Neutečeš

• Nový Zéland

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2014, 100 min

• mzss1

|40%| Co je to vlastně za žánr ? Horor ? No, z části určitě jo, ale občas mi to tak nepřišlo. Do kina jsem na to nakonec nevyrazil, trailer mě až tak moc neuchvátil a tak to dopadlo i po shlédnutí. Podprůměrná záležitost, na kterou se dá hned zapomenout. Alespon já se k tomu tak stavěl. Hlavní herečka tohoto snímku Maika Monroe je pěkná, ve filmu The Guest mě zaujala. Zde sehrála svůj standart, když měla ujetou postavu. Ten princip byl spíš trapnej – myslím tím scénář atd. Máme tu neznámého démona či co, který pronásleduje svou obět. Jako, neříkám, že to nebylo zajímavé, ale místy to bylo fakt trapné. Třeba scéna u vody se mi líbila, nebo finále v bazénu bylo celkem solidní. Třeba chodící bába, nebo žena, které byly vidět prsa – to byl fakt úlet, spíš jak nějaké ujeté porno mi to ve zlomku vteřiny napadlo. Hororové prvky ? No, je jich tu teda málo. A ani jediná lekačka. Krev ? No, trochu jo, ale moc jí tu není. Atmosféru to má ale naopak celkem slušnou, takovou netypickou. Nebo hudba je ještě docela zajímavá. Takže, dá se to strašně těžce hodnotit. Dal bych i 3 hvězdy, ale naštvalo mě, že se ve filmu nic výraznějšího nedělo, konec mohl být trochu logičtější. !!!!! MOŽNÝ SPOILER !!!!! Maika si tu zasouloží s 6 frajéry, aby se jí démon nedržel a přisál se na někoho jiného. Kdyby to bylo jednou, max dvakrát, pochopil bych to, ale ne tolikrát. To bylo fakt ujetý. Nejdřív posera na začátku, který se chtěl zbavit toho démona, tak si zasouložil s Maikou, přelezlo to na ní, nějak. Pak jí chtěl pomoci jeden frajer, hezky jí to tam mrskal v nemocnici, poté uviděla na lodičce 3 frajéry, hurá za nima plavala. A nakonec její nesmělý kámoš. WTF ?no já nemohl. !!!!! KONEC MOŽNÉHO SPOILERU !!!!!Tohle vážně nemůže být povedený film. V červených číslech ještě je ? No a co ? Kašlu na to, mě to nesedlo a konec.(15.5.2015)

Rozhodně nadprůměrný a pozoruhodný horor. Neokoukaný strašák baví (člověk dumá, jak přesně funguje), hudba suprová, taky kamera měla svoje momenty, čímž nemyslím ty neustálé otravné nájezdy, odjezdy a švenky, ale spíš ty pěkně naaranžované celky. Ovšem ten silný nezávislácko-hipsterský feeling (zmíněná otravná kamera, vláčné tempo, občasné blábolení postav a nechybí ani klon Michaela Cery) mě neskutečně sral.(4.6.2015)

Spojení výtečné hudby s filmem bylo bezchybné, ale tím největším kladem je určitě příběh. Nečekaný a přitom tak jednoduše geniální. Pravda, že asi prvních patnáct minut jsem se moc nechytal, ale pak už jsem film hltal až do otevřeného konce, který ve mně zanechal malinký plamínek naděje, že jsem něco podobného neviděl naposledy. Osobně budu jen tiše doufat a virtuálně si zamlouvat lístek do první řady. Nebo raději do páté, přece jen je to horor, pro mě zatím nejlepší roku 2015.(5.6.2015)

(3,5*) Dopadlo to tak, jak jsem čekala, což asi nevadí (hlavně KDU-ČSL). Soundtrack i atmosféra ok, lulala jsem i po titulcích (pár měsíců v koupelně bez druhýho východu). Teda než mi došlo, že doma je to úplně stejný - poodejdeš si, vyvětráš, ale dřív nebo pozdějc se zase vrátí a neni to dobrý, vůbec to neni dobrý, Honzo.(20.11.2016)

Po dlouhé době konečně horror, v němž neodhadnete, co v dalších minutách bude následovat, a jak / jestli se dokáže sympatická blondýnka vzepřít kletbě. Ta totiž dělá z lidí buď trosky, nebo (v tom častějším případě) rovnou mrtvoly. Snímek má na nízký rozpočet až nečekaně pěkný vizuál, od začátku pečlivě budovanou atmosféru a několik téměř infarktových momentů. Jedinou slabinu bych viděl v závěru - ten mnohé asi nasere, obzvlášť pokud je nemají rádi otevřené. A to nejlepší jsem si nechal na konec. Ano, hudbu. V klidnějších pasážích naprosto hypnotizující, v těch rychlých naopak dunící a silně elektrizující. Jen pro představu; hodně to připomíná Robův podklad k Maniakovi, a to byla už nějaká pecka. I to je důvod, proč mi soundtrack k It Follows už "zpříjemňuje" domácí pohodu.(27.4.2015)

• - Koncept filmu vychádza z opakujúcej sa nočnej mory, ktorú mal režisér (David Robert Mitchell). Ten tvrdí, že niekto sa k nemu neustále pomaly približoval. (Pat.Ko)

• - Rich Vreeland, ktorý zložil soundtrack k filmu, si zahral hlásateľa na škole, kde Jay pátra po Hughovi. (Marceloo)

• - Jméno Jay (Maika Monroe), které nosí hlavní hrdinka, je zkrácenina z Jamie. Je to odkaz na kultovní hororovou herečku Jamie Lee Curtis, která hrála v sérii Halloween. Ve filmu má Jay mladší sestru Kelly. V reálném životě má Jamie Lee Curtis také mladší sestru jménem Kelly. (MrPierc)