poster

Neutečeš

 • USA

  It Follows

 • Slovensko

  Neutečieš

 • Velká Británie

  It Follows

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2014, 100 min

Externí recenze k filmu (12)

 • Artikl.org (Filip Platoš)

  "Film si nenechte „utéct“, je to jeden z nejlepších hororů poslední dekády a za návštěvu kina stojí. Dokazuje, že se dá i za málo peněz pořídit hodně muziky. Žádné zbytečné lekačky ani potoky krve. Jenom výborná režie, neskutečná práce s kamerou a hudba, kterou jen tak z hlavy nedostanete. I výběr…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ***

  "Film Neutečeš je hororem, který překvapí zápletkou, skupinkou přátel, jež je poměrně sympatická, počtem obětí a střídmou prací střihačských nůžek. Ubrat na cykličnosti a přitlačit na inteligenci hlavních hrdinů, mohl být snímek nadstandartním dílem. Takto „pouze“ vystrkuje růžky a varuje mládež…" (více)

 • Doutas.blogspot.cz ***

  "Ale abych nebyl jenom negativní, tak musím uznat, že pár napínavých (spíš než strašidelných) scén se ve filmu najde, přičemž největší zásluhu na tom má hudba a dobře vybrané lokace (natáčelo se převážně v Detroitu). I kamerové jízdy a kompozice jsou na horor překvapivě kvalitní a je vidět, že si s…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Filip Klouda) *****

  "Neutečeš je zcela jistě jedním z nejlepších hororů posledních let. David Robert Mitchell zvládá efektivně natahovat napětí a po vzoru Jamese Wana úsporně pracovat s každou lekačkou. Zároveň ani na okamžik neustoupí od pohlcující osmdesátkové atmosféry." (více)

 • Filmpress.sk (Peter Kolenič)

  "Pevne verím, že sa dočkáme sequelu kde sa zápletka vyrieši, keďže vysoký potenciál filmu bol využitý tak na dve tretiny. David Robert Mitchell je mladý režisér, ktorý sa nebojí riskovať a myslím si, že ešte má na poli hororových filmov čo ukázať. Na prvý krát je to vynikajúce..." (více)

 • Generace21.cz (Anna Nižňanská) ****

  "Příjemnou změnou v Neutečeš je rovněž to, že je zde užito minimum triků a k vyděšení stačí prakticky jeden herec, který se k vám blíží z dáli horizontu pouze ve „spoďárech“, což je tak banálně prostým motivem, až ve výsledku působí mnohem mrazivěji, než kolikrát předimenzovaná nechutná monstra, z…" (více)

 • Hororo.sk (Andrej Gomora) *****

  "Neutečieš je prakticky dokonalé spojenie klubového filmu s hororom. Ani na jednom nestráca, čo je obzvlášť pri hororovej zložke obdivuhodné. Ide o niečo, ako keby sme si zobrali strašidelné pasáže Lynchových filmov a dotiahli ich z temnosti do plnokrvného hororu. Má všetko, násilie, krv, brutalitu…" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) ***

  "Osobně mě snímek „Neutečeš“ až tak moc oslovit nedokázal, ale pořád si myslím, že je to minimálně průměrně dobrý horor. Asi by mu slušelo, kdyby byl trochu zkrácen, protože zase tolik zásadního se zde v těch sto minutách nestane, aby to nemohlo být i o dvacet minut oseknuto. Navíc si myslím, že v…" (více)

 • MovieScreen.cz (Tomáš Hegedüš) ****

  "Prozatím neznámému kameramanovi Mikovi Gioulakisovi je třeba vyseknout hlubokou poklonu za odvedenou práci. Mistrně natočené scény totiž pevně upoutají pozornost a obvyklé lekačky mají v jeho podání mnohonásobný dopad. Kamera zabírá výjevy z ptačí perspektivy, zezdola, krouživým pohybem, jakkoli si…" (více)

 • NaFilmu.cz (David Gajdoš) *****

  "Teror na diváka, ktorý nepotrebuje nevyhnutné vysvetlenie hlavného „záporáka“, jeho limity a hranice, ale stačí mu mindblowing forma a soundtrack. Je to proste sakra desivé, civilné a v polohe, v ktorej je to celé vystavané je tá beznádej skoro reálna." (více)

 • Obrazor.cz (Jan Varga) ***

  "Námět filmu je přímo ďábelsky jednoduchý, avšak jeho účinnost je stoprocentní. Byla by z toho vynikající hororová historka k táboráku, nebo městská legenda. Originální nápad, který do tohoto žánru přivál svěží vítr." (více)

 • TotalFilm.cz (Jakub Gutt) ****

  "Skvělý horor, který popírá žánrová klišé. Sympatičtí teenageři, kteří umí přesvědčit o motivech svých jednání. Geniální soundtrack, feeling staré dobré klasiky. Letos zatím zcela jistě nejlepší horor v distribuci." (více)