Komentáře uživatelů k filmu (1 160)

Věcné, nepřikrášlené a inteligentní... právě ta neefektnost a málo výbuchů a střílení asi může být pro někoho problém, jenže tenhle film staví na úplně jiných atributech... na přetřes se dostává morálka a vnímání spravedlnosti a oba tyto pseudo klady dostávají pěkně na prdel...(31.1.2016)

Vizuálně poutavé a dobře zahrané, chvílemi velmi napínavé, ale i tak nemůžu jít na výš než silné 3 hvězdy. Příběh je strohý, spoustu věcí nevysvětlených, takže zdánlivě nedávají žádný smysl a konec už je jen brutální řež bez jakéhokoli řádu. Asi to dobře vystihuje nečisté praktiky na obou stranách barikády, ale chyběla mi tam nějaká pointa. Kdyby se Emily Blunt alespoň rozhodla na konci vzdorovat, celkové vyznění mohlo být o dost lepší.(28.2.2016)

Hrozně pomalé tempo. Zbytečně natahovaný film. Děj dobrý, prostředí a život v mafiánské zemi přesvědčivé a konec povedený. 50%(23.3.2016)

Výborným soundtrackem zkrášlená cesta Sicaria ke svému cíli. Deziluze je vděčné téma, v tomto atraktivním prostředí a takhle napínavě to každopádně stojí za vidění.(10.4.2016)

Reziser Denis Villeneuve /Dalsi Patro, Zmizeni 2013/ natocil vskutku vyborny film o drogovej vojne v US -mexickom pohranici. Scenar slape naplno, rezia je doslova genialna, a navyse podporena obdivuhodnymi hereckymi vykonmi DelTora /Bondovka Licence To Kill/, Josha Brolina /Prodlouzeny Vikend/ a hlavne skvelej Emily Blunt. Atmosfera vyborna, akurat 121 minut sa mi zdalo trochu vela : 77 %(3.9.2016)

• Prometheus69

nemám slov... takovej nudnej fekál už jsem dlouho neviděl a přitom to tak dobře začalo.. . Nejlepší scéna? Vykuř mi! Fakt ubohost.... A hudba? Cože? To myslíte to stádo slonů.. v dětském Kampu? O_o(27.1.2017)

Tailor Sheridan dokazuje, že je králem kriminálních příběhů. Zde jako scénárista a excelentní Villeneuve jako režisér vytvořili žánrovou klasiku s atmosférou hodnou Hitchcocka. Nelíbilo se mi to tolik jako Sheridanovo režijní druhotina: Wind River, ale ta áčkovost, kvalita a atmosféra je zde téměř srovnatelná. Každá postava zde měla své místo a byla jasně zapamatovatelná. Atmosféra je od začátku ponurá a postupem času se mi dostávala hlouběji a hlouběji pod kůži. Scenáristicky zde žádné logické kiksy nebyly. Chápal jsem vývoj postav a idealismus hlavní hrdinky, který zde dostával pořádně na hubu i motivaci Sicaria a jeho nelítostný přístup k práci. Velký palec nahoru a Taylora Sheridana jdu sledovat jak jako scénáristu, tak jako režiséra. 80%(22.4.2018)

Pre mňa to bolo veľké prekvapenie a zatiaľ film roka 2015. Výborná réžia, kamera, hudba, scenár a herci. Vznikla tak dokonalá atmosféra, ktorá ma pohltila a 2 hodiny ubehli ako voda. Výborné natočená akcia sa strieda s dialógmi a všetko prirodzene funguje. Tempo je pomalé, ale je to skôr plus, pretože to podporuje napätie. 90 %(14.10.2015)

Tož veľmi pekne natočené, dobre zahrané a so solídnym príbehom. Ale to je asi tak všetko. Villeneuve sa zubami nechtami snaží, aby film pôsobil ťažko atmosféricky, dusno, tiesnivo a vôbec, aby sme cítili, že sledujeme niečo fakt husté a seriózne. Ono to ale na rozdiel od Prisoners veľmi nefunguje (aspoň na mňa), pretože ona zaťatá snaha o znepokojivosť paradoxne vyznieva vykonštruovane, umelo a silene. Čiastočne je to tým, že mladá idealistka Emily Blunt je v prvej polovici znechutená a šokovaná zo situácií, ktoré vôbec nie sú nijakým extrémnym či nepochopiteľným prekračovaním učebnicových pravidiel a nechce sa mi veriť, že by ňou až takým spôsobom zatriasli. Čiastočne ďalej tým, ono sme to všetko vlastne už niekde videli a preto na pôsobivosť nestačí, aby sa všetci tvárili kruto vážne a aby Johansson atmosféricky búchal do svojich varhanov (hoci jeho práca je vynikajúca a soundtrack stojí za pozornosť). Vyššie to dvíha záver, ktorý síce žánrovo skáče trochu niekam inam ako zvyšok filmu, ale je zase pôsobivý a až pri ňom Villeneuve dosiahol to, aby som napäto a so záujmom sledoval čo sa stane ďalej. Celý film je tak pre mňa predovšetkým comeback pre Del Tora, ktorý po rokoch mátoženia konečne dostal poriadnu rolu a pracne sa šplhá späť na výslnie. P. S.: Som velice prevelice zvedavý ako Villeneuve zatočí s Blade Runnerom.(16.10.2015)

Film s velkolepou atmosférou a uvěřitelností. Audio-vizuální epičnost, která si zaslouží nejednoho Oscara. Skvělé a originální. Nevím, komu z nich bych dal Oscara dřív. PS: Viděno v kině; 2x.(26.10.2015)

Villeneuve opět nezklamal. I třetí setkání s tímto režisérem mě potěšilo. Nemůžu hodnotit na 100%, protože bych pár věcí v ději udělala trochu jinak, takže jedině to mi brání dát plný počet. Myslím si, že téma kartelů je tématem vděčným a poslední dobou mě vážně baví. Každopádně, Emily Blunt se zhostila své role perfektně a Benicio Del Toro je klasika, ten si holt prosťáčka nikdy nezahraje (stejně by mu to nikdo nevěřil). Úžasná kamera, výprava a soundtrack - geniální!(29.10.2015)

Jsem si myslel, že Šónův Pistolník je v dnešní době jen takový osamělý výkřik do tmy a vida - ještě se přece jen najde někdo, kdo je schopen (a hlavně ochoten) spáchat dospělý krvák, který nejen že není ani trochu Rychlý, či byť jen náznakem Zběsilý, ale naopak je jemný jako ruská samohonka (ředěná vitriolem), a ve kterém neúčinkuje banda teplých modelů a neúspěšných ukrajinských štětek, ale opravdoví herci (Butch Metelín a CIA Kid jsou od začátku dvojka k zulíbání a do Emilky jsem se asi definitivně platonicky zamiloval). Ovšem největší poklonu vysekávám duu scénárista & režisér za to, že se nesnaží jako mnozí přesvědčovat, že boj se středo a jihoamerickými drogovými kartely je vlastně jen takový poněkud technicky pokročilejší a mírně hlasitější střet Rychlých šípů a Bratrstva kočičí pracky, kde neúplatní, morálně bezúhonní a hlubokým smyslem pro spravedlnost vedení hrdinové nakonec tu hispánskou chobotnici na hlavu porazí a rozpráší. Prdlajs. Ergo nekoná se žádná limonáda, ale naivní jelítko naopak čumí jak husa do flašky na to, jak se zejména z Butche klube svině na čtvrtou a z Kida velmi pokročilý čtenář Machiavelliho (a jak správně poznamenal kamarád, autoři se rovněž velmi střízlivě vyvarovali takových hovadin, kdy by např. padesátikilová slípka byla schopna pod netečným dohledem kroužku hovádek z Delty zkopat metrákovou špatnouprdel do kulata, ale zmíněnou situaci nechávají dopadnout plně v souladu s fyzikálními zákony). Od začátku jde navíc o záležitost velmi hutnou a napětí se nedá zejména v závěru Juárezové části už ani krájet – důvodem je absence dostatečně odolného řezáku (jo a abych nezapomněl, nevím, ve které islandské řiti Villeneuve toho hudebního úchyla vyhrabal, ale zvolit jako hlavní doprovodný hudební motiv filtry prohnané vraždění hovězího dobytka flexou mi zde přišlo jako skvělý nápad). Ve druhé třetině se sice pohříchu poněkud zvolní, ale závěr s gulama, ten to nakonec na těch pět dotáhnul. Jako jemný dezert si nyní odcházím pustit další díl Narcos.(1.11.2015)

Inteligentní film pro inteligentní diváky z prostředí mexické drogové války, co neservíruje vše na zlatém podnose. Místo toho je potřeba filmu věnovat pozornost a přemýšlet, stejně jako Emily Blunt, která se měla v příběhu cítit tak trochu jako ryba na souši, ale ona dokázala udělat z drobné postavy ústřední bod. Josh Brolin zahraje vždy sympaticky, ale hlavní show si ukradl Benicio Del Toro jako tajemná a instinktivní postava, co neustále poutá vaši pozornost. Tři výborné herecké výkony, mistrná ruka režiséra a temná dokreslující hudba udělaly ze Sicaria výborný film, v závěrečné části dokonce fascinující. 90%(20.12.2015)

Treba kuknúť znova.(24.12.2015)

Človek má pocit, že sa tu deje strašná nespravodlivosť. Cooties som dal 70% a 4* lebo ma nečakane dobre pobavili a mal som na ne náladu. Sicariovy dávam 85% čo zákonite prejde do štyroch hviezdičiek. Človek by na prvý pohľad mohol myslieť že sú to rovnako dobré filmy. Opak je pravdou. Sicario je skutočne dobrý film. Denis si odviezol atmosféru a určitú mysterióznosť z Prisoners a zmiešal to s Ayerovským surovým štýlom. Ako jediný problém tu vidím, že toho nebolo viac. Na konci som mal pocit, že mi film ešte niečo dlží. Inak Benicio super. Brolin tiež zaujímavý, ale prekvapilo ma že fyzicky bol nejak z formy. Emily je sexi a týždeň v jednom šedom tričku a posúva sa na rebríčku herečiek bližšie a bližšie k absolútnej špičke. Ako som povedal 85% a silné 4*.(30.12.2015)

• elanius

(7/2016) / Nebyť pár vydarených exteriérových scén Sicario by nezachránilo už nič. Tá takzvaná atmosféra je len bezcielne dopĺňanie bezduchého scenára ktorý by sa vošiel tak tipujem na 10 strán. Dobrá pomalá atmosféra veď prečo nie? Problém je, že film sa chce tváriť až moc vážne a bohužial si ako prostiedok k tomu vybral ale fakt zúfalo "dôležité" dialógy a samoúčelné dlhočizné zábery do nikam. Čo na tom, že tu neexistuje nič čo by ma ako diváka aspoň trochu namotivovalo sa aj reálne o nejaký príbeh a v podstate aj film samotný zaujímať. Tragédiu bohužial dokonali aj herci v schematických škatulkách. Večný útrpný pohľad Emily Blunt, ktorá ani za boha si tie cigarety nekúpi, mega drsňák Benicio a žoviálne frajerský (ako inak) Brolin k tomu. Som nemilo prekvapený ako málo stačí tunajšiemu osadenstvu potiiahnuť tohto zúfalca na 80%. (3/10)(5.1.2016)

Agentka FBI jako věčná trpitelka a ubohá hromádka neštěstí. To jim (scénáristi?, Emily Blunt?, režisér?) nežeru. Hvězda dolů.(11.1.2016)

Benicio nesklamal, ale Emily mu nestíhala. Ale ide o kvalitný film, aj keď nerozumiem prečo mysteriózny.(29.3.2016)

Skvělý začátek, který opravdu vtáhne a navnadí na výbornou akční krimi! Bohužel poté se krom pár vydařených scén nic neděje, upřímně jsem se ztrácel v příběhu a prostřední část se prostě vlekla až do hodiny a půl, kdy se to zas rozjelo v dokonalost úvodu. Skvělá hudba, obsazení trochu pokulhává, Emily ale výborná! Sečteno podtrženo, tady se dalo vyčarovat opravdu víc, škoda. 60%(18.4.2016)

Střílení bylo dost, ale celkově mi to přijde takové nezáživné, to chtělo zkrátit o 30 min a všechny ty nezáživné scény vystříhat, mohl z toho být docela dobrý film. Polovina filmu v angličtině a polovina ve španělštině, to mě taky docela dost vadí, kdyby to bylo jen tak občas tak ok, je tam té španělštiny moc.(25.9.2018)