(festivalový název)

Drama / Životopisný / Hudební

USA, 2015, 100 min

Strih má miestami vkusne dynamický spád podobne ako jazz, je to cool, je to štýlové, film celkovo šľape jak jazz, ale nevolajte ho tak. Don Cheadle sa tu v réžii aj herecky celkom nečakane odviazal a mne ako divákovi tohto snímku a fanúšikovi Davisa neostalo nič iné len sa úprimne zabaviť. Ozaj, príjemné prekvapenie.(2.12.2016)

• polonius

Velká očekávání....velké zklamání. !Uroveň filmu drží hudba Roberta Glaspera.(15.8.2016)

Málokdy se povede natočit biografický film nějak nápaditě a už téměř vůbec se nestává aby tato případná nápaditost odrážela esenci sledované osobnosti. Cheadleovi se to povedlo. Miles Ahead je jako Davisova hra na trubku. Působí to jako nahodilé prdění not, soubor chyb a tápání ve tmě tónů aby se v pravidelných intervalech nakonec vždy ukázalo, že ten chlap možná přecejen fakt ví co dělá. Je to takové rozverné, vůbec se to nebojí otevřeně věšet divákovi bulíky na nos, vůbec se to nebojí udělat chybu z hravosti protože se to může opřít o velmi dobře zvládnutou techniku.... Ve výsledku to vlastně není ani tak zábavný film, spíš je to zajímavé, chytlavé a lákavě jiné.(17.6.2018)

Tento film se řídí úvodní frází: “If you’re going to tell a story, come with some attitude.” a tím zrazuje v tom, že nejde o životopis, ale je dedikací Milesu Davisovi, tedy jde o fiktivní gangsterský příběh, který se točí okolo odcizené nahrávky. Místo skutečným lidem a událostem dává Cheadle prostor Milesova složitému charakteru, který zde není vybarven jako intelektuál, jak by si člověk tohoto jazzmana představoval, ale jako cool badass. Kritikům tohoto přístupu je sděleno "so what", který někdo (většinou Miles) pronese zhruba každých 15 minut.(24.7.2016)

Zajímavá a zábavná, nepřímo vedená pocta jedné genialitě.Sedlo mi to a taky jsem pradávný fanoušek.(26.9.2016)