Ale jo, docela to byla sranda, i když nemám mentalitu amerického diváka třicátých let a chvílema jsem se fakt nudil jednotvárností vtipů a jejich občasnou předvídatelností, nakonec dávám (sice horší) čtyři*, hlavně za ten smrtící konec s přicházející pomocí. "-VYBERTE SI KARTU. - ANO A CO DÁL? -NECHTE SI JI, MÁM JICH JEŠTĚ 51." AR: 1,37:1 - Academy Ratio(2.2.2009)

VAROVÁNÍ: Absurdní komedie s brilantními dialogy, které se místy až tak navrství, že mohou způsobit ústní svalovou křeč. [8,5/10] (Paramount) (Čb. /// Produkce: Herman J. Mankiewicz /// Scénář: Bert Kalmar, Harry Ruby /// Kamera: Henry Sharp /// Hudba: Bert Kalmar, John Leipold, Harry Ruby) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](2.2.2013)

Bratři Marxové jsou v Kachní polévce stále v plné sestavě (včetně nemastného neslaného Zeppa) a ve formě, ale režie je vyloženě příšerná (celý film je jeden velký chaos) a totéž lze říci o střihu (záběry na sebe někdy navazují snad jen omylem). Zkrátka, přestože jednotlivé skeče jsou většinou standardně na vysoké úrovni, film jako celek zdaleka nedosahuje kvalit pozdějších Kobylkářů či Noci v opeře. P.S. Mimochodem, chápe někdo proč se to jmenuje Kachní polévka? :o)(12.9.2005)

Pokud byli Kobylkáři pro mou osobu nadbytečně uzpívaní, tak v Kachní polévce šlape vše jak má. Břitké absurdní konverzace se střídají s ještě absurdnějšími gagy a vše doplňují báječně parodické hudební sekvence. Nedivím se, že Salvador Dalí hovořil ve spojitosti s tímto snímkem o surrealismu ve filmu. Jako desert je podávána společenská satira. Zábava famózní, jen logiku pohledat.(25.1.2010)

Občas vypadne slabší gag a pár scének je zbytečně roztahovaných, aby ukojily chuť bratří Marxových po groteskním němém hašteření, ale v záplavě skvělých komediálních nápadů a odzbrojujících hlášek se tyhle nedostatky v pohodě ztratí. Tempo je totiž jinak úžasně neúprosné a bláznivý humor nejen funkční v rovině satirické, ale zkrátka pozitivně nakažlivý a originální. Možná nejdokonalejší (byť ne bezchybný) případ skloubení němých grotesek s kanonádou vtipných dialogů a muzikálových čísel. Pusťte si to...(26.3.2018)

• - Kachní polévka je posledním filmem, kde hráli všichni čtyři bratři Marxové. Zeppo se totiž dal na dráhu vynálezce a obchodníka. (Hwaelos)

• - Film vydělal 1500 000 dolarů. (M.B)

• - Fiktivní země se původně měla jmenovat Amnesia. (Kulmon)