Bermudská příšera (TV film)

Bermuda Tentacles

Sci-Fi / Horor / Akční

USA, 2014, 86 min

• corpsy

Jedna z možných teórií, čo To vlastne v tom Bermudskom trojuholníku vyvádza. A keďže sa toho všetkého chopilo moje ,,obľúbené,, štúdio The Asylum, tým pádom to ani netreba rozoberať. Patriotizmus a amerikanizmus tu šteká z každého rohu, triky sú zlé ( rozdiel medzi asylumáckymi filmami z roku 2005 a týmto je nepatrný, čo je dosť obdivuhodné ) a herci...herci všetkým česť, treba sa občas zviditeľniť aj keď ste na dôchodku ( Linda Hamilton, John Savage ), na akejsi polceste ( Mýa ), alebo ste sa rozhodli ukázať, že nieste len tvárou známych filmov ( Ricco Ross, Jamie Kennedy ).(13.5.2016)

• Chaloupek

Takovej ansábl neherců se jen tak nevidí. Linda do toho nebojácně zapadla a většimu času mi přišla jako taková babi na koksu. Scénář samozřejmě psalo osvědčené duo Gibon&Makak, takže se trpělivý divák dočká nespočtu perel. Je to lepší než si prostřelit hlavu harpunou. Ale soudím, že ne o moc. Jednu hvězdu si to zaslouží, protože ve čtvrtek po osmé večer to byl nejlepši biják co kanály nabízely..(28.1.2016)

• humanbeing

Asylum nám opět předvedl, jak špatně se dá natočit i takto prostinky vystavěný a naprosto neoriginální film. Jejich střihač na tom odvedl asi největší zvěrstvo, až se dá tvrdit, že snad nešlo setřídit a nastříhat ony scény chaotičtěji, aby ještě jakžtakž byly chronologicky v pořádku. Výkony herců mi přišly jako další velký kámen úrazu, ale to už je asi "trademark" Asylumu, kterému je zřejmě jedno, že v jejich produkcích hraje většina štábu... hlavní role. Jediné pozitivum je Linda Hamilton, která je herecky prostě úplně jinde (a o to víc pak mrzí, že po jejím boku nejsou skuteční herci) a pak se mi ještě líbila jedna maličká scéna v podmořské jeskyni s létající koulí, která si docela pěkně přisákla a hned na to dezintegrovala jednoho z anonymních vojáků. Akce v Bermuda Tentacles začíná poměrně rychle - námořnictvo bojuje s chapadly už v prvních deseti minutách, ale holt takové tempo vydržet nemohlo a taky, že ne. Pak nastala nuda s občasnými srandovními okamžiky na účet neherců a líného scénáře. Doporučuji se vyhnout, pokud k popcornu máte i něco jiného.(2.5.2014)

První polovina je skvělá, když obří chapadla napadají lodě a zabíjejí lidi. Téhle pasáži nemám co vytknout. Skřípat to však začne až dále když se zjistí že SPOILER: ty chapadla patří k nějaké kosmické lodi (takže žádná obří chobotnice jak by se mohlo zdát). Tahle část už byla taková divná, ale jinak se mi celkový nápad tohohle filmu líbil.(21.7.2014)

• honajz

Hvězdička jen za Lindu Hamilton. Jinak americký prezident se vzhledem umaštěného bezďáka od popelnic, vojáčci, co střílejí každý jinak a jinam, chapadla, jež v každém záběru vypadají jinak, naprosto debilní dialogy ("takže to chapadlo patří k něčemu většímu pod hladinou?" - "Mám prezidentův signál. Právě ho zaměřuju."), chapadla lezoucí po palubě lodi, aniž by se kde zamotala, chapadla v pár centimetrů hluboké louži... Ale hlavně že se to odehrává v Bermudském trojúhelníku, tam se může stát cokoliv. Problém je, že to není až tak blbé, aby to bylo vtipné. Kdyby se aspoň člověk dozvěděl, co ta ufo loď byla zač.(29.2.2016)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii v lokalitách Burbank, El Mirage a San Pedro. (Terva)