Before I Disappear

Curfew

(pracovní název)

USA / Velká Británie, 2014, 93 min

Sophia a Ritchie natažení do celovečeráku, a pořád se na to celkem příjemně divá a díky soundtracku skvěle poslouchá. Jen mi přijde, že vše podstatné bylo obsaženo a řečeno už v kratší verzi.(23.12.2014)

Ačkoliv jsem se bavil opravdu skvěle, film ve mě VŮBEC nevyvolal žádné úzkosti, deprese či něco, nad čim bych dlouho přemýšlel. Herecky je to odehraný výborně, soundtrack parádní, dialogy fajn a velmi mile mě překvapilo, že je zde na pozadí nějaká dějová plocha, kde se hlavní postava pohybuje na tenkým ledu. Je to však pojatý mírně komediálně, místy lehce - JENOM lehce muzikálně, ale vůbec né depresivně, což je důvod proč nedávám plné hodnocení. Od těchto filmů s podobným námětem totiž chci i něco víc než jenom zábavu.(18.8.2018)

Ulalá, tohle je podívaná pro fajnšmekry. Parádní atmosféra, luxusní režie, úžasné herecké výkony a nabušený soundtrack. Depresivní nádhera, nádhera!(22.11.2015)

Atmosferický film o odcizení od všech. Od svého okolí. A o sblížení se s jednou jedinou osobou, která to pochopí a pod svýma rukama ho vyvede ven, zpátky do světa. Vzájemná záchrana dvou zmatených lidí. Deprimovaného muže a malinké dívky. Geniální kamera, silný soundtrack, stylizované záběry a přesto je to lidské a citlivé jak máloco za dlouhou dobu.(8.3.2016)

Jeden z nejlepších realistických, skličujících a ponurých nezávislých filmů, co jsem za poslední dobu viděla. Líbí se mi celý koncept i celkový průběh filmu. Hlavní postava Richieho byla ztvárněna naprosto realně a lidsky, takže o herecké výkony po boku ještě Emmy Rossum, rozhodně nebyla nouze. Přátelství které vzniká mezi samotným Richiem a jeho neteří je příjemné a milé zpestření jak pro diváka, tak i pro už dávno umírající duši Richieho. K soundtracku se snad není potřeba ani vyjadřovat; David Bowie, Goodnight Radio, atd. Tyto malé nezávislé filmy holt vždy ví, jak uhodit hřebík na hlavičku. I přesto, že tu spousta lidí píše, že byl tento snímek dost dlouhý ponurý, mě to naopak vůbec nevadilo. Jsem ráda, když se filmy zabívající se nějakou problematikou 'natahují' a diváka tak nechají se do děje naprosto vžít a vnímat každičký detail. Ne každý má duši pro filmy jako je zrovna tenhle. Mě se ale rozhodně zaryl do paměti. A teď už i mezi moje nejoblíbenější filmy. - "Dear Vista, even death doesn't want me."(27.6.2017)