Komentáře uživatelů k filmu (1 160)

• SilGhost

Nevím proč, ale jakmile mi byl tento film doporučen, tak se mi okamžitě vybavil můj oblíbený film – „Tahle země není pro starý“ a měl jsem předtuchu, že tady bude něco špatně. A to jsem tehdy ani netušil jakou mám pravdu: spojitost tu je - kamera - Roger Deakins, který pracoval na obou filmech. V tom chyba ale není. Asi si teď položíte otázku, co je na tom tedy špatně? A odpovědí je: Denis Villeneuve. Divíte, co může být na tomto filmu špatně? Pracoval na něm špičkový kameraman, výborný režisér, je tu slušný námět, dobrá hudba, temná atmosféra a akční scény. Sakra, co je na tom špatně? Sledujete děj příběhu a něco vám tam pořád nesedí. Je to něco, jako kdybyste sledovali válečný film, kde jde jednotka špičkové vycvičených vojáků do útoku a mezi nimi by se batolilo dítě, které co chvíli někdo někam postrčí. Neuvěřitelné, všude okolo nebezpečí, smrt a dítě přežívá jakousi náhodou osudu. Denis Villeneuve – jeho neustálá touha vložit do filmu umění pohledu, touha natočit něco vyjímečného a hlavně neustálá snaha táhnout celým filmem jako tenkou červenou linii psychologii jedné postavy. Ale proboha, proč už totéž po několikáté? Vždyť to, co skvěle fungovalo ve filmu „Tahle země není pro starý“, kde osudy perfektně vykreslených postav, jež spolu neměly zdánlivě nic společného nakonec dohromady vytvořily jak skvělou atmosféru, tak rychle odsýpající děj. Tak to tady je naprosto zadupáno do země tou jeho uměleckou snahou o finální vyvrcholení. Jenže ty „schůdky“ které nás měly dovést k již předem připravenému wow vyvrcholení filmu se už v jeho průběhu hrubě hroutí. A jak konkrétně? Nejdříve ale to dobré. Skvělá kamera. V některých pasážích dobrá hudba dokreslující temnou atmosféru. Některé akční scény jsou velmi dobré. Předem neurčený hlavní hrdina (Benicio Del Toro - Alejandro) s uvěřitelným příběhem dostál své roli a celkem slušně mu sekunduje Josh Brolin v roli záměrně cynického agenta CIA. A co naprosto selhává? Agentka FBI, Kate (Emily Blunt) (rádoby hlavní postava) a její parťák (Daniel Kaluuya) bezvýznamná figura, která by v jiném druhu filmu byla určena na odstřel jako první. Je to asi ta režisérova (možná už od scénáristy, ale dle mne je, zato zodpovědný režisér) snaha o ostrý kontrast k epickému konci příběhu. Ta snaha kontrastně proti sobě postavit černou a bílou. Postavit proti sobě morální idealistku a životní realitou formovaného zabijáka z drogového podsvětí a nutnou postavou cynického agenta CIA. Nevěříte? Tak několik pasáží z filmu, kterých jste si možná nevšimli. Úvodní scéna filmu – obsazení domu, kde se najdou posléze mrtvoly. Nejsem odborník na taktiku, ale dle mne jednotky SWAT jsou speciálně vycvičeny, aby byly na „hrotu“ útoku. Potud ok. Ale tak by v tomto případě specialisté FBI by neměly asi být ti, kteří jsou v nebezpečné akci před nimi. Jenže my musíme z Emily Blunt - Kate udělat hrdinku, která má události pevně v rukou… Jaká je ale motivace této ženy, která je pět let v akci, které zkrachoval osobní vztah a nikdo z jednotky po ní vztahově netouží, i když je to evidentně krásná žena? Nebo jen režisér potřeboval pouze zvučné jméno pro tento film, když tak skvěle zafungovala ve filmu „Na hraně zítřka“? Navíc agentka, která najde 42 mrtvol při blíže neurčené záchraně rukojmí v domě – ta už musí být sakra protřelá a otrlá. A tato stejná agentka se po několika dalších minutách tváří jako úplně naivní středoškolačka, která neví, co se okolo ní děje – a jak to, že náhle ztratila motivaci vyřešit jinak neřešitelné věci? Jenže už na začátku bylo evidentně řečeno – bude to dobrovolné. Po pěti letech u FBI jí muselo být naprosto jasné, že tady nebude vše dle pravidel. A navíc se zde v ději opět objevuje již vyhozený parťák, který nemá za úkol nic jiného než opakovaně upozorňovat na morálku. Jeho přítomnost je vysvětlena krátkou poznámkou – „ona ho zde chtěla“. Jenže evidentně vedení celé akce mají agenti CIA, ale naše hrdinka se pořád tváří jako by to vedla ona. Zíráte a nevěříte. A oni ji ještě něco vysvětlují místo toho, aby jejího parťáka vyhodili a jí zavřeli někam do bezpečí. A další akce – naprosto špičkově natočený přesun zadrženého. Dokonale fungující tým Delta Force. Jenže je tady zase naše Kate kázající o morálce a ignorující velení profesionálů. A to už vůbec nemluvím o nesmyslně moralizující debatě na konci akce. Bohužel to však pan režisér potřebuje do příběhu. Pořád přemýšlím, proč ji tam vůbec profíci mají – ok jsem ochoten přijmout, že ji jen trpí, protože CIA bez agentů FBI údajně nemůžou zasahovat na území USA, ale stále čekám, že po ní někdo vyjede a vyspí se s ní. Už to mohla nabízet scéna, kdy jí jeden z týmu vezme na střechu jí něco ukázat. Ne, tak o postel tu opravdu nejde. Jen další nutný střípek do děje dosazený jako špatný „produc placement“. Další akce a naše moralistka opět neposlouchá – pozor změna, tady už se dá vnímat, že je využívána jako volavka. Jen stále nechápu, čím je v celé hierarchii tak cenná, že jí místo toho, aby ji vyrazili neustále něco vysvětlují. Jenže to se vlastně nevysvětluje jí, ale to se vysvětluje divákovi, aby pochopil, co tím režisér myslí. Zásadní neschopnost režiséra, jak při délce dvou hodin vymyslet situaci, ze které by to mohlo lépe vyznít. Jedna z posledních akcí – opět nesmysl – agentka působící jž tak, že je těsně před psychickým zhroucením, zvláště po tom, co byla napadena. A přesto si takového možného psychopata nechá jít profesionální jednotka Delta Force v zádech? Naprostý diletantismu. Pravděpodobně režisérovo rozhodnutí, jak neuměle posunout děj požadovaným směrem. A ta scéna, kdy se náhodou objeví proti Alechandrovi, který zajmul zkorumpovaného policistu a bez zaváhní se staví náhle proti členovi vlastního týmu – úplný nonsens (vím, že opět režisér eskaluje etické a morální smýšlení Kate). Naprosto jedinečná scéna svědčící o rozpolcenosti celého filmu – kde je jeden očividný nesmysl vyvážen čistou realitou a jedinečnou akcí – kdy Alejandro Kate nekompromisně vysvětlí, kde je její místo. A jak to vysvětlit divákovi, agent CIA se opakovaně nesmyslně rozpovídá… Trochu to zachraňuje závěr filmu. Nastává bezchybná akce. A chci ještě důrazně podtrhnout, že naštěstí nemá hlavní hrdna snahu žvanit tam, kde se to opravdu žvanit nemá. Musím uznat, že tato scéna je naprosto ikonická. Konec to opět kazí – chce se vyvolat wow efekt jako v již zmiňovaném filmu „Tato země není pro starý“. Jenže když psychicky zhroucená Kate míří na hlavního hrdinu bez prstu na spoušti nic to už ve mně nevyvolá… Závěr jen potvrzuje snahu o podobnost obou filmů… Pokud bychom ale vyhodili dvě naprosto účelově moralizující figurky Kate a jejího kolegu, dotáhli více toto temné téma bezvýchodného boje s drogovou závislostí a bojem proti obchodu s drogami, tak bychom mohli dostat plnohodnotný svižný thriler s kratší dobou a vynikající akcí. A propo – vy co jste viděli Blade Runner 2049, všimli jste si velmi podobných hudebních podkresů a stylizace scén? Náhoda? Ne. Prostě Villeneuve je režisér, který točí filmy stále stejným umělecko-psychologickým stylem, kterým dokáže zbytečně nabourávat mnohdy skvělou atmosféru filmu.(24.6.2018)

Bezpochyby skvělí ,nadprůměrný počin v určitých aspektech filmu !? Režie,scénář,hudba,kamera= dost dobře odvedená práce !! Samozřejmě herci jako Benicio nebo Josh jsou charismatičtí,takže též pochvala na ně !!(30.6.2018)

Velmi dobře natočené.(16.7.2018)

90%(23.7.2018)

Šeď, pomsta, fotbal, zbraně, naivita, peníze, smrt a fakt dobrej soundtrack.(12.8.2018)

Toto není hezký film. Ale je to dobrý film, musím říct. Víru ve vládní ozbrojené složky a válku proti drogám, jež je sama o sobě neefektivní, zvrátil tenhle film dokonale. Děj je trochu složitý, leč pointa je zřejmá a velice dobře a emotivně zpracovaný film to nezkazilo. Soundrack skvělý.(22.8.2018)

A zase ženská v hlavní roly. To je neštěstí, i když je Emily blunt výborná herečka, tak tady zahrála slušnou kravku. Skvělý snímek postavený na drsných chlapech jako je Brolin a Del toro, no a do toho feministická agentka, co celý film nestíhá, tyhle dva mazáky před sebou. Jinak se na ten film koukalo moc pěkně, dobrý děj i spád. Výkony obou pánů herců se mi moc líbili a vážně to byl nářez, už se moc těším na dvojku, snad už bez Emily.(17.9.2018)

Jednoducho drsný film o tom, ako by sa to asi malo robiť ?! Kasting dobrý, teda až na Kaluuya. Ten mi tam nejak nesedel. Za mňa 65%(20.9.2018)

Dobrý akčňák na večer. Škoda toho hereckého obsadenia - nič moc. Mohlo to byr za päť. 4*(22.9.2018)

Výborně propracovaný film u kterého jsem byl celou dobu napnutý a ani chvilku jsem se nenudil. Scény z mexika mi ihned připomněli můj oblíbený film černý jestřáb sestřelen. Dále výborně zvolená tajuplná atmosféra provázející celý film a samozřejmě hlavní myšlenka filmu, kdy se zlem se neleze vypořádat po dobrém a je zapotřebí menšího zla pro vyšší dobro. Hercům taktéž nemám co vytknout, snad jen když chtějí Emily Blunt vytnout, že se nemyje a nevypadá dobře, tak by přeci neměla vypadat před kamerou tak sexy, ale to spíše říkám jako vtip, to se dá jen těžko počítat jako chyba. 95%(15.10.2018)

Musím to vzít odzadu, tj. když jsem před chvilkou dal 4 hvězdy za druhý díl, který mi přišel velmi uvěřitelný, tady musí o hvězdu níže. Ani na opakované zkouknutí jsem nepochopil roli agentky Blunt a jejího kolegy Kaluuyi, natož důvod, proč vůbec vstoupili do té speciální jednotky. S etalonem morálky měli jít radši do nějaké pohádky.(18.11.2018)

... a tá hudba! 👍(25.11.2018)

• Fredolino

No nevím, podíval jsem pln očekávávání, podle hdnocení, ale byl jsem upřímně zklamán. To, že americká vláda v čele s CIA nejen kontroluje narkotický trh, ale i z něj propsperuje, to, kromě amíků, ví každý. A že naivní pipinka se svým afroamerickým partnerem se stejným IQ potenciálem věří v demokratickou a zákonnou spravedlnost, ruší ostatní dění, je to hold pro amíky. A hlavní hrdina a záporák v jednom, tak to už je moc i na mě. Jedna hvězda za pěkné záběry krajiny, doporučuji raději pustit dokument.(27.11.2018)

Film protikladů. Na jedné straně fantastická kamera, režie a hudba. Na straně druhé hloupé a nezajímavé postavy a nudné dialogy. Tenhle člověk opravdu psal scénář k Wind Riveru? Po fantastických Prisoners jsem od Villeneuva čekal přeci jen víc. Mé hodnocení: 7,5/10(25.12.2018)

Sicario je skvělý film odehrávající se v Mexiku, kde lze tradičně očekávat problematiku drog a kartelů. Film bych přirovnal k výtečnému Traffic - nadvláda gangů. Opět se ukazuje nekonečný a všudypřítomný problém drog. Kromě skvělých herců, déje, hudby a spádu, tak je podařeně rozebrána psychologie postav. Mně zaujal vedlejší obrázek mexického otce rodiny, podplaceného policajta. Přes den vzorem dítěte, večer prostředník mafie. Nakonec zaplatí a trpí opět rodina.(5.2.2019)

Vůbec nefungoval úmysl vzít jednu až dvě třasořitky do války a skrz jejich pocuchané nervy ukázat, jak je krutá. Za scénář nula bodů, protože všechno ostatní byla atmosféra. Ta byla naopak perfektní, ale ve výsledku jsem z toho měl dojem jako z výbornýho intra pro slabou videohru.(20.2.2019)

Já tu trubku Emilly fakt nemusím... Pány na ni furt něco rajcuje,chápu,ale my ženy to vidíme bez růžových brejlicek.... 😁Ale jinak vcelku nápaditý film,který lehce útočí na můj žaludek...(23.2.2019)

V tom case novatorsky pocin - po dlhej dobe opat dlhe zabery, kamera sa netrasie, zabery z korby mexickej policie tiez posobia sviezo a neokukane. Trochu zbytocna vrazda dvoch nedospelych na konci a vecne nestastna Emily. Ako celok velmi slusn3, hudba nevtierava, ale posobiva.(23.2.2019)

Zkrátil bych to o ty rádobyumělecký dlouhý záběry na krajinu, něčí ksicht, kanál atd. Začátek absolutní bomba, pak tempo zvolní a ke konci zase nálož. Nechápu, jak ten člověk mohl tak zmastit Blade Runnera...(25.2.2019)

9/10(27.3.2019)

1 15 30 44 55 56 57 58 následující >>