Hand of God (TV seriál)

USA, 2014–2017, 17 h 43 min (Minutáž: 44–66 min)

Tvůrci:

Ben Watkins

Ron Perlman, Alona Tal, Dana Delany, Garret Dillahunt, Maximiliano Hernández, Julian Morris, Andre Royo, Emilio Rivera, Elizabeth McLaughlin, Wes Chatham, Ravi Kapoor, Daniel Louis Rivas, Johnny Ferro, Emayatzy Corinealdi, Tait Fletcher, Max Daniels, Krista Marie Yu, Julian Acosta, Juliocesar Chavez, Anzu Lawson, Guy Burnet, Elaine Tan, Nikiva Dionne, Elena Campbell-Martinez, Carly Steel, Anthony Martins, Mark Kubr, John O'Brien, Sandy Martin, Ashlyn Pearce, Derek Anunciation, Santiago Segura, Anthony Fanelli, Bob McCracken, Ashley Dulaney, Erik Aude, Anthony Starke, Harrison White, Jon Tenney, Jacob Vargas, Erykah Badu, Lance Bass, Jenny Wade, Jolene Purdy, Jessica Tuck, Hunter Parrish, Christopher Gehrman, Bill Cobbs, Angela Trimbur, Vanessa Bell Calloway, Sarah Buxton, Luke Massy, Aaron McPherson, Obba Babatundé, Paula Jai Parker, Robert Joy, Martin Copping, Darren Dupree Washington, Regina Saldivar, Camryn Manheim, Linda Gray, Alanna Ubach, Betsy Baker, Nia Long, Brian Baumgartner, Chris Ellis, Brian Hooks, Coby Bell, Khary Payton, Allison Paige, Glen Mac, Emily Arlook, Aubrey Manning, Hansel Ramírez, Brooke Smith, Louis Mandylor, Chris Owen, Dan Wells, Donald Li, Brad Lee Wind, Miya Cech, Richard Tanner, Louisa Abernathy, Michel Estime, Judy Kain, Blake Perlman, Tony Espinosa, Brett Wyman
  • Davies182

Nahnat hned v PILOTu tolik nesympatických, zlomyslných a hloupých postav před kameru, tomu panečku říkám seriálová sebevražda v přímém přenosu... Nikdy jsem nezažil, že by z kteréhokoliv kulturního odvětví prýštila tak jednoznačná tvůrčí nenávist ke všemu křesťanskému. Sarkasmus prosím klidně ano, ale ne s takhle přepálenou dávkou nekontrolovatelné subjektivity!(6.9.2015)

Pilot: Už dlouho jsem neměl z pilotu tak smíšené pocity. Po herecké stránce jde o výtečnou podívanou, Ron Perlman si to po Sons of Anarchy zase neskutečně dává a osloví vás i celkem netradiční atmosféra. Jen ten příběh je zatím opravdu hodně divnej a ty náboženský otázky mě zrovna nezajímají. Celkově z toho může do budoucna vzniknout, jak geniální dílo, tak odpadové dítko náboženských fanatiků. I přesto mě ale celkem zajímá, jakým směrem se to tedy nakonec vyvine. 60%(14.9.2014)

Série je to určitě zajímavá, atmosférou mi nevím proč trochu připomíná první sérii True Detective (a zápletkou pro pozadí sérii druhou), ačkoli té se kvalitě nepřibližuje. Každopádně jde o originálně pojaté krimi dílo, které nám, českým ateistům/pohanům (každý si dosadí podle svojí libosti :-) ), neřekne asi tolik, jako náboženstvím (tím skutečným, žitým, ale i tím televizním marketingovým) "prolezlá" americká společnost. Děj má několik slabých nedotažených míst, takže výsledná série nepůsobí úplně kompaktně, herecké výkony u některých dobré, ale u někoho se casting moc nepovedl (např. úlisný kazatel vystřídal za celou sérii asi 5 různých poloh, z kterých ani jedna nebyla uvěřitelná). Režie se podle mě trochu inspirovala u Breaking Bad táhlostí scén a smyslem pro detail. Ve výsledku jde o zajímavý a originální kousek, který nemusí sednout ani oslovit všechny.(2.1.2017)

Jeden z nejrozporuplnejsich, ale zaroven i nejzajimavejsich pilotu posledni doby. O hereckych kvalitach tu nemuze byt pochyb. Poslednich par vterin pak opravdu navnadilo. Slibny zacatek serie, ktera se vsak zjevne nesnazi zalibit vsem za kazdou cenu... A s kazdym dilem lepsi.(10.9.2015)