Bratři Marxové zaujímají ve světě komedie nezvyklou roli, jejich humor je postaven na slovním i vizuálním humoru - obojí dovedeno ad absurdum. Jejich anarchistické skeče srší nápaditostí, příběh je pouze nezbytnou kostrou (ostří satiry po letech otupělo), která je potřebná pro rozehrání dadaistického reje. Film disponuje neuvěřitelným švihem, v němž není čas na oddych a díky rozumné stopáži má velkou šanci oslovit i dnes (délku 70 minut pro takto nadčasový humor považuji za ideální). P.S. Vliv na tvorbu Woodyho Allena je nepřehlédnutelný. 9/10(18.12.2009)

"Myji si ruce nad osudy této země." "Dobrý nápad. Umejte si taky krk." Korálky nablýskaných gagů jsou navlečeny na křehkou pavučinku, kterou se zdráhám nazvat zápletka. Ale o to v groteskách bratrů Marxových nejde. Vždycky jsem měl a mám nejradši slovního žongléra Groucha, ale tady jsou stejně skvělí i Chico a Harpo (kterého jindy spíš trpně snáším). Třeba týrání prodavače popcornu se stále vrací jako refrén a pokaždé je vtipnější. Nebo situace, kdy se Chico a Harpo přestrojí za Groucha (gag se zrcadlem připomene podobnou scénu v Císařově pekaři, jenže tahle je promyšlenější). Pokud vám tedy nevadí absence příběhu a smíříte se i s faktem, že postavy co chvíli propukají v zpěv, není co řešit. Doporučuju. 80 %(19.4.2005)

Jeden z mála vysoko cenených (kritikmi, nie publikom) filmov, ktorý ma vyslovene neupútal. Áno, obsahuje veľa vtipných poznámok o vojne, vládach, diktátoroch natoľko sarkastických, že tento muzikál je svojim spôsobom skvelá satira, ale Firefly...Niečo na jeho artikulácii a celkovom spôsobe vyjadrovania mi vadilo tak, že od polovice filmu som to dopozeral už iba z úcty a povinnosti filmového fajnšmekra pozrieť aj túto legendu. Úprimne, viac som si užil scénky Pinkiho a Chicoliniho, hlavne tú "zrkadlovú" ako tie satirické Fireflyove poznámky...55%(17.11.2017)

KACHNÍ POLÉVKA se oproti mému očekávání nestala nejlepším filmem bratří Marxů – sice je suverénně nejlépe režírovaná (Leo McCarey), ale tím, že ořezala všechny zdánlivé slabiny standarního marxovského filmu [hudební čísla, sóla na harfu a klavír, další tradiční "tiky" jednotlivých bratří, fádní romantické zápletky, mdlé herecké přihrávače, staticky inscenované dialogy, občas až mechanické Grouchovo glosování], stala se příliš krátkou a příliš absurdní – bez výraznějšího kontrapunktu v podobě přízemní normálnosti, která by film obohatila ideově a hlavně dramaticky.(7.1.2008)

Pokladnice skvělých gagů a nejen situačního humoru, kterou využívala a mnohdy i exploatovala řada dalších režisérů v podstatě až do současnosti. Zajímavé a v té době velmi aktuální téma v kombinaci s nápaditou situační komikou, činí z tohoto filmu jeden z nejzábavnějších a nejsoudržnějších filmů bratří Marxů, na kterém zub času zahlodal jen nepatrně. A scéna se zrcadlem je opravdu k popukání. (Myslím, že se nepletu, uvedu-li, že zanedlouho se jedna velmi podobná scéna objevila ve filmu s Vlastou Burianem. A nebyla to podobnost čistě náhodná...)(13.2.2008)

• - Časopis Premiere zvolil tento film mezi 50 nejlepších komedií všech dob. (Kulmon)

• - Film skončil finanční katastrofou, po níž museli Marxové přesídlit z studií Paramountu v New Yorku do služeb MGM v Hollywoodu, kde natočili další filmy své kariéry. (Hwaelos)

• - Trik se zrcadlem se poprvé objevil ve filmu Chaplin obchodním příručím (1916). (Kulmon)