Sovietsky tajný experiment, ktorý mal slúžiť na paralyzovanie armády imperialistického nepriateľa socializmu rozšírením agresívnej smrteľnej nákazy (kódové meno Zaraza) sa vymkol spod kontroly a musel byť ukončený. Vinou súdruha neznámeho vojaka sa zvyšná vzorka bojového plynu dostala pod falošným označením dymovníc do konvoja inváznych vojsk varšavskej zmluvy smerujúceho na územie Slovenska. O niekoľko rokov neskôr sa tento plyn použije pri rutinnom stredoškolskom brannom cvičení a nakazí nič netušiacich študentov. Malá skupinka žiakov bojuje o prežitie, ich jediným problémom však nie sú len agresívni nakazení spolužiaci, ale aj školník (bývalý dôstojník SPECNAZ), ktorý sa snaží za každú cenu zabrániť hroziacej medzinárodnej blamáži. (oficiální text distributora)

gogo76

Je to amatérsky film hŕstky nadšencov a tak k nemu trebalo aj pristupovať, aspoň som si to nahováral. Po niekoľkých minútach som však nevydržal a začal kritizovať úplne všetko. Lacný zombie príbeh beriem ok, ale retro návrat v čase neurobíš len záberom na BB puding, pioniersku uniformu či tesný pršiplášť, ktorý pre bujné kozenky nie a nie zapnúť...Všetko je tu tak neprirodzene umelé, strojené - každý pohyb, slovo, každé gesto , jednoducho všetko. "Herecké" výkony absolútne strašné, tak na úrovni nejakej školskej besiedky, katastrofálne dialógy, ktoré ešte viac ubíja ich nezrozumiteľnosť. Titulky by iste ocenil nielen český divák, ale i ten slovenský a to by sa stávať nemalo. Každý z nich si niečo hundre, neartikuluje, neotvára hubu naplno, mnohí z nich majú nejakú rečovú vadu...Vulgarizmy režú uši, sú neprirodzené a vždy keď zazneli, cítil som pichnutie nožom...Celý čas som čakal aspoň na jeden presvedčivý výkon, ale nič. Asi najlepšie z toho vyšiel ruský školník. V rámci "amaterizmu" ide možno o dobrý film, ale náhodný divák, ktorý na film natrafí večer na STV čaká FILM. A z tohto môže nepripraveného a neinformovaného diváka normálne jebnúť. Dve hviezdy dávam za dobrý nápad a snahu. Ja viem, že za 20 000 eur neurobíš dieru do sveta, ale presvedčivý herecký výkon a artikulácia nestojí nič, len trocha snahy a obetavosti navyše. Jednoducho všetko, čo mi na filme vadilo nebolo o peniazoch. 40%. ()

korbitch22

Kočičky v minisukních kosej špatně udělané zombíky za Socíku a je to docela sranda.Nemá cenu mluvit o hereckých výkonech, které prostě byly, jsou a budou v amaťáku vždycky neuvěřitelné, nebo o nijakých zombích, který naháněly hrůzu leda tím jak blbě jsou udělaný, ale ta práce a nadšení kolem chce respekt a uznání a mít to o 20 minut míň, ani by mě to nestihlo nudit a jelikož jsem prostě normálně od přírody prase, ty roštěnky v minisukních byly prostě naprosto k sežrání, ještě že sežrali tu ošklivější.55%. ()

Havenohome

Čo dodať? Všetko podstatné bolo napísané. Čakal som blbinu s pár guilty pleasure momentmi, ale ono to je fakt dobre spravený film. Na ploche hodiny a pól to vôbec nestráca tempo a všetko je patrične vygradované. Humorné situácie sa striedajú s tými skutočne drsnými, keď vám pred očami zomierajú postavy, ktoré ste si zamilovali. Žiadna autocenzúra ako v slovenskom profesionálnom filmárskom prostredí, je to špinavá, drsná, správne vulgárna sexi vyvržďovačkom s vygradovanými gore efektmi a kopcom srandy. Brak ako sa patrí (KRV A KOZY!). Dokonca to nie je ani hlúpe a nemotivované ako zvyknú byť béčkové horory, má to dosť koherentný fikčný svet šikovne zapájajúci jednak prvy socialisizmu a jednak základoškolského života (zombie prechádzajúce sa cez veľkú prestávku do kruhu, tety kuchárky zombie). Najväčšou devízou filmu je výborný strih a vôbec zmysel tvorcov uvariť z ničoho niečo veľmi vtipné a nápadité. Ak už tento film nevyhrá Slnko v sieti za najlepší slovenský film, tak môžu tú cenu rovno zrušiť. ()

Wacoslav1

Viděno v rámci festivalu otrlého diváka v kině Aero. To jenom tak pro jistotu kdyby mě tu někteří rádoby bojovníci za spravedlnost začali zase obviňovat, že jsem to nemohl nikde vidět (zdravím tě horiblbe) No a jinak musím konstatovat, že jsem dostal naprosto luxusní trash masakr. Přesně takovej jsem doufal, že ten film bude. Parádní retro atmosféra reálného socialismu, parádní make up a kvalitní gore. Navíc film už od začátku dává jasně najevo, že se vůbec nebere vážně. Nikdo si na nic nehraje. Osazenstvo filmu je v pohodě žádní afektovaní kokůtci, ale celkem přirozený postavy. Teda samozřejmě vyčnívá školník Sergej magor ze Specnaz ten nemá chybu no a samozřejmě nemůžu zapomenout na ty libový kundičky (já Slovenky vela lúbím) To je prostě něco co žádnej émerickej film nemá a sice Slovanské ženy (!) Jinak musím pochválit i velmi slušnou kameru a střih všechno na amatérskej film nebojím se říct na profi úrovni. Vznik takovýho filmu v našich podmínkách se dá potom vůbec považovat za malý zázrak. Kdoví kdy se zase něčeho podobnýho dočkáme. Na plnej počet to sice nevidím, ale ty 4* tomu střelím úplně z přehledem. Nevšední zážitek. Díky za něj!85% ()

Astaroth12

Je to čistá amaterčina, a tak k nemu aj pristupujem. Niektoré dialógy sú veľmi vtipné a iné zas prestrelené. Herci boli viac neherci, ako herci, ale aj tak sa do tých rolí hodili, tak výber nebol vobec zlí, len škoda, že aj z herectva mohli niečo pochytiť, ale srať na to. Ale hlavne som sa tešil na akciu, a krv, jedného i druhého bolo veľmi veľa. A to je len dobre, pristalo mu to. Príbeh je jednoduchý, a dá sa povedať, že nebol žiadny, ale v tomto prípade to nevadilo. Dobrá zábava, pre mňa zatiaľ najlepší Slovenský horor, šup, šup, viac takýchto zombie filmov. ()

• Jedna z dvoch hlavných herečiek sa rozhodla filmovanie ukončiť, ale konečné zábery s ňou boli už natočené. Pomohli si radami z internetu od amerických amatérskych filmárov a nechali ju zabiť, čo však znamenalo prepísať od polovice scenár, čo trvalo dva mesiace. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)
  • 36-členný komparz si za pivo a guláš zahrali prívrženci žánru anime z Anime crew a šermiari zo združenia Vargar. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)
  • Problémom pri natáčaní bol chlad. V reáli bola zima, vo filme však leto, a tak herečky natáčali v tielkach a minisukniach. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)