*CARNIFEX*

Po uplynutí prvej polovice si hovorím, štipka originality tu síce je, no toto je snáď prvý Kórejský thriller, ktorý ma svojim príbehom nijak mimoriadne nenadchol. Lenže potom akoby dostal priestor kúzelník so svojím trikom s cylindrom a králikom, ktorý možno neohúril natoľko ako v iných prípadoch, no určite prekvapil, či pomerne solídne zahral na city. Medzi "tri - štyri". ()

Lacike

Zaujímavý thriller o policajtovi, ktorého sa pokúsi zabiť nejaký náhodný taxikár. Lenže policajt taxikára premôže a v sebaobrane ho zabije. Lenže keďže má tesne pred povýšením, takže namiesto toho, aby to nahlásil, tak sa radšej z miesta činu spakuje. A buďte si istý, že to niekto celé videl a tak sa začína pre policajta, ktorý je naviac poverený vyšetrovaním tohto prípadu, peklo. Prvá polovica filmu v ktorej sa policajt pomaly psychicky rozpadá je skvelá a pôsobí ešte realisticky. Hyeon-joo Son v hlavnej úlohe podal skvelý výkon. Lenže v druhej polovici sa začína obrovské klbko intríg rozväzovať a akonáhle sa objaví na scéne hlavný záporák, tak ten jeho prekombinovaný plán začína pripomínať tie najšialenejšie diely série Saw. Pritom v momente keď si rovnako ako hlavný hrdina budete pripadať, že už ste na všetko prišli a už stačí toho parchanta len dostať, tak to najväčšie a najšialenejšie prekvapenie vás len čaká pretože všetko je úplne inak. Aj keď to celé celkom zmysluplne do seba zapadne, tak to bolo až príliš prehnané a namiesto tragického vyznenia nad osudom postáv som sa mal chuť smiať. Okrem hlavného hrdinu za zmienku stojí ešte Dong-seok Ma, ktorý ako jediný používa pri vyšetrovaní mozog, ale mé tu len vedľajšiu úlohu a tá jedna bitka ktorú absolvuje je pod jeho štandard. Výsledkom je thriller, ktorý mal pravdepodobne fungovať o triedu lepšie na druhé pozretie, ale znova si ho nemám najmenšiu chuť pustiť. Za jedno pozretie to ale celkom stojí. 6/10. ()

kaylin

Takový celkem průměrný thriller, který nějak zásadně nevyniká, jen opět ukazuje, že nejen americká produkce umí natočit něco, co je alespoň dobré a co je koukatelné pro zbytek světa. Samozřejmě v případě, kdy nemáte předsudky před šikmookými herci. Tenhle film ale není zásadně výjimečný a nedaří se mu vytvořit atmosféru napětí, která by vás strhla. ()