poster

Before I Disappear

 • USA

  Curfew

  (pracovní název)

Drama

USA / Velká Británie, 2014, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • playboxguest
  ***

  Sophia a Ritchie natažení do celovečeráku, a pořád se na to celkem příjemně divá a díky soundtracku skvěle poslouchá. Jen mi přijde, že vše podstatné bylo obsaženo a řečeno už v kratší verzi.(23.12.2014)

 • Ouwen
  ****

  Ačkoliv jsem se bavil opravdu skvěle, film ve mě VŮBEC nevyvolal žádné úzkosti, deprese či něco, nad čim bych dlouho přemýšlel. Herecky je to odehraný výborně, soundtrack parádní, dialogy fajn a velmi mile mě překvapilo, že je zde na pozadí nějaká dějová plocha, kde se hlavní postava pohybuje na tenkým ledu. Je to však pojatý mírně komediálně, místy lehce - JENOM lehce muzikálně, ale vůbec né depresivně, což je důvod proč nedávám plné hodnocení. Od těchto filmů s podobným námětem totiž chci i něco víc než jenom zábavu.(18.8.2018)

 • Lama.Lama
  *****

  Ulalá, tohle je podívaná pro fajnšmekry. Parádní atmosféra, luxusní režie, úžasné herecké výkony a nabušený soundtrack. Depresivní nádhera, nádhera!(22.11.2015)

 • Arcadan
  *****

  Atmosferický film o odcizení od všech. Od svého okolí. A o sblížení se s jednou jedinou osobou, která to pochopí a pod svýma rukama ho vyvede ven, zpátky do světa. Vzájemná záchrana dvou zmatených lidí. Deprimovaného muže a malinké dívky. Geniální kamera, silný soundtrack, stylizované záběry a přesto je to lidské a citlivé jak máloco za dlouhou dobu.(8.3.2016)

 • veru_needy
  *****

  Jeden z nejlepších realistických, skličujících a ponurých nezávislých filmů, co jsem za poslední dobu viděla. Líbí se mi celý koncept i celkový průběh filmu. Hlavní postava Richieho byla ztvárněna naprosto realně a lidsky, takže o herecké výkony po boku ještě Emmy Rossum, rozhodně nebyla nouze. Přátelství které vzniká mezi samotným Richiem a jeho neteří je příjemné a milé zpestření jak pro diváka, tak i pro už dávno umírající duši Richieho. K soundtracku se snad není potřeba ani vyjadřovat; David Bowie, Goodnight Radio, atd. Tyto malé nezávislé filmy holt vždy ví, jak uhodit hřebík na hlavičku. I přesto, že tu spousta lidí píše, že byl tento snímek dost dlouhý ponurý, mě to naopak vůbec nevadilo. Jsem ráda, když se filmy zabívající se nějakou problematikou 'natahují' a diváka tak nechají se do děje naprosto vžít a vnímat každičký detail. Ne každý má duši pro filmy jako je zrovna tenhle. Mě se ale rozhodně zaryl do paměti. A teď už i mezi moje nejoblíbenější filmy. - "Dear Vista, even death doesn't want me."(27.6.2017)