obsadenie, kamera atď.... wooow.... Začne to perfektným tempom, výborným námetom a ... Nálož za náložou, striedaná vrcholom rozkoše nezaradených elít. - : Začína to v Paríži, absolútne nezmyselná "vložka" - horiace auto, vstup do análov mafie... Potom to prechádza do rozkladania ohňa na vrchole hory ako Winnetou (pričom majú najmodernejšie vybavenie, napríklad každý poriadny horský nôž má ocieľku na iskrenie, nevravím o tých krásnych kúskoch dreva ktoré mali zjavne z kosodreviny...) Potom náš "skvelý" agent FBI Utah chce zabrániť výbuchu v dole.... Tak prečo to nespravil, ešte keď boli na kopci a ukazovali mu nálože???? Nakoniec to pokračuje absolútne nezmyselnou prestrelkou - povedzte mi niekto čo to malo z prírodnými živlami??? Vyvrcholí to smrťou jeho milovanej, ktorú sám zabije a ešte je aj nazlostený na Bohdiho??? Zhrnutie: Perfektne namakaný námet filmu fatálne vyhorí na hlavnej postave, kde si nezaradený agent začne brúsiť ego na skupinke brilantných bláznov, ktorí balancujú na hrane znesiteľného. Utah si jednoducho nacvála k nim, oni ho prijmú do rodiny, sprzní im ich poklad Samsaru, ktorú ešte pre istotu zabije a nakoniec riskuje život, aby Bohdiho dolapil vo Venezuele. Najsmutnejšie je, že Bohdi mu na začiatku zachráni život, namiesto toho, aby dokončil svoj "úkol". Asi preto ho Utah nemilosrdne prenasleduje...(8.1.2016)

za Ozakiho osmičku 4*, za linku s FBI a za vyšetrovanie 1*. Efetktne a slušne natočené adrenalínové scény, ale prepojenie príbehu s kriminálnou činnosťou mi prišlo akosi zbytočné a skôr by sa hodilo z toho spraviť dokument o extrémnych športovcoch.(10.1.2016)

• aDDix

Dve hodiny ztraceneho casu. Stacilo si na youtube pustit par reklam na redbull a vysledek by byl stejny. 2 * za hezky nasnimanou prirodu.(24.1.2016)

• mr.twizta

Ono je fajn, ze vsechny ty jejich akcni eskapady vypadaji krasne, kdyz povedeny vizual slouzi jednomu z nejretardovanejsich filmu poslednich let. Je opravdu neskutecne, co vsechno je v tomhle filmu k smichu. Luke Bracey je az pozoruhodne netalentovany a do hlavni role se vubec nehodi. Kazda druha postava ma divny prizvuk, cemuz zdatne sekunduje prakticky neexistujici vedeni hercu - treba takova Teresa Palmer je celou dobu ukazkove mimo. Opravdovym trumfem je tu ale bez debat slaboduchy scenar, ktery je puvabne resetovity a bohate zdobeny jednemi z nejdementnejsich dialogu, jake jsem mel kdy tu cest slyset. Wimmer v zivotni forme. Zkratka a dobre, cim drive nad timto filmem zlomite klacek a zacnete se smat jeho tuposti, tim lepe se budete bavit.(12.3.2016)

Sice bez chemie předlohy, ale za to s celkem vychytanejma kouskama, při kterejch má člověk husí kůži. I když bych těch kousků čekal o něco víc, cením si toho, že tu nikdo nic nenatahoval a ta hodina a čtyřicet minut (bez čtvrt hodiny titulků na konci) pěkně utekla. Nejsou to plnokrevný čtyři hvězdy, ale víc jak tři si to určitě zaslouží.(20.3.2016)

• alldo.raine

Velká spokojenst se dvěma věcmi. S adrenalinovými scénami, které i když jsou velmi silně přitažené za vlasy, tak se na ně hezky kouká. Dále pak s tím nápadem, proč to dělají. Že je potřeba splnit 8 cílů za učelem splinutí s přírodou, či tak něco. Bohužel to ale přebíjí otřesní herci, kterým silně vévodí hlavní herec Luke Bracey. To, že byli do této role zvažováni herci jako T.Kitsch, Ch.Pratt, či Ch. Pine beru jen jako nějaký výplod fantazie či nedostatek financí, protože Bracey nemůže být v žádném případě první volba. Jedině ta poslední, nejlevnější.(21.3.2016)