Přeludy

Scénografie:

Melanie Jones

Kostýmy:

Leah Butler

Hlavná pointa v spojitosti s autonehodou a samotným názvom filmu bola síce jasná už veľmi skoro, ale film ma prekvapil príjemnou mrazivou atmosférou, pár ľakačkami, ktoré som nečakal a fajn hereckými výkonmi. Priemerný jednohubkový hororový thriller o tehotnej žienke, obligátne neveriacom manželovi a o ich pokuse o rodinné šťastie, ktoré hľadajú v novom domove. Tak akurát na jedno upršané popoludnie. 60/100(2.11.2015)

Do filmu jsem šla úplně nepolíbená tím, o čem vlastně je, jen mě zaujal horor o přeludech a strašidelném domě. Ani jsem nevěděla, že v něm hraje tolik známých herců - Isla Fisher, Eva Longoria nebo Jim Parsons a právě proto mě udivuje, že film u nás nešel ani do kin natož aby se o něm vědělo. A přitom zápletka je strašně fajn. Dva lidé se přestěhují na vinici, kde si chtějí splnit sen a pěstovat víno a naše hrdinka je těhotná a začne v novém domě mít halucinace a slyšiny. Předchozí film režiséra Jessabelle se mi strašně líbil a tenhle je na stejné vlně. Pokud máte rádi filmy, kde jsou prostě sympatické postavy a bojíte se o ně a všechno je opravdu civilní a ne přitažené za vlasy jako ve spoustě hororech, tak je to sázka na jistotu. Avšak to slovo horor bych v tomhle filmu vypustila, protože se tak film tváří jen ze začátku, ale veskutečnosti je to jen hodně napínavý thriller, kde se nakonec vše dá "logicky" vysvětlit.(3.1.2016)

Pokud by ste měli říct jméno momentálně nejprůměrnějšího tvůrce hororů posledních let, je jím bez pochyb Kevin Greutert.Příběh sice nahání hrůzu, atmosféra je slušná a lekaček je dost, ale celý je to předvídatelný jako prase a strašně unyle odehraný i zrežírovaný.Nadpřirozený filmy sice občas nemusí dávat smysl, ale tenhle děj byl při finální pointě v celku ichtilní.Předchozí režisérův počin Jessabelle mě bavil mnohem, mnohem víc.Přesto si Visions dokážou pořád udržet průměrnou laťku.Až dostane Greutert víc peněz, dobrou lokaci a nasranýho ducha, bude to bomba.50%.(29.10.2015)

Zkušený fanda hororů sice tuší, že film šije na diváka pěknou boudu a všechno bude nakonec jinak, než se zprvu jeví. Přesto pointa dokáže překvapit a z mojí strany převládá spokojenost. Vyděšená těhulka Isla Fisher je fajn, hudba je lahůdková a atmosféra vinic velice dobrá. Jedině snad škoda těch průhledných (hudba, ticho, baf) a dost zbytečných scare jumpů v první polovině.(31.10.2015)

• Othello

Kompilace zavrženíhodných hororových postupů, tvůrčí i produkční bezradnosti, katastrofálního herectví a neschopnosti vyvolat alespoň elementární zájem o to, co se děje na plátně. Navíc je to celé prosáklé jakousi oslizlou esoterikou, která v kombinaci s gravidní protagonistkou (jejíž těhotenství vlastně stojí za vnímáním nadpřirozena) jasně určuje, pro koho je tento horor vlastně určen.(5.11.2015)