Petr Hapka (TV film)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2002, 58 min

Jan Mudra

O pracovním manželství s Hanou Hegerovou, o svých třech textařských králích, o začátcích před filmovou kamerou, o bohémském životě "upíra", o zpívajících textech, o největším buranovy v penzionu Svět, o Kocábově profesorství a Müllerově herectví, o zázemí, inspiraci, spolupráci.....zkrátka o profesním (i soukromém) životě s velkým mužem (a to nejen centimetry) a nejen jím. Medailonek nebo chcete-li životopis na své diváky působí stejným dojmem jako samotný Petr Hapka, osobnost která když prohlásí, že hudba k Hezrově Devátému srdci nešla zkomponovat lépe, tak z toho není cítit narcistické chvástání, ale upřímná radost ze své práce. Nonšalance, moudrost, bonvivánství, laskavost.......to je Petr Hapka jako člověk a to je Petr Hapka jako dokument.(27.11.2014)

Jedna z mála Person, která si uměla od života všechno vzít, ale také mu všechno ze sebe dát. Jeden z mála člověčích Člověků, který nebyl zbytečný a nežil zbytečně, nýbrž věděl, jak se má žít. Jen on uměl se svými dvorními soukmenovci pomilovat svými texty a hudbou. Můj český idol, který díky blízkosti našich povah uměl číst z mé duše. Veliká národní a nenahraditelná ztráta.(28.11.2014)