Z návštěvy kina mě odradilo slabé hodnocení a komentáře. Film jsem chtěl vidět na velkém plátně, škoda, opět jsem uvěřil čsfd. Takže viděno na domácím kinu s parádním zvukem na plný pecky, chytlo mě to hned od počátečních titulků a do závěrečných a jako milovník přírody jsem si film neskutečně užíval, nešlo mi jen o dech beroucí akční scény. Naprostý souhlas s uživatelem Sochorisko, který vyjádřil to, co jsem chtěl vyjádřit i já.(6.5.2016)

• kinderman

U filmu podobně nepovedeného ražení se divák musí zabavit jinak: já si kupříkladu celou dobu na místě Luka Braceyho představoval stejně necharismatického a herecky marného Tomáše Kluse. A pokaždé, když zaznělo něco o tom, jak jsme zajedno s přírodou a jak musíme sledovat svou cestu, jsem se cynicky uchechtl.(20.3.2016)

Adrenalin je super věc, je vidět, že ho potřebujeme i když není fyzicky zapotřebí. Ale páchat kvůli němu jednoznačnou sebevraždu, je diskutabilní. Ta šance by měla být alespoň větší nebo rovna 50/50 a měla by mít smysl. A zabíjet u toho drobné broučky ( bezvýznamné placené zaměstnance, kteří se snaží uživit rodinu ), mně smysl nedává. naopak mi dávalo smysl ta harmonie a sounáležitost s přírodou, kterou když nedodržíme, tak dopadneme jako dinosauři. Takže morálně +-, herecky, to ujde, ale žádný zázrak. Filmařsky slušné a adrenalínově skvělé.(23.3.2016)

• Gilmour93

Pokud by se to jmenovalo „Osm způsobů jak se zabít a být při tom jakože cool“, tak prosím, ale jako remake filmu o surfujícím Pavlu Nedvědovi a jeho podivuhodném příteli z FBI je to vysloveně směšné. Obzvláště k popukání pak bylo, jak ti extrémní outdoor narcisové vedli filozofické plky o svobodě, vlastní cestě a splynutí s přírodou a přitom se nechali vydržovat prachy ropného šejka jak nějaká děvka. Kurt Wimmer by měl být zakázán stejně jako nacismus, chemické zbraně či močení na veřejnosti..(12.4.2017)

Pôvodný Bod zlomu je považovaný za akčnú klasiku prvej polovice deväťdesiatych rokov, s čím nemám problém, páčilo sa mi to, ale predsa len sa v nej potenciál extrémnych športov zase tak moc nevyužil. Aj preto som bol na tento remake zvedavý a teraz som už podstatne spokojnejší. Aj príbehovo je to už zaujímavejšie, kriminálna línia ma síce ani tentoraz moc nezaujímala, vlastne len spomaľuje film, kvôli čomu si ma prvá polovica ešte až tak nezískala, ale keď si už postavy k sebe nájdu cestu a hlavný hrdina sa dostane na stranu extrémnych športovcov a užíva si ich spôsob života a takmer všetko, čomu veria, už si ma to úplne získalo a občas sa darí navodiť skutočne výbornú atmosféru, hlavne celá časť v Alpách alebo finále, kedy som už aj k postavám pociťoval silnejší vzťah a bavili ma aj tie ich dialógy, čo sa napríklad v prvej polovici moc nedarilo. Ale aj celkovo sa na to dlhší čas pozerá až prekvapivo dobre, za čo môže aj samotná skupina športovcov. Síce ten ich ekoterorizmus sa mohol podať aj lepšie, toto moc nefungovalo, ale zase majú aj druhý cieľ, splnenie osmičky mimoriadne náročných cieľov z rozmanitých extrémnych športov, čomu som síce vôbec neveril, ale aj tak sa mi to veľmi páčilo a prial som im to. Kvôli tomu tu síce vôbec nefunguje tá kriminálna línia, ale v tomto prípade s tým nemám najmenší problém, fandil som tu vlastne úplne všetkým dôležitým postavám. Po akčnej stránke som tiež veľmi spokojný. tej klasickej tu moc nie je, ale to mi vôbec nevadilo, tento film som si určite nepustil kvôli prestrelkám alebo výbuchom, ale ukážkam extrémnych športov a tie už asi ani nemohli byť zvládnuté lepšie. Technicky sú prvotriedne zvládnuté a nie sú až tak závislé na digitálnych efektoch, ale na poctivej kaskadérskej práci, za čo si tvorcovia zaslúžia veľkú pochvalu. A film ponúkne pár sekvencií, z ktorých som bol nadšený, wingsuit, snowboard a lezecká naháňačka sú vynikajúce a aj finále sa mi veľmi páčilo, tieto sekvencie sú jednoducho hodné mnohých pozretí. S hereckým obsadením tiež nemám problém, hlavné duo Luke Bracey a Édgar Ramírez mi prišlo až prekvapivo sympatické, ale poteší aj zvyšok skupiny, sympatická Teresa Palmer a viacero známych tvárí vo vedľajších úlohách. Režijne tu nemám čo vytknúť, v rámci žánru prvotriedna kvalita. A vydarila sa aj hudba. Takže toto je jeden z tých prípadov, kedy je remake lepší, než originál, za čo môže minimálne omnoho lepšia prehliadka extrémnych športov, ale aj celkovo ma to väčšinu času veľmi bavilo a s radosťou si to viackrát pozriem. 80%(26.3.2016)