Reklama

Reklama

Chlapec a svět

  • Brazílie O Menino e o Mundo (více)
Trailer 2
Animovaný
Brazílie, 2013, 80 min

Malý chlapec žije s maminkou na venkově a postrádá svého tátu, který odešel za prací do vzdáleného města. Sedne proto na vlak a vydá se za ním. Cestou poznává moderní průmyslový svět, připlete se do víru divokého karnevalu a nevinnýma očima sleduje životy dospělých. (Cinema Glok)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (15)

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Jednoduchá animace byla kouzelná, námět a myšlenka filmu také. Snímek, ač animovaný, rozhodně není určen primárně pro děti, protože by neměly šanci vlastně pochopit, o co režisérovi jde - pro ně by to byla jen pohádka "jak se vydal chlapec do světa", ale nic by si z toho nevzaly. Jak tu píšou jiní, sice sledujeme příběh chlapce, který hledá otce, ale vlastně nám ukazuje témata dnešního světa - rozdíly vesnice/města, nástup technologie a modernizace nahrazující pracovní místa lidem, konzumerismus a zkaženost dnešní společnosti a v neposlední řadě "válku a nepokoje". Rozuzlení v závěru bylo, přiznám se, pro mě nečekané. Avšak je tu jeden výrazný zápor a to velký - délka snímku. Na tohle téma s touto animací by bohatě stačilo 30 minut, mělo by to rychlejší spád a možná i větší dopad na mou mysl. Dlouhá stopáž ale bohužel hodně zkazila prožitek ze sledování a po 40 minutách už jsem jen blahosklonně čekala na závěr. 3-4* ()

Mishqo 

všechny recenze uživatele

70% ... Nádherná animácia, no nejak výraznejšie ma to neoslovilo. I keď na pozadí hľadania otca film zabŕda do serióznejších tém a dáva do kontrastu jednoduchý život niekde na vidieku a hektický život mesta, korporativizmus, skazenú spoločnosť, technologický pokrok, nezamestnanosť, preľudnenosť, militarizáciu, atď. ()

Reklama

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Kouzelná sonda do průmyslové Brazílie s lehkým znechucením autora s moderní civilizací, která ovšem u mě nedokázala udržet pozornost a ačkoliv grafický styl rozhodně má své přednosti, je dle mého názoru nevhodný pro celovečerní film a pro potřeby něčeho kratšího by ovšem stačil bezpochyby...6/10 ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Překrásná animace, kdy nejen očko plesalo. Ale jen ze začátku. Pak mi začalo být ouvej, asi jako samu autorovi, který se snažil poukázat na společnost, konzumní život, masovou výrobu, zemědělství atd. aneb jak obrazem poukázat na něco, co není normální, ale za normální to považujeme. Kdyby to bylo ještě o žďibínek kratší, bylo to dokonalé. ()

ajuska 

všechny recenze uživatele

Z primitivního příběhu o chlapci, kterému chybí otec, dokázal režisér zlehka nakousnout téma zkažené společnosti, ekologie nebo nezaměstnanosti. Naštěstí to nežene do extrémů, spíš se objevují nápadité narážky a dokonce i vtípky. Snímek byl na Anifilmu uváděn v soutěžním programu pro děti, ale nevím, jestli pro ně bude úplně srozumitelný nejen kvůli výše zmíněným tématům, ale také proto, že se zde vůbec nemluví. Režisér používá jenom v pár scénách zvuky, které ale nejsou skutečným jazykem. Jakožto dospělého diváka mě zase naopak trochu rušila primitivní animace a příběhu by rozhodně prospělo sestříhání, aby byl svižnější. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (1)

  • Režisér film poprvé uvedl na Mezinárodním festivalu animovaného filmu v Ottawë. V Annecy i na dalších festivalech například v Mnichovë, Káhiře, Seattlu či Šanghaji od té doby získal více než čtyřicet různých ocenëní. V Česku byl v roce 2015 v předpremiérách uveden na festivalech Ostrava Kamera Oko, Kino Brasil, na Přehlídce animovaného filmu Olomouc a na Ekofilmu v Brnë. (Zdroj Cinema Glok)

Související novinky

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

11.11.2015

41. ročník Mezinárodního festivalu filmů o životním prostředí se poprvé koná v Brně a nabídne i novou ambiciózní dramaturgii. Kromě významných zahraničních a domácích hostů představí i velmi kvalitní…

Reklama

Reklama