Přeludy

Melanie Jones

Kostýmy:

Leah Butler
  • JASON_X

Určitě nejsem sám, koho na tenhle biják nalákalo jméno Jima Parsonse na druhém místě hereckého seznamu... Což je ovšem nestydatá blamáž, neb "Sheldon" se v něm mihne jen parkrát, a navíc v nevýznamné roličce. A i jinak je ovšem Visions ztráta času. Jestli znáte ten pocit, kdy už po pár prvních minutách filmu jistojistě VÍTE, že tohle celé bude beznadějně špatně, tak Visions je prosím přesně ten druh filmu. Od začátku mi lezla na nervy i krkem nyvě čumící vizionářská těhulka, její steroidově opuchlý manžel, její kamarádka, otřesně jalové a šablonovité plky všech se všemi, sterilní a banální příběh s lehce předvídatelnou zápletkou, i režie ve stylu béčkového kanadského televizního filmu (pardon všem Kanaďanům). Ale docela to napraví konec, nejdřív nenápadnou narážkou na Rosemary's Baby a vzápětí nato slušnou finálovou zabijačkou. Ale za ten podfuk se Sheldonem to na víc jak na dvě nevidím.(9.12.2015)

Zkušený fanda hororů sice tuší, že film šije na diváka pěknou boudu a všechno bude nakonec jinak, než se zprvu jeví. Přesto pointa dokáže překvapit a z mojí strany převládá spokojenost. Vyděšená těhulka Isla Fisher je fajn, hudba je lahůdková a atmosféra vinic velice dobrá. Jedině snad škoda těch průhledných (hudba, ticho, baf) a dost zbytečných scare jumpů v první polovině.(31.10.2015)

• *CARNIFEX*

Potom čo je Eveleigh priamou účastníčkou ťažkej autonehody pri ktorom zomiera malé dieťa, nadobúda jen manžel David presvedčenie, že v jej počiatočnom stave tehotenstva, bude najlepším riešením zmena prostredia. Z mnoha možnosti, ktoré sa manželom naskytli, padá voľba na krásny dom uprostred viníc. Keď už sa zdá, že Eveleigh opätovne nadobúda stratenú sebadôveru, nastáva v jej živote k ďalšej traumatizujúcej skúsenosti. Počas noci ale i dňa ju začínajú prenasledovať rôzne hrôzostrašné vidiny vďaka ktorým stráca prehľad o tom, čo je realita a čo sen. Ako tu už ale býva zvykom. Všetko má svoje príčiny. Nikdy som nebol a nikdy ani nebudem nadšený zo snímkov, ktoré sa čisto spoliehajú na efekt "zvuku". Síce vás občas mikne, no faktom ostáva, že je to lacná náhrada toho, čo divák od snímku naozaj očakáva. V podstate by sa dalo povedať, že samotný tvorcovia šetria na tom, čo má horor obsahovať. Proste a jednoducho povedané - OJEB. No a presne takýto je "Visions". Za veľa peňazí Vám aj tak nič nepredvedie. Ja osobne sa môžem z vysoka vysrať na herecké obsadenie, myšlienku, prostredie či pekný dom, keď nedostanem to, čo od hororu očakávam najviac. Nie, že by sa občas nepohli nejaké stoličky, ale pre mňa je to žalostne málo. Záver bez prekvapenia síce ponúka celkom vydarené "DeJavu", ktoré kadečo vysvetlí, no aj tak to nezmení môj názor, že tento mysteriózny thriller v žiadnom prípade nie je hororom, a už vôbec si nezaslúži vyššie hodnotenie ako je - 50%(21.10.2015)

• darkrobyk

Bubufilm o neklidném domě se v závěru změní v boj o život. Tři čtvrtiny jsou velmi průměrnou béčkovou duchařinou, kde nefunguje ani atmosféra, ani napětí, ani efekty - lekačky typu třísk, bum, prásk nemusím (tohle bych v kině vidět nechtěl - vyhozené peníze). Celou dobu jsem se rozhodoval mezi odpadem a jednou hvězdou, jelikož pošahané blbky, kterým nikdo nevěří, mi pijou krev. Speciální efekty k smíchu, to by zvládl i největší amatér. Herecké výkony mizerné, postavy nesympatické. Hudba (krom třískání) dobrá, kamera obstojná, leč jen konec mě přinutil přihodit hvězdu navrch.(6.11.2015)

Představte si, že čekáte dítě, máte vidiny, jste přesvědčeni, že v domě straší a Vaše okolí si myslí, že jste přecitlivělý blázen.... Tak tohle se stalo hlavní postavě v novém horroru "VISIONS" Co je docela zvláštní, že v horroru si zahrály i takové seriálové hvězdy jako Eva Longoria (Zoufalé manželky) nebo Jim Parsons (Teorie velkého třesku). Docela to ušlo. Hodnotím 50%. Kdo viděl horror Uvnitř z roku 2007, tak Visions je na podobné téma, ale v hóóóooodně slabší verzi...(28.10.2015)