Jošioka Fubata se na základní škole zamilovala do svého kamaráda Tanaky Kóa. Bohužel kvůli nedorozumění jejich přátelství skončilo a Kó se odstěhoval pryč. Jenomže v prvním ročníku na střední Fubata opět Kóa potkává, ale ten už se nejmenuje Tanaka, ale Mabuči a je úplně jiný, než si ho pamatuje. Co způsobilo takovou změnu? (Zíza)

sarulefilm

Není to ta typická příjemná středoškolská romantika, ale je to deprese, jak prase. Je to pěkně natočený, herci jsou dobrý, ale ve mě to nevzbuzovalo žádný romantický pocity. Zajímavá je ta linka hlavního hrdiny snažící se smířit se smrtí své matky, kterou si neustále vyčítá, a do toho je těžké skloubit ještě romantiku. Takže to ve výsledku vypadá, že máme fajn hlavní hrdinku, která by s ním ráda chodila, ale on ji neustále odmítá. Má to svůj důvod, ano, ale potom je to takový smutný a není to tak, že byste s postavami přímo prožívali emoce a fandili jim. V nějakým momentech opravdu poznáme, že to hodně drží mangy. Mělo to velmi pomalé tempo a nějaké ty zvraty mi přišli zbytečný. Není to žádná bomba, ale nepovažuju to za podprůměrný film. ()

Lacike

Je to taky prijemny romanticky film zo skolskeho prostredia. Ma sympaticke postavy. Jak tie, ktore tvora ustredny par, tak aj vedlajsie. Takze prostredie skoly a kamaratske vztahy medzi postavami su vykreslene bezchybne. Jedina vec ktora ma stvala bola ustredna romanticka linia, ktore je miestami uz dost otravne natahovana. Az som si miestami hovoril, tak uz sa sakra dajte dokopy, aby bol koniec. Skoda. Keby tato linia bola sviznejsia, tak to mohla byt bezchybna romanca. Takto je to film na jedno pozretie. 6/10. ()

Lady Marcy

Aoharaido ztvárnil postavy uplně přesně jako z anime seriálu Ao haru ride a drží se i na začátku stejného děje to je myslím super. Je tu taky mnohem více scén kde je všechno postupně vysvětlováno. Sice jsem tu nebyla tolik dojatá jako u anime a ale tohle má aspoň nějaký konec, který jsem očekávala . A herec co hraje Tanaku taky rozhodně není k zahození . ()

tompaulman

Nechal jsem se zlákat velmi příznivým hodnocením na IMDB (momentálně 8,3) a jsem zklamán. Blue Spring Ride je klasická středoškolská romance, ve které k sobě celý film hledá cestu ústřední dvojice a vždycky když to vypadá, že se konečně sblíží, nějaká událost jim to překazí. Tuto šablonu využívají i další podobné japonské filmy a z mého pohledu nemá Blue Spring Ride nic, čím by nad ostatními vyčníval. Navíc příliš mnoho dialogů se snaží být hlubokých a uvědomělých, což z úst neplnoletých studentů nemůže vyznívat ani trochu přirozeně. ()

silentname

Tak som zistil, že "Blue Spring Ride" má ešte aj seriálovú animovanú formu. Neviem či seriál ide hlbšie do problémov, ktoré sa tu riešia alebo nie. Nebudem riešiť. Možno sa k tomu niekedy dostanem a potom to porovnám. Každopádne je treba povedať, že tento film mi ale neskutočne nesadol. Mám rád japonské romance a keď v tom máme ešte aj nejaké dramatické prvky, kde zohráva rolu smrť alebo vyrovnávanie sa s minulosťou a traumami, vždy mám pocit, že to japonci zvládnu skvele. Tento film však podľa mňa vôbec nebol dobre napísaný. V princípe môžem povedať, že udalosti, ku ktorým sa dostaneme sú celkom zaujímavé a majú niečo do seba. No na to, aby to fungovalo by sme museli našich hrdinov poznať oveľa lepšie. Je potrebné, aby sme trošku viac videli do ich sveta, poznali ich minulosť, malo to nejaké pekné vizuálne prvky alebo čokoľvek. No tento film dokopy nerobí z toho absolútne nič. Vo výsledku to potom pôsobí neskutočne prázdno a ten čas s tým sa nesktuočne vlečie. Vedľajšie postavy dokopy skoro vôbec nepoznáme. Majú veľmi málo času na to, aby sme stihli z nich niečo dostať a vo výsledku to vyšumí len do prázdna. Nemal som pocit, že by romanca medzi Yošiokou a Tanakom bola zaujímavá a hlavne celú dobu som mal pocit, že film sa nie je schopný pohnúť z miesta a dookola len tápa a snaží sa niekam ísť. Ale potom ostane pribrzdený a pokračujeme v tých nudných momentoch. Nemá to ani nič extra, čo by vedelo zaujať. Ani po vizuálnej, ani po hudobnej, ani nejaké pekné efekty alebo niečo. Nie je dokopy jediná scénka v tomto filme, ktorú by som si pre niečo zapamätal. A mrzí ma, že to hovorím k romantickému filmu z Japonska. Bohužiaľ. Hodnotenie: C ()

• Natáčelo se především v japonských městech Tojama a Nagasaki. (Tsuki)
  • Film byl natočen podle stejnojmenné komiksové předlohy japonské autorky Io Sakisaka. (Tsuki)