poster

Neutečeš

 • USA

  It Follows

 • Slovensko

  Neutečieš

 • Velká Británie

  It Follows

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2014, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Ne, neutečeš. Úvodní půlhodina je snad tím nejlepším, co se za posledních deset let na hororovém poli urodilo (a že se toho rodí požehnaně) - zbytek už je poněkud slabší, nicméně pořád TO tam bylo. Především úžasně bezvýchodný pocit, neboť kletby se dá zbavit jediným způsobem (a fakt moc doufám, že nepřijdou okázale debilní pokračování, jež z mytologie udělají tradičně nesmyslný maglajz) a ten rozhodně není žádným způsobem definitivní. Velkým tahákem je kamera, jejíž pátravě pomalé pohyby jsou přímo úměrné zvolenému tématu a pak také hudba, dokonale umocňující jinak minimalistické strašení (viz úvodní scéna, případně školní "honička").(11.5.2015)

 • heyda
  ****

  Velmi sympatický počin od mladého fanouška hororů. Nejvíc chválím přirozený scénář, dobré herecké výkony a napětí. Nelíbila se mi příliš ta psychózní hudba, ta byla fakt šílená a škoda, že film nemá hlubší zápletku. Celkově ale chválím a hororovým nadšencům doporučuju. V roce 2015 zatím nejlepší kousek.(17.5.2015)

 • Cervenak
  ****

  Som starý hororista, ale napriek identifikovateľným vzorom si myslím, že je to ohromne originálny film. K tomu zaujímavo natočený (trochu taký Sundance štýl) a s nečakane presvedčivými neznámymi hercami. K tomu skutočne napínavý, miestami až drvivo tiesnivý. Navyše to má tie "vrstvy" a symboliku, vďaka čomu sa to dá všelijako rozoberať. Dobrá práca!(19.11.2015)

 • JohnnyD
  *****

  Jeden z najzaujímavejších hororov za posledných 20 rokov. Post-moderný horor sa doteraz krútil iba okolo dvoch tém: hororové postavy ako popkultúrne ikony (Halloween 6, Hellraiser 8, New Nightmare...) a horor ako sebaparódia žánrových klišé (Scream, Cabin in the Woods). It Follows razí iný prístup: je to hra so žánrovými pravidlami bez akejkoľvek sebaparódie. Rekonštrukcia klišé, kde sa tie najsprofanovanejšie tisíckrát videné scény stávajú opäť strašidelnými. David Robert Mitchell porazil najväčšieho vraha talentovaných hororových tvorcov - lenivosť. Nebojí sa načrtnúť zaujímavé postavy a vzťahy medzi nimi, nebojí sa netrepať ľakačky do každej druhej scény a radšej buduje atmosféru a hlavne nebojí sa brať to, čo robí, vážne a alibisticky nežmurká na diváka. Pravdaže, keď sa vyjde zo zabehnutých koľají, dejú sa aj chyby. It Follows určite nie je dokonalý film, chcel by som vedieť ešte viac o postavách a viac o tom, čo s nimi robí unikanie z kliatby chladným sexom, zišiel by sa aj výraznejší koniec, no aj tak je to jeden z najoriginálnejších hororov za posledných 20 rokov a jednoznačne najlepší slasher od Scream. A ten božský carpenterovský soundtrack!(1.6.2015)

 • Pluhy
  *****

  Čvachtavý pocit v kinosedačce naznačoval, že takhle originální a prvotřídně zpracovaný horror tu dlouho nebyl. To že z nechráněné soulože, vám hrozí aids, syfilis, filcky atd. je sice hořká pilulka, ale s tím už sem se smířil. Ale to, že po osouložení hlavní hrdinky získáte genitálně přenosnou kletbu, kdy vás začnou po ulicích pronásledovat zombíci, kteří vám nedají pokoj, dokud vám nevyhřeznou střeva, to je silný kafe. Bezkonkurenčně pětihvězdičkový horror.(5.7.2014)

 • - Rich Vreeland, ktorý zložil soundtrack k filmu, si zahral hlásateľa na škole, kde Jay pátra po Hughovi. (Marceloo)

 • - Kino, v kterém se ocitá dívka s přítelem na začátku, je Redford Theatre – historické kino v japonském stylu s plně funkčními varhany značky Wurlitzer. Kino se nachází na adrese: 17360 Lahser Road, Detroit, MI 48219, United States. Premiéru zde měl i film Lesní duch (1981). (MrPierc)

 • - Jméno Jay (Maika Monroe), které nosí hlavní hrdinka, je zkrácenina z Jamie. Je to odkaz na kultovní hororovou herečku Jamie Lee Curtis, která hrála v sérii Halloween. Ve filmu má Jay mladší sestru Kelly. V reálném životě má Jamie Lee Curtis také mladší sestru jménem Kelly. (MrPierc)