Poslední nás zachrání

Posledná nás zachráni

(festivalový název)

Komedie / Horor

USA, 2015, 88 min

Docela fajn meta komedie hravě se otírající o starší nablblé kempové slashery, v níž překvapivě asi vůbec nejvíc funguje emocionální linka mezi Max a "Nancy". S humorem je to tak půl na půl, občas zabere, občas ne. Strach nebo gore tu pak samozřejmě nenajdete vůbec. Celkově jsou The Final Girls velmi příjemné pokoukání, ale zdá se mi, že na rok 2015 je tam "toho" příliš málo na to, aby film divákovi nějak výrazněji utkvěl - ať už se na něj dívá z jakéhokoli úhlu. Tohle je odvázanější alternativa.(18.10.2015)

Rozpočet $-miliónov║ taká pohodová paródia zo štipkou napätia na horory tipu Piatok 13, Halloween v prevedení ako Posledný akčný hrdina a takéto niečo mi sedí /60%/(4.11.2015)

• tron

Takýto scenár by bol osviežujúci a originálny rok po Vreskote. Nie v roku 2015. Plusov nie je veľa, ale čosi by sa našlo - celkom pekná a šikovná Taissa Farmiga, niekoľké pôsobivé vizuálne nápady, 2 retro pesničky a pár vtipov (hlava v medvedej pasci, výbuch auta, prekračovanie písmen). Všetky ostatné postavy boli otravné, obsadené nie príliš talentovanými hercami a hlavná myšlienka o „matkách a ich dcérach“ na mňa pôsobila zaliečavo, tupo a neúprimne. Dojal ma len záverečný „tanec“. Dosť málo na hodinu a pol. A pozerať sa na 37-ročnú Švédku, hrajúcu panenskú tínedžerku, tiež nie je žiadny zázrak (navyše, Malin Ǻkerman vyzerá na 47). Pár bodov k dobru by si producenti u mňa získali, ak by sa dokázali vysporiadať s autorskými právami a nakrútili by to ako svojrázny, ale plnohodnotný diel Piatka trinásteho. Nevysporiadali a nenakrútili. Takže nezískali. A parodovať 16 rokov starý Matrix je už troška blbé, nemyslíte?(20.12.2016)

Tenhle "slasher na fetu" mi docela sednul, ale je fakt, že ten nápad nebude vonět každýmu. Ona totiž zdejší zápletka o pětici teenagerů, kteří se dostanou do filmu, je sama o sobě dost fantasy. Ano, takže něco jako Poslední akční hrdina; jen s rozdílem, že hrdinové se, bohužel pro ně, dostanou do hororu. A přesto zde převládá humor. Je totiž docela sranda s hrdiny zjistit, že film vás nepustí ven díky časovým smyčkám, vybrat s nimi vhodnou kandidátku na post tzv. Final Girl, komentovat zrovna probíhající flashbacky nebo slow motion záběry, měnit děj a tím pádem i žánrová pravidla (hlavně neprovozuj sex, nebo chcípneš!). Horší je to už se zajetými zvyklostmi správné tábornické vyvražďovačky. Žádný sex (!), žádný kozy (!!), žádné gore (!!!) a zabiják má poměrně trapnou masku. Ale celkově je to fajn experiment s hravou kamerou, pecka hláškami a v celku sympatickým obsazením. Závěr si samozřejmě zadělal na sequel, ale já bych se ho úplně nebál.(11.10.2015)

Budoucí kultovní klasika, kterou si děti budou pouštět za 20 let místo Sleepaway Camp a Friday 13th. Film v každém ohledu vzdává hold starým camp slasherům velmi zábavnou a stylovou formou. Jediné větší mínus zaznamenávám v ratingu PG-13, při kterém jsme ochuzeni jak o gore tak o ňadra pěkných žen ( a že jich tu bylo), ale na druhou stranu starší slashery také nepřináší krvavé žně, takže to zde mohu v pohodě překousnout. Final Girls sbírá body jinde. Převažuje velmi příjemný humor o který se stará weird Thomas Middleditch, sympatický hororový cásting, velmi stylová forma ( zajímavé úhly a dopady kamer+ krásný slow motion) hezky si film pohrává s hororovým klišé, i ten barevný vizuál působí sympaticky. Hraje se zde i na city ve vztahu Matka/dcera, hlavní záporák v každém ohledu připomíná Jasona ( nesmrtelnost, macheta, chůze),scéna v kině dá zase zavzpomínat na nezvratný osud a nechybí i velmi nečekané rozuzlení. Příjemné pohlazení na srdci, při kterém jsem se fajnově bavil. Jeden z nejoriginálnějších slasherů vůbec. Highlight filmu byl Závěrečný fight mezi Final Girl a hlavním záporákem, který měl sakra koule. Story 7/10, Atmosféra 5/10, Gore 1/10, Vizuál 9/10, Akce 5/10, Zábavnost 7/10.75%(10.10.2015)

Hodně příjemná záležitost a zdaleka nejen proto, že mě odkojil PÁTEK TŘINÁCTÉHO. Hlavně nejde jen o nějakou přiblblou pubertální parodii, ale naopak vás tu zajímají hlavní postavy, které jsou sympatické a mají svůj funkční dramatický a dojemný oblouk, což je součástí konceptu konfrontování povrchních postav osmdesátkového slasheru se současnými "reálnými" hrdiny. Narozdíl od VŘÍSKOTU to sice samo o sobě nefunguje jako vyvražďovačka, ale je to svižně a efektně natočené, má to fakt pěkné baby (Farmiga, Akerman, Dobrev) a na soundtracku Bette Davis Eyes!(7.11.2015)

Na "The Final Girls" som sa úprimne tešil, keďže 80´s camp slashery patria k mojim srdcovkám a zábavný meta náhľad z doby modernej pôsobil ako dobrý nápad. Výsledkom je však zase raz sklamanie a potvrdenie toho, že dnešné horory už z drvivej väčšiny za veľa nestoja. Nepáčilo sa mi detské spracovanie s nevhodne umelým a až gýčovito farbičkovým vizuálom, celé to bolo príliš rodinne ukecané, humor sa miešal s trápnosťou, hororovosť vlastne nefungovala a final girl bola zle obsadená – Taissa F. má so svojim životným výrazom božieho umučenia nižšiu hereckú abilitu než ľubovoľná 80tková béčkárka. Korunu všetkému nasadzuje ponižujúco trápna maska hlavného killera, čo vyzerá ako nejaká žaba po obrne a tým pádom degraduje každú nádejnú scénu. Nepoteší ani to, že film vlastne dosť vykráda málo známy "Camp Daze", ktorý prišiel s niečím podobným už pred 10 rokmi. A prečo napriek toľkej kritike aj tak dávam tie 3*? Pretože môžem.(10.10.2015)

Skupina mladých kamarátov sa vyberie do kina na slasher, v ktorom hrá matka jedného dievčaťa z tejto skupiny. Počas nehody v kine sa však namiesto plánovaného úniku z budovy dostávajú do filmu, na ktorý sa ešte pred chvílou pozerali. Myslia si, že ich čaká zábava a môžu sa na vraždy zabijaka Billyho pozerať úplne zblízka, lenže po malej chvíli v kempe zistia, že sa práve stali Billyho novými obeťami. - Na tento horor som sa už dlhšie tešil, pretože slasherov v poslednej dobe ubúda a tohtoročný Lost After Dark sa mi až tak velmi nepáčil. Námet bol zaujímavý a to prenesenie sa do filmu sa mi vážne páčilo, pretože to do toho prinieslo úplne niečo nečakané a samozrejme som nevedel o čom to bude, takže ma to velmi prekvapilo. Takéto preskakovanie času v hororoch mi väčšinou vadí, ale tu to fungovalo velmi dobre. Dejovo bolo pre mňa všetko zaujímavé. Herecké obsadenie bolo velmi dobre zvolené, aj keď mi nie všetky postavy pasovali do slasherového konceptu. Prekvapila ma mladá Farmigová, ktorej výkon sa mi páčil, aj keď na staršiu sestru ešte ani zdaleka nemá, ale tak vo veku je medzi nimi velký rozdiel, takže dúfam, že zostane u hororu a v budúcnosti sa jej vyrovná. Ďalšou skvelou postavou je pre mňa Alexander Ludwig, ktorého som už tak trochu poznal, ale sem sa hodil dokonale a tiež dúfam, že ho ešte v nejakom horore uvidím. Musím spomenúť aj Chloe Bridges, ktorá si v tomto roku zahrala už v dvoch hororoch a je snáď jediná žena s "kačacími" perami, ktorá sa mi nehnusí. Taktiež musím pochváliť velmi dobrú hudbu a kvalitný vizuál, aj keď tú čiernobielu farbu si mohli odpustiť. Komediálne prvky fungujú tiež velmi dobre, čomu napomáhajú hlavne herci, ktorí sa dokážu tváriť ako hlupáci. Zrejme jediným negatívom boli pre mňa PC efekty, ktoré do slasheru absolútne nazapadajú a bolo ich tu pomerne dosť, čo mi dosť kazilo celkový dojem a preto musím dať o hviezdičku menej. Ale medzi slashermi posledných rokov ide o nadpriemer. + herečka z Nightlight + herečka z Halloween II + herec z Maggie + herečka z Life After Beth(10.10.2015)

Päť mladých ľudí sa pri projekcii starého, béčkového, no kultového horroru "Camp Bloodbath" ocitne priamo v tomto snímku. V kinosále vypukne požiar a ich pohltí premietaný film. Stanú sa súčasťou deja. Ocitnú sa v letnom tábore Camp Blue Finch, stanú sa postavami vo vyvražďovacom horrore. Titul "Posledná nás zachráni" (The Final Girl) je vtipnou parafrázou na moju obľúbenú americkú slasher sériu "Piatok trinásteho" (Friday the 13th.). ***(27.3.2017)

• kulyk

Možná, že si v tom ortodoxní milci horrorů najdou své chvilky potěšení, no já se jen ujistil, že preferuji milfky a umím z nudy vykrkat hrobaře.(3.1.2016)

Vždycky mě mrzí, když se ve filmu sejdou dva zajímavé (neříkám originální, sakra) nápady, z nichž pořádně nefunguje ani jeden. Posledním holkám jsem moc nežral ani parodii béčkových slasherů, ani fantasy drama o znovushledání s jakože maminkou. Každopádně bavilo to, uteklo to, všechno dobrý. Taissa je fajn žába, Farmigojc to maj v rodině.(13.3.2016)

Další zábavný filmík, který mě svým námětem velice nadchnul. Oceňuji nápad tvůrců, oceňuji i zpracování. Bylo to natočeno vtipně, mělo to šmrnc a nechyběla tomu ani pointa. Za mě velký plus.(1.12.2015)

No sláva! Poslední možnej film zachránil aspoň částečně letošní opravdu extrémně mizernej hororovej rok. Na tohle jsem se opravdu těšil a jsem rád, že jsem se tentokrát nespálil. Upřímná pocta osmdesátkovým slasherům se všemi pravidly naprosto typickými pro tento subžánr. Pravda možná to někdy až moc tlačí na komediální notu, ale já se upřímně bavil. Zabiják je nepokrytě inspirovanej Jasonem, jenom škoda tý trapný masky. Nevím proč už nemohl mít rovnou hokejovou, když je jinak v jeho postavě nespočet Jasonovských trademarků, akorát, že se tentokrát jmenuje Billy. Jinak final girl je neskutečně luxusní holčička a bejt s ní v tom filmu, tak jí hned odpaním, ale to by bylo vlastně na hovno, protože podle pravidel bych pak musel chcípnout a ona by nemohla eliminovat toho tupce z mačetou. Jo jo nedá se svítit sex, kozy, chlast a jointy rovnají se smrt. Fakt škoda, že takhle nemohl vypadat ultra trapnej remake Pátku třináctýho. Sice je tohle možná víc komedie než horor, ale nevadí já se letos konečně v žánru pobavil a můžu dát z čistým svědomím víc než 3* a dávám 75%(19.10.2015)

Měl jsem náladu si pustit nějakej shit, ale tak úplně se mi to nepovedlo. The Final Girls je sice papírově horor, jenže v krásně přesluněných lokacích, které až na jednu výjimkovou pasáž v noci nedokáže ničim polekat a spíš než v hororových prvcích to celé funguje jako parodie na slashery , kde jsem si liboval v absurdnosti chování jednotlivých postav. Celkově dobře zrežírované, obstojné zahrané a za ONU scénu jedna hvězdička navíc...7/10(28.3.2017)

• LiVentura

Trochu něco jiného pro zábavu..(4.8.2016)

• JohnnyD

Ďalší hlúpy post-moderný slasher. Teda skôr komediálna indie dráma inšpirovaná 80s slashermi. Príbeh nepovažujem za nijako originálny (Camp Daze!), ale ako slasher fanatik som slinal. Bohužiaľ réžia i scenár sú nedostatočné. Po prvé tempo filmu je príliš komediálne na to, aby to bol či už horor alebo dráma (na čo to malo fajn potenciál). S tým je spojená aj mizerná réžia. Napriek tomu, že vo finále to má riadnu atmošku 80s plagátov (nakrúťte dakto takýto celý film!), väčšina filmu sa má odohrávať v 80s a ani by som to nepovedal. Strašne povrchné.(8.11.2015)

Naprosto boží! Nemám slov, neskutečný zážitek, který se při mém sledování filmů opakuje jen málokdy. Husí kůže, výbuchy smíchu, úžas, těšení na to, co přijde v další scéně... Film, který se stoprocentně řadí k těm nej v žánru komedie/horor. Výborně zpracovaný po všech stránkách. Utahování si ze slasherů z osmdesátek, herci, barvitost, hudba, kamera, střih, zpomalené záběry... Lépe se to natočit nemohlo, ahhh. :-*(2.11.2015)

• S.Quentin QUALE

Nikomu to neberu, mě to moc nebavilo. Soudě dle posledních pár kusů budu muset začít od hororových komedií čekat míň smíchu, nebo začít znovu hulit. 45%(14.10.2015)

The Final Girls je zábavná komediální hororová jednohubka. Ničím nepřekvapí, neoslní, ale dobře se na to dívá. Nápad je to dobrý, občas jsem se pobavil, jako například zpomalená scéna. Jako horor bohužel moc nefunguje a kdyby se přidalo na brutalitě, tak bych možná hodnocení zvedl, ale takhle nemůžu .. 6/10 = 60%(1.11.2015)

Taissa, vy dve s Emmou R. by ste sa mali čo najskôr vysrať na všetky seriózne projekty a pokračovať s hororom. Už takto ste lepšie jak Vaši slávni príbuzní a viete moc pekne kričať. Malin mala na začiatku filmu pravdu; Jak začneš kariéru slasherom, máš nálepku. Keď ich ale hráš furt, môžeš byť kráľovná. Kozy stačí nabudúce(3.11.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7