Byl jednou jeden policajt

• Itálie

Il était une fois un flic

• Itálie

C'era una volta un commissario...

Bol raz jeden policajt

Komedie / Krimi

Itálie / Francie, 1971, 95 min

Průměrný krimi komediální snímek s herecky nevýraznými osobnostmi. Měl jsem možnost vidět tento film v CZ dabingu (dabing vznikl v dílně Smrček production) a bohužel musím konstatovat, byť nejsem odpůrce CZ dabingů, že tento se dosti nepovedl. K nevýrazným hereckým osobnostem přidělit stejně nevýrazný hlasový projev nevhodně vybraných dabérů si snad zaslouží jen to odsouzení. Zcela jistě by prospěla tomuto CZ dabingu (a vlastně každému dabingu) volba výraznějších a zabarvenějších hlasů. "Kuňkání" policistů a hlavního hrdiny je dost nestravitelné. V původním znění film získává na větší přitažlivosti.(27.6.2009)

Zajímavý náměť, sverázný single polda kvůli připadu si veme svobodnou matku s devítiletým synem nabídl pár humorných scének a dialogů, ale pokud jde o tu krimi linku tak ta byla šitá hodně horkou jehlou. Byl jednou jeden polda je víc zábavný rodinný film než kriminálka, ale Michel je roztomilej, Mireille tradičně přitažlivá a štěk Alaina Delona to mělo být jako co ?? Přišel si na plac zkontrolovat paní Delonovou ?(6.7.2018)

První Francois Pignon od mistra Vebera, který na tomto filmu zahajuje svou úspěšnou scénáristickou kariéru !! Problém filmu je v tom, že režie se s Veberovým rukopisem moc neshoduje a film působí zmateně. Chvíli se máte chuť bavit, ale chvíli se jedná zase o reálnou obyčejnou kriminálku s vážně míněným dějem.(15.8.2014)

Průměrná francouzská komedie, která zrovna dvakrát nenadchne, ale ani neurazí. Prostě nic moc zvláštního. Akorát ten harant byl teda na odstřel. Jinak by mě zajímalo, co tam měl hrát Alain Delon. Já jsem ho v tom filmu vůbec neviděl.(28.2.2014)

Zajímavý kompilát krimi a komedie s nádechem romantiky. Představitel mnoha vedlejších a malých rolí Michel Constantin, tentokrát jako hlavní hrdina (ale opět policajt), a mraky známých francouzských herců v cameo rolích (Delon, Dalban). Z příběhu samotného by se dala udělat i dobrá napínavá krimi/thriller, stylově to ale neustále ujíždí ke komičnu. Info pro dabingforum: V českém znění: Jarmila Švehlová, Bedřich Šetena, Libor Hruška, Karel Urbánek, Miluše Dreiseitlová, Karel Chromík, Zdeněk Hess, Vít Ondračka a další. Překlad: Barbora Mahlerová Zvuk: Petr Skalský Produkce: Petr Skarke Režie českého znění: Petr Šícha Pro Lucernafilm video vyrobila firma Smrček production ve studiu Smart Video Film(2.6.2013)

• - Alain Delon se v tomto filmu objeví jen v epizodní roli. Důvodem byla skutečnost, že v době vzniku byla jeho přítelkyní hlavní protagonistka Mireille Darc, díky čemuž byl občas na natáčení přítomen. (vesper001)