Idealistickou agentku FBI (Emily Blunt) pověří důstojník elitní vládní operační skupiny (Josh Brolin), aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila eskalující válku proti drogám. Tým vedený tajemným poradcem s pochybnou minulostí (Benicio Del Toro) se tajně vydává na cestu, během které je Kate nucena v zájmu přežití pochybovat o všem, v co dosud věřila. (Freeman Ent.)

Kubeska

Nářez! Už jen ten začátek s přepadením domu je intenzivní. Denis Villeneuve vytvořil atmosféru, která se vryje pod kůži a jeho režie vyhrála nad scénářem, který není tak složitý jako u Prisoners, ale třeba tunelová pasáž je geniální. Hudba (hodně podobná té z Osvícení) a kamera mistra Rogera Deakinse (hlavně povedený záběr při pochodu vojáků a v pozadí západ slunce) hodně pomohly vše dokreslit. Skvělý Josh Brolin, záhadný Benicio Del Toro svým charismatém oživuje postavu a dává jí určitý přesah. Celkově se jedná o ostrou sondu do hlubin drogových kartelů a práci lidí, kteří proti nim bojují v komplikovaném mikrosvěte, nad kterým převládají pochyby a strach hlavní postavy. ()

RidleyCrowe

Film roku, ktorý môže prekonať asi už iba nové Star Wars. Benicio Del Toro vo svojej najlepšej úlohe. Jeho postava je nekompromisná a brutálna rovnako ako aj celý film (zároveň ale aj so správnou dávkou ľudskosti). Nádherná kamera, pulzujúca hudba a skvelá réžia a scenár, ktorý dokáže stále prekvapovať. Scéna večere je najlepšou v tomto roku (možno aj posledných rokov). ()

PanMaur

Začnu pozitivy: Naprosto parádní hudba. Ta pro mě neskutečně vyčnívala nad vše. Dál velmi dobrý výkon Del Tora, který film spolu s Brolinem vysloveně táhne. Nelze opomenout ani kameru, která je taky hodně kvalitní. Ale tím bohužel končím. Nemůžu se zkrátka zbavit dojmu, že z toho námětu šlo vymáčknout o něco víc. Nečekal jsem žádnou super akci, ale zápletku jsem přečetl asi v půlce a jen jsem si přál, abych neměl pravdu. A bohužel měl ... ()

shereen

Zacatek ma bajecnou atmosferu, clovek se tesi na naslaplej film a nejaky zakulisni info ze sveta kartelu. Hudba je fantasticka, zajimave charaktery...a pak to najednou po cca pul hodine totalne usne a uz se nestane vubec nic zajimaveho. Posledni scena jen zpeceti totalni zklamani z filmu ktery mel velke ambice, ktere se nenaplnily. Hlavni postava je nakonec za naivni trupku, hlavni muzske postavy si tam resi nejakou osobni vendettu, ktera divaka vubec nezajima a posledni pul hodina je naplnena tolika WTF momenty, ze clovek ztrati k reziserovi veskery respekt. Proc je sakra takovy problem natocit dobry film?! ()

misbos

Co dodat? Tohle je MASTERPIECE po všech stránkách. Ostatní krom dědka Millera letos jen čuměj a slintaj.... ()

Kingjiri

Část, kdy si amíci jedou pro týpka do mexickýho vězení je svojí atmosférou podpořenou kamerou a industriálnim soundtrackem uplně TOP, stejně tak potěší úvod, ve kterym se jde hned na věc a o explicitní scény neni nouze. Proč se ale všechno po návratu z prvního výletu do Mexika zvrtne v ukecanou kriminálku, která se už akčním a explicitním scénám vyhybá jako čert kříži (výslech, tunel, do Juarezu už se kamera nepodivá) a drsná atmosféra se začíná uplně vytrácet? Prostor pak dostává hlavně ufňukaná Emily Blunt, jejíž pravdoláskařský ideály se bořej jako domeček z karet. Její postava narušovala většinu z jinak interesantního střetu drsnejch drogovejch kartelů a týpků z elitních bezpečnostních složek. Za výbornej úvod, nekompromisní závěr v Mexiku, Del Tora s Joshem Brolinem, hustej soundtrack a pěknou kameru třetí hvězda. Celkově však zklamání z ukázkově promarněnýho potenciálu. ()

darkreider

Pôjdem proti prúdu, ale celá stredná časť je neskutočne rozvláčna. Na tak vyhajpovaný film by som čakal, že ma nebude tak pekelne nudiť. Kým sa dostaneme k nejakej slušnej pasáži pretečie mnoho vody, ktorá nemá moc, čo ukázať. Sledovanie utrápenej Emily nie je nijak zaujímavé a na rovinu, ten ospevovaný scenár je zase raz vyrozprávaný útržkovite a človek sa musí pekelne snažiť, aby mu to dávalo aspoň nejaký zmysel. K tomuto filmu ma napadá hneď rada lepších alternatív. ()

Rockerman

Syrově drsný thriller o boji spravedlnosti s mexickými drogovými kartely, přičemž se to prolíná a někdy není jasné, kde ta spravedlnost vlastně je. Idealismus a korektnost musí jít stranou, když máte co do činění s lidmi, kteří se neštítí ničeho, ani vražd. V sázce je i jedna osobní pomsta a ta fakt stojí za to! Výborná hudba i kamera, do ideálu mnoho nescházelo. ()

bararich8

Takový potenciál a ona je to taková nuda bez pořádné atmosféry (kromě asi 2-3 akčních scén, které jsou podpořeny kvalitním soundtrackem). Scéna v tunelu? Tma, tma a nic. Pak se jako stalo co? O ničem. Nejlepší scéna? Paradoxně ta úplně na konci a má fakt něco do sebe. Herecky tomu není co vytknout, taky se tam sešla pěkná špička, ale občas fakt nechápu chování postav. A proč se tam stále objevuje ten černoch, když ho do akce nepřibrali? Na druhou stranu je fajn, že divák tápe stejně jako samotná Emily. Od režiséra napínavého Prisoners jsem čekal větší zručnost. 3* ()

katmandzoo

Sicario je špionážny thriller s komornou atmosférou odohrávajúci sa v pozadí zločineckého sveta, v ktorom vládnu drogové kartely. Takto v skratke by som charakterizoval jeho podstatu. Herecké obsadenie je tu výborné. Predovšetkým Benicio Del Toro zahral svoju rolu chladnokrvného a bezcitného zabijaka na výbornú. Skvelé režisérske remeslo. Je vidieť, že Villeneuve vie točiť filmy podobného druhu (viď. Zmiznutie). Hudba, resp. zvukové sekvencie vo filme mi miestami spôsobovali zimomriavky. Záver ma trochu prekvapil, čo je však dobré, pretože až do poslednej chvíle si nie ste vôbec istý tým, ako sa to skončí a kto na koho strane stojí. Hodnotím to teda veľmi pozitívne. Lepšie 4* ()

Whitebeard

Tak tenhle film je poctivost sama. Podmanivá hudba, záběry Mexika a hafo málo informací, co se děje, dává od začátku filmu neskutečnou atmosféru. Nikdo toho o sobě radši moc nenamluví. Vlastně netušíme vůbec nic a jenom sledujeme průběh pečlivě naplánovaný záhadný akce a střípky o tom, co se děje, dostáváme pěkně po kousíčkách. Přidejte celou řadu kurevsky výborných herců. Respekt k lidem, co dělají tuhle práci. Poznatek z filmu? Rozhodně Mexiko v budoucnu míjim velkym obloukem. 5* ()

scarpz

První polovina je naprostá paráda, výlet do Juarezu je asi nejlepší sekvence scén, jakou jsem letos viděl. Veliká škoda, že ke konci tomu dle mého názoru začala docházet šťáva. Samozřejmě pořád to byl špičkový film a bavil mě až do konce, kdyby si však udržel laťku nasazenou v první polovině, byl by to jeden z nejlepších filmů přinejmenším tohoto milénia. Snad u žádného filmu jsem nebyl tak napjatý a nervózní jako právě zde. ()

FanKalEl

Takýchto filmov tu veľa veru nie je a s týmto originálnym podaním už isto nie. Minimalistický film s diskutabilným koncom a s realistickou atmosférou alebo teda komorné spec ops cez vlastný prúd na mexický spôsob. Čakal som miestami niečo iné, no v konečnom úsudku som veľmi spokojný. Nič iné než spokojnosť sa nedalo čakať od tohto bad ass režiséra. (90%) ()

Stefan_M

Dlho som sa rozhodoval, kolko tomu dat hviezdiciek. 3 malo a 4 vela. Nic, nic a potom bum, bum. Zase nic, nic a bum, bum. Skoda tej naivnej postavy. Cele to kazi. ()

Torgal

Po tých chválospevoch v okolitých komentároch som čakal priam novodobú klasiku a surovú anabázu do nekonečnej vojny s drogovými kartelmi. Atmosférickou kamerou by tieto štandardy aj boli naplnené, ale toto technické spracovanie by si zaslúžilo lepší scenár a zmysluplnejšiu hlavnú postavu. Emily Blunt je tu skôr za piate kolesu u vozu a nie za hrdinku posúvajúcu dej dopredu. Navyše spolu s divákom celý film netuší skadiaľ vietor fúka a čo sa okolo nej deje. Neubránim sa porovnaniu s Training Day, ktorý išiel emocionálne aj príbehovo ďalej. 7/10 ()

Biopler

Zišlo by sa mať vo filme viac vyrozprávaných scén. Celkovo som ako divák dostal málo informácií. O vojne kartelov sa dozvedám len z pohľadu na mŕtvoly. Taktiež málo viem o dvoch ústredných mužoch, ktorí si to idú rozdať s ani neviem kým. Z pozvoľna plynúceho deja sa to dozvedám však útržkovito. Čo sa mi však hovadsky páči je réžia. Na Villeneuveove filmy sa budem špeciálne tešiť. A ako čítam, nie len mne pripomína perfekcionistu Finchera a som rád, že vidím medzi nimi rozdiely, že ho nevykráda. Hlavné herecké trio je presvedčivé. Skvele vyľakaná, nesvoja a nakoniec rozhrešenie dávajúca Emily Blunt. Josh Brolin ma pobavil keď sa bavil na Del Torovom vypočúvaní, alebo keď pôsobil flegma dojmom. Najväčšou hviezdou je však Del Toro, ktorý ma opäť presvedčil o svojich nesporných kvalitách. Top casting, rola mu sadla parádne. Soundtrack minimalistický, ale maximálne úderný. Kamera Deakinsa brilantná a myslel som, že Lubezki má Oscara jasného, ale tak to sa ešte uvidí. Zábery Juaréza panorámou či z helikoptéry, alebo pre mňa záber roku - pochod komanda k tunelu pri modro-oranžovo-červenom západe slnka, sú chuťovky Sicaria. ()

Stíba

Společně s Ayerovkama patrně nejlepší policejní krimi drama za dlouhou dobu. Scénaristicky téměř perfektní, režijně pak z mého pohledu skoro dokonalé, dvojice Del Toro-Brolin fantastická s rolemi šitými na míru a ač mi při sledování postavala křehké Emily Blunt spíše vadila, po shlédnutí musím uznat, že to byl chytrý krok, který pomohl utvořit celou skládačku a vykreslit příběh. Villeneuveovi fandím a těším se s čím přijde příště. ()

michald99

Kompletní overrated hovadina bez hlavy a paty. Když jsem 2 hodiny čekal na zápletku a nedočkal se ničeho, kromě vyhublé paní Tupé, otravného signora del Tora a nevýrazného zblytku castingu, byl jsem dvakrát tak nasraný, než kdyby tohle nebyl naprosto nepochopitelně vyhypovaný brak. Hvězda za hudbu, která pochopitelně sama nic nezachrání. ||20%|| Edit: druhá projekce, měním názor, ale potřebuju si utřídit myšlenky. ||60%|| ()

DAPDO

Perfektně natočenej film o pátrání po šéfovi drogovýho kartelu, ve kterým exceluje Benicio del Toro. Musím zmínit i skvělou hudbu. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (více)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (více)