• silentname

Ja som sa počas filmu začal nudiť do levelu, až mi to bolo nepríjemné. Film mal maximálne nudné a nezaujímavé postavy, podľa mňa nie veľmi zaujímavý príbeh a jediné, čo na ňom fungovalo boli trikové zábery a kaskadérske kúsky. Na tie bola radosť sa dívať a boli zaujímavé. Inak mám pocit, že tu máme zase bratstvo, ktoré koná niečo pre to, aby sme mali lepší svet. A to sme už videli miliónkrát a spracované lepšie. Ideálny príklad je napríklad The East, lebo tam sme mali zaujímavé postavy a akcia plynula dobre. Tu je to presne opačne. Postavy ma absolútne nezaujímajú a ani samotný Johnny Utah. Počúvať ich dialógy ma nebavilo, ich premýšľanie o živote ma nebavilo, celkovo mi boli ich osudy úplne ukradnuté. A to je dosť problém. Vizuálne super, príbehovo bieda. Hodnotenie: C-(9.1.2016)

Zajímavý film o extrémních sportovích, akce je určitě výborná, je neuvěřitelné, co tihle sportovci dokáží (i když na konci filmu už je to fakt hardcore a nevím, jestli je tohle vůbec možné), ale trošku tam vázne dějová linka. Teda příběh celkem ušel, ale mohl být lepší, mohlo to být více zábavnější, aby to divákovu pozornost udrželo po celý film.(20.8.2017)

Je pravda, že v duchu coubertinovské myšlenky to sice nebylo, ale hlavu to pročistí jako porcelánový talíř. Žádné nagelované hlavy. Holt, kdo neskáče a nesurfuje, není cool. Film si nečiní nároky na žádnou intelektuální hloubku. Ovšem, mimořádné fotogenické krásy přírody a efektní kaskadérské kousky jsou lahůdkou.(28.3.2016)

Tři prdele ekoteroristických žvástů o ňuňání s velrybičkami a splývání přírodou, ukrutné lkaní nad povrchností konzumerismu, globální oteplování mezi hlavními hrdiny, banda pseudofilozofování o tom, jak dosáhnout nirvány bez vzájemného honění v zaprděném stanu ve vysokohorském sedle a obskurní fyzika sveřepých multiadrenalíňáků v podobě například tunové bedny s prachama padající z letadla dvakrát pomaleji než sedmdesátikilový chcípák. I to je rymejk devadesátkové klasiky. Na druhou misku vah však hodili proti kokotskému scénáři solidní tempo, obsazení vcelku sympatických pupušů a hlavně místy naprosto fantastické záběry, přičemž drápání se na Andělský vodopád byl až vizuální orgáč, z něhož mi málem vystříklo oko. Zobáčky oné pomyslné váhy se tedy zastavily přímo proti sobě a vyvážily průměrnou zábavnou pičovinku, po které se Páťa nemusí hystericky otáčet šest stop pod zemí a Kínu bezmimicky tumpachově čumět na závěrečné titulky. Tedy až na to milostné vzplanutí. Vsadím se, že kdyby to v téhle verzi Bodhí nezabalil, nakonec by si s Jutahem i zašukali.(22.3.2016)

Tohle mohla být naprosto úžasná pětihvězdičková adrenalinem a extrémními sporty nadupaná pecka, ze které si sednu na prdel (i když je to kopírka filmu z roku 91). Jako sorry, ale v době, kdy světlo světa spatřily dokumenty o extrémních sportech jako například Art of Flight , Where the Trail Ends , Petzl RocTrip China nebo třeba TT3D: Closer to the Edge tak jsem vyloženě nasranej když vidím tak odporně přeumělkované záběry jako tady. Jsem si celkem jistej, že za ty prachy, co vyhodili za ty speciální efekty by sehnali pár profi snb riderů, jednoho horolezce, jednoho surfaře a wingsuitera, aby jim podobné záběry natočili na GoPro kameru. A Z TOHO BYCH SI PAK SEDL NA PRDEL! Ne z těhle záběrů, ze kterých sem se akorát chytal za hlavu a říkal si wtf?! Dokonce i ta pitomá tetování na hlavních hercích jsou tak umělá, že to vypadá, jak kdyby si to tam nakreslili lihovkou, to mě fakt vytáčelo. Je to opravdu velká škoda, protože celá ta myšlenka jakési Ozakiho osmičky mi přijde opravdu hodně cool. PS: Teresa Palmer tu je hot jaxviňa!(2.10.2016)

• Luke Bracey