Komentáře uživatelů k filmu (1 160)

Skvělý film vyobrazující vyhrocenou atmosféru na mexických hranicích, kdy zkorumpovaní policisté spolupracují s drogovými kartely a obchodníky s bílým masem. Do toho všeho se snaží zasáhnout vláda USA, která se přiživuje na tomto obchodu. Pomalu sice přistřihává dealerům ruce, ale nikdy neudělá finální zásah, protože ví, že obchod se nějakým způsobem musí uživit. Skvělý a realistický příběh s výbornými hercemi. Emily Blunt hraje naprosto famózně zmatenou agentku, která neví, do čeho jde, Josh Brolin znovu předvádí svůj standardně výtečný výkon a Benicio Del Toro se konečně ukazuje v tom dobrém světle. Skvěle sekunduje i Daniel Kaluuya, ze kterého se klube dobrý herec. Victor Garber a Jon Bernthal už jsou jen třešničkami na dortu.(30.8.2018)

Atmosféra, co by se dala krájet, skvěle natočený, krvavý, rychlý, drsný, realistický. Parádní záběry a Josh Brolin s Neniciem Del Torem si sedli, jak prdel na hrnec. Technicky paráda, která baví, zvlášť nás obdivovatele military tématu. A soundtrack? Pecka. Spojení tohole všeho, dalo do kupy hodně parádní film. Za mě pěkných 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU(26.9.2018)

Na moje prekvapenie dosť surový a nekompromisný snímok, žiadne zľutovanie nad druhou stranou. Nijaký pozitívny koniec, žiadna romantika, žiadny útok na emócie diváka iba moment o ktorom si väčšina divákov povie, že takto by to naozaj v reálnom živote mohlo vyzerať.(24.2.2019)

Zaujímavý nápad ,ktorý je ,ale nedotiahnutý do konca. Prvých 30 minút to len srší samou akciou no a potom sa tempo zvoľní a tak aj zostane. Vo výsledky to trochu vyzerá akoby sa to snažili naschvál natiahnuť. Nič iné ani nepokazali a všetko v tomto filme je dotiahnuté dokonca i keď príbeh by mohol byť lepšie ukončený (Nebula ako hlavný charakter to celé zachraňuje 😃 ). Pokiaľ máte radi brutálne akčňáky na reálny spôsob potom Sicariom chybu asi nespravíte. 75% - škoda ,keby sa to dotiahlo mohlo to byť až 80%...(8.7.2019)

Perfect ! :-) ubermovie.. Aj ked mi Emily s tymi jej zakonnymi pocitmi liezla na nerv.. Vsetko toto v poriadku ;-)(9.10.2015)

• TOPmoovie

emily blunt je vyborna. ale vobec sa sem nehodi. tazka chyba. a cele je to dost nuda.(11.10.2015)

Sicario: Nájomný vrah - Režiséra menom Denis Villeneuve som až doteraz nepoznal (moja chyba ja viem) no odteraz si ho budem spájať s filmom, ktorý vo mne ozaj zarezonoval. Sicario zaraďujem k filmom ktoré sú pre mňa osobne šité na mieru. Hneď v úvode som jasal nad žalúdok zdvíhajúcom objave mŕtvol v stenách domu-bolo to tak kartelovské. Hudba nesúca temnú atmosféru celým filmom sa mi dostala pod kožu a potešujúce bolo aj to, že melódia použitá v trailery sa objavovala i počas filmu čo je u mňa tak ,,cool,, Emily Blunt alias agentka? Ja som ju pochoval aj keď s Božou pomocou neschytala plnú dávku do gebule už pri razii u ,,kartelovcov,, v úvodnej prepadovej scénke. Veru mal som pravdu ,jej úlohou bude len zostať a pozorovať muahahaaa. Ale nevadí veď po nástupe Josha Brolina a Benicii Del Tora jej nič iné ani neostávalo. Veru táto dvojka ktorých ,,tempo je smrtiace a nároky drtiace,, rozohrala hru s ktorej mi občas ,,vlasy stály dupkom a rozum sa tiež akosi zastavoval,, Strácal som nervy pri akčných scénach s transportom väzňa cez hranice či záverečnej infiltrácii jaskýň za účelom umožniť ,,Beniciovi,, výlet do Mexika, ktorý s ,,ľadovým kľudom snehuliaka pri stole odrovnal manželku-deti i samotnú hlavu kartelu. Vyšperkovaný akčný triller, ktorý Vás emocionálne sklame, potom rozhodí (a keď už ho nemáte skoro chuť dopozerať a začínate sa vrtieť na sedačke) následne ,,zabije,, a potom ešte dorazí. Ja viem viem, príliš to prežívam ale o tom to predsa je. Keď vchádzate do kina realitu, zdravý rozum i úsudok nechajte pekne vo vestibule...(12.10.2015)

Villeneuve je pán boh. Od tohto chlapíka som ešte nevidel film, ktorý by v mojich očiach nebol špičkový a Sicariu tá piata hviezda unikla len o chlp. Musím podotknúť, že od filmu som čakal trošičku akčnejšie poňatie (predsa len CIA/FBI/DEA proti mexickým kartelom si to priam žiada) ale dočkal som sa skôr výborného thrilleru kde sa viac rozpráva a filozofuje ako tasia zbrane. Či to je nevýhoda? Trochu áno, keďže môj jediný výraznejší problém s filmom bolo miernejšie tempo. Úvod filmu patrí perfektnej scénke extrakcie väzňa z mexickej pôdy, ktorá sa bez debat radí medzi to najlepšie čo tento rok bolo možné v kinách vidieť. Náboj a napätie tejto pasáže mi pripomenulo to najlepšie z True Detective a škoda, že taký nebol celý film. Druhým menej výrazným problémom bolo, že som sa miestami nevedel stotožniť s postavami a ich konaním. Scenárista do popredia stále ťahal Emily Blunt, ktorej postava je veľmi milé dievča so zidealizovaným pohľadom na svet, čo miestami dosť štve a scenárista to proste nezvládol. Ono by to bolo asi ešte horšie keby vo filme nehrali tak úžasný herci. Celá ústredna trojica na čele s famóznym Del Torom ťahá film o niekoľko levelov vyššie. A keď už som pri tom ťahaní levelov tento film je jasný príklad ako kamera s hudbou dokáže z filmu spraviť v niektorých scénach umelecké dielo. Síce som nebol fanúšikom štýlu akým sa natočila nočná sekvencia pred tunelom, ale oceňujem inovatívny prístup. Deakins by si za Sicario Oscara určite zaslúžil.(25.10.2015)

No, čekal jsem trochu větší nářez. Režisér D. Villeneuve mi pořádně nesedl už při Zmizení. Ale na druhou stranu musím říci,že jsem se ani u jednoho snímku nenudil.(29.10.2015)

Ta atmosféra! Zásahové akce ztvárněné neuvěřitelně dobře. Nejlepší film roku. Chvílemi atmosféra, že by se dala krájet. A ta atmosféra...(30.10.2015)

Opravdu povedený kousek. Milována Emily je sice občas trochu naivní, ale asi proto, aby tam byl alespoň jeden, kterému zbyl ještě trochu hezký pohled na tuto dobu. Napětí je stále husté, akční scény jsou podařené a herci hrají výborně. Co více si přát.. zase kousek, který se zařadil mezi ty lepší, na které se člověk bude moci kouknout vícekrát než sotva jednou...(1.11.2015)

Jakoby polodokumentární formou natočená rakonstrukce perfektně zmapovaného policejního zásahu proti drogovým bossům a převaděčům. Film působí autententicky a možná právě proto, že byl natočen tak trochu jinak ( ostatně tak to Villeneuve umí), byla to dobrá podívaná.(1.11.2015)

Výborně natočené vizuálně...má to houstnoucí atmosféru, jen ten příběh je trochu klišoidní a vyčpělý. Jeden z těch málo hodně dobrých filmů, které má smysl vidět v kině.(3.11.2015)

Velmi složité hodnotit tento film. Hudba parádní, děj téměř nulový, ale když si vezmu vykreslení postav tak po delší úvaze musím říci, že to bylo provedené excelentně. Po shlédnutí v kině jsem si říkal maximálně 3*, ale to, jak jsem jako divák byl pořád v napětí a byl veden stejně jako Emily do neznáma bylo vlastně velmi dobré. Proto jsem sám změnil rozhodnutí a dávám slušné 4*(3.11.2015)

Po Prisoners a Enemy si Denis Villeneuve udržel laťku hodně vysoko i se Sicariem a servíruje další nabušený thriller, tentokrát z prostředí boje s drogovými kartely. Obsahuje několik vynikajících pasáží (úvod, přejezd mexické hranice), všichni zúčastnění herci podávají kvalitní výkony, hudba skvěle dokresluje temnou atmosféru. Přesto mně chybělo něco, aby se ze Sicaria stala opravdová bomba, přestože k ní má dobře našlápnuto.(4.11.2015)

Minimalistická, pulzujúca hudba, bezchybná kamera využívajúca širokouhlé zábery krajiny i desivé detaily, dusná atmosféra a herecké výkony ako z učebnice. Villeneuve prišiel s jednoduchou zápletkou zasadenou vo veľmi vďačnom prostredí. K tomu zvolil iný prístup, nešiel do hĺbky, nepokúšal sa komplexne zachytiť fungovanie tohto sveta, miesto toho si vybral ženu s presne nastaveným morálnym kompasom, ktorá je filmovým stelesnením diváka. Príbeh sledujeme jej očami, zažívame jej strach, jej šok, jej rozorvanosť. Pravidlá hry za ňu určujú iní a divák vidí len toľko, koľko ho vidieť nechajú - a pri tom dosť na to, aby sa v sále kina cítil bezmocný. Vidíme, že veci nie sú čierne a biele, ale skôr v najrôznejších odtieňoch šedej. Akčné scény nie sú prvoplánové, striedajú pokojnejšie momenty extrémne účinne a ich veľkou kvalitou je priehľadnosť. Stále toho nevieme dosť, mnohé len tušíme, a z toho plynie napätie, aké vo mne tento rok žiadny snímok nevyvolal. Nehovoriac o Del Torovi, ktorý po dlhšej dobe zase dostal úlohu, v ktorej mohol zažiariť jeho démonický herecký talent. Intenzívne a kvalitné, čo viac od krimithrilleru chcieť.(8.11.2015)

WOW, po Mad Maxovi som si myslel, ze je o filme roka rozhodnute, Sicario vsak len jednoducho prislo a nechalo ma s otvorenou hubou rozmyslat co som to vlastne videl. Bol som na tento film asi tak pripraveny ako samotna hlavna hrdinka, ktora si plna idealov o ciernobielom svete naivne mysli, ze nieco zmeni a ze "s dobrou nejdal zajdes", no pritom nema ani sajn o tom ako v skutocnosti veci funguju, a ze v tomto svete nieco skutocne zmenit znamena zaborit sa do bahna a zaspinit si ruky. Neviem co chvalit skor a najviac, ked VSETKO a VSETCI tu funguju na 120%. Pokracovanie mojho milovaneho Blade Runnera nemoze byt v lepsich rukach.(8.11.2015)

Ach jo, tak to dopadá, když člověk jde na film od kterého očekává filmový počin roku...Dle komentářů jsem čekal atmosferickou akční jízdu. Ano, atmosféru to má a Del Toro je neskutečný, ale téměř nulová akce bohužel film sráží do lehkého nadprůměru...Velká škoda...(8.11.2015)

• rivah

Úpadek tvůrce, který začal natáčením originálních ambiciózních filmů.(10.11.2015)

Lahůdka se vším všudy.(18.11.2015)