Sovietsky tajný experiment, ktorý mal slúžiť na paralyzovanie armády imperialistického nepriateľa socializmu rozšírením agresívnej smrteľnej nákazy (kódové meno Zaraza) sa vymkol spod kontroly a musel byť ukončený. Vinou súdruha neznámeho vojaka sa zvyšná vzorka bojového plynu dostala pod falošným označením dymovníc do konvoja inváznych vojsk varšavskej zmluvy smerujúceho na územie Slovenska. O niekoľko rokov neskôr sa tento plyn použije pri rutinnom stredoškolskom brannom cvičení a nakazí nič netušiacich študentov. Malá skupinka žiakov bojuje o prežitie, ich jediným problémom však nie sú len agresívni nakazení spolužiaci, ale aj školník (bývalý dôstojník SPECNAZ), ktorý sa snaží za každú cenu zabrániť hroziacej medzinárodnej blamáži. (oficiální text distributora)

matolas

Na amatérske nadšenectvo skvelé. Pobavila najmä elektrická píla, Elán a klasický BB-puding. Dúfam, že všetky tie embéčky napokon prežili, lebo by mi ich bolo ľúto. Film však tak v polovici stráca dych a záverečné klišé zbombardovania celého mesta nebol najšťastnejší ťah. Ako šesťdesiatminútovka by to fungovalo ešte lepšie. ()

kenkaku

"Tento cool film začíná..." to snad někomu při psaní popisu obsahu hráblo... Od začátku jsme bral celou věc jako amatérský počin a tak trochu z legrace. Tedy do té chvíle než jsme zjistil, že účinkující (ne... opravdu NE herci) jsou brutální. I v pornu se dočkáte lepšího dojmu z hraní než tady. Příšerná logika chování postav... Navíc obohacené neskutečnou urážkou všech zombie filmů. Naprosto nic z toho co tam chrčí, kouše a zběsile pobíhá není zombie (protože se nechová jako zombie) a dokonce ani nepodlehá pravidlům pro likvidaci shodnou se zvyklostí u standartní zombie. Prostě hnus. Jako tvrdit křesťanům že Ježíš byl jen sado-maso hippie s piercingem a úchylkou v bondáži (proto to propichování kůže kovem, záliba v bičování a svazování polonahý). Jediné co bylo opravdu milé (a snaha se cení byl vrtulník Mi-24 a MiG-29 - příšerně animované, ale milé). Fuj... to že je něco "amatérské" ještě neznamená, že to musí být zprasené. Amatérské znamená shovívavost vůči trikům, efektům a rozpočtu. Ne vůči schopnosti natočit film. ()

Zagros

Nechal jsem se nalomit v hlasovačce, kde tento rozporuplný snímek dostal překvapivě hodně hlasů a pustil si jej taky. Přiznávám, že u mě to měl těžké už od začátku, protože tento žánr mě moc nebere. Bylo mi jasné, že na příběh a propracované charaktery postav se tady nehraje, což mi v rámci žánru vadit ale nemůže. Naopak mě (na amatéry) překvapila výtečná výprava, potěšila slušná atmosféra minulého režimu, neodradilo ani obsazení, ani ucházející efekty a užil jsem si slovenské nadávky. Vcelku to bylo fajn a pohromadě držící dílko, které jsem nadvakrát nakonec dal celé. Štval mě jen zvuk, kdy povětšinou postavám nebylo rozumět, ale nad tím přivřu oči. Přes všechno pozitivní to pro mě nebyla taková jízda, abych přerazil v sobě tu objektivněji hodnotící část a dal snímku, ve srovnání s jinými, více než dvě hvězdy. ()

borec999

Ťažko hodnotiť a porovnávať rovnakým metrom zahraničné filmy s miliónovými rozpočtami a filmy ako je tento, ktorý vznikal 6 rokov zo súkromných zdrojov a ako nadšenecký amatérsky film. Vzhľadom na rozpočet 19 000 eur musím písať k snímku iba samé chvály. Cítiť z neho, že tvorcovia do neho dali množstvo úsilia, energie, času a hlavne srdca. Film ale zrejme oceníte tak ako ja, iba ak máte pochopenie pre filmy, v ktorých nejde o nič iné iba akciu a kosenie zombíkov sprevádzané dostatkom krvi a gore. A teda tiež vám nevadia béčkové filmy. Spomínané aspekty filmu(akcia,masky,gore,krvavosť) fungujú veľmi dobre. Akcie je na prekvapenie dosť a je aj pomerne prehľadne a zručne natočená. Miestami som len pozeral čo všetko tvorcovia dokázali natočiť, tak aby to nepôsobilo amatérsky a trápne. Za toto naozaj obrovská pochvala. Herci sú neherci, čo vidno. No aj z ich strany cítiť obrovskú snahu. Jedine ten školník bol trocha cez a prehrával jedna radosť, čo však bolo asi aj zámerom. Efekty v závere, vrtuľníky, tanky už neboli najlepší nápad a tu ten minimálny rozpočet bolo cítiť veľmi. V rámci amatérskych filmov by to bolo za 5*, ale keďže musím zohľadniť to čom som spomínal v úvode, tak objektívne nad 3 ísť nemôžem... 65% ()

jakeer

Napriek tunajším nadšeným reakciám som do kina išiel s malou dušičkou, ale sklamaný som rozhodnenebol. Tvorcovia filmu by si mohli otvoriť vysokú školú irónie (na Slovensku by sa zišla) a efektívneho využitia odbmedzeného rozpočtu (ak film naozaj stál iba 3000 eur, tak klobúk dolu). Snímka mala mnoho pozitív - neskutočne odľahčený dej a kvalitné dialógy, krásnu hlavnú predstaviteľku a mimoriadne vtipného antagonistu (školníka). Navyše, amatérski herci pôsobili naozaj autenticky, režiséri z nich vytrieskali čo sa len dalo (porovnajme si to slovenskou "rpfoesionálnou" produkciou, napr. s filmom Kandidátom - do neho sa natrieskali neskutočné lóve, avšak výsledkom boli toporné dialógy a preafektovaní herci). Tvorcovia tohto filmu sa síce svoji mmarketingom snažia znižovať očakávania diváka (hovoria, že to je béčko, dedinský filmík...), ale v skutočnosti to je jeden z troch najlepších slovenských porevolučných filmov! ()

666Carnage

Parádní hovadina, která mě bavila. Neuvěřitelná zhovadilost.Školník sloužící u SPECNAZ byl dobrej hajzl. Dobře udělaný kostýmy a efekty krve a masakrování. 60% ()

cmenda

Docela dost jsem byl překvapen tím jak Slováci vzali natáčení zodpovědně a vzešel z toho docela slušnej středoevropskej horor jen škoda že tohle taky nenapapalo nějakýho Čecha jinak super. ()

mira007

Slovenský zombie horor s námětem nervového bojového plynu, který mění lidi na zombíky a který byl dovezen okupačními vojsky SSSR v roce 1968 a v osmdesátých letech ho zaktivizují žáci, kteří jsou zavřeni ve škole. Horory nemusím, ale pokud tento budu hodnotit v rámci hororvých béček tak navzdory tomu, že to působí jako studentský amatérský film tak ve srovnání s americkými produkcemi to má pár plusů za tři hvězdy: 1) soudružky pionýrky s motorovkou - dotyk s naším retro prostorem pro česko-slovenské diváky 2) vyprávění má spád, akci ( zombíci jsou stříleni, řezáni motorovkou, mláceni kladivem ...) a napětí ( při srovnání s podobnými filmy) 3) hlavní hrdinky Denisa Rőtlingová a Veronika Valentovičová jsou v krvavých pionýrských uniformách sexy 4) když někdo projeví vůli natočit film, ikdyby to mělo trvat osm let tak nemůžu dát jen jednu hvězdu ()

kamil.i

Čistokrvné béčko, ktoré sa na nič nehrá. Nenáročná zábava pre otrlého diváka. Objektívne za 1, ale kvôli nápadu, odhodlaniu, odvahe a vytrvalosti v medziach amatérskej filmárčiny za 3*. ()

Antaeus

Ja som to vedel, že keď nám onoho času hovorili o "chrípkových" prázdninách a že je potrebné školu na dva týždne zavrieť kvôli "dezinfekcii", že kecali! Tu je jasný dôkaz, ako to NAOZAJ bolo! Ešte že som mal počas oných "prázdnin" chrípku a do školy som nemusel.. Moja jediná výtka (okrem ozvučenia) smeruje k slovu "polícia", o ktorom som si takmer istý, že som ho v osemdesiatompiatom nepoznal. Inak retro nálada ma potešila. Akurát som sa časom pristihol, že namiesto "deja" sledujem, ako má bloncka tvár špinavú od krvi vždy inak. Ono vysvetlenie tejto záhady som sa dozvedel z titulkov (film bol točený údajne 8 rokov). Ono titulky vôbec sú tu kapitolou samou o sebe. Náramne ma pobavili, hlavne "postava" (bez srandy, to v titulkoch skutočne je!): tieň busty Lenina. No nutno vidieť, film rozhodne splní svoj účel: pobaviť. ()

Hepy13

Dobře oni (slováci)!! Zajímá mě, jestli by američané dokázali z 19 tisíc eur natočit takovýto dobrý zombie masakr. Je jasně vidět že to není úplně profi práce, ale naopak jsou tam věci... řekl bych více než kvalitní (hudba, efekty, práce střihu a kamery). Holky masakrující zombíky budou vždy v kurzu, zde navíc v pionýrském oblečení. Takový film jsme u nás (cz-sk) snad jěště neměli. ()

ladno

Čiže... Stačí názov, aby človek videl, že Slovensko nachystalo trochu humorné hororové béčko, ale už len samotná idea vás núti pozrieť sa na ten film. Áno, je presne taký, ako sa dalo čakať od rozpočtu cca 19 000 €, obsadenia výlučných nehercov a komplikovanej produkcie i postprodukcie. Avšak, to že Slovensko natočili film, ktorý má fakt skvelých zábavných momentov, vynikajúci námet a vskutku podarený scenár, plno entuziazmu tvorcov a perfektný švih (nebojím sa povedať, že niektoré scény sú spracované lepšie ako v klasických Hollywoodskych hororoch), je naozaj obdivuhodné. Zo začiatku som si hovoril, že čo to preboha začínam pozerať, ale ku koncu som ostal úplne zažratý do filmu a dúfal som, že potrvá ešte chvíľku dlhšie. Krásny dôkaz toho, že nepotrebujete veľký rozpočet či drahé efekty, stačí vám nadšenie a zápal a divák ostane perfektne pobavený. 80% ()

Raziel_cz

Ale jo, pobavilo. O nějakém herectví nebo nedejbože scénáři se nedá mluvit, události se vyvíjejí naprosto náhodně, postavy se chovají nekonzistentně a samozřejmě se na tom odráží všechna ta ultra levnost. Ovšem film si ani nehraje na nic lepšího. Název zní Socialistický Zombi Mord a přesně to dostanete – komunisty, zombie a spoustu vraždění ze strany sexy školaček v příliš krátkých sukních a povedené praktické efekty a masky. Jenom škoda, že to nevzniklo už třeba v devadesátých letech. Byl by z toho kult. ()

drankeryth

Tak z tohoto filmu som bol milo prekvapeny, co vytvorili Slovaci. To som vobec necakal, ze to bude dobry film a este o zombikoch, ktorych mam fakt rad:) Aj ked to bolo site amaterskou ihlou, tak tomu na krase neubralo a vysiel z toho solidny zombie masaker. ()

CyriC odpad!

Problém je, že je to prostě moc "try hard". Nedosahuje to takové úrovně kretenismu jako Surf Nazis must die. Nedosahuje to takové míry zábavnosti jako Gay niggers from the outer space ani takové úrovně fakace konvencí jako cokoliv od Uwe Bolla. Postrádá to nějaký charakter nebo kouzlo. Duši. Verbal to popsal dobře. ()