poster

Tělo jako nepřítel (TV film)

 • USA

  Thinspiration

 • anglický

  Starving in Suburbia

 • Slovensko

  Moja dcéra je anorektička

Drama

USA, 2014, 86 min

Režie:

Tara Miele

Scénář:

Tara Miele

Kamera:

Damian Horan

Hudba:

Kim Carroll

Producenti:

Ross Kohn

Střih:

Josh Rifkin

Scénografie:

Jessica Mahnke

Kostýmy:

Beverly Safier
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (10)

 • sahe
  **

  Spoiler: abych to pořádně pochopila, tedy zápletku na konci, tak bych se na to musela podívat znova, ale to se mi opravdu nechce. Anorektičky vypadají jinak, i když hubenost tam je daná, ale asi svým způsobem "bohužel" ne realisticky, pokud to mělo zapůsobit jako odpuzující "tuto nedělej!", tak to se nepovedlo.(20.5.2016)

 • Marqta
  *

  Nic moc i když se tvůrci snažili z námětu vytřískat co nejvíc. Doufala jsem, že bude alespoň hlavní postava víc rozebraná z psychologického hlediska, když už je to film o mentální chorobě, ale nestalo se. Rodiče byli jak z jiného světa a jen pár scén vůbec mi připadalo reálných. Konec a celé vyústění jsou zoufalé. Přímo učebnicově- aby se ukázala hrozivost celé situace, ale aby divák snad neztratil naději (???). Z technického hlediska, se nejedná o nic výjimečného, spíš slabší průměr, herci by se dali určitě najít lepší (o bohužel velmi nekvalitních tanečních scénách se raději zmiňovat nebudu, prostě ne každý umí tančit- třeba já-na druhou stranu se ale nehrnu do rolí ve filmu , kde se to vyždaduje...)Je zajímavé a celkem aktuální, že je film pojatý skrz náhled do internetové "komunity", to je taky důvod, proč jsem se na něj chtěla podívat. U toho námětu ale pomalu taky končí všechno pozitivní, takže bych tenhle počin spíš nedoporučila. Je ale možné, že jeho silně prvoplánový a "motivující +podporující" charakter bude pro někoho přesně to co právě potřebuje...Silnější jedna hvězda.(11.2.2015)

 • Tejkina
  ***

  Průměrný TV film, ale ten zvrat na konci mě vážně překvapil, to bylo dost dobré. Silnější trojka.(7.3.2018)

 • filipvrbik
  ****

  Docela silně působící snímek se zajímavým námětem i zpracováním. Všechno směřuje ke dvěma možným rozuzlením - buď se uzdraví , nebo umře. A proto konec docela překvapil. Jo a rýpnu si (SPOILER) pojišťovna léčbu nehradila, to jen tak pro příznivce Trumpa....80%(22.1.2017)

 • Knor
  ***

  Čekal jsem trochu silnější vývar. Každopádně je to docela dobrá ukázka jak lehce se dá někdo zblbnout kvůli úplnýmu nemsyslu.(28.2.2018)

 • Terezinka198
  odpad!

  Asi jsem bezcitná, ale během žádného filmu jsem se tak moc nezasmála jako dnes. Tak ubohý film jsem opravdu neviděla. A tohle má být "odstrašující" příklad proti anorexii?(22.1.2017)

 • Eddemi
  **

  S prepacenim otrasne spracovanie temy. Umele a nudne zaroven. No proste posraty potencial.(15.5.2016)

 • JosephM.
  *

  V podstatě film o ničem. Avšak její bezkalorickou dietu určitě vyzkouším !! :)(16.5.2016)

 • Zeuke
  **

  Tema vyborny,zpracovani nic moc,dalo by se to pojmout o hodne lip a pak by to byla pecka...(4.2.2017)

 • wendy221
  ***

  Zezačátku mi to přišlo trošku otřepané: matka, která neumí pořádně řešit dceřin problém, občasné situace byly jak vytržené ze špatného románu. Ale ke konci se to začalo trošku zlepšovat, až se z filmu stal originálnější příběh jednoho častého tématu. Dávám průměr.(4.1.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace